چند مدل گلس برای موبایل در بازار وجود دارد؟

گلس محافظ گوشی/ محافظ نمایشگر / screen protector / glass
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

گلس محافظ صفحه نمایش گوشی نقش مهمی در حفظ سلامت صفحه نمایش خواهد داشت. در ادامه این مقاله قرار است به مدل های مختلف گلس اشاره کنیم و البته نکاتی را در زمینه خرید محافظ نمایشگر بیان کنیم. با ما همراه باشید.

گلس محافظ گوشی/ محافظ نمایشگر / screen protector / glass

اگر یک روز گوشی شما از دستتان روی زمین پرت شود، چه اتفاقی برایش خواهد افتاد؟ بله مسلماً اولین و محتمل‌ترین اتفاق ممکن، شکسته شدن نمایشگر است که ضرر هنگفتی را به شما وارد می‌کند. درواقع صفحه نمایش گوشی یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در گوشی‌های هوشمند است که گاهی شکستن یا آسیب رسیدن به آن باعث ایجاد صدمات جبران‌ناپذیری خواهد شد. در این راستا همان‌طور که گفته شد، باید در برابر سقوط و یا برخورد با سایر اشیا محافظت شود. معمولاً گلس محافظ صفحه نمایش گوشی یکی از ابزارهایی است که برای اکثر گوشی ها در بازار موجود است و حتی می‌توانید به صورت آنلاین نیز آن‌ها را خریداری کنید. ما در ادامه این مقاله قرار است درباره گلس ها صحبت کنیم. در حقیقت خرید گلس محافظ برای گوشی‌ها از بسیاری جهات یک سرمایه‌گذاری خوب محسوب می‌شود که باعث خواهد شد دوام و عمر گوشی شما افزایش یابد. این نکته را هم در نظر داشته باشید که خرید کیف و کاور موبایل نیز در امر حفاظت از گوشی به شما کمک می کند.

 

یک گلس خوب چه ویژگی‌هایی‌ باید داشته باشد؟

خب پاسخ به این سوال ساده است. مهم‌ترین ویژگی‌آن این است که از ویژگی‌های خوبی که نمایشگر دارد پشتیبانی کند مثلاً:

 • یک گلس خوب باید شفاف باشد.
 • انعکاس خوب داشته باشد و اختلالی در نور نمایشگر ایجاد نکند. همچنین بتواند وضوح نمایشگر را نیز به خوبی نشان دهد.
 • علاوه بر این در برابر نور خورشید نیز باید بتواند تصاویر صفحه نمایش را به خوبی نشان دهد.
 • مهم‌تر از همه اینکه در برابر صدمه و آسیب و همچنین سقوط از ارتفاع مقاوم باشد.
 • توجه داشته باشید که پوشش کل نمایشگر با گلس از دیگر موارد مورد انتظار از یک گلس خوب محسوب می‌شود.

 

با مدل های گلس محافظ نمایشگر گوشی آشنا شوید

حالا که با ویژگی‌های یک گلس خوب آشنا شدید می‌خواهیم شما را با مدل های مختلف گلس برای محافظت از صفحه نمایش گوشی آشنا کنیم و خصوصیات هر نوع را را بیان کنیم. در ادامه نیز نکاتی که باید در زمان خرید مورد توجه قرار دهید را بیان خواهیم کرد.

 


محافظ نمایشگر گوشی پلاستیکی (گلس پلاستیکی)


گلس یا محافظ نمایشگر پلاستیکی یکی از رایج‌ترین محافظ ها برای نمایشگرهای گوشی‌های هوشمند است که از خراش بر روی صفحه نمایش و یا برجای ماندن اثر انگشت و گرد و خاک جلوگیری خواهد کرد. این نوع از محافظ‌ ها به‌طورکلی از قیمت پایینی برخوردار هستند و از نمایشگر در برابر افتادن از ارتفاع و شکستن‌های احتمالی محافظت نخواهند کرد.

گلس محافظ گوشی پلاستیکی / محافظ نمایشگر پلاستیکی / plastic screen protector / glass

این گلس‌ها معمولاً دارای پوشش مقاوم در برابر خراشیدگی هستند و از صفحه نمایش در برابر خراشیدگی‌های ناشی از برخورد ناخن، سکه و سایر وسایلی که ممکن است در جیب و یا کیف قرار داشته باشد، به‌خوبی محافظت خواهند کرد.

 


محافظ نمایشگر گوشی گرما دیده یا ضخیم


گلس محافظ صفحه نمایش موبایل پلاستیکی / محاقظ نمایشگر گرما دیده/ Tempered glass screen protectors

این نوع از گلس‌های محافط نمایشگر توسط یک فرایند شیمیایی تولید می‌شوند؛ درنتیحه از مقاومت بالایی برخوردار بوده و می‌توانند به خوبی از موبایل هوشمند شما مراقبت لازم را به عمل آورند. بنابراین از آنجایی که نمایشگر گوشی به خودی خود مقاومت بالایی در برابر خطرات مختلف ندارد، این محافظ صفحه نمایش گوشی یکی از بهترین مدل گلکس موجود در بازار محسوب می‌شود که می‌تواند نقش مؤثری در کاهش صدمات احتمالی داشته باشد.

 


گلس ضد تابش محافظ صفحه نمایش موبایل


گلس محافظ گوشی ضد تابش / Anti glare

بسیاری از مردم در نگاه کردن به صفحه نمایش گوشی مشکل دارند و یا اگر در معرض نور قرار بگیرند، صفحه نمایش یا محافظ آن این قابلیت را ندارد که به خوبی محتوای مورد نیاز را نشان دهد. از این رو برخی از گلس‌ها هستند که علاوه بر محافظت از نمایشگر، این امکان را فراهم می‌آورند تا زمانی که در معرض نور آفتاب هستید نیز به خوبی اثرات ضد تابش خود را به نمایش بگذارند و محتوای نمایشگر را نشان دهند.

 


گلس‌هایی برای حفظ حریم خصوصی


گلس محافظ نمایشگر موبایل حفظ حریم خصوصی / screen protector / glass/ Privacy screen protector

همچنین بخوانید :

برخی از مردم عادت دارند زمانی که در کنار فردی نشسته‌اند که مشغول کار با گوشی است، به گوشی وی سرک بکشند و خودآگاه یا ناخودآگاه کارهایی که انجام می‌دهد را مشاهده کنند. خب مسلما این کار برای فردی که مشغول تایپ پیامی است و یا در حال مشاهده تصویری در گوشی است، خوشایند نخواهد بود. البته بماند که گاهی سوءاستفاده‌هایی نیز ممکن است در این شرایط صورت بگیرد. با این حساب و در مقابل، گلس‌هایی وجود دارند که این نوع محافظت را از گوشی به عمل می‌آورند. یعنی با استفاده از آن‌ها امکان مشاهده نمایشگر گوشی از فاصله‌ای مشخص میسر نخواهد بود و کاربران به راحتی می‌توانند از گوشی خود استفاده کنند. درنتیجه فرد کناری امکان مشاهده نمایشگر را نخواهد داشت.

 


گلس‌های ضد گرد و غبار و اثر انگشت


گلس‌های ضد گردو و غبار و اثر انگشت/ Anti Dust And Fingerprints

مسلماً گرد و غبار و بر جای ماندن اثر انگشت یکی از آزاردهنده‌ترین مواردی است که هنگام کار با گوشی با آن‌ها مواجه می‌شویم. این لکه‌ها می‌توانند کارایی را کاهش دهند و از قدرت لمس موبایل بکاهند. برای حل چنین مشکلی در نمایشگر گوشی‌هایی که اثرات انگشت را زود جذب می‌کنند و گرد و غبار به خود می‌گیرند، می‌توان از گلس و محافظ نمایشگر مخصوص و ضدغبار استفاده کرد تا در کنار محافظت از گوشی، از نمایشگر در برابر گرد و غبار نیز محافظت کند.

 


گلس محافظ نمایشگر موبایل 2D


گلس محافظ نمایشگر گوشی دو بعدی / 2D Screen protector

یکی دیگر از  گلسهای موجود در بازار، گلس‌های دو بعدی یا 2D هستند. این گلس‌ها از سطح مسطح و صافی برخوردارند و کل نمایشگر را پوشش خواهند داد. گفتنی است که معمولاً از این گلس‌ها در گوشی‌های آیفون و سامسونگ استفاده می‌شود.

 


گلس‌های 2.5D


گلس محافظ صفحه نمایش گوشی سه بعدی / 3D Screen protector

این دسته از گلس‌ها 2.5D نامیده می‌شوند. این نوع از محافظ‌های نمایشگر مانند انواع 2D مسطح هستند. اما تفاوت آن‌ها با نوع یاد شده در برخورداری از انحنایی در لبه‌های گلس است. البته وجود انحنای یاد شده می‌تواند باعث ضعیف شدن ویژگی‌های حفاظتی شود. گفتنی است که به دلیل برخورداری از انحنای یاد شده، قیمت این نوع از گلس‌ها اندکی از مدل 2D گران‌تر خواهد بود.

البته نوع دیگری از گلس محافظ صفحه نمایش گوشی نیز وجود دارد که سه بعدی بوده و مانند مدل 2.5D انحنای زیادی دارد. این انحنا از نقش حفاظتی آن می‌کاهد چراکه در معرض شکستگی قرار خواهد داشت. در صورتی که چندان موافق انحنا نیستید می‌توانید از مدلهای دیگر نیز استفاده کنید.

 

توصیه‌هایی که باید در مورد خرید یک محافظ نمایشگر موبایل در نظر بگیرد

حالا که با مدل های محافظ نمایشگر آشنا شده‌اید خوب است به این نکته نیز اشاره کنیم که در زمان خرید یک گلس مناسب برای گوشی خود باید نکاتی را در نظر بگیرید:

 • یکی از موارد مهم این است که حتی‌المقدور از گلس‌های 3D استفاده نکنید. این گلس‌ها قیمت بالایی دارند و البته نمیتوانند محافظت خوبی را از صفحه نمایش به عمل آورند.
 • به لبه‌های گلس دقت کنید. این لبه‌ها باید تا لبه‌های گوشی امتداد داشته باشند، چراکه در غیر این صورت کناره‌های نمایشگر یا لبه ممکن است در معرض آسیب بیشتری باشند.
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400