آیفون ۱۰ آر در بین آیفون های 2018 از استقبال بیشتری برخوردار بوده است

phone XR / آیفون ۱ آر
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

شرکت اپل امسال ۳ مدل جدید از گوشی‌های آیفون خود را روانه بازار کرده است. حالا آیفون ۱۰ آر از لحاظ فروش از دو مدل دیگر پیشی گرفنه‌ و به نظر می‌رسد مشتریان اقبال بیشتری نسبت به آن نشان داده‌اند.

شرکت آمارسنجی Mixpanel به منبع قابل اعتمادی برای اندازه‌ گیری ضریب نفوذ (میزان استفاده کاربران از کالا یا خدمات) آی او اس و همچنین مدل‌های آیفون تبدیل شده‌ است. خبرهایی زیادی در مورد کاهش فروش آیفون‌ها وجود دارند اما داده‌های این شرکت مسائل زیادی را در مورد این گمانه‌زنی‌ها روشن می‌سازد.

داده‌های این شرکت از ساز و کارهایی درون نرم‌افزارها و نسخه‌های موبایل وبسایت‌ها به دست می‌آیند که می‌توانند تشخیص دهند که کاربر با چه مدل آیفونی از آن نرم‌افزار یا وبسایت استفاده می‌کند.

داده‌های این شرکت نشان می‌دهند که آیفون ۱۰ آر پرفروش‌ترین گوشی اپل در طول هفته‌های اخیر بوده‌ است. گفته‌های ماه پیش گرگ جاسویک، نایب رئیس اپل نیز این موضوع را تایید می‌کند. این نتایج از مقایسه ضریب نفوذ آیفون ۱۰ اس و و آیفون ۱۰ اس مکس با ضریب نفوذ آیفون ۱۰ آر به صورت هفتگی به دست آمده‌ است. آیفون ۱۰ آر از لحاظ میزان فروش اختلاف چشمگیری با دو گوشی دیگر ندارد و حتی روزهایی هستند که آیفون ۱۰ اس و آیفون ۱۰ اس مکس جلو می‌زنند، اما در آمار فروش هفتگی آیفون ۱۰ آر پیشتاز است.

آمار فروش آیفون ۱۰ اس و ۱۰ اس مکس روی هم از آیفون ۱۰ آر بیشتر است که جای تعجب هم ندارد؛ چرا که مقایسه فروش دو گوشی با یک گوشی چندان منصفانه نیست.

phone XR / آیفون ۱۰ آر

ضریب نفوذ آیفون ۸، آیفون ۸ پلاس و آیفون ۱۰ هم بدون تغییر است. تنها در بعضی هفته‌ها نرخ فروش آن‌ها کمی افزایش می‌یابد. آخرین آمار ضریب نفوذ نسل قبل گوشی‌های آیفون در بازار به این صورت است: آیفون ۱۰، ۱۱.۳۹ درصد. آیفون ۸ پلاس، ۹.۳۱ درصد و آیفون ۸، ۹.۲۲ درصد.

یک آمار جالب برای بررسی، مقایسه ضریب نفوذ آیفون ۸، آیفون ۸ پلاس و آیفون ۱۰ در بازه زمانی پس از عرضه آن‌ها در سال گذشته با ضریب نفوذ آیفون ۱۰ اس، آیفون ۱۰ اکس مکس و آیفون ۱۰ آر بلافاصله پس از عرضه آن‌ها در سال جاری است. Mixpanel گزارش می‌دهد که آیفون ۱۰ آر، ۵ هفته پس از عرضه ۱.۵ درصد بازار را در اختیار دارد در حالی که آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس در مدت مشابه سال گذشته ۳.۶ بازار را در اختیار داشتند.

برای گوشی‌های بالارده، بازه یک ماهه پس از عرضه آن‌ها در نظر گرفته می‌شود. پارسال آیفون ۱۰ در این بازه ۷ درصد بازار را به خود اختصاص داد؛ در حالی که امسال آیفون ۱۰ اس و ۱۰ اس مکس در بازه زمانی مشابه، ۵ درصد بازار را در اختیار گرفتند.

کلام آخر

به طور کلی براساس این آمارها، آیفون ۱۰ اس و ۱۰ اس مکس فروش کندتری را نسبت به آیفون ۱۰ در مدت زمان پس از عرضه‌شان تجربه می‌کنند. همچنین همان طور که اپل ماه گذشته اعلام کرد، تا اینجای کار، آیفون ۱۰ آر محبوب‌ترین گوشی این شرکت بوده‌ است. نظرات خود را در پلازا با ما به اشتراک بگذارید.

iphone XR / آیفون ۱۰ آر

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022