یکی دیگر از سازندگان قطعات آیفون از کاهش فروش خود خبر داد

iPhone-XR / آیفون XR
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

با افزایش نگرانی‌ها نسبت به کاهش فروش آیفون، شرکت Skyworks Solutions اعلام کرد که به میزان فروش پیش‌بینی شده در چشم‌ انداز خود نرسیده است.

Skyworks Solutions یکی از شرکت‌های تولیدکننده‌ی قطعه برای اپل است که نیمی از تولیدات خود را به همین کمپانی می‌فروشد. این شرکت که برای آیفون، تراشه‌های فرکانس رادیویی تولید می‌کند اعلام کرده است که میزان فروش‌اش به نسبت آن چه در چشم‌انداز سه ماهه سوم سال جاری میلادی خود در نظر گرفته بود، کاهش یافته است.

یکی دیگر از شرکت‌های قطعه‌ساز آیفون با نام Lumentum که در حال حاضر قطعات فیس‌ آیدی را برای اپل تهیه می‌کند، به این مسئله اشاره کرد. این شرکت در ۱۲ نوامبر امسال گفت که یکی از مشتریان بزرگش سفارشات خود را به میزان ۳۰ درصد کاهش داده است. گرچه Lumentum نامی از این مشتری خود نبرد اما از آن جا که اپل بزرگ ترین خریدار آن است، چندان دور از ذهن نیست که مشتری نام‌برده همان کمپانی اپل باشد.

اما پیش از این، در هشتم نوامبر یعنی درست چهار روزپیش از آن که Lumentum به شکلی سربسته از کاهش تقاضای اپل سخن بگوید، شرکت Skyworks Solutions گزارش فروش خود را که حکایت از کاهش فروش‌اش داشت، ارائه داده بود.

production cuts / کاهش روند فروش اپل

همچنین بخوانید :

گزارشی که Skyworks Solutions ماه پیش منتشر کرد، با پیش‌بینی‌های همتا‌یانش چندان هم‌راستا نبود. این کمپانی در گزارش خود به کاهش خرید در چین و همین‌طور کاهش خرید اسمارت‌فون اشاره کرده بود. پس از آنالیز میانگین فروش Skyworks Solutions، مشخص شد که چشم‌انداز این شرکت در حدود ۶ درصد با میزان فروش حقیقی آن تفاوت داشت.

بلومبرگ در مصاحبه‌ای تلفنی با اریک راس، تحلیل‌گر مسائل اقتصادی شرکت Cascend Securities LLC گفت از تاریخ مشخصی که اپل سازندگان قطعات خود را در جریان کاهش فروش خود قرار داد، مطلع نیست اما می‌تواند حدس بزند که این اتفاق در ۶ یا ۷ نوامبر افتاده باشد.

دقیقاً نمی‌دانیم سازندگان قطعات آیفون چه زمانی در اطلاع کاهش سفارشات اپل قرار گرفتند، اما گمان می‌کنیم در تاریخ ششم یا هفتم نوامبر بوده باشد. به همین دلیل اسکایورکس آن را در نظر نگرفته است.

اخیرا نیز Cirrus Logic که برای آیفون تراشه‌های رادیویی می‌سازد گفت که در چشم انداز خود این کاهش را اعمال کرده بود. علاوه براین، به گزارش بلومبرگ صبح امروز، اپل برخی از کارمدان بخش بازاریابی و فروش خود را مأمور تمرکز بر فروش ایفون کرد.

از سوی دیگر، به دنبال گزارش‌ها از کاهش تولید و روند نزولی فروش آیفون‌های سال ۲۰۱۸، اپل در وبسایت خود، آیفون XR را با قیمت ۴۴۹ دلار به فروش گذاشت. این در حالی‌ است که قیمت واقعی این دستگاه ۷۴۹ دلار است. این جدیدترین تلاش اپل در جهت بهبود روند فروش محصولش است.

کلام آخر

براساس گزارش بلومبرگ، در راستای این حراج‌های غیر مرسوم آیفون‌های ۲۰۱۸، اپل کارشناسان بازاریابی خود را برای رصد وضعیت فروش محصول خود روانه‌ی بازارها کرد. خبرهایی که از این کمپانی به گوش رسید تأثیر چندان خوبی بر این شرکت نداشت و باعث شد تا سهام اپل ۴.۴ درصد سقوط کند. نظرات خود را در پلازا با ما به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022