موزه سینمای آکادمی در اواخر سال ۲۰۱۹ با نمایشگاهی از آثار میازاکی گشوده خواهد شد

academy museum / موزه سینمای آکادمی
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

مسئولان موزه سینمای آکادمی روز سه شنبه اعلام کردند که پس از مدت‌ زمانی طولانی، بالاخره این موزه در اواخر سال ۲۰۱۹ با نمایشگاهی از آثار هایائو میازاکی در ایالت کالیفرنیای آمریکا آغاز به کار خواهد کرد.

موزه‌ی سینمای آکادمی (Academy Museum of Motion Pictures)، موزه‌ای در حال ساخت در کالیفرنیا بوده و اولین موزه‌ای در آمریکا است که تنها به هنر، علم، صنعت و تاریخ فیلم اختصاص دارد. قرار است در این موزه نمایشگاه‌های موقتی بر پا شوند که با نمایش آن چه هالیوود و به طور کلی صنعت سینما در سرتاسر جهان انجام داده است، تجربه‌ای ناب را برای بازدیدکنندگان خود به ارمغان بیاورند.

گفته شده که این آکادمی در نظر دارد تا آغاز کار خود در سال آینده را با برپایی یک نمایشگاه بلند مدت با عنوان «رؤیاها از کجا می‌آیند: سفری به اعماق فیلم‌ها» سر بگیرد. به طور کلی هدف نمایشگاه‌هایی که در این موزه بر پا می‌شوند این است که با بیان داستان پیشرفت تکنولوژی فیلم‌سازی، از تأثیر اجتماعی و فرهنگی آن سخن بگویند. در این میان، در حالی که گالری‌ها در تلاش‌اند تا بازدیدکنندگان را با قدرت احساسی صنعت فیلم میخکوب کنند، طراحان به دنبال خلق عنصری خیره‌کننده‌اند.

همچنین بخوانید :
اما حالا مسئله این‌جاست که طرح موزه آکادمی در گوشه‌ای از بلوار ویلشایر و میدان فیرفکس هفت سال است که ریخته شده و بنای آن هم از سال ۲۰۱۶ در حال ساخت است. در حالی که در ابتدا هزینه‌ی راه‌اندازی آن ۳۸۸ میلیون دلار در نظر گرفته شده بود، آکادمی توانسته تاکنون ۲۸۱ میلیون دلار برای ساخت آن جمع آوری کند. از آن طرف، اوایل کار گفته شد که این پروژه در سال ۲۰۱۶ افتتاح می‌شود اما تا حالا چندین بار زمان پرده‌برداری از آن به تعویق افتاد. سال گذشته هم مسئولان آکادمی بی‌آنکه به جزئیات زیادی اشاره کنند اعلام کردند که درهای این موزه در سال ۲۰۱۹ باز خواهد شد و به تازگی هم که گفته شد برای باز شدن درهای آن باید یک سال دیگر صبر کنیم.

داون هادسون ، مدیر آکادمی در یک هم‌نشینی در موزه‌ی اتومبیل پترسان گفت: «کار ساده‌ای نبوده … مسئولیتی بسیار نفس‌گیر و ریسک خیلی زیاد»

academy museum / موزه سینمای آکادمی

کری بروگر اولین رئیس آکادمی هم اخیراً اعلام کرد که اولین نمایشگاه این موزه درباره‌ی میازاکی، کارگردان و تهیه‌کننده‌ی سرشناس و برجسته‌ی ژاپنی و آثار وی از گذشته تاکنون خواهد بود. این موزه برای برپایی نمایشگاه‌ها با استودیو گیبلی همکاری می‌کند. بروگر در این‌باره گفته است:

با این کار خواستیم از همان اول درهای موزه را به سمت دنیا باز کنیم و نشان دهیم این آکادمی تنها برای هالیوود نیست. بلکه موزه‌ای بین‌المللی از هنر سینما در سرتاسر جهان است.

دومین نمایشگاه این موزه در سال ۲۰۲۰ با نام «بازیابی: سینمای سیاهان ۱۹۷۰-۱۹۰۰». در این پروژه هم آکادمی با موزه‌ی ملی تاریخ و فرهنگ آفریقایی-آمریکایی اسمیتسونین همکاری دارد.

کلام آخر

در آخر شاید خالی از لطف نباشد اگر به این نکته اشاره کنیم که موزه آکادمی در حال جمع‌آوری مجموعه‌ای از فیلم‌های جهان از دهه‌ی ۱۹۳۰ به بعد است. در حال حاضر کلکسیون موزه سینمای آکادمی شامل ۱۲ میلیون عکس، ۱۹۰هزار نوار ویدئویی، ۸۰ هزار فیلم‌نامه و ۶۱۰۰۰ پوستر است که در میان آن‌ها می‌توان به کفش‌های شرلی تمپل در The Little Colonel (ساخت ۱۹۳۵) و یا دستگاه تایپی که هیچکاک در زمان نوشتن فیلمنامه‌ی Psycho (در سال ۱۹۶۰) از آن استفاده کرده بود، اشاره کرد. نظرات خود را در پلازا با ما به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
avatar
meiam
.
17 آذر 1397، 14:43
پاسخ
0
0
من عاشق ميازاكيم واقعا حقشه كه به افتخارش اين موزرو با آثار اون افتتاخ كنن. پيشنهاد ميكنم حتما راجع به آثارش مقاله بذاريد.
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 23.3 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 21.1 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 20.3 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.3 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 13.9 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400