پتنت سامسونگ از احتمال ساخت کفش ورزشی هوشمند خبر می دهد

thumbnail
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

قدرت سامسونگ در زمینه گوشی‌های هوشمند ثابت شده است. حال این غول فناوری پتنت تازه‌ای برای تولید کفش ورزشی هوشمند مخصوص دویدن ثبت کرده است.

دنیای فناوری می‌داند که سامسونگ قصد دارد یک اکوسیستم هوشمند خاص خود بسازد. اکوسیستم هوشمندی که صرفا به منزله حضور سامسونگ در دنیای گوشی‌های هوشمند یا حتی تلویزیون‌های هوشمند نیست بلکه دستگاه‌های خانگی هوشمند و حتی لباس‌های هوشمند را نیز دربر می‌گیرد. سامسونگ این سال‌ها در کنار تولید گوشی‌های هوشمند قدرتمند، در حوزه فناوری پوشیدنی‌ها نیز با شرکت‌های مختلف همکاری داشته است.

براساس پتنت تازه‌ای که سامسونگ به ثبت رسانده است احتمالا این غول فناوری کره جنوبی قصد دارد خط تولید انحصاری کفش‌ ورزشی هوشمند مخصوص دویدن خود را با استفاده از حسگرها و اپلیکیشن هوشمندی که در کفش قرار می‌گیرد‌، هوشمندتر کند.

سامسونگ ید طولایی در زمینه تولید لوازم جانبی هوشمند و پوشاک دارد اما تا به‌حال دقیقا چیزی را منحصرا برای مشتریان خود تولید نکرده است. مثلا اسمارت سوییت (SmartSuit) گرمکن ورزشی بود که برای ورزشکاران مسابقات المپیک زمستانی طراحی شد. کفش‌های آیوفیت (Iofit) که دو سال پیش در کیک استارتر (Kickstarter) عرضه شد بیشتر به کار بازیکنان گلف می‌آمد. با این حال به‌نظر نمی‌رسد که پتنت تازه سامسونگ که قطعا برای کفش ورزشی هوشمند مخصوص دویدن است صرفا برای ورزشکاران و دوندگان حرفه‌ای باشد.

Samsung's smart shoes/کفش هوشمند سامسونگ

این پتنت اطلاعات دقیقی درباره میزان فناوری هوشمند بکار رفته در این کفش ورزشی هوشمند ارائه نمی‌دهد. ظاهرا حسگرهایی که داخل این کفش هوشمند تعبیه شده‌اند به دو روش فعال می‌شوند. یک روش می‌تواند این باشد که زائده‌ای در قسمت پشت کفش قرار بگیرد و با کشیدن آن حسگرها فعال شوند. در روش دوم کلیدها زیر محافظی در قسمت پشت کفش پنهان می‌شوند.

سوالی که در اینجا پیش می‌آید این است که میزان هوشمندی کفش‌ها چقدر باید باشد. برای شمردن قدم‌ها که قدم سنج یا ردیاب‌ها هم کفایت می‌کنند. کارشناسان می‌گویند اندازه‌گیری فشار نشان می‌دهد که فرد درست می‌دود یا احتمال دارد به خاطر بد دویدن به خودش آسیب برساند. موضوع وجود یک اپلیکیشن همراه هم مطرح شده که می‌تواند بسته به عملکرد فرد در حرکات ورزشی، برنامه ورزشی و نرمشی به کاربر بدهد.

کلام آخر

با تمام این اوصاف باید گفت که سامسونگ هرچقدر هم در این زمینه تولید داشته باشد بازهم شرکت تولید پوشاک نیست. احتمالا سامسونگ برای تولید این محصول پوشیدنی خود باید با یکی از شرکت‌های تولید کننده مشهور و محبوب کفش همکاری کند. جای شکرش باقی است که سامسونگ قدر محبوبیت خود میان کاربران را می‌داند و برای تولید این کفش ورزشی هوشمند تن به همکاری با هر شرکت معمولی و غیرمجازی نخواهد داد. با نظرات و دیدگاه‌های خود ما را در پلازا همراهی کنید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022