گوشی آیفون بخریم یا سامسونگ و یا اینکه برندی دیگر را برگزینیم

اپل یآیفون یا سامسونگ / آیفون 10 اس مکس و گلکسی اس 10 / iphone-xs-max-galaxy-s10-plusا سامسونگ / آیفون 10 اس مکس و گلکسی اس 10 / iphone-xs-max-galaxy-s10-plus
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

یکی از سوالاتی که همیشه با آن روبه‌رو می‌شویم این است که «آیفون بهتر است یا سامسونگ». اگر شما هم بین انتخاب سامسونگ یا اپل مانده‌اید، باید بیشتر هشیار باشید و بتوانید برندهای دیگر را نیز در گزینه‌های انتخابی خود داشه باشید.

گویی خرید نکردن محصول از یکی از دو برند اپل یا سامسونگ روز به روز سخت‌تر می‌شود و اگر می‌خواهید یک گوشی بخرید، بیشتر افراد سعی به قانع کردن شما برای خرید گوشی یکی از دو شرکت اپل یا سامسونگ می‌کنند، گویی که هیچ گزینه دیگری وجود ندارند. این دو تنها برندهای موجود برای گوشی‌های هوشمند نیستند و البته این هم مهم نیست که هواداران متعصب سامسونگ یا اپل چه می‌گویند یا بررسی‌کنندگان متعصب در این باره چه می‌نویسند؛ آیفون یا سامسونگ هم به اندازه گوشی‌های سایر برندها نقص دارند.

Apple vs Samsung / اپل یا سامسونگ

عناوین مطلب:

 • گوشی آیفون بخریم یا سامسونگ
 • سامسونگ بهتر است یا اپل: به ناله ها گوش ندهید
 • آیا آیفون یا سامسونگ بدون ایراد هستند؟
 • به خاطر یک مشت دلار
 • گزینه‌های دیگر را کنار نگذارید‌

 

گوشی آیفون بخریم یا سامسونگ

به نظر می‌رسد کم کم به وضعیتی نزدیک می‌شویم که وقتی وارد فروشگاهی برای خرید گوشی می‌شویم، تنها باید بین آیفون یا سامسونگ انتخاب کنیم که از این اتفاق هیچ کس جز دو شرکت اپل و سامسونگ سود نمی‌برد. اگر سامسونگ گلکسی S10 پلاس و آیفون 10 اس مکس گوشی‌های کاملا بی‌نقصی بودند، هیچ مشکلی وجود نداشت. اما این دو گوشی چنین نمره‌ای را به دست نمی‌آورند. اگر به دنبال این هستید که امسال گوشی هوشمند بخرید و با سوال «آیفون بخرم یا سامسونگ» مواجه شده‌اید، زمان آن فرا رسیده است که نگاهی بلند و جدی به خودتان بندازید و ببینید که به راستی از یک گوشی چه می‌خواهید تا بتواند نیازهای آینده شما را براورده کند. 

ما نمی‌گوییم که سامسونگ S10 یا آیفون 10 اس را نخرید، بلکه تنها به دنبال این هستیم تا مطمئن باشید که از دستگاه‌های خوب دیگر هم چشم‌پوشی نکنید، آن هم تنها به خاطر اینکه همهمه دستگاه‌های بزرگ تبلیغاتی سامسونگ یا اپل به طور عمیقی در حافظه و اذهان عمومی راه پیدا کرده است. به جای اینکه از خود بپرسید اپل بهتر است یا سامسونگ شاید وقت آن رسیده که مثلا بپرسید اپل بهتر است یا هواوی.

 

سامسونگ بهتر است یا اپل: به ناله ها گوش ندهید

از کجا آغاز کنیم؟ مثلا گوشی G7 تین کیو را در نظر بگیرید که زمان عرضه چگونه گفته می‌شد هیچ ویژگی برجسته‌ای برای فروش ندارد. بریدگی بالای نمایشگر یا ناچ یک مشکل محسوب می‌شد. هوش مصنوعی و نام گوشی هم مشکلات دیگر این گوشی تلقی می‌شدند. البته ال جی بدون شک در بیابان گوشی‌های هوشمند گم شده است و نمی‌داند که باید به کدام سو گام بردارد تا راه خودش را به سوی تمدن بیاید. اما این بدان معنی نیست که  تین کیو G7 گوشی بدی است.

ال جی G7 ThinQ / اپل بخرم یا سامسونگ

اکنون نخستین کاری را به شما می‌گوییم تا نحوه تفکرتان را تغییر دهید. از اینجا به بعد گفته‌های چرند و پرند درباره اینکه این برند چندان برای گوشی جالب نیست و از این دست گفته‌ها را کنار بگذارید. مثلا در مورد بریدگی بالای صفحه نمایش. اگر به یک گوشی که این بریدگی را دارد برای چندین ساعت نگاه کنید دیگر فراموش می‌کنید که اصلا چنین چیزی در حاشیه بالای گوشی وجود دارد یا نه. دلایلی که در طرفداری یا برضد بریدگی بالای نمایشگر گفته می‌شود خیلی خسته کننده هستند و ما نمی‌خواهیم بار بعدی که فرد دیگری به ما در مورد آن‌ها می‌‌گوید که باید آن جوری باشد یا نباید اینجوری باشد وارد این داستان شویم. آیا هوش مصنوعی یک مشکل دارد؟ خب مشکلی نیست و می‌توانید از آن استفاده نکنید چون یک گزینه دلخواه است. از نام این گوشی خوشتان نمی‌آید؟ ما هم همین‌طور. ولی این خیلی در کارکرد گوشی مهم نیست.

اگر همه این مسائل را کنار بگذارید، یک گوشی مجهز به پردازنده اسنپدراگون ۸۴۵ و طراحی جذاب، دوربین با زاویه دید پهن، صدای شگفت‌آور، نمایشگری بسیار روشن و حتی یک جک ۳/۵ میلیمتری هدفون رو به رو می‌شوید. به یاد بیاورید که چه اندازه غم‌انگیز بود که این جک هدفون از گوشی‌ها برداشته شد. مسائل حاشیه‌ای همیشه همراه شرکت‌ها است. امروز این اتفاق برای ال جی افتاده شاید فردا برای خود اپل یا سامسونگ هم رخ دهد.

آیفون بهتر است یا سامسونگ / iphone-xs-max-galaxy-s10-plus-2

 

آیا آیفون یا سامسونگ بدون ایراد هستند؟

همه این بحث‌ها و ایرادهایی که درباره گوشی‌هایی غیر از دو برند سامسونگ یا اپل گفته می‌شود که اتفاقا گوشی‌هایی کاملا قابل قبول، خوب ساخته شده، و با عملکرد بالا هستند، برای گوشی های سامسونگ و اپل نیز صادق است اما نادیده گرفته می‌شوند. پرچمداران سامسونگ هم می‌توانند چندان جذاب نباشند و هنگامی که از جهات گوناگون بررسی و آزمایش شود، از همان ضعف‌هایی رنج ببرند که آن ضعف‌ها دلایل قانع‌کننده‌ای برای نخریدن G7 تین کیو یا هر گوشی پرچمدار دیگر موجود در بازار است. اما نام بزرگ برند سامسونگ آب را گل‌آلود می‌کند. خریداران می‌گویند که «این یک گوشی سامسونگ است، بنابراین باید گزینه نخست من برای خرید باشد».

یک دلیل برای خرید گوشی‌های گلکسی می‌تواند وجود داشته باشد: دوربین آن‌ها. دوربینشان جذاب است اما قابلیت‌های دیگر گویی که مانند آب روی آتش است. به اندازه همه آن دسته از مردم که تمایلی به استفاده آنچنانی از بلندگوی باکیفیت G7 و توانایی‌های صوتی‌اش ندارند، کسانی هم هستند که ایموجی‌های واقعیت افزوده سامسونگ برایشان جذابیتی ندارد. هنگامی که جذابیت‌های ویژگی‌های خاص دوربین‌ها از بین رفته و عادی تلقی شوند، به اندازه برخی ویژگی‌های سایر گوشی‌ها بی اهمیت تلقی می‌شود.

آیفون بخرم یا سامسونگ / iphone-xs-max-vs-samsung-note-9-camera-promo

 

به خاطر یک مشت دلار

چیزی که دیوانه‌کننده است سیستم پول‌قاپی سامسونگ است که به قیمت شما، یعنی مصرف‌کننده تمام می‌شود. سامسونگ قراردادی را با ورایزن امضا کرد تا اپلیکشین‌هایی را به صورت پیش‌فرض روی گوشی‌های ورایزن گلکسی S9 و S9 پلاس نصب کند، تنها به خاطر اینکه بتواند بخشی از درآمد ناشی از تبلیغات را به چنگ آورد. سامسونگ به شما می‌گو‌ید که این کار برای افزایش کیفیت محصول نهایی است که به مشتری می‌رسد، ولی این‌ها همه توجیه است، دلیل اصلی پول است آن هم از جیب شما. ما با اپلیکیشن‌ها مشکلی نداریم، شما می‌توانید از روی گوشی پاک کرده و یا آن‌ها را نگه دارید، اما باید نگاهی به اصل قضیه کرد.

این خبرها درباره سامسونگ خیلی زود فراموش می‌شود اما درباره ال جی، اچ تی سی، هواوی و بیشتر گوشی‌های پرچمدار بارها و بارها گفته شده و کش داده می‌شود و دلایلی (البته نادرست) برای خریدنکردن این گوشی‌ها می‌شوند. این همان چشم‌بستن عمدی است که خریداران گوشی‌های اپل نیز با خود دارند. گوشی‌های آیفون خیلی گران هستند و سیستم عامل پر از قابلیت‌هایی است که کسی هیچ‌گاه از آن‌ها بهره نمی‌گیرد. اما خب لوگوی اپل را در پشت خود دارد. از طرفی بسیاری از افراد نگران تهیه لوازم جانبی اصل آیفون به دلیل وجود تحریمها هستند اما فروشگاه پلازا خیال شما را برای خرید باتری آیفون، گلس، انواع گارد گوشی، شارژر و… راحت کرده است. برای خرید انواع لوازم جانبی مدل های مختلف آیفون می توانید به این فروشگاه مراجعه کنید.

سامسونگ یا اپل / گلکسی اس 10 پلاس / samsung-galaxy-s10-plus-camera

البته این ترندها کم کم در حال از بین رفتن هستند و آیفون‌های 2018 اپل با فروش کمتری مواجه بوده‌اند. در کنار این‌ها، گوشی‌های چینی فروش و رشد بسیار خوبی داشته‌اند.

 

گزینه های دیگر را کنار نگذارید‌

وفاداری به برند درست نیست. تنها به این دلیل که شما از گوشی گلکسی خوشتان می‌آمد دلیل نمی‌شود که باید آخرین مدلش را هم بخرید، به همین گونه دوست داشتن آیفون ۵ دلیل نمی‌شود که آیفون ۸ را بخرید. همچنین این اصل برای کسانی که می‌خواهند از گوشی‌های اپل کوچ کرده و به سراغ گوشی دیگری بروند و برای این ‌کار خیلی ساده به سمت سامسونگ می‌روند یا برعکس، صادق است. شما به اندازه کافی شجاع نیستید و شخصیت مستقل خود را در تصمیم‌گیری به کار نمی‌برید، چرا؟ چون این دو، کمپانی‌های بزرگی هستند ولی واقعیت این است که آن‌ها تنها از نام‌های متفاوت و نرم‌افزارهای متفاوت از هم بهره ‌می‌‌گیرند. 

نقل قول:
هیچ کمپانی وجود ندارد که بسته کاملی را ارائه دهد. هر کدام خوبی ها و بدی های خودشان را دارند

اگر امسال می‌خواهید گوشی تازه‌ای بخرید، گزینه‌های دیگر را بررسی کنید. هیچ کمپانی وجود ندارد که بسته کاملی را ارائه دهد. هر کدام نقص‌ها و مزیت‌های خودشان را دارند. بررسی ها را بخوانید، از فروشگاه‌ها دیدن کنید، و از فروشنده‌ها بپرسید و از دستگاه‌های توی فروشگا‌ها استفاده کنید. از کسانی که می‌گویند «گوشی X از گوشی Y به دلیل بیخود Z بهتر است» دور شوید مگر اینکه خودتان آن را آزمایش کنید. مثلا اگر به دنبال یک گوشی با دوربین خوب هستید یا می‌خواهید بدانید دوربین اپل بهتر است یا سامسونگ می‌توانید به این مطلب ما مراجعه کنید.

دوربین اپل بهتر است یا سامسونگ

اکنون در سال 2019 هستیم و انتخاب‌های بسیار زیادی پیش روی ما وجود دارند تا ما را از گفتن جمله «آیفون بهتر است یا سامسونگ» باز دارد. هواوی، ال جی، گوگل، شیائومی، وان پلاس، اچ تی سی یا حتی بلک‌بری فرقی نمی‌کند. پس گرفتار این تفکر رایج که تنها دو برند گوشی ارزش توجه‌کردن را دارند نشوید. محصولی را بخرید که گمان می‌کنید بهترین است و از گزینش آگاهانه خود شاد باشید و به آن افتخار کنید. اگر این کار را نکنیم گزینه‌های خوب از دست می‌روند و ما هم که مسلماً چنین چیزی را نمی‌خواهیم. پس دفعه بعدی که کسی به شما گفت آیفون بخرم یا سامسونگ سعی کنید به او در انجام انتخابی آگاهانه کمک کنید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران5 دیدگاه
avatar
M.rd
.
21 مهر 1399، 12:29
پاسخ
1
2
لطفا وقتی از گوشی اطلاعاطی نداری چیزی ننویس عزیزم درضمن ایندفه ک خاستی چیزی بنویسی اول یه ذره تیتری ک میزنیو با نوشتت هماهنگ کن ک وقت ماهم نگیری تیتری ک برای این سایت نوشتی هیچ ربطی با نوشته هات نداشت
avatar
نیلوفر
.
01 مرداد 1398، 14:05
پاسخ
0
4
سلام خب من ترجیح می دهم از گوشی ایفون استفاده کنم چون یکی از مهمترین دلایل داشتن سیستم عامل ios هست که مانع ویروسی شدن دستگاه میشه. البته خب با این قیمت های بسیار زیاد فعلا گوشی نخرید بهتره مگر. مجبور. باشید.
avatar
آیاز
.
28 تیر 1398، 20:08
پاسخ
4
2
به نظر من آیفون واسه پز دادن خوبع و استفاده از آن در ایران بد است چون برنامه های ایرانی نمیخوره ولی سامسونگ هم دوربین خوبی داره و هم برنامه های ایرانی میخره و هیچ کدام از این گوشی ها هنگی نیست
avatar
ممد
.
07 شهریور 1399، 16:42
پاسخ
1
1
@آیاز
کی گفته اپل برنامه های ایرانی نمیخوره؟؟؟
avatar
شروین
.
10 خرداد 1398، 19:22
پاسخ
1
2
به نظرم با اختلاف سامسونگ بهتره. شما واسه خرید آیفون علاوه بر پول گوشی چند میلیون بیشتر بخاطر اون سیب پشت گوشی داری پول میدی!!
avatar
امیرا
.
26 آبان 1399، 10:00
پاسخ
0
3
@شروین
عزیزم شما که تا حالا آیفون نداشتی و استفاده نکردی نظر نده درموردش! من از همون آیفون اول تا ۱۱ پرو مکس همشو داشتم و موقع مقایسه برتری هاش نسبت به گوشی های اندرویدی خیییلی بیشتر بود! وقتی که میگی آیفون کاربردی نداره و پول برند میدی کاملا اشتباهه چون من کارایی با آیفونم انجام میدم که با گوشیای اندرویدی نمیشه انجام داد!
avatar
Arsham
.
20 دی 1398، 22:17
پاسخ
1
3
@شروین
خدمات عرض کنم به خاطر آرم نیست اپل هیچ وقت هنگ نمیکنه محکمه برنامه های فیلتر نیست امنیتیه در مقابل بد افزار برنامه های سیستمی فضای زیادی اشغال نمیکنن همیشه آپدیت میده فرقی بین مدل ها نیست چه آیفون یازده داشته باشی چه پنج همیشه بروز هستی رزولوشن بالایی داره و از برند های دیگه محکم تر هست و افت شارژ نداره و هیچ مدل اپل نداریم که پردازنده اشغال بزاره رو گوشی همشون پر کار هستن اپل فقط اسم در نکرده خیلی عالیه پول میدی می‌دونی چی میخری
avatar
Omid
.
08 خرداد 1398، 16:09
پاسخ
3
1
از من میشنوی جفتش آشغاله. یا انر یا ایسوس. به اینا میگن برند.
avatar
hooman
.
01 دی 1398، 23:44
پاسخ
0
0
@Omid
چرت نگو مرد حسابی ایسوس چند ساله داره گوشی میزنه که تواین جند سالم هیچ نواوری نداشته رو با سامسونگ مقایسه میکنی حالا با هواوی یه چیری
avatar
سبحان
.
08 خرداد 1398، 16:24
پاسخ
0
4
@Omid
سلام دوست من. به نظرم با این وضع اقتصاد و قیمت گوشی ها کسایی که نمیتونن آیفون بخرن هرچیز و هر برند دیگه ای بخرن بفرقی نداره من خودم سامسونگ رو ترجیح میدم ولی به نظرم آیفون خیلی خوبه
جدول فروش فیلم ها
 • 55.4 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.3 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 16.5 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 13.2 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 7.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6.2 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 4 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401