سالوادور دالی مجازی به بازدیدکنندگان موزه اش خوش آمد خواهد گفت!

Salvador Dali/سالوادور دالی
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

اگر بهار امسال به موزه سالوادور دالی سربزنید با یک مهمان ناخوانده روبرو می‌شوید، نسخه‌ای بازسازی‌شده توسط هوش مصنوعی از خود سالوادور دالی که به شما خوش‌آمد می‌گوید و درباره کارهای دالی و اتفاقات پس از مرگ او حرف می‌زند.

اگر بهار امسال قصد سرزدن به موزه سالوادور دالی را داشته باشید، ممکن است با یک مهمان ناخوانده مواجه شوید و او کسی نیست جز خود سالوادور دالی!

موزه سالوادور دالی در محل سنت پترزبورگ واقع در ایالت فلوریدای آمریکا به تازگی اعلام کرده است که از ماه آوریل نمایشگرهای این موزه، نسخه مجازی این نقاش شهیر اسپانیایی را که توسط هوش مصنوعی بازسازی شده است، به نمایش خواهند گذاشت. تیمی از شرکت تبلیغاتی Goodby Silverstein & Partners با استفاده از فیلم‌های دالی یک سیستم مبتنی بر یادگیری ماشین در مورد چگونگی حالات و حرکات چهره هنرمند را تعلیم داده‌اند، به طوری که سیستم بتواند به درستی این حرکات را تقلید کند. سپس این حرکات را روی فیلم‌های بازیگری که فیزیک بدنی مشابه با دالی دارد، پیاده‌سازی کرده‌اند.

این نقاش مجازی هم از نوشته‌های خود دالی و هم از نظرات دیگران در وقایع پس از مرگ او در سال 1989، در صحبت‌هایش استفاده می‌کند. معلوم است که این نسخه مجازی از دالی باید مثل آثار او هم جنبه آموزشی و هم سوررئال داشته باشد.

این اثر بی‌نظیر است اما صدای نقاش مجازی شباهتی به صدای خود دالی ندارد، زیرا که کار روی مشابه‌سازی صدای او بخشی از این پروژه هوش مصنوعی نبوده است.

به راحتی می‌توان حدس زد که این موضوع برای برخی از هواداران خوشایند نباشد، همان‌طور که پیشتر هم هواداران موسیقی، به رستاخیزهای هولوگرافیک خوانندگان افسانه‌ای واکنش منفی نشان دادند. متولیان موزه ادعا می‌کنند که این ساخته هوش مصنوعی با شخصیت واقعی دالی هم‌خوان است. هانک هین، مدیر اجرایی موزه، به Artnet News گفت که:

دالی به رسانه علاقه‌مند بوده، ضمن اینکه میل به ابدیت و جاودانگی در او جاری بوده است.

کلام آخر

این هنرمند خالق شاهکاری در نقاشی موسوم به «تداوم حافظه» است، اثری که در آن مرزهای زمان شکننده و سست به نظر می‌رسند. می‌شود تصور کرد که شخصیتی مثل او از تدوام زندگی‌اش در فرم دیجیتال، لذت ببرد. نظرات خود را در پلازا با ما به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها