تلویزیون های هوشمند 2019 سامسونگ به دستیار صوتی گوگل مجهز می شوند

Samsung's TV with google assistant/ تلویزیون سامسونگ مجهز به دستیار صوتی گوگل
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

هرروز بر محبوبیت هوش مصنوعی در دنیای فناوری افزوده می‌شود. براساس شنیده‌ها سامسونگ قصد دارد برای بهبود سیستم صوتی در تلویزیون های هوشمند سال 2019 خود از دستیار صوتی گوگل استفاده کند.

Samsung's TV with google assistant/ تلویزیون های هوشمند سامسونگ مجهز به دستیار صوتی گوگل

تقریبا تمام علاقمندان دنیای فناوری می‌دانند که سامسونگ یکی از بزرگترین سازندگان تلویزیون در دنیا محسوب می‌شود. این یعنی هرگونه تصمیم‌گیری این قدرت بزرگ فناوری روی خریداران بی‌شمارش تاثیر مثبت و منفی می‌گذارد. حال این غول فناوری کره جنوبی در تصمیم مثبتی قصد دارد تلویزیون‌های هوشمند سال 2019 خود را مجهز به دستیار صوتی گوگل (Google Assistant) کند.

احتمالا به زودی و در نمایشگاه CES 2019 شاهد رونمایی تلویزیون‌های مجهز به دستیار صوتی گوگل سامسونگ خواهیم بود. محصولی که قطعا مورد توجه تمام کاربران دنیای فناوری قرار خواهد گرفت.

البته سامسونگ اولین کمپانی نیست که سراغ استفاده از این فناوری در تلویزیون‌های هوشمند رفته باشد. سازندگان دیگری مانند دستیار صوتی و دستیار صوتی (TCL) نیز پیش از این از دستیار صوتی گوگل در محصولات‌شان استفاده کرده‌اند. ال جی رقیب شماره یک سامسونگ است که تلویزیون‌های هوشمند مجهز به دستیار گوگل و دستیار صوتی (Alexa) را عرضه می‌کند. کاربران تلویزیون‌های ال جی می‌توانند در صورت اتصال به اسپیکرهای آمازون یا گوگل، یکی از دستیارهای صوتی موجود در این تلویزیون‌ها را انتخاب کنند.

این درحالی است که محصولات سامسونگ به دستیار اختصاصی خود سامسونگ به نام آمازون (Bixby) مجهز شده‌اند. دستیاری که از نظر قابلیت به پای دستیار صوتی گوکل نمی‌رسد و چندان به مذاق کاربرانش خوش نیامده است.

دستیار بیکسبی سامسونگ‌ در تلویزیون‌های هوشمند این کمپانی امکان استفاده از نرم‌افزار شخص ثالث ندارد؛ یعنی کارهای محدودی را می‌تواند انجام دهد. درحالی‌که محیط بازتر دستیار صوتی گوگل امکان اتصال به بلندگوهای وایرلس، استفاده از سایر اپلیکیشن‌ها و کاربردهای دیگری دارد.

کلام آخر

سامسونگ‌ به لطف هوش مصنوعی (AI) کیفیت صدا در تلویزیون‌های هوشمند را بهبود می‌بخشد. انتظار می‌رود که به زودی شاهد فناوری مشابهی در هوم پاد شرکت اپل باشیم که تن صدایی را مطابق با محیط اطراف بهینه سازی می‌کند. این قابلیت روی تلویزیون‌های پیشرفته نصب خواهد شد. البته کمی حرکت عجیبی به نظر می‌رسد چرا که این تلویزیون‌های آخرین سیستم معمولا با یک سیستم صوتی Hi-Fi خوب جفت می‌شوند. با ما در بخش نظرات پلازا همراه باشید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022