وودی آلن به دلیل امتناع آمازون از اکران فیلم جدیدش از این کمپانی شکایت کرد

Woody Allen / وودی آلن
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

وودی آلن کارگردان نام آشنای سینما به تازگی و پس از آنکه آمازون فیلم جدید او را اکران نکرد شکواییه‌ای به ارزش 68 میلیون دلار علیه این کمپانی تنظیم کرده است.

وودی آلن که قرارداد همکاری برای تولید و عرضه 4 فیلم سینمایی با آمازون امضا کرده بود به دلیل لغو این قرارداد از سوی این شرکت با ثبت شکایتی، درخواست غرامت 68 میلیون دلاری از آن‌ها کرده است. آمازون به تازگی و پس از مطرح شدن اتهاماتی مبنی بر آزار و اذیت دختر خوانده آلن از سوی او، همکاری خود با این کارگردان را قطع کرده است. این در حالی است که آمازون پیشتر دو فیلم آلن به نام‌های Wonder Wheel و Cafe Society را اکران کرده بود.

آلن گفته است جدیدترین ساخته او، یک روز بارانی در نیویورک (A Rainy Day in New York)، از شش ماه پیش آماده اکران بوده اما آمازون نه تنها از پخش آن امتناع کرده بلکه قرارداد ساخت 3 فیلم دیگر را هم لغو کرده است. در متن شکواییه آلن گفته شده این کمپانی دلایل قانع‌ کننده‌ای برای این کار خود ارائه نکرده است. گفته می‌شود این تصمیم آمازون بی ارتباط با مصاحبه سال گذشته دیلان فرو دخترخوانده وودی آلن در برنامه شبکه سی‌بی‌اس که در آن وی را متهم به اذیت و آزار او در اوایل دهه 90 و در زمان کودکی خود کرده بود نیست.

در متن شکایت آلن گفته شده است: « آمازون با استناد به اتهامات بی پایه و اساس مربوط به 25 سال پیش بر علیه آقای آلن، سعی کرده این کار خود را توجیه کند. این در حالی است که این شرکت پیش از عقد این قرارداد کاملا از این اتهامات مطلع بود و بر همین اساس لغو این قرارداد به این بهانه قابل قبول نیست چراکه آمازون به لحاظ قانونی هیچ دلیلی برای این کار نداشته و ندارد.»

Woody Allen / وودی آلن

در بخش دیگری از این شکواییه به ملاقات بین مدیران آمازون و وکلای آلن در دسامبر سال 2017 اشاره شده و عنوان شده در این ملاقات مدیران آمازون گفته‌اند همکاری این کمپانی با هاروی واینشتاین علاوه بر اتهاماتی که علیه مدیر پیشین استودیو آمازون مطرح شده‌اند ضربه سنگینی به اعتبار این شرکت وارد کرده است. یک ماه پس از این ملاقات وکیل آمازون، آجای پاتل، به آلن پیشنهاد کرده اکران فیلم او را تا سال 2019 به تاخیر بیندازند که با موافقت وی همراه شده است.

همچنین بخوانید :

وودی آلن در ادامه شکواییه خود مدعی شده در ماه ژوئن سال 2018 آقای پاتل با ارسال یک ایمیل و بدون ارائه دلیلی، او را از تصمیم آمازون برای لغو قرارداد مطلع کرده است. پس از اینکه آلن دلیل این کار را از آمازون جویا می‌شود آن‌ها می‌گویند به دنبال اتفاقاتی که طی چند مدت اخیر روی داده و همچنین پس از مطرح شدن اتهامات تازه علیه او و صحبت‌های حاشیه ساز وی در رابطه با این موضوع و همچنین امتناع افراد برجسته و با استعداد دنیای سینما از همکاری با آلن از جمله دلایلی هستند که سبب شده‌اند این قرارداد، از دستیابی به اهداف اولیه‌ای که هنگام امضا آن در نظر گرفته شده بود باز بماند.

کلام آخر

در فیلم A Rainy Day in New York جود لاو، تیموتی شالامی، سلنا گومز و ال فانینگ به ایفای نقش پرداخته‌اند. نظرات خود را با ما در پلازا به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 55.4 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.3 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 16.5 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 13.2 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 7.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6.2 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 4 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401