هوش مصنوعی هواوی میت 20 پرو سمفونی نیمه تمام شوبرت را تکمیل کرد!

هواوی / Huawei
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

هواوی با استفاده از هوش مصنوعی هواوی میت 20 پرو توانسته سمفونی نیمه تمام شوبرت را تکمیل کند و این سمفونی قرار است چهارم فوریه به صورت زنده اجرا گردد.

شوبرت دو موومان از سمفونی شماره 8 خود را در سال 1822 نوشت، اما آن را نیمه‌کاره گذاشت. هواوی تصمیم گرفته تا به انتظار 197 ساله پایان دهد و اجرای آن را به دستان قدرتمند هوش مصنوعی یا AI در گوشی میت 20 پرو بسپارد تا دو مووان نهایی این سمفونی نیز اجرا شود.

هواوی / Huawei

از واحد پردازش عصبی (NPU) دوگانه در گوشی هواوی استفاده شد تا طنین، زیروبمی و متر دو موومان کنونی مورد بررسی و آنالیز قرار گیرند و در ادامه، ملودی دو موومان بعدی به دست آید. در ادامه این ملودی به آهنگساز برنده جایزه گرمی، لوکاس کانتور (Lucas Cantor) سپرده شد تا نت‌های کامل ارکستری این سمفونی را تهیه کند.

سمفونی کامل شده نهایی در روز 4 فوریه در سالن کداگن لندن به صورت زنده اجرا می‌شود. تا آن زمان به تیزری سی ثانیه‌ای از روند خلاقانه پردازش این سمفونی در زیر نگاه کنید:

لوکاس کانتور در مورد این روند گفت:

نقش من این بود که ایده‌های خوب ارائه شده از سوی هوش مصنوعی را جمع‌آوری کرده و جاهای خالی آن را پر کنم تا خروجی نهایی آن در قالب یک سمفونی کامل توسط یک ارکستر موسیقی اجرا شود. نتیجه این همکاری با هوش مصنوعی نشان می‌دهد که فناوری، فرصت‌های بسیار خارق‌العاده‌ای را در اختیار ما قرار می‌دهد و تاثیر مثبت و چشمگیری روی فرهنگ نوین ما می‌گذارد.

کلام آخر

حال این سوال را باید از هواوی پرسید که چه زمانی بادهای زمستانی به وزش در می‌آیند؟ طرفداران شوبرت تنها کسانی نیستند که درک می‌کنند انتظار کشیدن برای یک چیزی به مدت چند قرن چه حسی دارد و شاید دنیای فناوری نیز این گونه باشد. چرا که ما در دنیای فناوری نیز بسیار انتظار کشیده‌ایم تا برخی اختراعات به تکامل برسند و کمک‌حال ما باشند. تا چهارم فوریه زمان زیادی نمانده، بگذارید ببینیم که ارکستر هواوی چه چیزی را برای ما آماده کرده است. نظرات خود را در پلازا با ما به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها