سامسونگ از دستیار هوشمند گوگل و الکسا در تلویزیون های 2019 پشتیبانی می کند

Alexa and Google Assistant on 2019 TVs/ استفاده از دستیارهای هوشمند الکسای آمازون و دستیار هوشمند گوگل در تلویزون های 2019 سامسونگ
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

خبر خوبی که سامسونگ برای دارندگان دستگاه‌های مبتنی بر الکسای آمازون و دستیار هوشمند گوگل مانند آمازون اکو و گوگل هوم دارد این است که تلویزیون‌های 2019 این شرکت از دستیارهای یاد شده پشتیبانی می‌کنند.

یکی از اتفاقات خوب سال 2018 در حوزه فناوری، یکپارچه سازی دستیار هوشمند گوگل و الکسای آمازون بود. سامسونگ نیز از این فرصت استفاده کرده و قرار است، علاوه بر بیکسبی دستیارهای هوشمند دیگری را وارد خط تولید تلویزیون‌های 2019 خود کند. این کمپانی اعلام کرده است که کاربران می‌توانند مجموعه تلویزیون‌های اولد 2019 را توسط الکسای آمازون و دستیار هوشمند گوگل کنترل کنند. اما نکته‌ای در این زمینه وجود دارد و آن این است که کاربران باید دستگاه مربوط به دستیار هوشمند را فراهم کنند. به‌عنوان مثال آن‌ها باید آمازون اکو، گوگل هوم یا دیگر اسپیکرهای هوشمند دیگری مبتنی بر دستیارهای یاد شده در اختیار داشته باشند.

Alexa and Google Assistant on 2019 TVs/ استفاده از دستیارهای هوشمند الکسای آمازون و دستیار هوشمند گوگل در تلویزون های 2019 سامسونگ

همچنین بخوانید :

تلویزیون‌های اولد سامسونگ دستورات دریافتی را از الکسا و دستیار هوشمند گوگل درک کرده و آن‌ها را اجرا می‌کنند. اما تنها دستیار هوشمندی که از نظر نرم افزاری در آن‌ها گنجانده شده است، دستیار هوشمند بیکسبی خود سامسونگ است. بنابراین باید بگوییم که دستیارهای هوشمند یاد شده قادر به کنترل‌های ابتدایی هستند که در ادامه اشاره می‌شوند. گفتنی است که دستیارها صوتی الکسای آمازون و دستیار هوشمند گوگل در اسپیکرها می‌توانند ویژگی‌هایی مانند میزان صدا، خاموش و روشن کردن تلویزیون، تعویض ورودی‌ها و همین‌طور اجرای اپلیکیشن‌های انتخابی را کنترل کنند.

این در حالی است که دستیار هوشمند بیکسبی به قابلیت‌های پیشرفته‌تری مزین شده چراکه براساس نرم افزار Tizen TV شکل گرفته است. با این حال کاربران می‌توانند با دستیار هوشمند بیکسبی برای کنترل از راه دور تلویزیون‌های سامسونگ خود صحبت کنند. البته امکان یاد شده برای دیگر دستیارهای هوشمند میسر نخواهد بود. اما با این حال این اقدام از سوی سامسونگ هنوز تصدیق مهمی است. چراکه میلیون‌ها نفر اکنون بر روی اکوسیستم‌های آمازون و گوگل سرمایه‌گذاری کرده‌اند و امروزه دستگاه‌های زیادی وجود دارند که مبتنی بر دستیارهای هوشمند گوکل و الکسا کار می‌کنند. حتی برخی از آن‌ها هم منتظر رونمایی و ورود به عرصه فناوری هستند.

همچنین بخوانید :

درواقع می‌توان به 100 میلیون دستگاه و اسپیکر مبتنی بر الکسا در این زمینه اشاره کرد که البته نمی‌توان تاثیر آن‌ها را نادیده گرفت. چراکه در مقابل ما شاهد اسپیکر گلکسی هوم سامسونگ هستیم که به دستیار هوشمند بیکسبی نیز مجهز بوده اما هنوز وارد بازار نشده است. گفتنی است که دیگر دستگاه‌های بهره‌مند از دستیار دیجیتالی سامسونگ هم‌اکنون به دستگاه‌هایی همچون تلویزیون، گوشی‌های هوشمند سامسونگ، پوشیدنی‌ها و لوازم جانبی محدود هستند.

کلام آخر

البته این در حالی است که سامسونگ هنوز حضور دستیار هوشمند گوگل و الکسای آمازون را در تلویزیون‌های قدیمی‌تر اعلام نکرده است اما غول فناوری کره‌‎ای در زمینه آپدیت محصولات سال‌های گذشته و عرضه آن چند ماه بعد از حضور تکتولوژی‌های جدید به بازار سابقه دارد. بنابراین بعید نیست که در برخی از مدل‌های قدیمی تلویزیون‌های سامسونگ شاهد قابلیت پشتیبانی از دستیار هوشمند گوگل و الکسا باشیم. با نظرات و دیدگاه‌های خود ما را در پلازا همراهی کنید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022