گوگل پیکسل 3 به عنوان بهترین گوشی تک لنزی از سوی DxOMark شناخته شد

گوگل پیکسل 3 / pixel 3
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

گوگل پیکسل 3 با کسب امتیاز 101 از بررسی‌های DxOMark توانست در جایگاه پنجم در کنار آیفون 10 آر قرار بگیرد. گفتنی است این دو گوشی دارای بهترین دوربین‌‌های تک لنزی در میان سایر گوشی‌های هوشمند هستند.

پیکس 3 گوگل / pixel 3

آنچه که امروزه در گوشی‌های هوشمند مشاهده می‌کنیم این است که قابلیت‌های دوربین این دستگاه‌ها به تدریج رو به پیشرفت بوده و گاهی نیز شاهد نتایج خیره‌کننده‌ای در این بخش از گوشی‌ها هستیم. این در حالی است که بخش مهمی از عملکرد دوربین‌ها به نرم‌افزار آنها متکی است و گوشی‌های پیکسل نیز از این موضوع بی‌بهره نبوده‌اند. اخیرا DxOMark نتایج بررسی خود را از دوربین گوکل پیکسل 3 منتشر کرد. این نتایج نشان می‌دهند که پیکسل 3 دارای بهترین دوربین تک لنزی در میان سایر رقبای خود در دنیای گوشی‌های هوشمند است.

pixel 3 dxomark / امتیاز پیکسل 3 از Dxomark

گفتنی است که دوربین پیکسل 3 توانست امتیاز 103 را در بخش تصویربرداری و همین‌طور امتیاز 98 را در بخش فیلمبرداری از آن خود کند. این در حالی است که نسخه پیشین این گوشی در بخش تصویربرداری امتیاز 90 و در بخش فیلمبرداری نیز امتیاز 98 را کسب کرده بود.

موضوع مهم در این ارزیابی آن است که پیکسل 3 توانست با امتیاز کسب شده در مقام پنجم و در جایگاهی هم‌رده با آیفون 10 آر قرار بگیرد. در واقع آیفون 10 آر نیز در بررسی DxOMark در بخش تصویربرداری توانسته بود امتیاز 103 را به دست آورد. این امتیاز علاوه بر اینکه گوشی‌های یاد شده را در جایگاه پنجم رده‌بندی DxOMark قرار می‌دهد این موضوع را نشان خواهد داد که هم پیکسل 3 و هم آیفون 10 آر دارای بهترین عملکرد در بخش دوربین تک لنزی هستند.

علاوه بر این، سایر بررسی‌های انجام شده از سوی سایت‌های مختلف در مورد دوربین پیکسل 3 و آیفون 10 آر این موضوع را تا پیش از این نشان می‌داد که هر دو گوشی دارای عملکردی بسیار مشابه هستند و انتخاب اینکه دوربین کدام گوشی عملکرد بهتری دارد اندکی سخت بود. حالا DxOMark کار مقایسه را راحت کرده و ما می‌دانیم که این دو محصول پرچمدار، رقابتی پایاپای با هم دارند.

دوربین پیکسل 3 / pixel 3 camera

علاوه بر اعلام امتیاز، DxOMark مزایا و معایب دوربین پیکسل 3 را نیز در بخش‌های مختلف اعلام کرد. این در حالی است که ویژگی‌هایی مانند حفظ جرئیات، زوم در تصاویر، نوردهی، پویایی تصاویر و همین‌طور فوکوس سریع و دقیق از سوی DxOMark در پیکسل 3 مورد تحسین قرار گرفتند. در بخش ویدیو نیز ویژگی‌هایی مانند کاهش نویز، پایداری و حفظ پویایی و همین‌طور اتوفوکوس سریع عملکرد بسیار خوبی داشتند که توانستند چنین امتیاز قابل توجهی را برای پیکسل 3 رقم بزنند.

همچنین بخوانید :

از معایب دوربین پیکسل 3 نیز خوب است به مواردی مانند نوردهی ضعیف در برخی از شرایط خاص و مشاهده سایه رنگی در تصاویر ثبت شده زمانی که نور ضعیف است، اشاره کنیم. علاوه بر این در برخی از شرایط نیز شاهد پخش شدگی رنگ در کناره‌های تصویر خواهیم بود. در بخش فیلمبرداری نیز باید اشاره کنیم که در نور ضعیف رنگ ویدیوهای ثبت شده اندکی ضعیف است و برای ضبط سوژه‌های در حال حرکت هم عملکرد ضعیف‌تری را از پیکسل 3 در بررسی‌های انجام شده شاهد بودیم.

این در حالی است که با کسب امتیاز یاد شده، پیکسل 3 می‌تواند با گوشی‌هایی مانند هواوی پی 20 و سامسونگ گلکسی نوت 9 (که از سخت‌افزار یپیشرفته‌تری بهره می‌برند) رقابت بسیار نزدیکی داشته باشد. شما می‌توانید بررسی دوربین هواوی پی 20 پرو را در اینجا بخوانید. همچنین اینجا نیز بررسی دوربین سامسونگ گلکسی نوت 9 موجود است. جالب است بدانید تست‌های DxOMark در حالی انجام می‌شود که تنظیمات دوربین روی حال پیش‌فرض قرار دارند. این بدین معنی است که ویژگی‌هایی مانند Night Sight در پیکسل 3 که باعث ثبت تصاویر خیره‌کننده در شرایط مختلف می‌شوند، در زمان اجرای بررسی‌ها در حالت غیرفعال قرار داشتند.

کلام آخر

هرچند که امتیاز کسب شده از DxOMark به بررسی‌های فنی محصول اشاره دارد، اما بد نیست به این نکته نیز توجه کنیم که پیکسل 3 از رابط کاربری بسیار کاربرپسندی در بخش دوربین برخوردار است و همان‌طور که در بالا نیز بیان کردیم ویژگی Night Sight نتایج خیره‌کننده‌ای را برای تصاویر ثبت شده به ارمغان می‌آورد. با ما در بخش نظرات پلازا همراه باشید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 54.6 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.2 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 15 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 12 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 11 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 9 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 7 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 3 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401