تلویزیون اولد لوله شونده ال جی در نیمه دوم سال 2019 به بازار خواهد آمد (CES 2019)

تلویزیون اولد لوله شونده ال جی / TV OLED Rollable LG
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

کمپانی ال جی در نمایشگاه CES 2019 از تلویزیون اولد لوله شونده خود رونمایی کرد. این تلویزیون 65 اینچ داشته و از رزولوشن 4K بهره می‌برد و قرار است در نیمه دوم سال 2019 به بازار بیاید.

هنگامی‌که کمپانی ال جی با نمونه اول تلویزیون اولد لوله شونده خود در CES 2018 شرکت کرد، توجه همگان را به خود جلب کرد اما این طرح در سال گذشته به مرحله عرضه نرسید. در حقیقت مهندسان ال جی دیسپلی توانسته بودند راهی پیدا کنند که نمایشگر اولد انعطاف پذیر در هنگام خاموش شدن، درون یک لوله جمع شود.

تلویزیون اولد لوله شونده ال جی / TV OLED Rollable LG

همچنین بخوانید :

کمپانی ال جی در نمایشگاه CES 2019 به‌گونه‌ای ظاهر شد که اظهار می‌کند نسخه حقیقی این تلویزیون در نیمه دوم سال 2019 به بازار خواهد آمد. این تلویزیون موقتا با نام سری سیگنیچر OLED TV R نامگذاری شده و فعلا تنها در اندازه 65 اینچ تولید شده است. گفتنی است این نسخه در مقایسه با نمونه اولیه آن بسیار زیباتر به‌نظر می‌رسد. قیمت نهایی این محصول هنوز مشخص نشده است اما می‌توان انتظار داشت که تلویزیون گران‌قیمتی باشد.

وقتی این تلویزیون خاموش می‌شود، نمایشگر کاملا جمع شده و تنها ظاهر یک میز مدرن از آن باقی می‌ماند. گفتنی است این تلویزیون از سیستم صوتی Dolby Atmos نیز پشتیبانی می‌کند. هرگاه کاربر دکمه روشن این تلویزیون را بزند، نمایشگر آن به‌آرامی و با شکوه به بالا آمده و ظرف چند ثانیه تلویزیون در اندازه کامل و واقعی خود آماده استفاده می‌شود.

البته تنوع بیشتری در استفاده از این تلویزیون نیز دیده می‌شود برای مثال یک دکمه روی ریموت این نمایشگر این اجازه را به کاربر می‌دهد که تلویزیون را در حالت نمایش خطی قرار بدهد، در این حالت تلویزیون کاملا جمع شده و به درون جعبه خود می‌رود و تنها یک چهارم از آن قابل دیدن است. در این حالت ال جی یک حالت هوم پیج برای تلویزیون طراحی کرده است و تلویزیون می‌تواند در این حالت ساعت و آب و هوا، عکس‌های شخصی و یا تصاویر متحرک را نشان دهد. در هنگام پخش موسیقی، صفحه نمایش کاملا جمع شده و درون جعبه خود قرار می‌گیرد، گفتنی است سیستم صوتی این محصول از طریق بلوتوث به گوشی هوشمند هم متصل می‌شود.

تلویزیون اولد لوله شونده ال جی / TV OLED Rollable LG

نمایشگر اولد این تلویزیون انعطاف‌پذیر با تعداد زیادی نوارهای افقی ظریف پشتیبانی می‌شود و یک جفت بازوی متحرک در عقب آن تعبیه شده است که وظیفه بالا بردن و جمع کردن نمایشگر را برعهده دارند. ال جی اظهار می‌کند که این تلویزیون برای تعداد 50 هزار بار جمع شدن و بالا آمدن به خوبی تست و آزمایش شده است. بنابراین اگر کاربری در یک شبانه‌روز حدودا 8 بار این تلویزیون را خاموش و روشن کند، می‌توان گفت که این محصول بی‌نظیر حدود 17 سال عمر خواهد کرد. البته ال جی درباره اینکه آیا گارانتی ویژه‌ای برای قسمت جمع شونده این تلویزیون درنظر گرفته شده است یا خیر، اظهار کرده که هنوز در این باره تصمیمی نگرفته است.

در کنار ریموت کنترل زیبا و طراحی بی‌نظیر این محصول، باید گفت که تلویزیون اولد تاشوی ال جی یکی دیگر از تلویزیون‌های اولد این کمپانی است که در سال 2019 با کیفیت 4K به بازار خواهند آمد. این شرکت وعده داده است که در سال جدید، تلویزیون‌های خود را مجهز به آپشن‌های نظیر HDMI 2.1 و مواردی از این قبیل خواهد کرد.

کلام آخر

باید منتظر ماند و دید که تلویزیون 88 اینچ اولد با رزولوشن 8K گران‌قیمت‌تر خواهد بود یا این تلویزیون اولد تاشو؟ نظر شما چیست؟ به‌زودی متوجه خواهیم شد. برای اخبار بیشتر از CES 2019 با پلازا همراه باشید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 55.4 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.3 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 16.5 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 13.2 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 7.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6.2 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 4 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401