آیا هواوی میت 20 پرو مقام برترین گوشی در DxOMark را کسب خواهد کرد؟

هواوی میت 20 پرو / huawei mate 20 pro
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

گوشی هواوی میت 20 پرو هنوز در فهرست سایت DxOMark قرار نگرفته، اما با توجه به قدرت بالای دوربین این گوشی هوشمند، پیش‌بینی می‌شود که با وارد شدن نتایج آزمایش‌های مربوط به این‌ گوشي، بتواند در صدر لیست قرار گیرد.

در دو سال گذشته، هواوی به یکی از بازیگران اصلی در زمینه عکاسی با گوشی‌های هوشمند تبدیل شده است. گوشی هواوی میت 20 پرو در حالی سال گذشته عرضه شد که با اتکا به دوربین سه‌گانه نیرو گرفته از فناوری‌‌های لایکا (Leica) توانست رقبایی همچون اپل و سامسونگ را شکست دهد. این گوشی لیست DxOMark را دچار تغیراتی کرد و با کسب امتیاز مجموع 109 در رتبه اول قرار گرفت. همچنین DxOMark گوشی هواوی میت 20 پرو را مورد ستایش قرار داده و گفته می‌شود که این گوشی یک یا دو بار از رقبای خود پیشی گرفته است. آخرین نسل گوشی‌های پرچمدار میت یعنی گوشی هواوی میت 20 پرو با توجه به ویژگی‌هایی که دوربین یک گوشی موبایل باید داشته باشد، از نسل‌های پیشین خود پیشرفته‌تر است، اما DxOMark در فهرست خود نتایج آزمایش‌های این گوشی را نیاورده است.

یو چنگدوگ (Yu Chengdong) آن را به این ترتیب توضیح داد. همان طور که هواوی میت 20 پرو جایگاه نخست را در اختیار گرفته و سری گوشی‌های هواوی میت 20 توانایی عکاسی در گوشی‌‌های هوشمند را بالاتر برده‌اند و اگر در فهرست منتشر شده قرار داشتند، تقریباً تمام جایگاه‌‌های برتر گوشی‌های هوشمند توسط هواوی اشغال می‌شد. این برای کاربران گوشی‌های هوشمند متعلق به سایر برندها رنج‌آور و ناامیدکننده به نظر می‌رسد.

DxOMark list / فهرست DxOMark

با این حال، سری گوشی‌‌های هواوی میت 20 چند ماه پیش عرضه شده‌اند. در حال حاضر، همچنان رتبه نخست فهرست DxOMark متعلق به گوشی هواوی میت 20 پرو است که کمی غیر منطقی است. چند روز پیش، کاربری در توییتر از DxOMark پرسید:

آیا برنامه‌ای برای تست کردن گوشی هواوی میت 20 پرو دارید؟ ما نمی‌توانیم برای کسب اطلاع از کارایی دوربین آن صبر کنیم! متشکریم!

متعاقباً، DxOMark مؤدبانه پاسخ داد:

سلام، هم اکنون تیم ما در حال تست کردن آخرین گوشی‌های هوشمند است که شامل هواوی میت 20 پرو نیز می‌شود. مقاله جدید در خصوص آن قرار است منتشر شود، از شما به خاطر صبرتان متشکریم و بهترین‌ها را برای سال 2019 برایتان آرزو می‌کنیم!

DxOMark tweet / توییت DxOMark

گوشی هواوی میت 20 پرو مجهز به یک سیستم تصویربرداری با ماتریس چند فوکوس است. همچنین این گوشی دارای یک دوربین سه‌گانه است که شامل یک لنز 40 مگاپیکسلی زاویه عریض (دیافراگم F/1.8)، یک لنز 20 مگاپیکسلی با زاویه فوق عریض (دیافراگم F/2.2) و یک لنز تله فوتو 8 مگاپیکسلی (دیافراگم F/2.4) است. این دوربین از  گزینه‌های زاویه عریض بزرگ 16 تا 270 میلی متری لایکا، حالت 2.5 سانتی متری سوپر ماکرو، هوش مصنوعی سوپر HDR، حالت شعله‌ور پرتره، عکاسی در زیر آب، هوش مصنوعی تصویربرداری تصاویر متحرک، هوش مصنوعی حفظ رنگ در عکس‌برداری پرتره، حالت دستی عکاسی در شب و حالت اسلوموشن 960 فریم ماکرو پشتیبانی می‌کند.

کلام آخر

بدون شک فهرست گوشی‌‌های هوشمند DxOMark به زودی بازنویسی خواهد شد پس همان طور که حدس می‌زنید، مقام نخست به هواوی میت 20 پرو خواهد رسید. نظرات خود را در پلازا با ما به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 55.4 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.3 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 16.5 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 13.2 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 7.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6.2 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 4 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401