آزادی مشروط مدیر دستگیر شده هواوی با وثیقه 10 میلیون دلاری

Huawei meng wanzhou / منگ وانژو هواوی
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

مدیر ارشد هواوی که هفته گذشته در ونکوور کانادا به اتهام دور زدن تحریم های ایران بازداشت شده بود اکنون با وثیقه 10 میلیون دلاری آزاد شده است.

خانم منگ وانژو مدیر امور مالی کمپانی هواوی اول دسامبر در کانادا و به درخواست مقامات آمریکایی دستگیر شده بود. او متهم به دور زدن تحریم‌های دولت این کشور برعلیه ایران شده است. دولت آمریکا می‌گوید خانم منگ برای انجام عملیات بانکی که برخلاف تحریم های ایران بوده است به بانک‌های این کشور دروغ گفته است.

به گزارش سی‌ان‌ان، منگ امروز پس از برگذاری سومین جلسه استماع اتهامات خود با قرار وثیقه 10 میلیون دلاری به طور مشروط آزاد شده است. او علاوه بر اینکه باید پاسپورت‌های خود را تحویل دادگاه بدهد، باید در خانه خود در ونکوور تحت نظر یک نگهبان که باید هزینه آن را شخصا پرداخت کند بماند. او همچنین باید یک زانوبند جی‌پی‌اس نیز به پای خود ببندد و از ساعت 11 شب تا 6 صبح در خانه باشد.

وکیل خانم منگ گفته است موکلش به دنبال فرار نیست چراکه نزدیک به 15 سال است که در همین خانه در ونکوور زندگی می‌کند. افزون بر اینکه انجام چنین کاری باعث شرمساری خانواده، خود او، هواوی و دولت چین خواهد شد. او درخواست آزادی مشروط خانم ونگ را به دلیل نگرانی‌هایی که در مورد وضع جسمانی او وجود دارد مطرح کرده بود. ونگ مبتلا به پرفشاری خون است و پس از دستگیری نیز مدتی در بیمارستان بستری شده بود.

Huawei meng wanzhou / منگ وانژو هواوی / تحریم های ایران

تیم حقوقی خانم منگ علاوه بر این برای جلب موافقت دادگاه، پیشنهاد ارائه ضمانت از سوی افرادی که در کانادا او را می‌شناسند را نیز ارائه داد که شامل یک دفتر معاملات ملکی و یک مامور بیمه می‌شود. این افراد ضمانت داده‌اند در صورت فرار خانم منگ ملکی به ارزش 2.2 میلیون دلار و همچنین مبلغی را نقدا به دادگاه بدهند. همسر خانم منگ نیز دو خانه‌ای که آن‌ها در ونکوور دارند را گرو گذاشته است. قاضی پس از ارائه این تضمین‌ها با آزادی مشروط وی موافقت کرد. به این صورت از مجموع وثیقه 10 میلیونی، 3 میلیون دلار آن از سوی ضامن‌های خانم منگ و 7 میلیون دلار آن توسط خود او تامین می‌شود.

همچنین بخوانید :

از طرف دیگر ترامپ نیز گفته است اگر این پرونده بتواند اهرم فشار خوبی برای مذاکرات میان آمریکا و چین پیرامون جنگ تعرفه‌ها باشد، احتمالا در روند رسیدگی به آن دخالت خواهد کرد، زیرا ممکن است به عقد بزرگترین قرارداد تجاری تاریخ کمک کند.

دولت آمریکا از کانادا در خواست کرده خانم منگ را به این کشور تحویل دهد اما انتظار می‌رود فرایند بررسی این درخواست از سوی نظام قضایی کانادا ماه‌ها به طول بیانجامد. منگ قرار است 6 فوریه به دادگاه بازگردد. دولت آمریکا موظف است ظرف مدت 60 روز درخواست استرداد او را به همراه مدارک و مستندات خود به مقامات کانادایی تحویل دهد، قوه قضایی کانادا نیز باید طی 30 روز این درخواست را بررسی کند و در صورت قبول آن، جلسه دادگاهی را برای اعلام رای نهایی توسط قاضی ترتیب دهد.

کلام آخر

پیش از این آمریکا استفاده از محصولات و تجهیزات هواوی را به دلایل امنیتی ممنوع کرده بود، پس از آن‌ها کشورهای دیگری مانند ژاپن هم تصمیم مشابهی گرفتند، اتفاقی که خشم دولت چین و مدیران هواوی را در پی داشته است. انتظار می‌رود در زمانی که اختلافات میان این دو کشور به بیشترین حد خود طی سال‌های اخیر رسیده، بازداشت خانم منگ بیش از پیش به تنش‌های موجود میان این دو قدرت بزرگ دامن بزند. نظرات خود را در پلازا با ما به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400