فایرفاکس 65 گزینه های جدیدی را برای تنظیمات حریم خصوصی اضافه کرده است

thumbnail
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

فایرفاکس 65 نسخه جدید مرورگر فایرفاکس است که در آپدیت جدید به ویژگی‌هایی در زمینه حفظ حریم خصوصی کاربران و همین‌طور امکانات مدیریتی بیشتر مجهز است.

نسخه جدید مرورگر فایرفاکس یعنی فایرفاکس 65 منتشر شده است. این نسخه آپدیت شده از این مرورگر شامل رابط کاربری جدیدی است که می‌تواند تنظیمات کنترلی بیشتری را برای کاربران در زمینه محدود کردن ردیاب‌های اینترنتی و استفاده سایت‌ها و نرم افزارهای مختلف از کوکی‌های ذخیره شده کاربر فراهم آورد. به عبارت دیگر این نسخه از فایرفاکس تنظیماتی دارد که کاربران می‌توانند مشخص کنند ردیاب‌ها تا چه میزان می‌توانند از داده‌های ذخیره شده‌شان استفاده کنند.

در این بروزرسانی فایرفاکس 65 سه گزینه برای تنظیمات بخش حریم خصوصی در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. این سه گزینه عبارت‌انداز: استاندارد (Standard)، دقیق (Strict) و سفارشی (Custom). مشابه دو گزینه اول در نسخه‌های قدیمی فایرفاکس نیز مشاهده می‌شود. حالت استاندارد که بیشتر کاربران آن را با نام «Standard» می‌شناسند، مانع از ردیابی سایت‌ها و نرم افزارها از داده‌های پنجره‌های Incognito خواهد شد.

در حالت دقیق یا سخت‌گیرانه‌تر یعنی «strict»، تمام سایت‌های ردیابی در همه حالت‌ها مسدود خواهند شد. یعنی در این حالت به‌هیچ‌وجه امکان ردیابی داده‌های کاربر وجود نخواهد داشت اما ممکن است کاربران با انتخاب این گزینه در بازکردن برخی از سایت‌ها مشکل داشته باشند. علاوه بر این‌ها همان‌طور که بیان کردیم مدل سفارشی یا «Custom» نیز وجود دارد که اجازه خواهد داد تا کاربران بتوانند کنترل خاصی را بر روی مسدود کردن کوکی‌ها و ردیاب‌های خاصی اعمال کنند.

دکمه «i» در نوار آدرس فایرفاکس 65 / i button in firefox 65

علاوه بر تنظیمات حریم خصوصی شفاف‌تر در فایرفاکس 65 ، موزیلا امکاناتی را اندیشیده است تا امکان دسترسی به گزینه‌های اشاره شده برای کاربران سریع‌تر باشد. در این راستا کاربران با کلیک بر روی دکمه «i» در نوار ناوبری می‌توانند مشاهده کنند که دقیقا چه نوع محدودیتی در زمینه ردیابی بر روی مرورگرشان فعال است و کدام ردیاب‌ها نیز اکنون از داده‌ها و کوکی‌های مرورگر استفاده می‌کنند. البته امکان تغییر تنظیمات نیز در صورت نیاز به صورت مستقیم از همین بخش برای کاربران میسر خواهد بود.

به همراه منوی تنظیمات حریم خصوصی، فایرفاکس 65 همچنین به ویژگی‌های دیگری نیز مزین است. در این زمینه می‌توانیم بگوییم این نسخه از فایرفاکس امکان پشتیبانی از ویدیوی فشرده AV1 را برای کاربران ویندوز را فراهم کرده است. علاوه بر آن، در این نسخه آپدیت شده، تسک منیجر قوی‌تر نیز فراهم بوده که به کاربران اجازه خواهد داد تا بتوانند تب‌ها و افزونه‌هایی که باعث کند شدن مرورگر می‌شوند را راحت‌تر شناسایی و حذف کنند.

کلام آخر

آیا شما از مرورگر فایرفاکس استفاده می‌کنید؟ نظرات خود را در پلازا با ما به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022