آموزش غیر فعال کردن نوتیفیکیشن ها در مرورگرهای مختلف

annoying-website-notification / غیر فعال کردن اعلان ها
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

در این مطلب می‌خواهیم ببینیم چگونه می‌توان اعلان های مرورگرها و گوگل کروم را در نسخه دسکتاپ و اندروید آن حذف یا غیر فعال کنیم تا از دست نوتیفیکیشن های تبلیغاتی سایت ها رها شویم.

حتما با پنجره کوچک اعلان (Push Notification) هنگامی که وارد یک وب سایت می‌شوید رو به رو شده‌اید. این اعلان ها در مرورگر در بدو ورود به سایت خود نمایی می‌کنند و اجازه نمایش خود را از شما می‌خواهند و اگر بخواهیم صادق باشیم واقعا آزاردهنده هستند! بعضی از این اعلان‌ها هم هستند که می‌خواهند موقعیت مکانی شما را ثبت کنند. در ادامه این مطلب می‌خواهیم ببینیم چگونه می‌توان اعلان های مرورگرهای مختلف مثل گوگل کروم در نسخه دسکتاپ و اندروید، فایرفاکس، سافاری و … را قطع یا غیر فعال کنیم تا از دست اعلان های تبلیغاتی سایت ها راحت شویم. برای آشنایی با 10 اطلاعاتی که مرورگرتان از شما جمع می‌کنند، می‌توانید به این مطلب مراجعه کنید.

all-browsers / تمام مرورگرها

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

  • چگونه اعلان های گوگل کروم را غیر فعال کنیم
  • حذف نوتیفیکیشن کروم اندروید
  • حذف نوتیفیکیشن تبلیغاتی مرورگر اپرا
  • حذف نوتیفیکیشن سایت ها در مرورگر مایکروسافت Edge
  • غیر فعال سازی نوتیفیکیشن مرورگر اینترنت اکسپلورر
  • حذف نوتیفیکیشن های تبلیغاتی در مرورگر Safari (سیستم عامل Mac)

 


چگونه اعلان های گوگل کروم را غیر فعال کنیم


به صورت پیش فرض، زمانی که یک سایت یا اکستنشن بخواهد برای شما اعلانی در کروم ارسال کند، این مرورگر آن را نشان می‌دهد. برای حذف نوتیفیکیشن های کروم می‌توانید این تنظیمات را هر زمانی که خواستید تغییر دهید. لازم به ذکر است که استفاده از کروم در حالت ناشناخته (Incognito Mode) باعث می‌شود هیچ اعلانی را دریافت نکنید.

برای حذف نوتیفیکیشن کروم باید ابتدا روی کمه منو (سه نقطه روی هم) کلیک کرده و از پایین، گزینه Settings را انتخاب کنید. دوباره پایین آمده و گزینه Advanced رابزنید. در بخش Privacy and security گزینه Site Settings را انتخاب کنید.

Disable-Those-Annoying-Browser-Notifications-Snap1 / حذف نوتیفیکیشن های کروم

حال با انتخاب گزینه‌های Notifications و Location می‌توانید اعلان‌های مربوط به آن‌ها را غیر فعال کنید.

Disable-Those-Annoying-Browser-Notifications-Snap2 / چگونه نوتیفیکیشن کروم را غیر فعال کنیم

در حالت عادی این گزینه‌ها روی Ask before Sending است که شما می‌توانید با زدن دکمه تاگل، آن‌ها را روی Blocked قرار دهید.

Disable-Those-Annoying-Browser-Notifications-Snap3 / چگونه اعلان های گوگل کروم را غیر فعال کنیم

علاوه بر تنظیمات بالا، برای حذف نوتیفیکیشن های کروم برای سایت‌های خاص هم می‌توانید اقدام کنید. با زدن روی Add که جلوی عبارت Block قرار دارد می‌توانید اعلان های گوگل کروم را برای آن سایت‌ها غیرفعال کنید. همچنین با زدن گزینه Add که جلوی عبارت Allow قرار دارد می‌توانید اجازه دهید سایت‌های خاصی بتوانند اعلان های کروم را نشان دهند.

1-disable-browser-website-notifications / چگونه اعلان های گوگل را غیر فعال کنیم

 


حذف نوتیفیکیشن کروم اندروید


در نسخه موبایلی مرورگر کروم هم دقیقا همین تنظیمات وجود دارند. در اپلیکیشن کروم از دکمه منو در گوشه سمت راست بالای مرورگر، وارد قسمت Settings شوید. روی Site Settings زده و به بخش Notifications بروید. در بالا می‌توانید نمایش اعلان کروم را غیرفعال یا فعال کنید. اگر می‌خواهید به نمایش یا حذف نوتیفیکیشن های کروم از بعضی از سایت‌ها بپردازید، به وبسایتی که می‌خواهید از آن اعلان دریافت نکنید (یا بکنید) رفته و روی دکمه سه نقطه در کنار نوار آدرس ضربه زده و گزینه Info را انتخاب کنید. حال به مسیر Site Settings > Notifications رفته و یکی از گزینه‌های Allow یا Block را به ترتیب برای نمایش و یا حذف نوتیفیکیشن کروم انتخاب کنید. اگر مسیری که در بالا گفتیم را مشاهده نمی‌کنید، یعنی این سایت نمی‌تواند اعلان کروم ارسال کند.

3-disable-browser-website-notifications / حذف نوتیفیکیشن کروم اندروید

 


چگونه نوتیفیکیشن فایرفاکس را غیر فعال کنیم


در فایرفاکس دو راه برای حذف نوتیفیکیشن های تبلیغاتی وجود دارد. در روش اول می‌توانید تنظیمات مربوطه را خودتان اعمال کنید و در روش دوم، کلا نمایش اعلان تبلیغاتی حذف می‌شود. برای روش اول روی دکمه منو (سه خط روی هم) زده و Options را انتخاب کنید. از سمت چپ گزینه Privacy & Security را انتخاب کرده و به پایین اسکرول کرده تا بخش Permissions را مشاهده کنید. در اینجا می‌توانید اجازه‌های مربوط به استفاده سایت‌ها را از موارد مختلف مثل موقعیت تا میکروفون و دوربین را بدهید. روی گزینه Settings جلوی Notifications کلیک کنید.

disable firefox notifications / حذف نوتیفیکیشن تبلیغاتی

در این بخش با انتخاب تیک گزینه Block new requests asking to allow notifications می‌توانید کلا درخواست اجازه نمایش اعلان‌های تبلیغاتی را از سوی سایت‌ها غیرفعال کنید. در قسمت بالای این گزینه هم سایت‌هایی که قبلا به آن‌ها اجازه ارسال اعلان داده‌اید را مشاهده می‌کنید. می‌توانید با کلیک روی قسمت Allow و تبدیل کردن آن به Block از ارسال نوتیفیکیشن توسط آن سایت جلوگیری کنید. همچنین می‌توانید با زدن گزینه Remove Website هم از ارسال نوتیفیکیشن جلوگیری کنید.

disable firefox notifications / حذف نوتیفیکیشن های تبلیغاتی

در روش دوم در قسمت آدرس‌بار عبارت «about:config» را وارد کرده و Enter کنید. یک هشدار ظاهر خواهد شد، بر روی Accept کلیک کنید. در نوار جستجو آدرس dom.webnotifications.enabled را وارد کنید. این گزینه را با دوبار کلیک کردن به False تغییر دهید. به این ترتیب دیگر پاپ آپ‌ها نشان داده نمی‌شوند.

حذف نوتیفیکیشن سایت ها

 


حذف نوتیفیکیشن تبلیغاتی مرورگر اپرا


برای حذف نوتیفیکیشن سایت ها در اپرا ابتدا روی دکمه O اپرا که در بالا و سمت چپ مرورگر قرار دارد، کلیک کنید. حال روی گزینه Advanced از منوی سمت چپ و سپس Privacy & Security کلیک کنید. به دنبال گزینه Site Settings گشته و روی آن کلیک کنید.

disable opera notifications 1 / چگونه اعلان های سایت را غیر فعال کنیم

در صفحه باز شده روی Notifications کلیک کنید.

disable opera notifications 2 / غیر فعال سازی نوتیفیکیشن

حال با زدن دکمه تاگل و غیر فعال کردن Ask before Sending، کار شما تمام شده و با موفقیت به حذف نوتیفیکیشن های تبلیغاتی پرداختید. درست مانند گوگل کروم می‌توانید گزینه‌هایی را هم به بخش Block برای بلاک کردن نوتیفیکیشن از آن سایت اضافه کنید و یا گزینه‌هایی را به بخش Allow برای اجازه دادن به ارسال اعلان از آن سایت از طریق کلیک روی Add اضافه کنید.

disable opera notifications 2 / قطع نوتیفیکیشن

 


حذف نوتیفیکیشن سایت ها در مرورگر مایکروسافت Edge


با اینکه نمی‌توانید از طریق خود مرورگر اج کلا به حذف نوتیفیکیشن های تبلیغاتی بپردازید، اما می‌توانید تک تک سایت‌هایی که قبلا به آن‌ها اجازه داده‌اید را حذف کنید. برای این کار به منوی مرورگر اج (سه نقطه) در بالا و سمت راست مرورگر رفته و روی Settings کلیک کنید. حال به بخش Advanced رفته و در قسمت Website permissions روی Manage permissions کلیک کنید.

disable edge notifications 2 / حذف نوتیفیکیشن سایت ها

با زدن دکمه ضربدر در کنار نام هر سایت، به حذف نوتیفیکیشن تبلیغاتی آن سایت بپردازید.

disable edge notifications 2 / حذف نوتیفیکیشن سایت ها

برای غیر فعال کردن کامل نوتیفیکیشن ها در مرورگر اج، باید از طریق تنظیمات سیستم اقدام کنید. در بخش جستجوی سیستم عامل عبارت Notifications را تایپ کرده و از گزینه‌های ظاهر شده، روی Notifications & actions settings کلیک کنید. حال کمی پایین آمده و دکمه تاگل گزینه Get tips, tricks, and suggestions as you use Windows را غیر فعال کنید.

disable edge notifications 1 / غیر فعال شدن نوتیفیکیشن اج

 


غیر فعال سازی نوتیفیکیشن مرورگر اینترنت اکسپلورر


منوی کشویی (IE (Internet Explorer را باز کرده و وارد Internet options و سربرگ Privacy شوید. در سربرگ Privacy گزینه «Never allow websites to request your physical location» را از حالت انتخاب خارج کنید. سپس بر روی گزینه Settings کلیک کرده و گزینه Show Notification bar when a pop-up is blocked را غیرفعال کنید. لازم به ذکر است که این نوتیفیکیشن با نوتیفیکیشن‌های سایر مرورگرها فرق دارد و زمانی که یک پاپ آپ بلاک می‌شود، در مرورگر به نمایش درمی‌آید که غیر فعال کردن آن ضرری ندارد.

مرورگر

 


حذف نوتیفیکیشن های تبلیغاتی در مرورگر Safari (سیستم عامل Mac)


از منوی کشویی Safari، گزینه Preferences را انتخاب کرده و به سربرگ Website بروید. در منوی سمت چپ، Location و Notification را خواهید دید.

در قسمت Location، وب‌سایت‌هایی که اعلان موقعیت مکانی را نمایش می‌دهند را خواهید دید. برای غیرفعال کردن این امکان در تمام وب سایت‌ها، در گوشه سمت راست پایین، گزینه «When visiting other websites» را به حالت «Deny» تغییر دهید.

مرورگر

در تنظیمات Notification، گزینه «Allow websites to ask for permission to send push notifications» از حالت انتخاب خارج کنید.

4-disable-browser-website-notifications / حذف نوتیفیکیشن سایت ها در سافاری

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران11 دیدگاه
avatar
ابوالفضل اهل زاده
.
29 فروردین 1401، 13:23
پاسخ
0
0
بسیار مفید بود. ممنون از بلاگ مفیدتون♥♥♥♥♥
avatar
اعظم شعبانی
.
29 فروردین 1401، 15:37
پاسخ
0
0
@ابوالفضل اهل زاده
ممنون از شما که مارو همراهی میکنید
avatar
آرین
.
10 تیر 1400، 16:58
پاسخ
0
0
به نام خداوند بخشنده و مهربان عالی بود خدا خیرت بده
avatar
Farhad nazari
.
12 بهمن 1399، 00:28
پاسخ
0
0
Afghasten
avatar
محبوب
.
01 بهمن 1399، 14:22
پاسخ
0
0
واقعا ممنون از مطالب کاربردیتون منو نجات دادین از این نوتیفیکیشن ها
avatar
مریم صالحی
.
23 آذر 1399، 09:44
پاسخ
0
0
عالی بود. مرررسی
نمایش 5 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها