DxOMark بخش بررسی دوربین سلفی گوشی ها را معرفی کرد

DxOMark SELFIE / امتیاز دوربین سلفی دی اکس امارک
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

وبسایت معروف ارزیابی دوربین DxOMark به تازگی اعلام کرده که بخش جدیدی را به بررسی دوربین سلفی گوشی های هوشمند اختصاص داده است. طبق نخستین بررسی های این وبسایت، گوگل پیکسل 3 و گلکسی نوت 9 با امتیاز 92 مشترکاً در صدر قرار گرفتند.

در روز گذشته DxOMark (با تلفظ صحیح دی‌ایکس‌اُمارک) به عنوان یکی از محبوب‌ترین و شناخته شده‌ترین سازمان‌های ارزیابی دوربین در جهان، رسماً اعلام کرد که بخش جدیدی را برای بررسی دوربین جلویی گوشی‌های هوشمند اختصاص داده است تا کاربران بتوانند بر اساس داده‌های معتبر و قابل اطمینان، به بررسی دوربین گوشی‌های مورد نظر خود بپردازند. بر اساس اعلام DxOMark، فرآیند سنجش دوربین‌های سلفی تقریباً مشابه بخش دوربین اصلی بوده و صرفاً تعدادی بهبود کوچک و متناسب با کاربردهای دوربین سلفی برای این بخش در نظر گرفته شده‌اند.

DxOMark SELFIE / امتیاز سلفی دی اکس امارک

از همان زمان، صفحه اصلی سایت DxOMark دچار تغییر شد و فهرست برترین دوربین‌های سلفی را نیز در خود جای داد. نخستین فهرست منتشر شده از نمرات دوربین‌های سلفی، نشان می‌دهد که گوگل پیکسل 3 و گلکسی نوت 9 با امتیاز 92 مشترکاً در صدر این فهرست قرار دارند و پس از آن‌ها، شیائومی می میکس 3 (84 امتیاز) آیفون 10 اس مکس (82 امتیاز) و گلکسی اس 9 پلاس (81 امتیاز) به ترتیب در جایگاه‌های سوم، چهارم و پنجم قرار گرفته‌اند.

به گفته DxOMark، گوگل پیکسل 3 در زمینه فوکوس عملکرد بهتری دارد، در حالی که گلکسی نوت 9 رنگ‌ها و جزئیات را بهتر ثبت می‌کند. تصاویر ثبت شده توسط گوگل پیکسل 3 دارای کنتراست و توازن رنگ سفید بالاتری هستند اما در طرف مقابل، گلکسی نوت 9 در زمینه ثبت تصاویر چهره بهتر عمل کرده و عکس‌های آن طبیعی‌تر به نظر می‌رسند.

شایان ذکر است که گوگل پیکسل 3 و گلکسی نوت 9، عملکرد متفاوتی در زمینه ثبت جزئیات و نویز در تصاویر نشان می‌دهند. در زمینه ثبت تصاویر در محیط‌های داخلی و کم نور، قطعاً برنده این رقابت گوگل پیکسل 3 خواهد بود که تعادل مناسبی بین ثبت بافت جزئیات و کاهش نویز برقرار می‌کند. با وجود این که گوگل پیکسل 3 عملکرد درخشانی در زمینه جزئیات و حذف نویز به جا گذاشته اما همچنان در برخی تصاویر، وجود مقداری نویز قابل مشاهده است.

در طرف مقابل، لرزش‌گیر ویدئوی گلکسی نوت 9 عملکرد بهتری در مقابل گوگل پیکسل 3 داشته و قابلیت ثبت ویدئوی زمان‌بندی شده با تایمر نیز تنها در گلکسی نوت 9 وجود دارد. هر دو گوشی، از سیستم فوکوس خودکار بهره می‌برند؛ نباید از این نکته غافل شد که وجود سیستم فوکوس خودکار بر روی گوشی‌های هوشمند چندان رایج نیست.

کلام آخر

DxOMark اعلام کرده که نتایج بررسی‌ها فعلی خود را در این بخش قرار داده و همواره تلاش می‌کند تا بخش دوربین‌های سلفی را به روز نگه دارد. نظرات خود را در پلازا با ما به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 55.4 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.3 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 16.5 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 13.2 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 7.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6.2 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 4 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401