سرمایه گذاری 6 میلیون دلاری مزدا و تویوتا برای حفاظت از نوعی ماهی در آلاباما

خورشیدماهی کوتوله / pygmy sunfish
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

مزدا و تویوتا در جهت ساخت کارخانه خودروسازی در شمال آلاباما متعهد شدند تا در کنار تولید خودرو بدون آلایندگی برای محیط زیست، برای نجات گونه‌ای از ماهی‌های منطقه نیز سرمایه‌گذاری کنند.

تقریبا بیشتر از یک ماه است که دو برند معروف خودروسازی یعنی تویوتا و مزدا بر روی ساخت یک کارخانه در آلاباما، یکی از ایالت‌های آمریکا سرمایه‌گذاری کرده‌اند. اما این همه ماجرا نیست. آن‌ها متعهد شده‌اند تا از محیط زیست منطقه نیز حفاطت کنند و سرمایه‌گذاری‌هایی را در این رابطه انجام دهند. گفتنی است که میزان هزینه این سرمایه‌گذاری 6 میلیون دلار بوده است. جزئیات سرمایه‌گذاری جدید این دو شرکت را می‌توانید در ادامه بخوانید.

مزدا و تویوتا / mazda and toyota

دو شرکت خودروسازی یاد شده قرار بود در آلاباما به تولید خودرو بپردازند اما علاوه بر این، آن‌ها به تولید خودرو در کنار حفاظت از محیط زیست نیز متعهد شدند. درواقع مزدا و تویوتا روز پنج شنبه اعلام کردند که قرار است 6 میلیون دلار برای حفاظت از نوع خاصی از ماهی موسوم به خورشیدماهی کوتوله (pygmy sunfish) که در آب‌های آلاباما وجود دارند، سرمایه‌گذاری کنند.

مشخص است که ساخت و مدیریت چنین امکانات عظیمی که در زمینه تولید خودرو به فعالیت می‌پردازد و در عین حال دوستدار محیط زیست نیز باشد کار آسانی نیست. تلاش برای به ثمررسانی این هدف یعنی اینکه دو میلیون دلار برای بازسازی و حفظ محیط زیست ماهی‌ها باید هزینه شود؛ علاوه بر اینکه باید هزینه نظارت بر پروژه‌ها را نیز در نظر گرفت. البته این همه ماجرا نیست. چراکه به 4 میلیون دلار دیگر نیز برای تامین بودجه دائمی جهت حفاظت و ادامه تلاش برای نگهداری محیط زیست در سال‌های آینده مورد نیاز خواهد بود.

الیس بنت، وکیل مرکز تنوع زیستی (Center for Biological Diversity) در بیانیه‌ای گفته است: «ما خوشحالیم که دو شرکت تویوتا و مزدا گام‌های جدید خود را در زمینه انجام کار درستی که حفاظت از ماهیان کوچک آقتابگردان است، برداشته‌اند. درواقع این اقدام راهی بی‌نظیر برای نجات زمینی است که در آن زندگی می‌کنیم.» وی همچنین ادامه داده است: «با این توافقنامه ماهی‌ها بیش از یک فرصت دیگر برای مبارزه خواهند داشت.»

مزدا و تویوتا در آلاباما / mazda and toyota in alabama

کلام آخر

با این همه مزدا و تویوتا باید سرمایه هنگفتی را در شهر هانتسویل که در شمال آلاباما قراردارد، هزینه کنند. درواقع یک مرکز 1.6 میلیارد دلاری برای هر دو شرکت خودروساز مسلما پروژه‌ای بسیار مهم خواهد بود. این مرکز قرار است به خانه آتی تویوتا کرولا مدل 2020 تبدیل شود. علاوه بر این مزدا نیز محصولی در مرکز یاد شده تولید می‌کند که هنوز آن را معرفی نکرده است. انتظار می‌رود که این مرکز در سال 2021 کامل شده باشد و به بهره‌برداری نیز برسد. گفتنی است براساس پیش‌بینی‌های انجام شده این مرکز باید بعد از بهره‌برداری بتواند 300 هزار خودرو در سال تولید کند که این میزان خودرو باعث ایجاد تقریبا 4000 شغل در منطقه خواهد شد. با نظرات و دیدگاه‌های خود ما را در پلازا همراهی کنید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 55.4 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.3 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 16.5 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 13.2 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 7.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6.2 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 4 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401