راهنمای جامع خرید پاور بانک خورشیدی

Solar power bank / پاوربانک خورشیدی
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

پاور بانک خورشیدی یک گجت بسیار کاربردی است و ما در این مقاله بررسی خواهیم کرد که فاکتورهای لازم در خرید این نوع از پاوربانک ها چیست و به معرفی بهترین انواع پاوربانک خورشیدی خواهیم پرداخت.

با آمدن پاور بانک ها مشکلات مربوط به تمام شدن باطری موبایل، تبلت و… به خاطره تبدیل شده است. اغلب آنچه که در اطراف خود از انواع برندهای مختلف شارژرهای همراه از جلمه انواع پاور بانک های anker، انواع پاور بانک های انرجایزر و… می بینیم همگی آن ها از برق شهری به عنوان منبع تغذیه اصلی خود  استفاده می کنند اما  اکنون در سال 2019 هستیم و کم کم همه صنایع به سمت استفاده از انرژی‌های سبز می‌روند. پاوربانک های خورشیدی نیز حاصل این تفکر هستند که در کنار آن، می‌توانند کمی نیز در پول شما صرفه جویی کنند. در این مطلب قصد داریم راهنمایی برای خرید پاور بانک خورشیدی ارائه کرده و پس از آن، به معرفی بهترین انواع پاوربانک خورشیدی بپردازیم. برای آشنایی با پاوربانک می‌توانید مطلب قبلی ما در این مورد را مطالعه کنید.

 Solar phone charger / پاوربانک خورشیدی/ پاوربانک انکر

فهرست عناوین این مطلب:

 • انواع مختلف پاور بانک خورشیدی
 • برای خرید پاوربانک خورشیدی به چه مواردی باید توجه کنیم؟
  • حمل‌پذیری
  • اتصال‌پذیری
  • توان
 • چند نکته در توضیح پنل‌های خورشیدی
 • بهترین پاوربانک های خورشیدی که می‌توانید در سال 2019 خریداری کنید
  • پاور بانک خورشیدی Dizaul 5000mAh
  • پاور بانک خورشیدی Anker 21W 
  • پاور بانک خورشیدی RAVPower 16w
  • پاور بانک خورشیدی X-DRAGON 40W
  • پاور بانک خورشیدی SunJack 14W
  • پاور بانک خورشیدی JETSUN 16750mAh 
  • پاور بانک خورشیدی CXLiy 25000Mah
  • پاور بانک خورشیدی Ayyie 10000mAh 
 • چند نکته قابل ذکر

 


انواع پاور بانک خورشیدی


 • مونوکریستال: پاوربانک‌های خورشیدی مونوکریستالی فضای کمتری اشغال می‌کنند، اما بهترین گزینه در زمینه شارژکردن نیستند. اگر تنها بدنبال یک پاور بانک خورشیدی هستید که فضای کمی اشغال کند، این گزینه می‌تواند انتخاب شما باشد.
 • پُلی‌کریستال: تفاوت این پاوربانک با نوع مونوکریستالی در مواد سازنده سلول‌های ذخیره‌کننده انرژی آن است که در این مورد لایه‌های سیلیکونی است. به صورت خلاصه، یک پنل پُلی‌کریستالی چندین سلول دارد که در پنل‌های مونوکریستال، ما تنها شاهد یک پنل بزرگ برای جذب انرژی هستیم.
 • پنل‌های CIGS فیلم نازک: این نوع پنل‌ها به دلیل تکنولوژی فتوولتائیک ساخته شده از مس، ایندیوم، گالیوم و سلناید بسیار نازک‌اند، اما در زمینه ذخیره انرژی به هیچ وجه کم نمی‌آورند و بسیار قوی هستند، برای دوستداران محیط زیست گزینه بهتری محسوب شده و بطور کلی عمل شارژ را بسیار بهتر انجام می‌دهند.

 


برای خرید پاور بانک خورشیدی به چه مواردی باید توجه کنیم؟


حمل‌پذیری

همانگونه که در بالا گفتیم، پنل‌های CIGS قابلیت حمل‌پذیری بیشتری دارند، اما پاوربانک‌های خورشیدی دیگر با پنل‌های متفاوت می‌توانند بسیار سنگین باشند. اگر حمل‌پذیری برای شما بسیار اهمیت دارد، احتمالا داشتن ظرفیت بیشتر برای شما مهم خواهد بود.

 

اتصال‌پذیری

یک سوال بسیار ساده وجود دارد، برای یک پاور بانک خورشیدی چند درگاه اتصال لازم است؟ در اکثر موارد، شما نهایتا یک یا دو پورت USB به MicroUSB مشاهده می‌کنید، اما اجازه ندهید این مسئله شما را منحرف کند، توجه شما باید به میزان انرژی در حال جذب از طریق این پورت‌ها باشد نه تعداد اتصالاتی که شما می‌توانید در پاور بانک خورشیدی خود داشته باشید.

 

توان

در سال‌های گذشته، یک پاور بانک خورشیدی معمولا چیزی بیش از ۲۹ درصد انرژی را در خود نگه نمی‌داشت و این یعنی میزان جذب شارژ برای گوشی شما اصلا آن چیزی نبود که انتظارش را داشتید، اما با پیشرفت فناوری و همپای آن پیشرفت یک گجت دوست داشتنی به‌نام پاوربانک خورشیدی، اکنون میزان دریافت انرژی خورشیدی برای این نوع پاوربانک افزایش یافته و شما می‌توانید با اعتماد بیشتری به میزان شارژ پاوربانک خورشیدی خود آن را جزو گجت‌های روزانه خود قرار دهید. البته لطفا قبل از خرید پاوربانک خورشیدی در مورد توان آن تحقیق کنید تا مطمئن شوید همان چیزی‌ست که می‌خواستید.

 Solar phone charger / پاوربانک خورشیدی

 


چند نکته در توضیح پنل‌های خورشیدی


این تکنولوژی هرلحظه در حال بهبود و گسترش است و نقاط عطف آن را نمی‌توان نادیده گرفت. اولین پنل‌های خورشیدی در قرن نوزدهم ساخته شدند که توان نگهداری ۱٪ انرژي خورشید را بیشتر نداشتند. امروزه پنل‌هایی ساخته شده‌اند که میتوانند تا ۳۳.۲ ٪ انرژی را در خود نگه دارند که البته هنوز تاییدیه مراکز مسئول کنترل کیفی را ندارند و تایید نشده‌اند و همانطور که در بالا گفته شد، امروزه تنها ۲۹٪ جذب انرژی توسط این پنل ها تایید شده است. در نظر داشته باشید که انرژی خورشیدی یک انرژی پاک محسوب می‌شود و بیشترین سازگاری را با محیط زیست داراست، اما عملکرد آن هرگز شبیه چیزی که در رسانه‌ها و تبلیغات می‌بینید نیست!

 


بهترین پاور بانک های خورشیدی که می‌توانید در سال 2019 خریداری کنید


پاور بانک خورشیدی Dizaul 5000mAh

diazul / پاوربانک خورشیدی

این پاوربانک از لاستیک سیلیکون سازگار با محیط زیست و مواد ABS + PC ساخته شده و دارای اثر محافظتی و ضد ضربه و مقاوم در برابر انعطاف‌پذیری و ضد آب است. ویژگی ضد شوک این پاوربانک خورشیدی تضمین می‌کند که دستگاه در صورت سقوط بتواند بدرستی به عملکرد خود ادامه دهد.
شما می‌توانید آن را در کوله پشتی خود برای پرواز طولانی، سفر جاده‌ای، پیاده روی، کمپینگ و یا مانند آن حمل کرده و برای شارژ توسط خورشید آن را آویزان کنید. پورت‌های USB با پوشش‌های لاستیکی به خوبی محافظت می‌شوند تا آنها را از آب دور نگه دارد.

 

پاور بانک خورشیدی Anker 21W 

anker / پاوربانک خورشیدی

در این پاوربانک فناوری شارژ سریع PowerIQ سریع‌ترین سرعت شارژ را به میزان 2.4 آمپر در هر پورت و یا 3 آمپر به طور کلی تحت نور مستقیم خورشید ارائه می‌دهد. پنل آن برابر با 21.5 تا 23.5 درصد کارایی دارد و به اندازه کافی قدرت را برای شارژ دو دستگاه به طور همزمان فراهم می‌کند.  پلیمرهای پلی اتیلن مقاوم در برابر حرارت با پنل‌های خورشیدی که به یک باند پلی استر نازک متصل می‌شوند، دارای مقاومت بسیار بالا در برابر تغییرات آب و هوا هستند. اندازه جمع و جور (11.1 × 6.3in پیچ خورده و یا 26.4 × 11.1in باز) و سوراخ های سوراخ ضد زنگ در هر گوشه اجازه می‌دهد تا اتصال آسان این پاوربانک خورشیدی به کوله پشتی، درختان و یا چادر ممکن شود.

 

پاور بانک خورشیدی RAVPower 16w

rav 16W / پاوربانک خورشیدی

در این پاور بانک سلول های خورشیدی بسیار کارآمد، انرژی خورشیدی را به 5/21 تا 5/23 درصد از انرژی آزاد تبدیل می‌کنند. با پاوربانک RAVPower می‌توانید به طور همزمان دو دستگاه را شارژ کنید و دیگر نیازی نیست دنبال سوکت تبدیل بگردید. این پاور بانک خورشیدی با فناوری iSmart، به طور خودکار برای دستگاههای متصل شده تنظیم شده و جریان شارژ مطلوب را برای به حداقل رساندن زمان شارژ فراهم می‌کند. فناوری فرکانس هوشمند IC این پاوربانک خورشیدی دوست‌داشتنی، تمام ورودی های متصل شده را تشخیص داده و جریان خروجی را تا 3.2A توزیع می‌کند.

پاور بانک خورشیدی X-DRAGON 40W

X-DRAGON 40W / پاور بانک خورشیدی

پاوربانک خورشیدی X-Dragon با تراشه داخلی هوشمند، به طور خودکار جریان و ولتاژ را برای دستیابی به حداکثر قدرت تنظیم می‌کند و جریانی ایده‌آل تا 2.8A تحت نور مستقیم خورشید ارائه می‌دهد. این پاوربانک دارای دو پورت و قابلیت اتصال به لپ‌تاپ است. پانل‌های خورشیدی پت با پارچه‌های نازک پوشیدنی آکسفورد، دوام در برابر آب و هوا را برای محیط‌ها و فعالیت‌های در فضای باز فراهم می‌کنند.

 

پاور بانک خورشیدی SunJack 14W

sunjack / پاور بانک خورشیدی

پاور بانک SunJack دارای ظرفیت 10000mAh با ظرفیت بالا و دارای USB-C و آخرین فناوری Qualcomm Quick Charge 3.0 برای شارژ تلفن همراه خود تا 80٪ سریع‌تر از شارژرهای استاندارد است؛ حتی زمانی که خورشید درخشان نیست. این پاوربانک، آیفون و دیگر تلفن‌های هوشمند را تا ۵ برابر سریع‌تر شارژ می‌کند و ضد ضربه، ضد گرد و غبار، ضد انفجار و استفاده شده توسط ارتش ایالات متحده است. پاوربان SunJack ایده آل برای کمپینگ، کوله پشتی، پیاده روی و … است.

 

پاور بانک خورشیدی JETSUN 16750mAh 

JETSUN / پاور بانک خورشیدی

پاوربانک Jetsun دو پورت USB برای انتقال قدرت به دو دستگاه به طور همزمان داشته و دارای ۲ چراغ قوه برای شب هنگام و رفتن به کمپینگ در فضای باز است. این پاوربانک ۱۶۷۵۰ میلی‌آمپر ساعت توان ذخیره نیرو دارد که برای یک پاوربانک خورشیدی با اندازه‌های این دستگاه بسیار عالی است و باتوجه به پلاستیک باکیفیتی که بدنه از آن ساخته شده، ضد ضربه بودن و مقاومت این دستگاه در برابر گرد و غبار تضمین شده است.

 

پاور بانک خورشیدی CXLiy 25000Mah

CXLiy / پاوربانک خورشیدی/ پاور بانک انکر

CXLiy یک پاور بانک خورشیدی بسیار قدرتمند با توان ذخیره‌سازی 25000 میلی‌آمپر ساعت است که دارای ۲ خروجی USB با توانایی کارکرد همزمان است و چراغ‌قوه به همراه چراغ‌های SOS (درخواست کمک) دارد. این پاور بانک خورشیدی ضد آب و ضد‌ ضربه بوده و یک ترکیب بسیار خارق‌العاده برای علاقمندان به کمپینگ و فعالیت‌های خارج از خانه است.

 

پاور بانک خورشیدی Ayyie 10000mAh 

ayyie / پاوربانک خورشیدی

این پاور بانک خورشیدی دارای قطب نما و 2 چراغ قوه LED بوده و برای فعالیت‌هایی از قبیل کمپینگ، پیاده روی و سایر موارد اضطراری بسیار عالی است. پاور بانک خورشیدی Ayyie از مواد ABS + PC + مواد سیلیکون مقاوم و قابل اعتماد ساخته شده که آن را از رطوبت، گرد و غبار، خاک، شوک و ضربه محافظت می‌کندو قابل تنظیم با گوشی به محض اتصال است.

 


چند نکته قابل ذکر در مورد پاوربانک خورشیدی


 • پاوربانک‌های خورشیدی از نور نیرو می‌گیرند و این یعنی شما برای شارژ آن‌ها می‌توانید از نور لامپ هم استفاده کنید، اما از آنجایی که نور لامپ بسیار ضعیف‌تر از نور خورشید است، شارژ آن‌ها احتمالا تا روشن شدن هوا و طلوع خورشید طول خواهد کشید و در نهایت از نور خورشید استفاده خواهید کرد!
 • برای استفاده از پاور بانک خورشیدی در هوای ابری به مشکل خواهید خورد.
 • پاور بانک خورشیدی را در فضای بسته قرار ندهید، چرا که بشدت داغ خواهند شد.
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402