اپل یکی از بهترین متخصصین هوش مصنوعی گوگل را به خدمت گرفت

ایان گودفلو اپل / Ian Goodfellow-Apple
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

اپل در جدیدترین اقدام خود، یکی از متخصصین به‌نام حوزه هوش مصنوعی را از شرکت گوگل به خدمت گرفت که نشان از جنگ بر سر استعداد در دنیای فناوری است.

اگر نگاهی به اطلاعات و داده‌های موجود در صنعت موبایل بیندازیم، به این موضوع می‌رسیم که چه رقابت سختی میان شرکت‌ها در سراسر دنیا شکل گرفته است. در سیلیکون ولی (Silicon Valley) کالیفرنیا نوع دیگری از رقابت میان غول‌های حوزه فناوری تحت عنوان جنگ بر سر استعداد شکل گرفته است. تنها تعداد کمی از کارشناسان هستند که در صنعت خود سرآمد هستند و اگر قصد دارید که شرکت شما در میان بهترین‌ها باشد، باید آنها را به خدمت بگیرید.

هوش مصنوعی / گوگل و اپل / Artificial Intelligence

به نظر می‌رسد که اپل چنین کاری را ماه گذشته انجام داده است، چرا که بر اساس گزارش CNBC، این شرکت موفق شده یکی از مهم‌ترین کارشناسان این حوزه را به کوپرتینو، مقر اپل ببرد. نام این کارشناس، ایان گودفلو است و طی دو سال گذشته، او یکی از کارکنان ارشد و دانشمندان تحقیقاتی با تمرکز یادگیری ماشین در گوگل بوده است. اما او از ماه مارس امسال، در جایگاه مدیر بخش یادگیری ماشین در پروژه‌های اختصاصی اپل مشغول به کار شده است.

تنها با مقایسه دو عنوان شغلی، کارمند ارشد در برابر مدیر بخش است که متوجه می‌شویم چرا ایان گودفلو تصمیم گرفته تا به شرکت اپل بپیوندد. البته شکی نیست که موقعیت شغلی جدید با افزایش حقوق بسیار زیاد وی همراه شده است. این مسئله با توجه به میزان تجربه و دانش وی کاملا طبیعی به نظر می‌رسد. بر اساس خلاصه سوابق وی، گودفلو یکی از کارشناسان پیشرو در حوزه یادگیری ماشین است و در حالی که شاید برخی این عنوان را نوعی مبالغه تصور کنند، اما این مسئله کاملا صحت دارد. ایان گودفلو ده‌ها مقاله و کتاب در حوزه یادگیری ماشین منتشر کرده که نمونه‌ای از آن کتابی تحت عنوان «یادگیری عمیق» است. او همچنین الگوریتم‌های متنوعی را در حوزه یادگیری ماشین اختراع کرده که به دلیل پیچیدگی در اینجا نمی‌توان به آنها پرداخت.

اگر صنعت موبایل را دنبال می‌کنید، احتمالا متوجه شده‌اید که هوش مصنوعی و یادگیری ماشین حوزه‌هایی هستند که به شکل وسیعی با گوشی‌های هوشمند و گجت‌های دیگر یکپارچه شده‌اند. این امر باعث می‌شود تا حدس و گمان در مورد حوزه فعالیت ایان گودفلو در شرکت اپل سخت شود. آیا او مسئول توسعه یکی از محصولات جدید خواهد بود؟ آیا پروژه ویژه چیزی است که باعث شود تا سیری کاربردی‌تر از حال حاضر شود؟ آیا قرار است که ویژگی‌های هوش مصنوعی بیشتری را در دوربین‌های گوشی هوشمند اپل شاهد باشیم؟ با توجه به اندازه شرکت اپل، احتمالات در این حوزه بسیار زیاد و بی‌نهایت هستند.

کلام آخر

اگر نگوییم چند سال، اما حداقل چند ماه طول می‌کشد که نتیجه کار آقای گودفلو در اپل قابل مشاهده شود، اما یک چیز مسلم است و آن این که از دست دادن چنین کارشناسی، برد بسیار بزرگی برای شرکت اپل و در عین حال شکستی بزرگ برای گوگل است. کارشناسان حوزه هوش مصنوعی آن قدرها زیاد نیستند. با ما در قسمت نظرات پلازا همراه باشید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها