واتساپ در آپدیت جدید به ویژگی احراز هویت تاچ آیدی و فیس آیدی مجهز شد

واتساپ فیس آیدی تاچ آیدی / face id touch id Whatsapp
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

واتساپ در آپدیت جدید به ورژن 2.19.20 نسخه iOS، از ویژگی احراز هویت بیومتریک تاچ آیدی و فیس آیدی پشتیبانی می‌کند. از این پس کاربران قادر خواهند بود که از یک لایه اضافی امنیتی روی مکالمات خصوصی خود بهره ببرند.

واتساپ یکی از پیام‌رسان‌های محبوب است که امروز نسخه iOS آن آپدیت شد و به موجب آن احراز هویت بیومتریک برای این اپلیکیشن مهیا شد. درواقع از این پس کاربرانی که از نسخه iOS واتساپ استفاده می‌کنند، قادر خواهند بود که با استفاده از تاچ آیدی و یا فیس آیدی، اپلیکیشن پیام‌رسان خود را قفل کنند. البته با اینکه این ویژگی بر روی هر چت به صورت اختصاصی عمل نمی‌کند اما با فعالسازی این ویژگی می‌توان یک لایه اضافی امنیتی را روی مکالمات خصوصی خود در این اپلیکیشن، اعمال کرد.

اگر تمایل دارید که از این ویژگی استفاده کنید، در ابتدا می‌بایست اپلیکیشن واتساپ خود را از طریق اپ استور به ورژن 2.19.20 ارتقا دهید. حال کافی است به بخش Settings اپلیکیشن رفته و در قسمت Account روی گزینه Privacy ضربه بزنید. در این مرحله باید گزینه Screen Lock را در حالت فعال قرار دهید.

واتساپ / Whatsapp

اگرچه کاربران با وجود فعالسازی این ویژگی، همچنان نوتفیکیشن‌های دریافتی را روی صفحه نمایش خود خواهند دید اما اگر تمایل دارید که متن و محتوای پیام در نوتفیکیشن دریافتی روی لاک اسکرین، نمایش داده نشود بهتر است گزینه Show Preview را در حالت غیرفعال قرار دهید. گفتنی است این گزینه در قسمت Notifications تنظیمات واتساپ، قابل دسترس است. خاطر نشان می‌شود با فعالسازی ویژگی احراز هویت بیومتریک، کاربر برای وارد شدن به اپلیکیشن واتساپ می‌بایست حتما از اثر انگشت و یا فیس آیدی خود استفاده کند.

این در حالی است که به نظر می‌رسد در این آپدیت، ویژگی دیگری به اپلیکیشن اضافه نشده است. با این حال در قسمت توضیحات مختصر نسخه 2.19.20 واتساپ در اپ استور نوشته شده است:

از این پس برای آنلاک کردن واتساپ خود می‌توانید از اثر انگشت و یا فیس آیدی کمک بگیرید. کافی است به مسیر Settings” > “Account” > “Privacy” رفته و گزینه Screen Lock را فعال کنید.

این در حالی است که چندی پیش‌تر مارک زاکربرگ، مدیر فیسبوک اعلام کرده بود که قصد دارد برای افزایش امنیت کاربر، اپلیکیشن‌های مسنجر، واتساپ و اینستاگرام را با هم ادغام کند. 

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
avatar
پدرام فدائی
.
18 اسفند 1397، 11:58
پاسخ
0
0
این ویژگی برای اندروید هم هست؟
avatar
رقیه رنجبری
.
19 اسفند 1397، 09:20
پاسخ
0
0
@پدرام فدائی
باسلام این ویژگی در حال حاضر فقط برای کاربران آیفون و سیستم عامل iOS فعال شده اما گویا طبق منابع خبری به زودی ویژگی احراز هویت بیومتریک برای نسخه اندروید واتساپ نیز ریلیز خواهد شد.
جدول فروش فیلم ها
 • 55.4 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.3 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 16.5 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 13.2 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 7.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6.2 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 4 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401