مقایسه دوربین هواوی پی 30 پرو با گوشی های پرچمدار جدید بازار

پیکسل 3 و هواوی پی 30 پرو ، گلکسی اس 10 پلاس ، آیفون 10 اس ، شیائومی می 9 و هواوی میت 20 پرو / samsung galaxy s/ huawei mate 20 pro/ xiaomi mi 9/ huawei p30 pro / iphone xs/ pixel 3
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

در پی نوآوری‌های جدیدی که در عرصه دوربین گوشی‌های هوشمند شاهد هستیم، قرار است در ادامه دوربین هواوی پی 30 پرو را با گلکسی اس 10 پلاس ، آیفون 10 اس ، شیائومی می 9 ، پیکسل 3 و هواوی میت 20 پرو مقایسه کنیم.

طی چند سال گذشته هواوی نوآوری‌های بسیار زیادی را در زمینه طراحی و ویژگی‌های جدید دوربین برای مشتریانش به ارمغان آورده است. در این راستا می‌توانیم به ماژول‌های مونوکرومی (تک رنگ)، انباشتن تصویر یا عمق دادن به آن و حالت عکاسی در شب اشاره کینم. همچنین هواوی پی 30 پرو نیز که در حال حاضر از جدیدترین دستاوردهای هواوی است، از یک لنز تله فوتو پریسکوپی برخوردار است که در این مطلب می‌توانید نتیجه عملکرد زوم پریسکوپی را مشاهده کنید. همچنین در این مطلب نیز می‌توانید نتیجه بنچمارک DxOMARK را بر روی دوربین هواوی پی 30 پرو بخوانید.

حالا قرار است دوربین چند گوشی پرچمدار را در ادامه با هم مقایسه کنیم. این گوشی‌ها محصولاتی همچون هواوی پی 30 پرو و گلکسی اس 10 پلاس و آیفون 10 اس ، شیائومی می 9 و هواوی میت 20 پرو هستند که در این میان گوشی هواوی پی 30 پرو از زوم 5 برابری برخوردار است که سایر گوشی‌ها دارای چنین ویژگی نیستند. گفته می‌شود هواوی پی 30 پرو از جهاتی از سامسونگ گلکسی اس 10 پلاس برتر است که در این نوشتار می‌توانید چهار ویژگی برتر هواوی پی 30 پرو را در مقایسه با گلکسی اس 10 پلاس بخوانید.

پیکسل 3 و هواوی پی 30 پرو ، گلکسی اس 10 پلاس ، آیفون 10 اس ، شیائومی می 9 و هواوی میت 20 پرو / samsung galaxy s/ huawei mate 20 pro/ xiaomi mi 9/ huawei p30 pro / iphone xs/ pixel 3

البته رقابتی که پیش رو داریم شامل گلکسی اس 10 پلاس است که دوربین فوق‌العاده‌ای به همراه دارد و گستردگی آن از هواوی پی 30 پرو بیشتر بوده اما از طرف دیگر فاقد فوکوس اتوماتیک است. همچنین خوب است بدانید لنز تله محصول سامسونگ نیز تنها دارای زوم 2X است. در طرف دیگر ما دوربین اپل را داریم و شاید بتوانیم درباره این دوربین بگوییم که هیچ رقابتی بدون دوربین گوشی‌های اپل کامل نیست. از طرفی در مورد دوربین آیفون 10 اس باید بگوییم که از ویژگی ماژول فوق‌العاده گسترده برخوردار نیست که البته انتظار داریم طی شش ماه آینده در محصول جدید اپل شاهد دگرگونی‌هایی در این زمینه باشیم.

دیگر عضو رقابت پیش رو دوربین پیکسل 3 است. در بخش سخت افزاری، گوگل در طراحی دوبین پیکسل 3 تلاش زیادی نکرده است و چندان متفاوت نیست. اما از طرف دیگر بخش نرم افزاری قدرتمندی دارد و به ثبت تصاویر باکیفیت در نور ضعیف نیز معروف است. می‌توانید خبری درباره ویژگی Night Sight پیکسل 3 برای سوژه های در حال حرکت را نیز در پلازا بخوانید.

از همه این‌ها گذشته دیگر رقیب این میدان دوربین گوشی هوشمند شیائومی می 9 است. این دوربین از لنز تله برخوردار بوده و هرچند بزرگنمایی آن 2x یا 5x نیست، اما خبر خوب این است که شیائومی می 9 دارای یک لنز فوق گسترده بوده که می‌تواند اتوفوکوس خوبی را به مانند هواوی پی 30 پرو از خود به نمایش بگذارد. همچنین دیگر رقیبی که در این رقابت مشاهده می‌شود، دیگر محصول هواوی یعنی هواوی میت 20 پرو است. به مانند هواوی پی 30 پرو هواوی میت 20 پرو هم لنز فوق‌العاده گسترده‌ای دارد. هر دو محصول دارای لنزهای 40 مگاپیکسلی هستند. اما هواوی پی 30 پرو از حسگر جدیدتری برخوردار است و فیلترهای آن نیز عملکرد بهتری دارند. در ادامه این مقاله با عناوین زیر روبه‌رو خواهید بود.

 • عکاسی در نور روز با لنز معمولی
 • عکاسی در نور روز با لنز تله
 • نتیجه عکاسی در نور ضعیف و غروب
 • عکاسی در شب
 • حالت عکاسی در شب یا Night Mode
 • عملکرد زاویه فوق گسترده در روشنایی روز
 • عملکرد زاویه فوق گسترده در روشنایی ضعیف و نور کم
 • زاویه فوق گسترده و ویژگی حالت تاریک یا Night Mode
 • ویژگی نمای نزدیک یا ماکرو
 • تصاویر سلفی دوربین هواوی پی 30 پرو و سایر پرچمداران

 

حالا پیش از پرداختن به موضوعات یاد شده، در ادامه می‌توانید ویدیویی از بررسی دوربین هواوی پی 30 پرو مشاهده کنید:

 

عکاسی در نور روز با لنز معمولی

به مانند سایر ارزیابی‌های در این مقاله، ارزیابی از ساده‌ترین گزینه ممکن آغاز می‎‌شود. خب وقتی دوربین‌های گوشی‌های میان رده نتوانند نیاز شما را برای عکاسی در روز برآورده کنند، ما یکی از گوشی‌های حاضر در این رقابت را به شما پیشنهاد می‌دهیم که البته همه آن‌ها از کیفیت بالایی نیز برخوردار هستند.

در ادامه شاهد تصاویری خواهید بود که در نور روز با استفاده از دوربین‌های هواوی پی 30 پرو ، شیائومی می 9  ، هواوی میت 20 پرو ، پیکسل 3 ، سامسونگ گلکسی اس 10 پلاس و آیفون 10 اس ثبت شده‌اند. البته اینکه تصاویر ثبت شده با دوربین این میان رده‌ها اندکی در جزئیات با هم تفاوت دارند، اجتناب‌ناپذیر است. احتمالا در تصاویر ثبت شده با هواوی پی 30 پرو واضح است که رنگ‌ها تیره‌تر به خصوص در رنگ سبز خود را نشان می‌دهند. این موضوع را می‌توان اینگونه استنباط کرد که پردازش تصویر دوربین این گوشی هوشمند عملکرد بهتری دارد. البته خوب است یادآوری کنیم که در زمان ثبت تصاویر ویژگی‌ هوش مصنوعی دوربین هواوی پی 30 پرو خاموش بوده است.

با این حساب حضور چنین رنگ‌های پویایی قابل توجه است. همچنین زاویه ثبت تصویر هم در ترکیب و پویایی رنگ‌ها مهم خواهد بود. با کلیک بر روی هر تصویر می‌توانید مشاده کنید که با چه دوربینی ثبت شده است.

بعد از این مورد مساله حفظ جزئیات تصویر مطرح می‌شود. درواقع هواوی پی 30 پرو با تصاویر 10 مگاپیکسلی خود کاملاً با کیفیت مورد انتظار از هواوی مطابق نیست. اما انتظار می‌رود با کمترین رزولوشن ممکن جزئیات قابل توجهی را شاهد باشیم.

در ادامه می‌توانید تصاویری با حجم بالا را که از مکان دیگری ثبت شده‌اند را مشاهده کنید. دیگر مورد دلسرد کننده درباره دوربین 40 مگاپیکسلی هواوی پی 30 پرو این است که شما در این حالت می‌توانید شاهد جزئیات بیشتری باشید. اما به نظر نمی‌رسد که این مورد در مورد همه سوژه‌ها به کار آید و ممکن است با فریم نیز سازگار نباشد.

در مورد دامنه پویایی هواوی پی 30 پرو باید بگوییم که این مورد به خوبی توسط دوربین یاد شده رعایت شده است و می‌تواند نتایج خوبی را به خصوص در مقایسه با گوشی‌های آیفون 10 اس و پیکسل 3 در سایه و همچنین نور زیاد به نمایش بگذارد.

در ادامه نیز می‌توانید تفاوت لنز 10 مگاپیکسلی هواوی پی 30 پرو را با لنز 40 مگاپیکسلی آن شاهد باشید و جزئیات تصویر را در بزرگنمایی ببینید.

در ادامه می‌‌تونید دامنه پویایی تصاویر را در سوژه‌هایی که در سایه قرار دارند مشاهده کنید:

 

عکاسی در نور روز با لنز تله

عملکرد لنز تله در هواوی پی 30 پرو با بزرگنمایی 5 برابری واقعا نظر هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند. در این خبر از پلازا می‌توانید در مورد عملکرد دوربین هواوی پی 30 پرو در بنچمارک DxOMARK اطلاعاتی را بدست آورید. حالا در این ارزیابی برای تست این ویژگی، هواوی پی 30 پرو هم در قسمت زوم اپتیکال و هم زوم دیجیتال مورد بررسی قرار گرفت. در این راستا برای پیکسل 3 یک استثنا ایجاد شد. درواقع از آنجایی که این گوشی جندان از نظر سخت افزاری در این زمینه مانور نمی‌دهد، بررسی کنندگان در بخش اول نمونه‌ای از ترفند نرم افزاری دوربین مانند Super Res را برای تصاویر ثبت شده با آن در گروه اول اعمال کردند. با این حساب به نظر نمی‌رسد پیکسل 3 در این زمینه بتواند با سایر رقبایش رقابت کند.

در نتایج کسب شده بزرگنمایی همه گوشی‌ها مورد بررسی قرار گرفت و نشان داده شد که زوم هواوی پی 30 پرو از سایر گوشی‌های حاضر در این رقابت از عملکرد بالاتری برخوردار است. این بدین معنی خواهد بود که بینندگان می‌توانند شاهد جزئیات بیشتری در تصاویر ثبت شده با هواوی پی 30 پرو باشند. این در حالی است که بزرگنمایی دو برابری سایر رقبا میدان دید وسیع‌تری را ایجاد می‌کند. با این حساب اگر رقبای هواوی پی 30 پرو از قابلیت 5 برابری برخوردار بودند بدون شک می‌توانستند عملکرد بهتری را به نمایش بگذارند.

اگر تا پیش از این فکر می‌کردید که بزرگنمایی 5 برابر هواوی پی 30 صرفا یک ویژگی برای بازاریابی بوده است، با دیدن نتایج حاصل شده احتمالاً نظر شما هم تغییر خواهد کرد. همچنین بزرگنمایی دوربین پرچمدار هواوی در عکس‌های بزرگ عملکرد فوق‌العاده‌ای دارد و نیز می‌تواند بهتر از ویژگی‌های نرم افزاری در این زمینه عمل کند. در ادامه می‌توانید تصاویر ثبت شده با هواوی پی 30 پرو را با سایر دوربین‌ها همچون گلکسی اس 10 پلاس ، آیفون 10 اس ، شیائومی می 9 و هواوی میت 20 پرو مقایسه کنید. در این مقاله نیز می‌توانید بررسی مربوط به دوربین هواوی میت 20 پرو DxOMARK بخوانید.

برای تمام جزئیاتی که دوربین هواوی پی 30 پرو حفظ می‌کند، پوشش آن اندکی باریک‌تر از آن چیزی است که در سایر گوشی‌ها با بزرگنمایی 5 برابری شاهد آن هستیم و آن هم می‌تواند به دلیل بزرگنمایی یاد شده باشد. به‌طوری که فاصله کانونی 125 میلی‌متری اندکی کمتر از 5 برابر اندازه معمول که 26 یا 27 میلی‌متر است خواهد بود. این موضوع نشان می‌دهد که بزرگنمایی 5 برابری دوربین هواوی پی 30 پرو یک ویژگی واقعی است.

موضوع دیگری که وجود دارد این است که دوربین هواوی پی 30 پرو حتی با لنز تله فوتو 8 مگاپیکسلی تصاویر خروجی با کیفیت لنز تله 10 مگاپیکسلی را ثبت می‌کند. براساس بررسی افراد متخصص هنوز مشخص نشده است که دلیل این ویژگی خیره‌کننده دقیقا چه چیزی می‌تواند باشد. اما صادقانه باید بگوییم که خروجی دوربین پریسکوپی هواوی پی 30 پرو فوق‌العاده است.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 55.4 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.3 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 16.5 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 13.2 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 7.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6.2 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 4 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401