نمرات فیلم جوکر 2019 و مقایسه آن با فیلم های قبلی Joker

فیلم جوکر 2019 / فیلم Joker 2019 / خواکین فینیکس
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

با انتشار نمرات فیلم جوکر 2019 و تعریف و تمجید اکثر منتقدان از آن و نقش آفرینی واکین فینیکس در این نقش، در ادامه مروری بر امتیازات فیلم جوکر 2019 داشته و آن را با فیلم های قبلی Joker مقایسه می‌کنیم.

فیلم جدید جوکر 2019 به کارگردانی تاد فیلیپس و نقش آفرینی واکین فینیکس به تازگی در جنشواره فیلم ونیز به نمایش درآمده است و منتقدان مختلف، نقدها و نظرات خود را درباره آن منتشر کرده‌اند. بیشتر نمرات فیلم جوکر 2019 بالا بوده و اکثر منتقدین نقش آفرینی واکین فینیکس را شایسته نامزدی برای اسکار دانسته‌اند و تعداد معدودی هم بازیگری او را در فیلم کاملا اغراق آمیز تلقی کرده‌اند. در این فیلم شاهد فضا و داستان واقعی‌تری در شهر گاتهام هستیم که به مسائل اجتماعی زمان کنونی ما اشاراتی دارد و همین امر هم یکی دیگر از نکاتی است که توسط منتقدین فیلم مورد ستایش قرار گرفته است.

فیلم جوکر 2019 / فیلم Joker 2019 / خواکین فینیکس

فیلم جوکر که در تاریخ 4 اکتبر 2019 (12 مهر 1398) اکران می‌شود،  قرار است تا داستان پیدایش و شکل‌گیری این کاراکتر را با الهام از داستان رمان گرافیکی اولیه و اصلی The Killing Joke روایت کند. پیوستن واکین فینیکس برای بازی در نقش اول، که با وسواس خود همواره کارهای خاص را انتخاب کرده و سه بار هم نامزد دریافت جایزه اسکار شده است، در کنار رابرت دنیرو که او نیز هفت نامزدی اسکار را در کارنامه دارد، به نوبه خود عامل دیگری برای جذابیت بخشیدن به این فیلم است. در این مقاله قصد داریم مروری بر نمرات فیلم Joker 2019 داشته و نظر منتقدین سایت‌های مختلف را به شما به اشتراک بگذاریم. با ما همراه باشید.

جوکر

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 • نمرات فیلم جوکر 2019 و نظر منتقدین درباره این فیلم
  • ژان بروکس (گاردین): 10/10
  • تری وایت (امپایر): 10/10
  • جوردن فارلی (توتال فیلم): 10/10
  • جیم ویویدا (آی جی ان): 10/10
  • مایکل روگیو (گیم اسپات): 10/10
  • تیم گریرسون (اسکرین دیلی): 9/10
  • اوون گلیبرمن (ورایتی): 9/10
  • دیوید رونی (هالیوود ریپورتر): 8/10
  • دیوید ارلیچ (ایندی وایر): 5.8/10
  • استفانی زاکارک (تایم): 2/10
 • مقایسه نمرات فیلم Joker 2019 با فیلم های قبلی جوکر

 


نمرات فیلم جوکر 2019 و نظر منتقدین درباره این فیلم


همانطور که گفتیم، امتیازات فیلم جوکر 2019 چشمگیر هستند و این فیلم توانسته نظر اکثر سایت‌ها و منتقدین را به خوب جلب کند. این فیلم در حال حاضر امتیاز متوسط 75 را از 18 نقد در سایت متاکریتیک و امتیاز 87% را از 30 نقد در سایت راتن تومیتو دارد. در این بخش قصد داریم نگاهی به امتیازات فیلم جوکر 2019 و نقد چندین سایت از این فیلم بپردازیم.

امتیازات فیلم جوکر 2019

 

ژان بروکس (گاردین): 10/10

فیلم جوکر یک داستان مربوط به ریشه‌های این شخصیت را بازگو می‌کند که غوغایی در جشنواره فیلم ونیز به پا کرد. این فیلم تاد فیلیپس به زمان‌های اولیه جوکر و وقتی که یک کمدین استندآپ بود برمی‌گردد و به طرز جسورانه‌ای بینندگان را دعوت به همدردی با این هیولا می‌کند. فیلم جوکر اثری شجاع و انفجاری است. داستان این فیلم به اندازه شخصی که در مرکز آن قرار دارد پیچیده بوده و پر از ایده‌ها و در حال حرکت به سمت آشوب است.

 

تری وایت (امپایر): 10/10

با اینکه فیلیپس گفته بود از کمیک The Killing Joke عناصری در ساخت فیلم جوکر برگرفته شده است، این فیلم از کمیک‌ها پیروی نمی‌کند که یک حرکت جسورانه برای دنیای سینمایی است که طرفداران دوآتشه دارد، اما همین امر هم بزرگ‌ترین نقطه قوت فیلم است. نه تنها این فیلم و شخصیت آن کاملا جدا از دنیای سینمایی دی سی قرار دارند، بلکه توانسته خود را از فیلم‌های کمیکی (حتی The Dark Knight) هم متمایز کند. در اینجا شاهد شخصیت و فیلمی هستیم که آزاد هستند تا هر چیزی که دلشان می‌خواهند باشند.

با ساخت یک فیلم جسور، ویرانگر و بسیار زیبا، تاد فیلیپس و واکین فینیکس نه تنها یکی از شاخص‌ترین شخصیت‌های منفی سینما را بازتفسیر کرده‌اند، بلکه تقسیر جدیدی از یک فیلم مبتنی بر کمیک ارائه کرده‌‌اند.

نمرات فیلم جوکر 2019 / فیلم Joker 2019 / خواکین فینیکس

 

جوردن فارلی (توتال فیلم): 10/10

می‌توان به راحتی درباره اینکه جوکر نیازی به یک فیلم مستقل برای بازگو کردن ریشه‌های خود نداشت بحث کرد، اما بعد از دو ساعت نشستن در حضور دلقک واکین فینیکس، قطعا یک لبخند روی چهره شما می‌نشاند. این فیلم با رفتن به نقاط عمیق‌تر، تاریک‌تر و آشفته‌تر از سایر فیلم‌های کمیکی، نه تنها یک مطالعه شخصیتی جذاب است، بلکه یک فیلم ابر قهرمانی، یا شاید هم «ابر آدم بدی» است که نمونه‌اش پیدا نمی‌شود.

با بازی شایسته نامزدی اسکار واکین فینیکس، جوکر یک فیلم پر آب و تاب است که ثابت می‌کند برای مبهوت کردن بینندگان، نیازی به چیزهای ابرقهرمانی نیست.

 

جیم ویویدا (آی جی ان): 10/10

با داشتن یک نقش آفرینی جذاب، کامل و شایسته دریافت اسکار توسط واکین فینیکس، فیلم جوکر 2019 می‌تواند یک مطالعه شخصیتی بدون محدودیت‌های کمیک‌های دی سی محسوب شود؛ اینکه این فیلم در دنیای بتمن رخ می‌دهد هم صرفا نکته مثبتی برای طرفداران بتمن است. شما هم احتمالا پس از تماشای فیلم جوکر احساسی شبیه به من خواهید داشت: آشفته و آماده برای بحث کردن در مورد فیلم تا سال‌های آینده.

جوکر تنها یک فیلم کمیک بوکی عالی نیست، بلکه یک فیلم خارق‌العاده است که طرفدارن کمیک بوکی و غیر کمیک بوکی خود را به صورت یکسان تحت تاثیر قرار می‌دهد.

نمرات فیلم Joker 2019 / فیلم جوکر 2019 / خواکین فینیکس

 

مایکل روگیو (گیم اسپات): 10/10

بدون شک فیلم جوکر توانسته است بدون بتمن هم موفق شود زیرا توانسته این نقش منفی را تبدیل به یک ضدقهرمان توده‌گرا بکند که در حال حاضر می‌خواهیم باشد. جوکر با اینکه از مواردی الهام گرفته، اما توانسته جایی را برای خود در میان فیلم‌های کمیک بوکی کنونی به دست آورد. این فیلم چیزی را ارائه می‌دهد که با وجود اینکه تاریخچه‌ای 80 ساله دارد، به طرز عجیبی تازه و جذاب به نظر می‌رسد و بدون شک درست مانند فیلم‌های بزرگ، مدت‌ها پس از اینکه آن را تماشا کردید با شما خواهد ماند.

 

تیم گریرسون (اسکرین دیلی): 9/10

داستانی در مورد ریشه‌های یک شخصیت منفی کمیک بوکی نمادین ساخته می‌شود که بزرگترین صحنه را برای استعداد تمام و کمال واکین فینیکس فراهم می‌کند. تاد فیلیپس در فیلمی کاملا متفاوت نسبت به سایر آثارش همچون The Hangover، دو هدف متناقض را به صورت همزمان به دست می‌آورد: او یک فیلم بلاک باستری برای طرفداران ارائه می‌کند و مواردی که درباره این شخصیت جذاب بود را نشان می‌دهد، در حالی که به صورت همزمان نقدی جدی به هیچ گرایی سادیستیک که مدت زیادی شیوه عملکرد جوکر بود، وارد می‌کند. در طی این فرآیند، فیلم جوکر داستان دشمن بتمن را واسازی کرده و به آن جلا می‌بخشد.

نمرات فیلم جوکر 2019 / فیلم Joker 2019 / خواکین فینیکس

 

اوون گلیبرمن (ورایتی): 9/10

در این اثر تاد فیلیپس که می‌توان گفت از فیلم Taxi Driver برگرفته شده است، واکین فینیکس در نقش یک آدم عجیب و غریب روانی که تبدیل به دلقک قاتل یعنی جوکر می‌شود، خارق العاده است. این یک فیلم کمیک بوکی نادر است که اتفاقاتی که در دنیای واقعی رخ می‌دهند را بازگو می‌کند. با اینکه ما از رفتارهای جوکر در این فیلم تعجب کرده و دچار هراس می‌شویم، شکی نیست که نوعی احساس همدردی هم با او کرده یا حداقل او را درک می‌کنیم.

 

دیوید رونی (هالیوود ریپورتر): 8/10

این فیلم فینیکس است و او چنان ایفای نقش می‌کند که با دیوانگی او هم احساس همدردی می‌کنید و هم از آن می‌ترسید. البته قصد چشم پوشی از دید خلاق کارگردان و نویسندگان و تیم سازنده آن را نداریم، اما فینیکس دلیل اصلی این است که فیلم جوکر 2019 چنین عنوان خاصی در صنعت فیلم‌های کمیک بوکی هالیوود است.

امتیازات فیلم جوکر 2019 / فیلم Joker 2019 / واکین فینیکس

 

دیوید ارلیچ (ایندی وایر): 5.8/10

زمانی که عبارت The End در انتهای فیلم به نمایش درمی‌آید، فیلم جوکر نه یک فیلم انقلابی است و نه یک فیلم عادی دیگر بلکه هر دوی آن‌ها محسوب می‌شود. این فیلم به اندازه‌ای خوب است که خطرناک باشد و به اندازه‌ای بد است که نیاز به بهتر شدن باشد. چه خوب و چه بد، این همان فیلمی است که جوکر از خود می‌خواهد.

 

استفانی زاکارک (تایم): 2/10

در فیلم جوکر، فینیکس به قدری در ایفای نقش خود تلاش می‌کند که می‌توانید درماندگی او را در رگ‌های پف کرده‌اش مشاهده کنید. فینیکس باعث می‌شود احساس کنید باید برای کمک به او یک حساب خیریه GoFundMe باز کنید تا دیگر این قدر در کارش خود را تحت فشار قرار ندهد. البته ایفای نقش بد او را نمی‌توان کاملا تقصیر فینیکس دانست (او اغلب یک بازیگر بسیار عالی است، اما نه در اینجا.)

برخی از این مشکلات هم مربوط به تاد فیلیپس است. فیلیپس می‌خواهد ما فکر کنیم که او یک فیلم درباره پوچی فرهنگ ما ساخته است، اما در واقع او نمونه واقعی آن را به ما نشان می‌دهد.

فیلم جوکر 2019 / فیلم Joker 2019 / خواکین فینیکس

 


مقایسه نمرات فیلم Joker 2019 با فیلم های قبلی جوکر


در این بخش می‌خواهیم نمرات فیلم جوکر 2019 را با فیلم‌های قبلی که این شخصیت در  آن‌ها حضور داشته است مقایسه کنیم. در جدول زیر می‌توانید این مقایسه را ببینید که در آن امتیاز متاکریتیک، IMDb و راتن تومیتوز در نظر گرفته شده است. لازم به ذکر است که در اینجا نمرات فیلم جوکر 2019 تنها با فیلم‌های لایو اکشنی که جوکر در آن‌ها حضور دارد مقایسه شده و فیلم‌های انیمیشن در نظر گرفته نشده‌اند. برای آشنایی با تمام فیلم ها و سریال‌هایی که این شخصیت در آن‌ها حضور داشته است، می‌توانید به این مطلب مراجعه کنید.

نام فیلمسال اکرانامتیاز متاکریتیکامتیاز راتن تومیتوزامتیاز IMDB
Batman: The Movie196671 از 4 نقد78% از 32 نقد6.5 از 27 هزار رای
Batman198969 از 21 نقد71% از 73 نقد7.5 از 315 هزار رای
The Dark Knight200884 از 39 نقد94% از 333 نقد9 از 2 میلیون رای
Suicide Squad201640 از 53 نقد27% از 361 نقد6 از 540 هزار رای
Joker201975 از 18 نقد87% از 30 نقد9.7 از 3 هزار رای

 

هماننطور که مشاهده کردید، نظر اکثر منتقدین نسبت به فیلم جوکر 2019 مثبت است. تعداد زیادی از منتقدها و وبسایت‌های معتبر به این فیلم نمره کامل داده‌اند و همین موضوع نشان می‌دهد که فیلم جدید تاد فیلیپس نسبت به تمام ساخته‌های قبلی او فیلم بهتر و مهمتری است. بازی واکین فینیکس مورد تجلیل همه کسانی که فیلم را در ونیز دیده‌اند قرار گرفته و به‌نظر می‌رسد که می‌توانیم او را یکی از نامزذهای اصلی اسکار در بخش بهترین بازیگر نقش اول مرد بدانیم. علاوه بر این، با مقایسه‌ای مختصر می‌توان دریافت که فیلم Joker 2019 بعد از شوالیه تاریکی، بهترین فیلم با حضور این ضدقهرمان محبوب است. نظر شما درباره امتیازات فیلم جوکر 2019 چیست؟ آیا واکین فینیکس شایسته نامزدی اسکار برای ایفای نقش این شخصیت است؟ نظر خود را می‌توانید در بخش کامنت‌های سایت با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران13 دیدگاه
avatar
.
.
15 بهمن 1399، 13:29
پاسخ
0
2
من این فیلم یعنی جوکر ۲۰۱۹ رو بسیار بسیار دوست دارم به همه پیشنهاد میکنم ببینن باورتون نمیشه چقدر این فیلم زیبا و چقدرررر درناک هست جوری در نقش جوکر واکین فینیکس قرق میشین که سال های سال یادتون نمیره و در نورد واقعیت های درناکی که مطمئنم به این شدت برای کسی بوجود نیونده رو به رو میشین که متوجه میشید جوکر آدم خوبیه و اونطور که میگن نیست درسته آدم کشته و میکشت ولی واقعا هنه چی‌رو کنار میزارید و بازم میگید اون حق داره و باهاش احساس همدردی میکنید و اگر من بخوام به این بیلم امتیازی بدم قطعا نمرش ۱۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ هست عالی حتما ببینید حتما باورتون نمیشه من دختر هستم ولی اینقدر فکر نمیکردم که از جوکر خوشم بیاد ولی واقعا عالی عالی بود حتی به جرعت میگم که از شوالیه تاریکی بیشتر دوسش داشتم خیلی عالیه از نظر من شوالیه تاریکی و جوکر ۲۰۱۹ بهترین فیلم های کمیک بوک دی سی هستن
avatar
مسعود
.
16 آذر 1399، 00:05
پاسخ
1
0
هیچ جوکری بهتر از هیث لجر نخواهد بود .. لطفا بقیه دربرابر جوکر هیث لجر و به احترام عظمتش سکوت کنند
avatar
N.gh
.
12 دی 1398، 22:07
پاسخ
0
1
فقط محو اون استفانی زاکارک عقده ای .... ام که ۲/۱۰ داده. به تو میگن منتقد؟ خل و چلی که هیچی از نوع فرو رفتن توی نقش نمی دونه.
avatar
امین
.
14 آذر 1398، 04:23
پاسخ
0
1
اون خنــده های تــاریک جــوکـــر ! واقعا منو ناراحت می کرد. ظرفیت درون یک انسان چقدر میتواند دروغ و تاریکی شهر را تحمل کند. حتی یک شهر خیالی ! آقای فینیکس در ایفای نقش جوکر باعث شد بالاخره بعد از سال ها بتوانیم برای دقایقی خود نفس جوکر را بفهمیم .
avatar
جوکر
.
15 آبان 1398، 15:39
پاسخ
2
1
چرررت نگید اگه میگید رو دست لجر زده یا مغزتون ایراد داره یا سلیقتون مزخرفه
نمایش 5 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها