چگونه تاچ بار مک بوک پرو را غیرفعال کنیم؟

تاچ بار / Touch bar
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

اگر یکی از کاربران مک بوک پرو هستید و نسبت به لمس اشتباهی تاچ بار و بازشدن ناخواسته اپلیکیشن‌ها شکایت دارید، پیشنهاد می‌شود با پلازا همراه باشید تا در ادامه نحوه غیرفعالسازی آن را با هم مرور کنیم.

اپل در سال 2016 به مدل‌های مختلف مک بوک پروی خود به غیر از مدل 13 اینچ، تاچ بار را اضافه کرد. با وجود آنکه تاچ بار، قابلیت‌های جدیدی به مک بوک پرو اضافه می‌کند اما کاربرانی هستند که از لمس اشتباه آن و باز شدن ناخواسته برنامه‌ها، شکایت دارند. اگر شما هم از یک مک بوک پرو استفاده می‌کنید و ترجیح می‌دهید که تاچ‌بار آن را غیرفعال کنید، پیشنهاد می‌شود با پلازا همراه باشید تا در ادامه نحوه غیرفعالسازی آن را با هم مرور کنیم.

 

چگونه تاچ بار را در مک بوک پرو غیرفعال کنیم؟

اگر به دنبال یک راه آسان برای غیرفعال کردن تاچ بار مک بوک پروی خود هستید، به راحتی می‌توانید با فرمان‌های کنترلی اصولی آن را غیرفعال کنید. درحقیقت تاچ بار مجموعه مشخصی از کنترل اپلیکیشن‌هایی که بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند را در اختیار دارد. اگر این نکته یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که درباره تاچ بار نمی‌پسندید و زمان آن را ندارید که آیکون‌های میانبر آن را به خاطر بسپارید، به‌راحتی می‌توانید این قسمت را غیرفعال کنید. در این حالت، تاچ بار برای تنظیمات مربوط به تغییرات دیگر همچنان فعال باقی می‌ماند.

تاچ بار / Touch bar

1- ابتدا به System Preferences رفته و در آنجا روی Keyboard کلیک کنید.

2- حال اطمینان حاصل کنید که در تب اول قسمت Keyboard قرار دارید. اگر از مک بوک پروی مجهز به تاچ بار استفاده می‌کنید، احتمالا متوجه یک قسمت اضافی و مربوط به تاچ بار در این بخش شده‌اید. در این قسمت می‌توان تنظیمات متعددی را تغییر داد اما در اینجا ما با گزینه Touch Bar shows کار داریم.

3- روی منوی کشویی Touch Bar shows کلیک کنید تا گزینه Expanded Control Strip را مشاهده کنید. در این حالت تاچ بار روی نوار کنترل قفل می‌شود و عملکردهای اساسی همانند تنظیم روشنایی، صدا، رد کردن آهنگ‌ها و تقسیم کردن پنجره‌ها را پوشش خواهد داد. تا وقتی که این گزینه فعال باشد، تاچ بار به هیچگونه تنظیمات دیگر دسترسی نخواهد داشت؛ درواقع فرقی نمی‌کند که از چه اپلیکیشنی استفاده می‌کنید چون در این حالت تاچ بار به هیچ برنامه‌ای سوییچ نخواهد کرد.

البته باید گفت که این راهکار تنها برای کاربرانی موثر خواهد بود که نسبت به روشن بودن تاچ بار، هیچگونه حساسیتی ندارند. اما اگر بیشتر با تاچ بار مشکل فیزیکی دارید و مثلا از لمس اشتباهی آن و بازشدن ناخواسته برنامه‌ها شکایت دارید، پیشنهاد می‌شود از راهکار دوم کمک بگیرید.

 

چگونه تاچ بار را به کلی غیرفعال کنیم؟

با وجود آنکه اپل هیچگونه راهکاری را ارائه نکرده است که بتوان به کمک آن تاچ بار را به صورت کامل غیرفعال کرد اما اپلیکیشن‌های شخص ثالث در این باره به کمک شما خواهند آمد. در این خصوص اپلیکیشنی به نام TouchBarDisabler موجود است.

تاچ بار / Touch bar

پس از آنکه این اپلیکیشن را دانلود کردید، این برنامه یک کلید برای خاموش کردن تاچ بار را به صورت کامل برای شما ایجاد می‌کند. البته احتمالا به سبب دانلود این برنامه، مکان کلیدهای تنظیم روشنایی، صدا و mute کردن مک بوک‌تان عوض خواهد شد. این اپلیکیشن فرآیند کار و مکان‌های جدید کلیدها را برای شما توضیح خواهد داد اما اگر این تغییر را نمی‌پسندید، به‌راحتی می‌توانید به System Preferences رفته و در قسمت Keyboard، جایگاه هر کلید را مطابق سلیقه خود بچینید.

توجه داشته باشید به محض دانلود کردن این اپلیکیشن یک پیغام امنیتی دریافت خواهید کرد که از اجرا شدن این برنامه ممانعت خواهد کرد. اگر با این اتفاق مواجه شدید کافی است تنها روی برنامه کلیک راست کرده و تائید کنید که شما واقعا به اجرای این برنامه نیاز دارید و سپس گزینه Open را انتخاب کنید تا فرآیند آغاز شود.

کلام آخر

گفتنی است این اپلیکیشن تنها در سیستم عامل MacOS High Sierra اجرا می‌شود، این سیستم عامل اولین سیستمی بود که تاچ بار برای بار اول با آن ارائه شد. با وجود آنکه این برنامه به‌روزرسانی‌های دوره‌ای را دریافت می‌کند اما هیچ ضمانتی وجود ندارد که در آینده نیز به صورت کامل با سیستم عامل سازگار باشد و ممکن است مشکلاتی را هم برای سیستم به‌وجود آورد. با این وجود این روش پایدارترین راهکار برای غیرفعال کردن تاچ بار به صورت کامل است. با نظرات و دیدگاه‌های خود ما را در پلازا همراهی کنید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022