نوجوانی که با استفاده از لگو و الهام از Iron Man برای خود پروتز دست ساخته است

thumbnail
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

دیوید آگویلار (David Aguilar) نوزده ساله که به دلیل یک نقص ژنتیک نادر بدون ساعد راست متولد شده است، با استفاده از لگو (Lego) برای خود دست مصنوعی شبیه به مرد آهنی (Iron Man) ساخته است.

اگر فکر می‌کنید که از طرفداران Iron Man هستید، بعد از خواندن این مطلب میزان علاقه خود به این شخصیت کمیک را با این نوجوان که عاشق Iron Man است بسنجید. دیوید آگویلار دانشجوی مهندسی علوم زیستی است که برای خود دستی از لگو ساخته و آنرا با الهام از لباس تونی استارک، (Tony Stark) نامگذاری کرده است.

دیوید آگویلار / David Aguilar
دیوید آگویلار و MK IV

این دانشجوی دانشگاه کاتالونیای اسپانیا به دلیل یک نقص نادر مادرزادی بدون ساعد دست راست متولد شد. هر چند که او با دست چپش تمامی کارهای خود را انجام می‌دهد، اما تصمیم گرفت که پروتزهای ارزان قیمت برای کسانی که به آنها نیاز دارند بسازد. او در مصاحبه‌ای با خبرگزاری رویترز گفته:

در زمان کودکی وقتی که می‌دیدم با دیگران فرق دارم بسیار ناراحت بودم و احساس خوبی نداشتم، اما این موضوع نتوانست مرا برای دنبال کردن رویاهایم ناامید و متوقف کند.

من دوست داشتم وقتی جلوی آیینه می‌ایستم، مثل دیگران خودم را با دو دست ببینم.

او در زمان کودکی به اسباب‌بازی‌های تونی استارک بسیار علاقه داشته و بیشتر با آنها بازی می‌کرده است. در سال 2017 او با استفاده از قطعات لگو قرمز و زرد، دستی رباتیک با آرنج تاشو و گیره‌ای که با چرخش بر روی بازویش محکم می‌شد ساخت و نام آنرا MK I‌ گذاشت، همانطور که تونی استارک اولین لباس آهنی خود را MARK I نامگذاری کرد.

آگویلار MK I را سه بار دیگر ارتقا داد و امسال MK IV را با رنگ قرمز شبیه به Iron Man طراحی و ساخته است. در ویدیو زیر آگویلار توضیح می‌دهد که MK I چگونه کار می‌کند و در ادامه ویدیو MK II (آبی) را معرفی می‌کند و نحوه اتصال به بازویش و عملکرد آن توسط یک موتور لگو و نخ ماهیگیری را شرح می‌دهد.

هر چند که دست مصنوعی آگویلار بسیار قابل توجه و مبتکرانه است، اما رقبایی نیز دارد. بازیگر نقش تونی استارک (مرد آهنی) یعنی رابرت داونی جونیور (Robert Downey Jr) در سال 2015 یک دست مرد آهنی که توسط پرینتر سه بعدی ساخته شده بود به یک کودک هوادارش که دست راست نداشت هدیه داد. در سال 2013 نیز کریستینا استفنز (Christina Stephens) یک پای چپ مصنوعی که از قطعات رنگارنگ لگو ساخته شده بود را امتحان کرد.

آگویلار امیدوار است پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه، طراحی و ساخت پروتزهای مقرون به‌صرفه را ارتقا دهد و طرح‌های جدید خود را اجرا کند. او گفت:

دوست دارم این پروتزها را به کسانی که به آنها احتیاج دارند بدهم، حتی مجانی؛ تا احساس کنند که یک فرد عادی هستند، چرا که آنها عادی هستند، درسته؟

دیوید آگویلار / David Aguilar
دیوید آگویلار و MK I

کلام آخر

نکته شگفت‌انگیز دیگر این است که او با همین یک دست همه این کارها را انجام داده و معروف شده است. این پسر هیچ‌وقت معلول و غیرعادی نبوده است. نظرات خود را با ما در پلازا به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022