شاید اپل هم مشتری ماژول دوربین سه گانه کمپانی لارگان باشد

Apple Triple camera/دوربین سه گانه اپل
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

لارگان سازنده اصلی ماژول دوربین آیفون، با اطمینان تولید گوشی‌های هوشمند مجهز به دوربین سه گانه را تایید کرده است اما شاید لزوما اپل مشتری این محصول نباشد.

iPhone/آیفون

کمپانی لارگان پرسیژن (Largan Precision) سازنده اصلی ماژول‌های لنز دوربین آیفون و گوشی‌های هوشمند سایر سازندگان است. براساس گزارشی که در دنیای فناوری منتشر شده است، این سازنده به دریافت سفارش برای گوشی‌های هوشمند مجهز به دوربین سه گانه از سوی کمپانی‌های سازنده موبایل در سال جاری اشاره می‌کند. البته در این گزارش مشخص نشده است که آیا اهالی کوپرتینو نیز سفارش ساخت لنز دوربین سه گانه برای آیفون را داده‌اند یا خیر.

براساس گزارشی که دیجی تایمز (Digitimes) منتشر کرده است، علی‌رغم مسئله ناخوشایند کاهش سفارش‌های آیفون در سه هفته تعطیلات، کمپانی لارگان عزم خود را برای افزایش تولید در سال جدید جزم کرده است.

کمپانی لارگان در سه ماهه پایانی سال 2018 شاهد کاهش و افت بیش از 20 درصدی درآمد و سود عملیاتی بوده که تا حد زیادی به خاطر کاهش فروش آیفون در سراسر دنیا است. اما این کمپانی همچنان نسبت به تولید ماژول دوربین سه لنزی و بالاتر برای موبایل‌های پرچمدار خوش‌بین است و ظرفیت تولیدش را بیشتر خواهد کرد …

لارگان به واسطه ویژگی رقابتی ناشی از صرفه جویی به مقیاس و قابلیت فناوری از شانس بهتری برای گرفتن سفارش تولید ماژول‌های دوربین سه لنزی در سال 2019 در میان سازندگان ماژول لنز دوربین برخوردار است.

از بهار سال گذشته شایعاتی در دنیای فناوری منتشر شدند که اپل در حال کار و تولید آیفون‌های مجهز به دوربین سه گانه است.

گزارش دیجی تایمز پیش بینی می‌کند که آیفون با لنز 12 مگاپیکسلی با قدرت زوم بیشتر از 5 برابر (که احتمالا زوم نوری/اپتیکال باشد) عرضه خواهد شد، این یعنی بیشتر از زوم اپتیکال 2x فعلی.

آن گزارش یک ماه بعد بازتاب پیدا کرد، و حال می‌توان حداقل تولید آیفون مجهز به دوربین سه گانه را محتمل دانست.

کاملا مشخص است که اپل علاقه زیادی به واقعیت افزوده (AR) دارد، و ماژول دوربین با سه لنز به معنای این است که دو لنز بیرونی‌تر می‌توانند حتی بدون نیاز به یک سنسور تشخیص سه بعدی روی قاب پشتی، تاثیر اختلاف منظر (parallax) را افزایش دهند.

همچنین واضح است که اپل کیفیت دوربین‌های آیفون را ابزار اصلی بازاریابی خود می‌داند. اضافه کردن یک لنز دیگر یعنی اضافه شدن یک فاصله کانونی دیگر بدون کاهش وضوح تصویر و داشتن دوربینی منعطف‌تر که کاربر را یک قدم به این ایده نزدیک‌تر می‌کند که آیفون می‌تواند جایگزین دوربین‌های DSLR شود.

البته این گزارش صرفا حدس و احتمالات خود را مطرح کرده و در قسمتی اشاره می‌کند که شاید اپل لزوما همین مسیر را دنبال نکند:

با اطمینان صد در صدی نمی‌توان گفت که اپل قطعا همین مسیر را خواهد رفت، اما احتمال آن بسیار زیاد است و اگر قرار باشد که چنین اتفاقی بیفتد بدون شک بهترین و محتمل‌ترین زمان تولید آیفون‌های مجهز به دوربین سه گانه همین سال 2019 خواهد بود.

گزارش‌ها و شایعات درباره تولید آیفون مجهز به دوربین سه گانه در سال جدید نیز همچنان ادامه دارند هرچند که دیدگاه‌های مختلفی درباره مدل و طراحی این آیفون‌ها مطرح شده‌اند.

Huawei triple camera/دوربین سه گانه هواوی

گزارش لارگان نیز می‌تواند مهر تاییدی باشد بر اینکه اپل نیز وارد حوزه تولید آیفون مجهز به دوربین سه گانه شده است، اما گزارش مختصر دیجی تایمز به این نیز اشاره‌ دارد که کمپانی لارگان قرار است لنز دوربین برندهای دیگر را نیز تامین کند. در نتیجه شاید پرچمداران 2019 اپل لزوما جزو این گوشی‌های هوشمند دوربین سه گانه قرار نگیرند.

هواوی اولین کمپانی است که گوشی‌های مجهز به دوربین سه گانه را وارد بازار کرد.

کمپانی لارگان همچنین لنز ماژول دوربین فروشندگان گوشی‌های هوشمند در چین از جمله هواوی تکنولوژی (Huawei Technologies)، اوپو و ویوو، و غول فناوری کره جنوبی یعنی سامسونگ الکترونیک (Samsung Electronics) را نیز تامین می‌کند.

سخن پایانی

بدون تردید بیشتر کاربران دنیای فناوری از موافقان ایده آیفون مجهز به دوربین سه گانه هستند. نظرات خود درباره استفاده از ماژول دوربین مجهز به سه لنز در آیفون را با پلازا به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 55.4 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.3 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 16.5 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 13.2 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 7.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6.2 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 4 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401