تمام آنچه درباره فیلم Avengers: Endgame می‌ دانیم

Avengers: Endgame
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

در این مطلب سعی شده است تا به بهانه انتشار اولین تریلر فیلم Avengers: Endgame و با استفاده از تمام اطلاعاتی که تا کنون به دست آمده‌اند، به سوالات رایجی که ممکن است برای هواداران پیرامون این فیلم ایجاد شود، پاسخ بدهیم.

اگر بی‌صبرانه منتظرید تا ببینید اتفاقات پس از فیلم Avengers: Infinity War به چه شکل رقم می‌خورد، شما تنها نیستید. در این مطلب قصد داریم تا به بررسی موارد اساسی پیرامون فیلم Avengers: Endgame پرداخته و پاسخ سوالات مربوط به اولین تریلر، عنوان فیلم، گروه بازیگری و وقایع بعدی که در شرف رخ دادن هستند را پیدا کنیم. پس با ما همراه باشید تا در جریان تمامی تریلرها، بیانیه‌ها و تئوری‌های عجیب و غریبی که تا به این تاریخ عرضه شده‌اند، قرار بگیرید. درضمن افرادی که هنوز موفق به تماشای Avengers: Infinity War نشده‌اند مطلع باشند که ادامه این مطلب، افشاگری‌هایی را درباره این فیلم به همراه خواهد داشت.

 


اهمیت و مفهوم عنوان Endgame چیست؟


avengers endgame infinity war / انتقام جویان

فیلم Avengers: Endgame مسیری طولانی را تا رسیدن به عنوان خود طی کرده است. در ابتدا این فیلم تحت عنوان Avengers: Infinity War-Part 2 نامگذاری شده بود، اما پس از مدتی چند ماهه در سال 2016 بود که استودیو مارول و برادران روسو از آن صرف نظر کردند. در آن زمان جو روسو به وبسایت Uproxx گفته بود:

این دو، فیلم‌های متفاوت و مجزایی هستند. به همین خاطر ما قصد داریم تا عنوان فیلم بعدی را تغییر دهیم؛ فقط موضوع اینجاست که هنوز آن را انتخاب نکرده‌ایم.

کوین فایگی، مدیر عامل مارول استودیوز گفته بود که عنوان فیلم در اواخر سال 2018 اعلام خواهد شد و این کمپانی درست کمی قبل از اینکه موعد این حرف به سر آید، آن را عملی کرد. عنوان این فیلم به همراه اولین تریلر آن در تاریخ 7 دسامبر منتشر شد و به نظر می‌رسد که به مبادله‌ای انجام شده میان آیرون من و کاپیتان آمریکا در فیلم Avengers: Age Of Ultron برمی‌گردد.

 


فیلم Avengers: Endgame چه زمانی منتشر می‌شود؟


این فیلم در 26 آوریل 2019 معادل ششم اردیبهشت سال آینده منتشر می‌شود. البته قبل از آن شاهد اکران فیلم Captain Marvel در تاریخ هشتم مارس 2019 معادل 17 اسفندماه خواهیم بود، که داستان آن در سال 1990 و قبل از حوادث فیلم Avengers: Infinity War و یا داستان اصلی هر یک از فیلم‌های دیگر دنیای سینمایی مارول به وقوع می‌پیوندد. همچنین اولین فیلم مارول بعد از Avengers: Endgame نیز Spider-man: Far From Home خواهد بود که در تاریخ 5 جولای 2019 معادل 14 تیر 98 اکران می‌شود.

 


در فیلم Avengers: Endgame چه کسانی حضور دارند؟


jeremy rener hawkeye

فیلمبرداری این فیلم همزمان با Avengers: Infinity War صورت گرفته است، بنابراین شاید بتوان گفت اکثر بازیگران برای Endgame باز می‌گردند؛ البته شاید هم نه! به هر حال می‌توان لیستی از احتمالات را به صورت زیر در نظر گرفت:

رابرت داونی جونیور در نقش تونی استارک، کریس همسورث در نقش ثور، مارک رافلو در نقش هالک، کریس ایوانز در نقش کاپیتان آمریکا، اسکارلت جوهانسون در نقش بلک ویدو، بندیکت کامبربچ در نقش دکتر استرنج، دان چیدل در نقش وار ماشین، تام هالند در نقش اسپایدرمن، چادویک بوزمن در نقش بلک پنتر، پل بتانی در نقش ویژن، الیزابت اولسون در نقش اسکارلت ویچ، آنتونی مکی در نقش فالکن، سباستین استن در نقش باکی بارنز، تام هیدلستون در نقش لوکی، پام کامننتیف در نقش مانتیس، کارن گیلان در نقش نبولا، دیو باتیستا در نقش درکس نابودگر، زوئی سالدانا در نقش گامورا، جاش برولین در نقش تانوس، کریس پرت در نقش استارلرد، جوینت پالترو در نقش پپر پاتس، لتیشیا رایت در نقش شوری، ساموئل ال. جکسون در نقش نیک فیوری و کوبی اسمالدرز در نقش مامور ماریا هیل.

به علاوه بعضی از بازیگران و کاراکترهای غایب در فیلم Avengers: Infinity War شامل جرمی رنر در نقش هاکای/رونین، اوانجلین لیلی در نقش وسپ، پاول راد در نقش انت‌من، جان فاریو در نقش هپی هوگان و بری لارسون در نقش کاپیتان مارول، درست بعد از معرفی‌اش در فیلم Captain Marvel  قرار است تا برای این قسمت به جمع انتقام جویان بپیوندند.

 


چه اتفاقی ممکن است رخ دهد؟


Avengers: Endgame

معمولا اگر می‌خواستیم درباره یک فیلم عادی صحبت کنیم، به یک خلاصه رسمی و یا صرف گفتن اینکه داستان فیلم پیرامون چه موضوعی است بسنده می‌کردیم. اما زمان پرسیدن این سوال، همه ما می‌دانیم که درباره چه چیزی صحبت می‌کنیم. درباره پایان فیلم Avengers: Infinity War که با مردن نیمه‌ای رندم از جهان، مخاطب را منتظر و معلق رها کرد. کمپانی مارول داستان فیلم Avengers: Endgame را به شدت مخفیانه نگه داشته است و اشارات و نشانه‌هایی معدود از اولین تریلر تمام چیزی است که ما در اختیار داریم. آیرون من، که ممکن است نبولا هم همراه او باشد، در سفینه نگهبانان کهکشان در فضا سرگردان است. درحالی که روی زمین، کاپیتان آمریکا، بیوه سیاه و ثور به طرز بی رحمانه‌ای مشغول جمع کردن متحدین باقی مانده‌شان، شامل انت‌من و هاکای که لباس تیره جدیدی به تن دارد، هستند. بدون شک آنها خواهان این هستند که نام خود را به عنوان انتقام جویان زنده نگه داشته، و به مبارزه با تانوس را بپردازند.

 


چه کسی خواهد مرد؟ و چه کسی بازمی‌گردد؟


با توجه به جایگاهی که فیلم Avengers: Endgame در برنامه ریزی‌های دمیای سینمایی مارول دارد، این موضوع تا حد زیادی نامشخص است. از طرفی با قطعی شدن و مشخص کردن تاریخ اکران تنها برای فیلم Spider-man: Far From Home ظاهرا مجموعه فیلم‌هایی که این کمپانی برای آینده در نظر دارد بسیار محدود شده است. البته مطابق الگوی معمول استودیو مارول، قسمت‌های بعدی فیلم‌هایی چون Black Panther ، Doctor Strange، Captain Marvel و Ant-man and The Wasp قاعدتا باید ساخته شوند، اما فعلا خبری از اعلامیه‌های مربوط به آنها نیست. هرچند که قردادهای بعضی از انها منعقد شده است. کوین فایگی اظهار کرد که آنچه پس از Avengers: Endgame عرضه خواهد شد، دوره جدید و متفاوتی از فرنچایز را ارائه می‌دهد. درواقع باتوجه به اینکه بسیاری از بازیگران اصلی این کمپانی قراردادشان رو به پایان است، باید هم اینطور باشد.

 


دقیقا قراداد چه کسانی به پایان رسیده است؟


پس از فیلم Avengers: Endgame ، مطابق آنچه به اطلاع عموم رسیده است، قرارداد رابرت داونی جونیور، کریس ایوانز، اسکارلت جوهانسون و کریس همسورث به انتهای محدوده خود خواهد رسید. البته قرارداد داونی جونیور باید زودتر از اینها به پایان می‌رسید، اما پس از مذاکرات مجدد با کمپانی، آنها به توافق جدیدی رسیدند که او را برای مدتی بیشتری از استاندارد ظاهرا رایج این استودیو که تعداد 6 فیلم است، نگه دارند. او با بازی کاریزماتیک خود در نقش تونی استارک در فیلم Iron Man سال 2008 موفقیت چشمگیر دنیای سینمایی مارول را آغاز کرد، اما حضور او در هیچ فیلم دیگری پس از Avengers: Endgame، حتی برای تکرار نقش خود در مجموعه فیلم‌های اسپایدمن تام هالند، تایید نشده است.

درضمن، اگر دان چیدل نیز مطابق استاندارد معمول برای تنها 6 فیلم قرارداد بسته باشد، Avengers: Endgame برای او نیز پایان بازی‌اش در نقش وار ماشین خواهد بود. از طرف دیگر، باتوجه به اینکه کمپانی مارول به تدارک فیلم Black Widow نیز مشغول است، و از آنجایی که کریس همسورث اعلام کرده بود که اگر از او بخواهند برای بازگشت به نقش تور مشکلی نخواهد داشت، بعید نیست که نظر اسکارلت جوهانسون هم مانند او باشد.

 


چه کسانی مردند و چه کسانی زنده ماندند؟


کشته شدگان قبل از نابودی: دکتر استرنج، اسپایدرمن، بلک پنتر، ویژن، اسکارلت ویچ، فالکن، باکی بارنز، لوکی، هایمدال، مانتیس، درکس، گامورا، استارلرد، نیک فیورس، ماریا هیل و وسپ.

نجات یافتگان قطعی از نابودی: تانوس (طبیعتا!)، آیرون من، نبولا، بروس بنر، کاپیتان آمریکا، بلک ویدو، هاکای، وار ماشین، اوکوی، ام‌باکو، انت‌من و راکت راکون.

آنهایی که وضعیتشان نامعلوم است: ما از زمان بشکن تانوس هیچ ردی از کاراکترهای مکمل آیرون من و فیلم Doctor Strange شامل پپر پاتس، هپی هوگان و وانگ ندیدیم، اما این دلیل نمی‌شود که آنها الزاما تبدیل به خاکستر شده باشند.

سرنوشت شوری، خواهر کوچک تچلا و پس از مرگ او احتمالا ملکه واکاندا، همچنین به طرز مشابهی نامشخص است. تنها ردی که از او در اولین تریلر Avengers: Endgame دیده می‌شود عکس او است که در تنها در یک آن نشان داده شده و به عنوان گمشده علامت می‌خورد. البته برای انت‌من نیز شاهد اتفاق مشابهی هستیم، اما او زنده و سلامت در انتهای تریلر مجددا مشاهده می‌شود. شوری نیز می‌تواند زنده باشد و تنها جای او نامشخص مانده باشد.

و در آخر نوبت به کاپیتان مارول می‌رسد. کارول دانورز تا کنون هرگز در فیلم‌های انتقام جویان حضور نیافته است. به همین خاطر وضعیت او نیز تا حدودی نامشخص بوده و ما نمی‌دانیم که در زمان بشکن کجا بوده و آیا از آن جان سالم به در برده است. اما می‌دانیم که نیک فیوری او را فراخواند و قرار است در Avengers: Endgame حضور داشته باشد. همچنین در دنیای کامیک نباید تصور کرد وقتی یک نفر می‌میرد، الزاما قرار است برای جلوگیری از دردسرها از مجددا از مرگ بازگردد.

 


بر اساس کتب کامیک، چه اتفاقی ممکن است رخ دهد؟


کتاب کمیک

اینجا جایی است که ماجرا جالب می‌شود. فیلم Avengers: Infinity War محوریت اصلی خود را از داستان Infinity Gauntlet کتاب کامیک سال 1991 که در آن تانوس با استفاده از دستکشی به این نام، نیمی از دنیا را نابود می‌کند، قرض گرفته است. در آن داستان تانوس توسط نفس خود و یک اشتباه بزرگ لحظه‌ای، و شاید هم با احتمالی بعید به واسطه نقشه و حیله نبولا، شکست می‌خورد (شما متوجه خواهید شد که نبولا، علی رغم نقش به نسبت کوچکی که در طرح و برنامه بزرگ دنیای سینمایی مارول دارد، از پاکسازی تانوس جان سالم به در می‌برد).

و سنگ روح اسرار آمیزی که به جرعت می‌توان آن را به عنوان یکی از داستانهای فرعی Infinity War به حساب آورد، ممکن است کلید بازگرداندن بسیاری از کاراکترهای از بین رفته باشد. در کامیک مارول، سنگ روح دارای بعد مخفی و مجزای منحصر به خود است که تحت عنوان دنیای روح شناخته می‌شود. در انتهای فیلم Infinity War زمانی که تانوس در رویای خود در حال صحبت کردن با گامورا در یک فضای نامتناهی نارنجی رنگ است، احتمالا نمای کوتاهی از دنیای روح باشد که مخاطب نشان داده می‌شود. البته شاید هم این سنگ زمان باشد همه چیز را به عقب بازگرداند. به هر حال برای پی بردن به این موضوع باید تا زمانی که این فیلم به سینماها راه پیدا کند صبر کنیم.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400