اینتل با همکاری فیسبوک روی تراشه هوش مصنوعی کار می کند (CES 2019)

اینتل / intel
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

اینتل در نمایشگاه CES 2019 از برنامه‌های خود در زمینه تولید تراشه هوش مصنوعی که به عملیات جستجو کمک می‌کند، خبر داد. همچنین این شرکت گفته سایر پردازنده‌های جدید در لپ‌تاپ‌های 2019 استفاده می‌شوند.

شرکت اینتل در نمایشگاه CES 2019 شهر لاس وگاس اعلام کرد که با همکاری شرکت فیسبوک در حال کار روی تراشه جدیدی در زمینه هوش مصنوعی است که در نیمه دوم سال 2019 میلادی معرفی خواهد شد. درواقع این نوع از تراشه‌ها عامل اصلی در رشد و پیشرفت بازار محاسبات هوش مصنوعی محسوب می‌شوند. این در حالی است که این شرکت رقیبانی قدر نیز در این زمینه دارد که قرار است تراشه‌ای مشابه را تولید کنند. در این میان می‌توان از شرکت انویدیا و خدمات وب آمازون یاد کرد که قرار است تراشه‌ای مشابه را نیز تولید کنند.

هوش مصنوعی اینتل / intel artificial intelligence

گفتنی است که تراشه هوش مصنوعی جدید به فرایند جستجو کمک خواهد کرد. درواقع عملیات جستجو با کمک الگوریتم هوش مصنوعی همراه خواهد شد و نتایج تفسیری بهتری را به ارمغان می‌آورد. به‌عنوان مثال در شبکه اجتماعی دوستان کاربر به صورت خودکار بر روی تصویر و یا پستی خاص براساس اطلاعات قبل، تگ خواهند شد.

پردازنده‌های اینتل که در بازار موجود هستند در حال حاضر بر روی فرایند یادگیری ماشین مسلط هستند. در این راستا تحلیلگران مورنینگ‌استار (Morningstar) معتقدند که این تراشه‌ها تا سال 2021 به ارزش 11.8 میلیارد دلاری خواهند رسید. گفتنی است که ماه سپتامبر 2019 بود که انویدیا تراشه خود را در این زمینه برای رقابت با شرکت اینتل عرضه کرده بود.

همچنین در زمینه تولید تراشه هوش مصنوعی، شرکت آمازون گفته که در حال کار بر روی تراشه استنتاجی خاصی است. تراشه‌ای که توسط آمازون تولید می‌شود دقیقا مشابه آنچه که اینتل یا شرکت انویدیا از نظر تجاری در سر دارند نخواهد بود؛ چراکه شرکت‌هایی مانند اینتل و انویدیا تراشه‌های خود را برای عرضه به بازار تولید می‌کنند. این در حالی است که آمازون قرار است براساس این تراشه در سال آینده خدماتی را به مشتریان سرویس ابری خود بفروشد. اگر آمازون بتواند بر روی تراشه‌های خود به خوبی کار کند می‌تواند عمده مشتریان شرکت‌هایی همچون اینتل و انویدیا را از آن خود کرده و بدین وسیله بازار تراشه‌های هوش مصنوعی را برای این سازنده‌ها را محدود کند.

همچنین در روز دوشنبه در نمایشگاه CES 2019 اینتل اعلام کرد که شرکت دل تکنولوژی (Dell Technology) از نسل آتی پردازنده‌های این شرکت در خط تولید لپ تاپ های XPS استفاده خواهد کرد. درواقع این پردازنده‌ها، تراشه‌های 10 نانومتری اینتل هستند که استفاده از آن‌ها دچار تاخیر شده است. این در حالی است که ناوین شِنوی (Navin Shenoy) رئیس مرکز داده اینتل نیز گفته بود که تراشه‌های جدید برای استفاده در لپ تاپ های 2019 بعد از تعطیلات سال نوی میلادی در دسترس خواهند بود و به بازار عرضه می‌شوند.

کلام آخر

همچنین در کنفرانس CES 2019، رئیس بخش کامپیوتری خودروهای خودران شرکت موبایل‌آی (MobileEye) اینتل نیز اعلام کرد، موبایل‌آی از تمام جاده‌ها در ژاپن نقشه‌برداری کرده است. در این راستا از دوربین‌های تعبیه شده به همراه سیستم‌های موبایل‌آی در خودروهایی استفاده شده که توسط شرکت نیسان تولید شده‌اند. در این راستا خوب است اشاره کنیم که شرکت‌هایی همچون اپل و آلفابت رقبای تکنولوژی اینتل در زمینه خودروهای خودران، هم‌اکنون نیز در حال جمع‌آوری داده‌ها هستند. آن‎‌ها داده‌های مورد نیاز را از طریق خودروی مخصوصی که دوربین‎‌هایی در بالای آن‌ها قرار دارد، جمع‌آوری می‌کنند. نظرات خود را در پلازا با ما به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها