آموزش زبان ؛ معرفی اپلیکیشن های یادگیری زبان انگلیسی ، آلمانی و فرانسه

learn languages / یادگیری زبان
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

انگلیسی ، آلمانی و فرانسوی جزو پرکاربردترین زبان‌های جهان هستند. در اینجا به معرفی برنامه‌هایی می‌پردازیم که با آن‌ها می‌توانید این زبان‌ها را به راحتی و با کمی تلاش فرا بگیرید.

یادگیری زبان انگلیسی اهمیت بسیار زیادی دارد و خیلی از افراد در سرتاسر جهان این زبان را به عنوان زبان دوم خود انتخاب می‌کنند. همچنین در بسیاری از کشورهای جهان آموزش زبان انگلیسی جزو برنامه‌های اصلی نظام آموزشی آن کشورها است. با یادگیری این زبان می‌توانید با افراد مختلفی در سرتاسر جهان ارتباط برقرار کنید، می‌توانید دید تازه و متفاوتی نسبت به بسیاری از مسائل پیدا کنید و یا با سایر فرهنگ‌ها هم آشنا شوید. افزون بر این با یادگیری یک زبان دوم راحت‌تر می‌توانید در یک شرکت بین‌المللی در داخل کشور و یا در کشورهای خارجی کار پیدا کنید.

آموزش زبان / the-best-free-language-learning-apps

بر اساس تحقیقات پژوهشگران، یادگیری یک زبان جدید تاثیر زیادی بر سلامت فرد نیز دارد زیرا نتایج این تحقیقات نشان داده کسانی که به دو یا چندین زبان مسلط هستند خلاقیت بیشتری از خود نشان می‌دهند و ذهنشان نیز در آینده کمتر از دیگران تحلیل می‌رود و در نتیجه در سنین بالا مقاومت بیشتری در برابر بیماری آلزایمر از خود نشان می‌دهد. یادگیری هر زبانی فواید بسیار زیادی دارد. در حال حاضر نزدیک به 6500 زبان مختلف در سرتاسر جهان وجود دارد که می‌توان هرکدام از آن‌ها را انتخاب کرد.

فهرست عناوین مطلب:

 • چه زبان هایی را بهتر است یاد بگیریم؟
 • چرا باید انگلیسی را یاد بگیریم؟
  • انگلیسی زبان بین‌المللی است
  • انگلیسی زبان کسب و کار است
  • آشنایی با زبان انگلیسی دسترسی به دنیای سرگرمی را برای شما آسان می‌کند
  • با آشنایی با زبان انگلیسی دسترسی بهتری به اینترنت خواهید داشت
 • چرا محبوبیت یادگیری زبان های آلمانی و فرانسه رو به افزایش است؟
 • چطور انگلیسی صحبت کنیم؟ 5 اپلیکیشن یادگیری زبان های انگلیسی، آلمانی و فرانسوی
  • اپلیکیشن Duolingo
  • اپلیکیشن Lingbe
  • اپلیکیشن Memrise
  • اپلیکیشن Beelinguapp
  • اپلیکیشن Awabe

 


چه زبان هایی را بهتر است یاد بگیریم؟


همه ما دلایل متفاوتی برای یادگیری زبان خارجی داریم. برخی هدفشان ارتباط و آشنایی با سایر فرهنگ‌ها است و برخی دیگر قصد دارند به یک کشور دیگر مهاجرت کنند. بسیاری از افراد هم به دلیل شغلشان باید به یک یا چند زبان مسلط باشند. بیشتر اشخاص در طول زندگیشان تنها فرصت دو یا سه زبان به غیر از زبان مادریشان را دارند به همین دلیل هنگام انتخاب زبانی که می‌خواهیم یاد بگیریم باید دقت زیادی به خرج دهیم. نکته‌ای که باید مدنظر داشته باشیم میزان در دسترس بودن آن زبان از نظر تعداد سخنوران و هم کاربردی بودن آن است.

بدون تردید اولین گزینه‌ای که پیش رویتان قرار می‌گیرد انگلیسی است. این زبان در حال حاضر محبوبیت و گستردگی بسیار زیادی دارد که در ادامه بیشتر در مورد دلایل یادگیری آن توضیح می‌دهیم. گزینه‌های بعدی فرانسوی و آلمانی هستند. اگر به زبان انگلیسی آشنایی کافی داشته باشید یادگیری زبان آلمانی برایتان چندان مشکل نخواهد بود زیرا زبان انگلیسی با وجود اینکه لغات مشترک زیادی با لاتین دارد، در حقیقت جزو زبان آلمانی به حساب می‌آید و بسیاری از لغات آن‌ها شبیه به یکدیگر هستند و یا ریشه یکسانی دارند. تفاوت عمده این دو زبان بیشتر در قواعد و افعال است. یادگیری زبان فرانسه نیز در اروپا، آمریکای شمالی و همچنین در آفریقا کاربرد دارد. فرانسوی نیز مانند اکثر زبان‌های اروپایی از یک خانواده است و در بحث قواعد و لغات شباهت زیادی با آن‌ها دارد و شاید سخت‌ترین وجه یادگیری آن تلفظ صحیح و کامل لغات باشد.

Learn English / اپلیکیشن یادگیری زبان انگلیسی

در کنار این 3 زبان، می‌توانید سراغ زبان‌های چینی و اسپانیایی هم بروید. یادگیری زبان چینی با وجود اینکه در برخی از نکات گرامری نسبت به انگلیسی ساده‌تر است، ولی در سایر موارد یادگیری آن کار بسیار سختی است. با این همه اگر بتوانید به آن مسلط شوید، طی دهه‌های آتی می‌توانید به فرصت‌های شغلی بسیار زیادی دسترسی داشته باشید. یادگیری زبان اسپانیایی نیز یک گزینه دیگر است. این زبان در 21 کشور دنیا زبان اول محسوب می‌شود، این در حالی است که تنها زبان‌های انگلیسی، فرانسوی و عربی از این حیث رتبه بالاتری دارند و با این زبان قادر خواهید بود با جمعیت بسیار زیادی از مردم ارتباط داشته باشید. اگر می‌خواهید به عنوان یک توریست به کشورهای مختلفی در جهان سفر کنید، یادگیری زبان اسپانیایی بهترین انتخاب شما خواهد بود.

 


چرا باید انگلیسی را یاد بگیریم؟


 

انگلیسی زبان بین‌المللی است

شاید انگلیسی‌ بیشترین تعداد سخنور در جهان را نداشته باشد اما این زبان رسمی 53 کشور دنیاست و نزدیک به 400 میلیون نفر در جهان از آن استفاده می‌کنند. یادگیری انگلیسی تنها هنگام برقراری ارتباط با انگلیسی زبان‌ها به کار نمی‌آید. از آنجایی که این زبان محبوب‌ترین و متداول‌ترین زبان دوم در دنیا است، اگر با فردی از یک کشور خارجی ارتباط برقرار کنید، احتمال زیادی وجود دارد که هر دو شما از انگلیسی استفاده کنید. نکته جالب توجه این است که شورای فرهنگی بریتانیا پیش‌بینی کرده تا سال 2020 نزدیک به 2 میلیارد نفر در جهان به آموزش زبان انگلیسی مشغول باشند.

آموزش زبان / the-best-free-language-learning-apps

 

انگلیسی زبان کسب و کار است

انگلیسی‌ زبان مورد استفاده در تجارت و کار است و هر فردی که قصد دارد وارد بازار جهانی شود باید این زبان را بلد باشد. تحقیقات نشان داده که ارتباطات تجاری برون مرزی در بیشتر مواقع با زبان انگلیسی صورت می‌پذیرد. به همین دلیل بسیاری از شرکت‌های بین‌المللی انتظار دارند کارکنانشان کاملا به انگلیسی مسلط باشند. این شرکت‌ها مثل ایرباس، دایملر کراسلر، فست ریتیلینگ، نوکیا، رنو، سامسونگ، اس آ پ، تکنیکالر و حتی دفتر مایکروسافت در پکن، انگلیسی را به عنوان زبان رسمی خود انتخاب کرده‌اند. افزون بر این کمپانی راکوتن مستقر در ژاپن که یک شرکت مانند آمازون و ای‌بی (eBay) است، یادگیری زبان انگلیسی را برای تمام 7100 کارمند ژاپنی خود الزامی کرده است.

اهمیت زبان انگلیسی در کسب و کارهای بین‌المللی نیازی به توضیح ندارد. یادگیری انگلیسی واقعا می‌تواند زندگی شما را تغییر دهد.

Learn English / اپلیکیشن یادگیری زبان انگلیسی

 

آشنایی با زبان انگلیسی دسترسی به دنیای سرگرمی را برای شما آسان می‌کند

بسیاری از فیلم‌ها، کتاب‌ها و موسیقی‌های برتر دنیا به زبان انگلیسی تهیه و تولید می‌شوند و به همین علت با آشنایی به این زبان می‌توانید دسترسی به مراتب بهتری به دنیای سرگرمی پیدا کرده و درک بهتری از فرهنگ‌های مختلف داشته باشید. اگر انگلیسی بلد باشید، دیگر برای لذت بردن از سریال‌ها، فیلم‌ها، کتاب‌ها و آهنگ‌های مورد علاقه‌تان احتیاجی به زیرنویس یا ترجمه ندارید. گذشته از این یادگیری زبان انگلیسی از طریق تماشای فیلم‌ و یا برنامه‌های تلویزیونی یک روش بسیار موثر و در عین حال سرگرم کننده است.

 

با آشنایی زبان انگلیسی می توانید از اینترنت بهتر بهره ببرید

بنابر گزارش شرکت آموزشی Education First انگلیسی زبان اول اینترنت است. همه روزه نزدیک به 565 میلیون نفر از اینترنت استفاده می‌کنند و تقریبا 52 درصد سایت‌هایی که بیشترین بازدید را دارند به زبان انگلیسی هستند. به همین دلیل با یادگیری این زبان می‌توانید به بیش از نیمی از محتوای منتشر شده در اینترنت و میلیاردها صفحه اطلاعات دسترسی داشته باشید.

learn languages / یادگیری زبان

 


چرا محبوبیت یادگیری زبان های آلمانی و فرانسه رو به افزایش است؟


در حال حاضر بیش از 300 میلیون نفر در جهان به زبان فرانسوی مسلط هستند. تعداد کسانی که درس‌های آموزش زبان فرانسه را دنبال می‌کنند تنها از زبان انگلیسی کمتر است. همچنین فرانسوی در کنار انگلیسی تنها زبانی است که در سرتاسر جهان تدریس می‌شود. فرانسوی جزو زبان‌های رسمی 29 کشور جهان است و تسلط به آن در بازار کار جهانی کمک شایانی به فرد می‌کند. شخصی که به فرانسوی آشنا باشد می‌تواند در کمپانی‌های فرانسوی داخل فرانسه و یا سایر نقاط جهان که فرانسوی در آنجا حضور پررنگی دارد فرصت‌های شغلی زیادی پیدا کند. همچنین فرانسوی جزو زبان‌های مورد استفاده و رسمی سازمل ملل، اتحادیه اروپا، یونسکو، ناتو، کمیته بین‌المللی المپیک، صلیب سرخ و دادگاه‌های بین‌المللی است. از همین رو تعداد زیادی از افراد یادگیری زبان فرانسه را جزو اولویت‌های اول خود قرار می‌دهند.

علاوه بر این زبان آلمانی هم علاقه‌مندان زیادی دارد و دوره‌های آموزش زبان آلمانی معمولا دانش آموزان زیادی را جذب خود می‌کنند. بسیاری از شرکت‌های آلمانی در سرتاسر جهان شعبه‌ دارند و یادگیری این زبان شانس شما را برای کار در یک شرکت آلمانی بیشتر می‌کند. آلمان بزرگترین اقتصاد اروپا است و شرکت‌های این کشور محصولات زیادی از خودرو گرفته تا دستگاه‌های صنعتی و مواد شیمیایی را به سرتاسر دنیا صادر کرده دامنه فعالیت گسترده‌ای دارند. همچنین بسیاری از اشخاص برای تحصیل در این کشور این زبان را فرا می‌گیرند. گذشته از این موضوع که مدرک دانشگاه‌های آلمانی اعتبار زیادی در دنیا دارد، تحصیل در دانشگاه‌های این کشور در بیشتر موارد رایگان و یا با هزینه بسیار کم انجام می‌شود.

learn languages / یادگیری زبان

این زبان در زمینه‌های علمی هم دومین زبان پرکاربرد در جهان به شمار می‌آید. از نظر گستردگی هم زبان آلمانی در کشورهای اتریش، سوییس و آلمان زبان اول است و 100 میلیون نفر در این کشورها به این زبان صحبت می‌کنند. در اروپا تعداد کسانی که زبان مادری آن‌ها آلمانی است از سایر زبان‌ها بیشتر است و از همین رو این زبان در کنار انگلیسی و فرانسوی جزو زبان‌های رسمی اتحادیه اروپاست. در سرتاسر جهان، آلمانی پس از فرانسوی سومین زبانی است که بیشترین دانش آموز را دارد و تخمین زده می‌شود حدودا 200 میلیون نفر در دنیا به این زبان مسلط باشند.

 


چطور انگلیسی صحبت کنیم؟ 5 اپلیکیشن آموزش زبان های انگلیسی، آلمانی و فرانسوی


همچنین بخوانید :

اکنون که به دلایل یادگیری زبان پرداختیم، وقت آن است که به راه‌های یادگیری آن اشاره کنیم. بسیاری از افراد برای آموزش زبان به موسسه‌های آموزشی مراجعه می‌کنند و گروه دیگری هم سعی می‌کنند به تنهایی و با تماشای فیلم‌ها و سریال‌ها با این زبان آشنا شوند. اما اگر وقت ثبت نام و شرکت در کلاس‌های آموزشی یا توان پرداخت شهریه‌های این موسسات را ندارید و به تنهایی هم نمی‌توانید به خوبی این زبان را یاد بگیرید، یک راه دیگر هم وجود دارد و آن استفاده از اپلیکیشن‌های آموزشی است. این برنامه‌ها در هردو نسخه اندروید و iOS موجود هستند و می‌توانند کمک زیادی به شما کنند. اگر می‌خواهید زبان خود را بهبود دهید یا حتی اگر قصد دارید از صفر شروع کنید، حتما نگاهی به این 5 اپلیکیشن بیندازید.

 

اپلیکیشن Duolingo

برای کسانی که می‌خواهند آموزش زبان را از صفر شروع کنند، دوآلینگو بهترین انتخاب است. این برنامه با استفاده از بازی‌های ارتباط محور (Interactive) به شما کمک می‌کند بیش از 30 زبان از جمله انگلیسی را یاد بگیرید. برنامه در ابتدا افعال، جملات کوتاه و بلند را به شما یاد می‌دهد ولی اگر از قبل با آن زبان آشنا باشید می‌توانید به مباحث پیشرفته‌تر مثل نوشتن، صحبت کردن و یادگیری لغت بپردازید. البته دوآلینگو ابتدا از شما سوال می‌کند که آیا می‌خواهید از صفر شروع کنید یا خیر. مثلا اگر به دنبال یادگیری زبان آلمانی باشید بسته به انتخاب شما برنامه یک تست ساده پیش رویتان می‌گذارد تا میزان آشنایی شما با آن زبان را مشخص کند و سپس بر همان اساس آموزش زبان آلمانی را شروع خواهد کرد. اگر در یک سوال دچار اشتباه شوید، برنامه یک بازی دیگر را به شما ارائه می‌کند و اگر دوباره اشتباه کنید باز هم این کار را آنقدر تکرار می‌کند تا کاملا نکته مورد نظر را یاد بگیرید.

 

دانلود اپلیکیشن Duolingo: اندروید | آیفون 

 

اپلیکیشن Lingbe

به کمک دوآلینگو می‌توانید با زبان‌های مختلفی آشنا و سطح خود را ارتقا دهید. ولی وقتی برای صحبت کردن آماده شدید به Lingbe احتیاج خواهید داشت. این یک برنامه شبیه به شبکه‌های اجتماعی است که در آن افراد به دیگران کمک می‌کنند زبان مادری آن‌ها را یاد بگیرند. از طریق این برنامه می‌توانید با افرادی که زبان آن‌ها را می‌خواهید یاد بگیرید تلفنی صحبت کنید. ابتدا برای آنکه بتوانید با این افراد صحبت کنید باید با یک شخصی که می‌خواهد زبان مادری شما را یاد بگیرد حرف بزنید و به او کمک کنید. از همین رو در این برنامه هر کاربر هم نقش معلم را دارد و هم نقش دانش آموز. از طریق این برنامه به راحتی می‌توانید دوست پیدا کنید، با سایر فرهنگ‌ها آشنا شوید و یک زبان جدید یاد بگیرید.

lingbe / اپلیکیشن یادگیری زبان

 

دانلود اپلیکیشن Lingbe: اندروید | آیفون 

 

اپلیکیشن Memrise

Memrise دوره‌های آموزشی بسیاری را برای تعداد زیادی از زبان‌های مختلف از جمله آموزش زبان فرانسه ارائه می‌کند. این دوره‌ها در حقیقت توسط سایر کاربران این برنامه طراحی شدند و به همین دلیل مهمترین ویژگی این برنامه کاربرانش هستند. بسیاری از درس‌های موجود در Memrise بازی‌محور هستند و از همین رو کمتر پیش می‌آید که احساس خستگی کنید.

memrise / اپلیکیشن یادگیری زبان

 

دانلود اپلیکیشن Memrise: اندروید | آیفون 

 

اپلیکیشن Beelinguapp

Beelinguapp با استفاده از کتاب‌های صوتی به آموزش زبان می‌پردازد. برای شروع فرایند یادگیری فقط باید یک رمان به زبانی که می‌خواهید یاد بگیرید را انتخاب و متن آن را که به زبان خودتان نوشته شده همزمان بخوانید. برنامه همچنین همزمان با گوینده، متن‌هایی که او در حال خواندن است را برایتان هایلایت می‌کند تا دقیقا بدانید کدام قسمت کتاب را می‌خواند. علاوه بر این می‌توانید کلمات جدیدی به واژه نامه خود اضافه و یا اخبار را از زبان خودتان به زبان دیگر ترجمه کنید.

Beelinguapp / اپلیکیشن یادگیری زبان

 

دانلود اپلیکیشن Beelinguapp: اندروید | آیفون 

 

اپلیکیشن Awabe

این اپلیکیشن یک برنامه کاملا رایگان است که با کمک آن می‌توانید بیش از 4 هزار عبارت و لغت جدید یاد بگیرید. آوابه احتیاجی به اینترنت ندارد و آفلاین است اما با این وجود حجم زیادی از اطلاعات را به شما ارائه می‌کند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید زبانتان را بهبود ببخشید. این برنامه شامل درس‌های ویدیویی، صوتی و مترجمی است و در کنار این‌ها چندین بازی مختلف هم دارد که می‌توانید با انجام آن‌ها نکات نگارشی و گرامری زیادی یاد بگیرید. علاوه بر این، آوابه هر روز تست‌هایی در زمینه صحبت کردن، گوش دادن و حافظه برایتان ارسال می‌کند تا درس‌هایی که یادگرفتید را فراموش نکنید. تنها نکته منفی این برنامه این است که کاملا مختص به اندروید است و نسخه iOS ندارد.

awabe / اپلیکیشن یادگیری زبان آوابه

 

دانلود اپلیکیشن Awabe: اندروید 

 

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها