امیلی بلانت و نقش های جذاب و متفاوت او از آغاز شهرت تا به امروز

امیلی بلانت / Emily Blunt
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

در این مطلب قصد داریم مروری بر بهترین فیلم های امیلی بلانت (Emily Blunt) از زمان درخشش در «شیطان پرادا می‌پوشد» (The Devil Wears Prada) تا فیلم «بازگشت مری پاپینز» (Mary Poppins Returns) داشته باشیم.

از زمانی که امیلی بلانت در سال 2005 نقش یک دستیار سردبیر مجله را در فیلم The Devil Wears Prada بازی کرد، 14 سال می‌گذرد. او برای بازی در این نقش نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل زن گلدن گلوب (Golden Globe) شد. بلانت طی این سال‌ها در فیلم‌های موفق زیادی حضور یافته است. او سال قبل در نقش خانم پاپینز در فیلم Mary Poppins Returns با چتر جادوییش بازگشته است.

 

امیلی بلانت چند سال دارد

امیلی بلانت (Emily Blunt) در 23 فوریه 1983 (4 اسفند 1361) در لندن به دنیا آمده است و 36 سال دارد. او دومین نفر از بین 4 فرزند است. بلانت از سن 7 تا 14 سالگی لکنت زبان داشت که به کمک یکی از معلمانش توانست بر آن غلبه کند.

 

لحظات دوست داشتنی امیلی بلانت و همسرش جان کرازینسکی

 

در ادامه برای مروری بر بهترین فیلم های امیلی بلانت با ما همراه باشید.

 


تابستان عاشقانه من (My Summer of Love – 2004)


امیلی بلانت در فیلم emily blunt my summer of love
امیلی بلانت در فیلم My Summer of Love

امیلی بلانت پس از اولین حضورش در سال 2001 و در تئاتر «خانواده سلطنتی» و بعد از آن چند تئاتر و سریال کوتاه در انگلستان، توجهات را به خود جلب کرد. او سال 2004 در فیلم تابستان عاشقانه من به کارگردانی پاول پاولیکوفسکی (Pawel Pawlikowski) درخشید و در جمع یکی از بهترین بازیگران تازه‌کار انگلستان قرار گرفت.

 


شیطان پرادا می پوشد (The Devil Wears Prada – 2005)


امیلی بلانت در فیلم The Devil Wears Prada emily blunt
امیلی بلانت فیلم The Devil Wears Prada

بازی در کنار بازیگران بزرگی مثل مریل استریپ (Meryl Streep) و ان هتوی (Anne Hathawy) آغاز شهرت امیلی بلانت بود. او در نقش دستیار سردبیر بداخلاق یک مجله مد بازی کرد و برای این نقش نامزد دریافت بهترین بازیگر نقش مکمل زن در مراسم گلدن‌گلوب و بهترین ستاره نوظهور بفتا (BAFTA Rising Star award) شد. او در همین سال با مایکل بوبله (Michael Bublé) خواننده نامزد شد.

 


باشگاه کتاب خوانی جین آستن (The Jane Austen Book Club – 2007)


امیلی بلانت در فیلم The Jane Austen Book Club emily blunt
امیلی بلانت در فیلم The Jane Austen Book Club

امیلی بلانت در این فیلم نقش یک معلم فرانسوی را بازی می‌کند که با گروهی در یک باشگاه کتاب‌خوانی، کتاب‌های آستن را می‌خوانند و پی به شباهت‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ این داستان‌ها با زندگی خود می‌برند. او در رویارویی با موقعیت‌های سخت و مسائل عاطفی از گفته‌های مشهور جین آستن کمک می‌گیرد.

 


آفتاب تمیزکننده (Sunshine Cleaning – 2008)


امیلی بلانت در فیلم Sunshine Cleaning
امیلی بلانت فیلم Sunshine Cleaning

در این فیلم بلانت به همراه امی آدامز (Amy Adams) در نقش کارکنان یک شرکت پاکسازی مکان‌هایی که جنایات خونین در آن‌ها اتفاق افتاده حاضر می‌شوند. او در این سال از مایکل بوبله جدا شد.

 


ویکتوریای جوان (The Young Victoria – 2009)


امیلی بلانت در فیلم یانگ ویکتوریا / The Young Victoria emily blunt
امیلی بلانت در فیلم The Young Victoria

او در این فیلم زندگی سلطنتی ملکه ویکتوریای جوان را به تصویر می‌کشد. بلانت در مراسم گلدن‌گلوب 2010، برای بازی در این فیلم نامزد دریافت جایزه بهترین بازیگر زن شد.

 


سفرهای گالیور (Gulliver’s Travels – 2010)


امیلی بلانت در فیلم Gulliver's Travels emily blunt
امیلی بلانت فیلم Gulliver’s Travels

این فیلم کمدی با اقتباس از رمانی نوشته جاناتان سوییفت و به همین نام، ساخته شده است. در این فیلم امیلی بلانت نقش شاهزاده خانم سرزمین لی‌لی‌پوت را بازی می‌کند. در همین سال خارج از سرزمین جادویی لی‌لی‌پوت و در دنیای واقعی، بلانت با ستاره فیلم اداره (The Office)، جان کرازینسکی (John Krasinski) ازدواج کرد.

 


نومئو و ژولیت (Gnomeo and Juliet – 2010)


امیلی بلانت در فیلم Gnomeo and Juliet emily blunt
امیلی بلانت در فیلم Gnomeo and Juliet

Emily Blunt در این انیمیشن کمدی رمانتیک، موزیکال و فانتزی به جای ژولیت صحبت کرده است. بلانت سال‌ها قبل و در سال 2002 نقش ژولیت را در تئاتری برگرفته از اثر تراژیک شکسپیر، یعنی رومئو و ژولیت بازی کرده بود.

 


صید ماهی آزاد در یمن (Salmon Fishing in the Yemen – 2011)


امیلی بلانت در فیلم Salmon Fishing in the Yemen emily blunt
امیلی بلانت فیلم Salmon Fishing in the Yemen

او با یوان مک‌گرگور (Ewan McGregor) و کریستین اسکات توماس (Kristin Scott Thomas) در این فیلم همبازی بود. بلانت برای بازی در نقش هریت چتوود تالبوت (Harriet Chetwode-Talbot) نامزد دریافت بهترین بازیگر زن گلدن‌گلوب شد. هر چند که او برنده جایزه بهترین بازیگر زن نشد، اما از نظر منتقدان بازی متفاوت او در این نقش بسیار زیبا و شایسته احترام خوانده شد.

 


لوپر (Looper – 2012)


امیلی بلانت در فیلم looper emily blunt
امیلی بلانت در فیلم Looper

فیلمی اکشن و علمی تخیلی به کارگردانی ریان جانسون (Rian Johnson). امیلی بلانت در این فیلم با بروس ویلیس (Bruce Willis) و جوزف گوردون-لویت (Joseph Gordon-Levitt) همبازی بود.

 


لبه فردا (Edge of Tomorrow – 2014)


امیلی بلانت در فیلم edge of tomorrow
امیلی بلانت در فیلم Edge of Tomorrow

در فیلم علمی تخیلی Edge of Tomorrow، امیلی بلانت نقش یک نیروی ویژه را بازی می‌کند که همراه با تام کروز (Tom Cruise) گروهی تشکیل داده و به مقابله با نیروهای فرازمینی می‌پردازند. ماجرای این فیلم در زمانی از آینده که در آن زمین توسط یک نژاد بیگانه مورد هجوم قرار گرفته‌است اتفاق می‌افتد. بلانت برای بازی در این فیلم جایزه بهترین بازیگر زن فیلم اکشن در بیستمین دوره «جوایز سینمایی انتخاب منتقدان» (Critics’ Choice Movie Awards) را دریافت کرد. بلانت در 16 فوریه 2014 اولین دختر خود، هازل گریس کرازینسکی را به دنیا آورد.

 


به سوی جنگل (Into the Woods – 2014)


امیلی بلانت در فیلم Into the Woods emily blunt
امیلی بلانت در فیلم Into the Woods

بلانت برای بازی در این فیلم فانتزی موزیکال به تمرین زیادی پرداخت تا بتواند از پس خواندن بر روی آهنگ‌های استفان سوندهایم (mStephen Sondhei) برآید. در این فیلم بلانت و مریل استریپ مجددا همبازی شدند. نقش بلانت در این فیلم بسیار متفاوت از فیلم شیطان پرادا می‌پوشد است.

 


سیکاریو (Sicario – 2015)


امیلی بلانت در فیلم Emily Blunt Sicario
امیلی بلانت در فیلم Sicario

در فیلم Sicario کیت یک مامور FBI است که با نگاهی صادقانه، خشونت و بی‌رحمی که در راه مبارزه با مواد مخدر اتفاق می‌افتد را به بینندگان نشان می‌دهد. این دومین فیلمی است که بلانت با بنیسیو دل‌تورو (Benicio del Toro) همبازی است. آن‌ها پیش از این سال 2010 و در فیلم «وولف‌من» (Wolfman) همبازی بودند.

 


شکارچی: جنگ زمستان (The Huntsman: Winter’s War – 2016)


امیلی بلانت در فیلم the huntsman emily blunt
امیلی بلانت فیلم The Huntsman: Winter’s War

ماجرای این فیلم، بیشتر ادامه داستان «سفیدبرفی و شکارچی» است. هر چند که قبل و بعد داستان را شامل می‌شود، ولی عمده داستان در ادامه فیلم قبل است. بلانت در این فیلم نقش فریا (ملکه برفی) را بازی می‌کند. نقش خواهر بزرگتر فریا و ملکه شریر را شارلیز ترون (Charlize Theron) بازی می‌کند. در همین سال خانواده بلانت تولد ویولت دومین دختر خانواده را جشن گرفتند.

 


یک مکان ساکت (A Quiet Place – 2018)


امیلی بلانت در فیلم Quiet Place emily blunt
امیلی بلانت در فیلم Quiet Place

بالاخره امیلی بلانت و جان کرازینسکی در فیلم A Quiet Place در جلوی دوربین همبازی شدند. نویسنده و کارگردان این فیلم همسر امیلی بلانت یعنی کرازینسکی است. داستان این فیلم هیجان‌انگیز و ترسناک در آینده رخ می‌دهد. این فیلم دورانی را به تصویر می‌کشد که هیولاهایی ناشناخته زمین را تسخیر کرده‌ و مشتاق شکار هستند؛ کوچک‌ترین صدایی می‌تواند آنان را به سوی انسان بکشاند.

 


بازگشت مری پاپینز (Mary Poppins Returns – 2018)


امیلی بلانت در فیلم Mary Poppins Returns emily blunt
امیلی بلانت در فیلم Mary Poppins Returns

جولی اندروز (Julie Andrews) در سال 1964 جایزه بهترین بازیگر زن اسکار را به خاطر بازی در فیلم مری پاپینز (Mary Poppins) دریافت کرد. Emily Blunt مری پاپینز را پس از 54 سال باز می‌گرداند. این اولین فیلمی است که در ادامه فیلمی دیگر و با این فاصله زمانی طولانی ساخته می‌شود. لین-منیول میراندا (Lin-Manuel Miranda) نیز در این فیلم بازی می‌کند.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران3 دیدگاه
avatar
الیاس نویدی
.
31 اردیبهشت 1398، 00:58
پاسخ
0
1
واقعا بازیگر جذاب و دوست داشتنی ای هست این امیلی بلانت تو فیلم یه مکان ساکت که جدیدا ازش دیدم فوق العاده بازی کرده به نظرم...
avatar
تینا
.
30 اردیبهشت 1398، 16:24
پاسخ
0
1
این امیلی بلانت بازیگر اکشن خیلی خوبیه از نظر من
avatar
Omid
.
30 اردیبهشت 1398، 15:57
پاسخ
0
1
مکان ساکت امیلی بلانت عالیه. حتما پیشنهاد میکنم ببینید
جدول فروش فیلم ها