بهترین عکس های 2018 در رقابت عکاسی نشنال جئوگرافیک را مشاهده کنید

thumbnail
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

فهرستی از بهترین عکس های 2018 رقابت عکاسی مجله نشنال جئوگرافیک منتشر شده است که برندگان و عکس‌های منتخب از بخش‌های مختلف این رقابت از جمله مکان‌ها، حیوانات و انسان‌ها را در ادامه برای شما گرد آورده‌ایم.

نام نشنال جئوگرافیک با عکاسی عجین شده است. این مجله همواره در حال به تصویر کشیدن زیبایی‌ها و شگفتیات سیاره ما بوده است. بنابراین طبیعی است که مسابقه عکاسی سالیانه این نهاد، تبدیل به یک رقابت داغ و معتبر برای قضاوت هزاران تصویر و یافتن برنده احتمالی شود. برنده جایزه بزرگ رقابت عکس های برتر سال 2018 آقای جیسن تودرف، ویولونیست و استاد موسیقی دانشگاه ایالتی سان فرانسیسکو بودند که تصویری هوایی از گورستان خودروهای فولکس واگن و آئودی در بیابان موهاوی واقع در جنوب کالیفرنیا را به ثبت رساندند. این مکان معمولا برای جمع آوری هواپیماهای بازنشسته کاربرد دارد؛ جایی که هوای خشک باعث حفظ این وسایل تا زمان اوراق و جداسازی قطعات می‌شود. چیزی که خیلی از افراد از آن مطلع نیستند این است که این وسایل نقلیه، در واقع خودروهای شرکت فولکس واگن و آئودی هستند که به دلیل تقلب در آزمایش انتشار گازهای گلخانه‌ای مابین سال‌های 2009 تا 2015، فراخوانده شده و در این محل نگه داری می‌شوند. آقای جیسن در گفتگو با وبسایت Bored Panda درباره این عکس گفته است:

من در پروازهای متعدد منطقه کویری موهاوی را بررسی کردم. فرودگاه‌های زیادی در آنجا وجود دارد که حداقل 3 یا چهارتای آن، دارای گورستان‌های وسیع هواپیما هستند که محل مناسبی برای عکاسی و کاوش‌های من است. این تصویر در نخستین پرواز من بالای این فرودگاه لجستیک جنوب کالیفرنیا ثبت شده، البته قبل از آن تحقیقاتی را به کمک گوگل مپ انجام داده و از مکان خودروها در این گورستان اطلاع داشتم.

این عکس با لنز 70-200 میلی متری دوربین نیکون D810 گرفته شده است؛ ترکیب 3 فعالیت مورد علاقه آقای تودرف یعنی پرواز، موسیقی و عکاسی در نهایت به ثبت این تصویر ختم شد. وی همچنین گفت: «امیدوارم با ثبت تصاویر این چنینی، همه ما با آگاهی بیشتری از سیاره زیبای خود مراقبت کنیم.»

از دیگر برندگان این جایزه می‌توان به صحنه حماسی عبور گله کل یالدار از رودخانه مارا در تانزانیا نام برد که موفق به دریافت جایزه عکس برتر سال 2018 در بخش حیات وحش شد. برای مشاهده توضیحات بخش سایر نامزدها روی آن‌ها کلیک کنید.

 


برترین تصاویر مربوط به مکان‌ها


رتبه اول: گورستان خودروها (برنده جایزه بهترین عکس سال نشنال جئوگرافیک)

هزاران خودروی فولکس واگن و آئودی در گورستان هواپیماها بیابان موهاوی، کالیفرنیا. میلیون‌ها خودروی این کمپانی به دلیل تقلب در آزمایش سنجش میزان آلایندگی، به این مکان فرا خوانده شدند. برنده رقابت تصاویر برتر سال 2018

car boneyard / گورستان خودروها
گورستان خودروها

 

رتبه دوم: تاندربرد در میان غبار

یک اتوموبیل فورد تاندربرد زنگ‌زده و غبار گرفته در میان طوفان تندری. منطقه پنهندل تگزاس، به دلیل وجود زمین‌های مسطح و آب و هوای بیابانی، طعمه‌ای آسان برای طوفان و بادهایی با سرعتی بیش از 145 کیلومتر بر ساعت محسوب می‌شود.

Ford Thunderbird / فورد تاندربرد
یک فورد تاندربرد زنگ‌زده در میان طوفان

 

رتبه سوم: جاده ای در ویرانی

این تصویر شوکه کننده توسط خبرنگار اشپیگل از منطقه خالدیه شهر حمص در سوریه ثبت شده است. این خبرنگار که برای گزارش وضع شهرهای سوریه بعد از جنگ داخلی فاجعه‌بار به این کشور سفر کرده می‌گوید: «از سرباز سوری مسئول منطقه پرسیدم که آیا اجازه بالا رفتن از خرابه‌ها را دارم؟ او گفت که با مسئولیت خودم می‌توانم از این خانه سابق که الآن پر از وسایل و تله‌های انفجاری است بالا روم. این تصویر از بالای آن خانه ثبت شده است.»

Road To Ruin / جاده ای در ویرانی
جاده ای در ویرانه های حمص

 

برترین عکس از نظر مردم: دانه های برف

دریاچه آبی بیئی، هوکایدو در ژاپن سالانه توریست‌های زیادی را روانه این منطقه می‌کند. این تصویر نشان دهنده این دریاچه یخ‌زده و درختان اطرافش در زمان بارش برف است.

Snowflakes / دانه های برف
دریاچه یخ‌زده و درختان اطرافش

 

تعدادی از سایر نامزدها:

 


برترین تصاویر مربوط به حیوانات


رتبه اول: پرواز در تقاطع رودخانه

گرد و غبار، سایه و خورشید و هرج و مرج کل‌های یالدار در حین عبور از رودخانه مارا در تانزانیا. عکاس این تصویر آن را شبیه به نقاشی‌های قدیمی توصیف کرده است.

Flying At The Crossing / پرواز در تقاطع رودخانه
عبور کل‌های یالدار از رودخانه

 

رتبه دوم: برف عمیق

یک گاو مشک در حال دست و پنجه نرم کردن با برف‌های عمیق نزدیک به کاناک، گرینلند. این جاندار از قدیمی‌ترین پستانداران اقلیم قطبی است و همچنان ظاهر بدوی‌اش حفظ شده است.

Deep Snow / برف عمیق
یک گاو مشک در برف عمیق گرینلند

 

رتبه سوم: نگاهی نو

دو کرگدن سفید جنوبی در حال نوشیدن آب. این کرگدن‌ها از ترس شکارچیان تنها شب‌ها به گردش آزادانه می‌پردازند و این تصاویر، ابعاد جدیدی از زندگی اجتماعی این جانور را نمایان کرده است.

A New Look / نگاهی نو
دو کرگدن سفید جنوبی در شب

 

برترین عکس از نظر مردم:

این تصویر از شیرهای مغرور دشت سرنگتی آفریقا ثبت شده است. در این لحظه این توله بازیگوش مشغول بازی و گاز گرفتن دم مادر خود است.

دندان های توله شیر / Baby Teeth
دندان های توله شیر

 

تعدادی از سایر نامزدها:

 


برترین تصاویر مربوط به انسان‌ها


رتبه اول: آخرین روز کاری

این تصویر از دیوید مویوچوکرا در آخرین روز کاری خود در Weekend Studio واقع در شهر بزرگ زاغه‌ای کیبرا در نایروبی ثبت شده است. دیوید برای 37 سال در این استودیو مشغول کار بوده و توضیح داده که به دلیل رواج گوشی‌های هوشمند دوربین‌دار، تقاضا برای کار وی پایین آمده و او ناگزیر است این استودیو را تعطیل کند. این پرتره دیوید را در آخرین روز کاری‌اش به تصویر می‌کشد.

SUNDAY BEST AT WEEKEND STUDIO / آخرین روز کاری
دیوید مویوچوکرا، عکاس اهل نایروبی

 

رتبه دوم:

یک دختر بچه استرالیایی در حال استحمام درون استخر پلاستیکی اردکی‌شکل در یک روز بسیار گرم تابستانی در یک هتل بین راهی جاده‌ای.

ROADSIDE MOTEL / متل بین راهی
دخترک در وان اردکی

 

رتبه سوم: عشق زندگی

یک باورمند هندو در حال بوسیدن نوزاد خود در فستیوال چاراک پاجو در بنگال غربی. این فستیوال هر ساله به جهت احترام به شیوا، خدای نگهدار آسمان و زمین در آئین هندو برگزار می‌شود.

LOVE OF LIFE / عشق زندگی
بوسه مرد هندو به نوزاد خود

 

برترین عکس از نظر مردم:

تصویری از رژه مذهبی «روز مردگان» در خیابان‌های آنتیگوا، گواتمالا.

DAY OF THE DEAD / روز مردگان
رژه روز مردگان در گواتمالا

 

تعدادی از سایر نامزدها:

فهرست کامل تصاویر برتر سال 2018 را می‌توانید در سایت نشنال جئوگرافیک مشاهده نمایید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022