به گزارش بلومبرگ iOS 13 و آیفون های 2019 ویژگی های جدیدی خواهند داشت

آیفون های 2019 / 2019 iphone
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

براساس گزارش بلومبرگ انتظار می‌رود سیستم عامل iOS 13 به ویژگی‌های جدیدی از جمله حالت تاریک، بهبود ویژگی مدیریت فایل مزین باشد. آیفون های 2019 نیز از دوربین سه بعدی بهره‌مند خواهند بود.

خبرهای جدید از بلومبرگ در راستای خبرهایی است که پیش از این در مورد یازدهمین نسخه آیفون‌ها موسوم به آیفون های 2019 منتشر شده بود. این منبع خبری گزارش داده است که احتمالا آیفون‌های 2019 از دوربین سه گانه، درگاه بالقوه USB-C و همین‌طور ویژگی‌های دیگری بهره‌مند خواهند بود. این در حالی است که پیش بینی می‌شود، آیفون‌های 2020 دارای سیستم دوربین سه بعدی براساس سیستم لیزری نیز باشند. درواقع دوربین سه بعدی می‌تواند محیط را اسکن کند و تصویرهای سه بعدی را براساس آن ایجاد کند.

برخی دیگر از جزئیات هیجان‌انگیزی که بلومبرگ در مورد دستاوردهای کوپرتینیویی‌ها فاش کرد، مربوط به ویژگی‌های جدید iOS 13 است. این نسخه از سیستم عامل iOS از ویژگی حالت تاریک (Dark Mode) پشتیبانی می‌کند. این ویژگی ارتقایی جدید برای سیستم عامل iOS محسوب خواهد شد. علاوه بر این منبع خبری بلومبرگ گزارش‌هایی نیز از درباره آیپد 10 اینچی و آیپد مینی 5 منتشر کرده است که در ادامه تغییراتی که خواهند داشت را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

دوربین سه گانه آیفون های 2019 / triple camre in 2019 iphone

اگر به یاد داشته باشید همین چند وقت اخیر بود که خبرهایی از آیفون 11 شنیدیم. درواقع خبر منتشر شده رندری از جزئیات این محصول را در قالب نمونه اولیه نشان می‌داد که به یک دوربین سه گانه نیز مزین بود. سپس هفته بعد رندری کاملا متفاوت از آیفون 11 را مشاهده کردیم که طرح اولیه طراحی براقی داشت و ادعا می‌کرد تصویر منتشر شده براساس نمونه‌ای از آیفون‌های 2019 است که در مرحله تست و آزمایش توسط اپل قرار دارد. حالا در بین هر دو رندر منتشر شده از آیفون‌های 2019 یک نکته مشترک وجود داشت و آن هم بهره‌مندی از دوربین سه گانه است. علاوه بر این وال استریت ژورنال نیز به این ویژگی اشاره کرده بود که آیفون‌های 2019 از دوربین سه گانه بهره‌مند هستند.

در این راستا بلومبرگ به تازگی خبرهای منتشر شده درباره نسخه برتر (Max) یازدهمین نسخه آیفون یا آیفون 11 را مورد تایید قرار داد و همچنین جزئیات بیشتری را از آیفون های 2019 و همین‌طور پیش بینی‌های هیجان‌انگیزی از سری آیفون های 2020 ارائه داد. در این گزارش چنین آمده است:

آیفون‌های 2019 که قرار است جانشین آیفون 10 اس مکس و آیفون 10 اس شوند دارای کد نام D42 و D43 هستند که البته نسخه‌ای آپدیت شده از آیفون 10 آر نیز را شامل خواهند شد. برترین نسخه‌های این سری از آیفون‌های جدید از دوربینی سه گانه بهره‌مند بوده و دیگر نسخه‌ها نیز شاهد آپدیت ویژگی‌های دوربین‌های پیشین خواهند بود.

یکی دیگر از نکات که در مورد آیفون های 2019 به آن اشاره شده است در مورد بهره‌مندی این سری از آیفون‌ها از درگاه USB-C یا درگاه لایتنینگ بوده است. بلومبرگ در این باره می‌گوید که برخی از محصولات اپل در سال 2019 از درگاه USB-C برخوردار خواهند بود. اما مشخص نیست که آیفون های 2019 نیز جزو این دستگاه‌ها باشند و به جای درگاه لایتنینگ دارای درگاه USB-C باشند.

همچنین این گزارش می‌گوید اپل می‌تواند دوربین‌های سه بعدی براساس سیستم لیزری و همین‌طور قابلیت‌های بیشتر واقعیت افزوده را در سال 2020 در محصولات خود عرضه کند.

دوربین عقبی متشکل از دوربین سه بعدی که محیط را اسکن می‌کند و تصویری سه بعدی از آن ارائه می‌دهد توسط اپل طراحی شده است. در این راستا گفته می‌شود برد دوربین یاد شده می‌تواند تا 4.5 متر باشد. خوب است در مقام مقایسه اشاره کنیم سیستم فعلی دوربین سه بعدی اپل بردی معادل 25 تا 50 سانتی‌متر دارد و برای قابلیت تشخیص چهره در آیفون با ویژگی فیس آیدی استفاده می‌شود.

بلومبرگ یادآور می‌شود سنسور اصلاح شده و مزین به فناوری لیزر، کاربران را قادر می‌سازد تا بتوانند از فاصله‌ای دورتر گوشی خود را با ویژگی فیس آیدی مدیریت کنند. در این راستا نیز در منبعی ناشناس گزارش شده است که اپل احتمالا از سنسورهای سونی برای سیستم جدید خود استفاده خواهد کرد.

دوربین سه بعدی براساس سیستم لیزری، ویژگی واقعیت افزوده را بهبود می‌بخشد و اجازه خواهد داد شناسایی سوژه‌ها و موضوعات مختلف و جایگزینی آن‌ها با اشکال مجازی به صورت دقیق‌تری صورت بپذیرد. علاوه بر این، گوشی یا محصولی که از این ویژگی استفاده خواهد کرد، می‌تواند تصاویری با عمق بیشتر را نیز ثبت کند. براین اساس گفته می‌شود که اپل در حال مذاکره با شرکت سونی در مورد سنسورهای جدید است. این گزارش پیش‌بینی می‌کند که دوربین سه بعدی می‌تواند گام بعدی اپل قبل از معرفی هدست یا دوربین واقعیت مجازی مستقل این شرکت باشد.

dark mode in ios 13 / حالت تاریک در ios 13

احتمالا بخش هیجان‌انگیزتر گزارش بلومبرگ درباره دستاوردهای آتی اپل به پشتیبانی از سیستم عامل iOS 13 از ویژگی حالت تاریک در سال جاری خواهد بود. اگر به یاد داشته باشید کوپرتینویی‌ها این ویژگی را در پاییز گذشته با macOS موهاوی معرفی کرده بودند و برخورداری iOS نیز از این ویژگی کاملا قابل پیش بینی بود. دیگر اخباری که حاکی از پیشرفت iOS 13 است مربوط به پیش‌بینی هوم اسکرین مخصوص آیپد و ارتقای مدیریت فایل در تبلت اپل است.

آپدیت بعدی سیستم عامل iOS 13 اپل شامل حالت تاریک است که دید بهتر و آسان‌تری را در شب به ارمغان می‌آورد و همین‌طور نرم افزار اپل کارپلی را ارتقا خواهد داد. علاوه بر این هوم اسکرین جدید، قابلیت انتقال بین تب‌های مختلف برنامه‌ها مانند تب‌های مرورگر و همین‌طور بهبود مدیریت فایل از دیگر ویژگی‌های جدید در iOS 13 خواهد بود.

علاوه بر این در مجله Apple Texture به دیگر دستاوردهای اپل در زمینه سیستم عامل iOS نیز اشاره شده است.

این کمپانی همچنین دو سرویس جدید را که شامل سرویس اشتراک مجله و محتوای ویدیویی است را در آپدیت جدید iOS ادغام خواهد کرد.

دوباره به آیفون های 2019 برمی‌گردیم. همان‌طور که در ابتدا از تحلیگر معروف مینگ چی کو (Ming-Chi Kuo) شنیده بودیم، بلومبرگ نیز تایید می‌کند که ویژگی فیس آیدی در آیفون های 2019 ارتقا خواهد یافت. همچنین برای اینکه شاهد تغییرات بزرگ‌تری باشیم باید تا سال 2020 منتظر بمانیم. این در حالی است که گزارش شده است کوپرتینویی‌ها همچنین در سال 2020 از مودم‌های 5G و همین‌طور سیستم‌های دوربین سه بعدی لیزری در محصولات خود استفاده خواهند کرد.

کلام آخر

با همه این توصیفات باید بگوییم که در چند ویدیوی اخیری که از آیفون 11 منتشر شده است احتمال می‌رود که تصاویر نشان داده شده در آن‌ها غیرواقعی باشد. چراکه انتظار داریم اپل روند پیشرفت خود را از نظر طراحی زیبا که سال 2017 به طور جدی‌تر در پیش گرفته است، ادامه دهد. با این حال انتظار می‌رود با محصولی مدرن‌تر و زیباتر نسبت به نسخه‌های پیشن در سال 2019 رو به رو باشیم. در مورد آیپد نیز بلومبرگ اشاره می‌کند آیپد 10 اینچی جدید قیمت ارزان‌تری خواهد داشت که درگاه لایتنینگ را حفظ کرده و بهار امسال به همراه آیپد مینی 5 عرضه خواهد شد. نظرات خود را در پلازا با ما به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 55.4 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.3 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 16.5 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 13.2 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 7.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6.2 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 4 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401