اپلیکیشن Threads اینستاگرام ؛ اشتراک موقعیت آنلاین با دوستان نزدیک

اپلیکیشن threads اینستاگرام
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

اگر می‌خواهید در هنگامی که فرصت پاسخ دادن به پیغام‌های خود را ندارید همچنان با دوستان نزدیکتان در ارتباط بمانید، اپلیکیشن Threads اینستاگرام این تجربه را در اختیار شما خواهد گذاشت. در این مقاله با بررسی اپلیکیشن Threads همراه ما باشید.

تاکنون به این موضوع فکر کرده‌اید که چه می‌شد اگر اینستاگرام می‌توانست به صورت اتوماتیک به افرادی که در لیست دوستان نزدیک یا همان کلوز فرندز اینستاگرام شما هستند، اطلاع دهد که شما در منزل، در حال کار، در جاده و یا در حال استراحت در خانه‌ی خود هستید و احتمالا فرصت معاشرت با آن‌ها را دارید؟ در حقیقت این موضوع ایده‌ی اصلی پشت اپلیکیشن Threads، اپلیکیشن جدیدی است که قرار است با اینستاگرام همکاری کند و تجربه‌ی ارتباط شما با دوستان نزدیکتان را از طریق ارسال عکس و ویدیو فراهم سازد. اپلیکیشن Threads دو ویژگی بسیار جدید برای کاربران اینستاگرام فراهم می‌کند که نام آن‌ها را Status  و Auto Status گذاشته است و به شما این اجازه را می‌دهد تا برای اینکه به دوستان خود اطلاع دهید که مشغول چه فعالیتی هستید، یک ایموجی انتخاب کنید یا اینکه به اینستاگرام اجازه دهید بر اساس موقعیت مکانی شما روی نقشه یا شتاب حرکت شما و حتی مقدار باتری گوشی شما، یک ایموجی به صورت اتوماتیک برای وضعیت شما انتخاب کند.

اپلیکیشن Threads application / Threads

عرضه‌ی جهانی این اپلیکیشن روی سیستم عامل‌های اندروید و iOS، تحول عظیمی است که شرکت اینستاگرام و فیسبوک قرار است در رقابت با اسنپ چت ایجاد کنند و مهمترین اهداف کاربری آن، دوربین سریع و انتقال پیام میان شما و دوستان صمیمی شما خواهد بود.

 

در این مقاله می‌خوانید: 

 


معرفی اپلیکیشن اینستاگرام Threads


اگر از پیغام‌های بی اهمیتی که از افراد ناشناس دریافت می‌کنید خسته شده‌اید، مطمئن باشید که همه‌ی پیغام‌های اپلیکیشن Threads برای شما مهم و ضروری‌اند چرا که فقط افرادی که در لیست کلوز فرندز اینستاگرام شما هستند در این اپلیکیشن نمایش داده می‌شوند. البته شما هنوز میتوانید از دایرکت اینستاگرام خود جداگانه و یا به صورت همزمان با این اپلیکیشن استفاده کنید.

کلوز فرند اپلیکیشن Threads

نکته‌ی منحصربه‌فرد درباره‌ی این اپلیکیشن این است که Threads به نوعی همان ویژگی Your Emoji فیسبوک که طرح اولیه‌ی آن هجده ماه پیش گذاشته شد را عرضه می‌کند. دو قابلیت Status و Auto Status در این اپلیکیشن، به شما برای زمان شروع صحبت با دوستانتان یا علت عدم پاسخ دادن دوست نزدیک شما به پیغام‌هایتان و در ارتباط بودن شما با دوستانتان به صورت آفلاین، کمک می‌کند ولی در عین حال برای اینکه نگران نباشید موقعیت مکانی دقیق شما را روی نقشه نمایش نمی‌دهد بلکه تمرکز اپلیکیشن بر روی این است که دوستان شما بدانند کجا هستید و چه می‌کنید و چه زمانی فرصت وقت گذراندن با آنها را دارید.

اپلیکیشن Threads application / Threads

طبق گفته‌ی رابی استین سرپرست بخش مدیریت محصولات مصرف کنندگان اینستاگرام، Threads یک «ارتباط همیشگی» است. این اپلیکیشن با سه اولویت اصلی طراحی شده است. اول توانایی کنترل کامل بر روی افرادی که قرار است به شما دسترسی داشته باشند تا با شما ارتباط برقرار کنند، دوم سرعت ارتباطات چراکه بیشتر افرادی که ما با آنها در ارتباط هستیم، عده‌ای خاص و ثابت هستند و این اپلیکیشن حول این افراد برقرار است و سوم داشتن ارتباط بیشتر با نزدیکانمان در طول روز حتی اگر وقت کافی برای مکالمه با آنها نداریم.

کلوز فرند اپلیکیشن Threads

اپلیکیشن Threads به عنوان یک اپلیکیشن مستقل از اینستاگرام تولید می‌شود؛ بنابراین اگر مورد استقبال قرار نگیرد و با شکست مواجه شود شرکت اینستاگرام چیز زیادی را از دست نخواهد داد، بلکه می‌آموزد که چه ویژگی‌هایی مورد استقبال مردم قرار نمی‌گیرند تا آنها را در اپلیکیشن اصلی اینستاگرام اعمال نکند.

 


اپلیکیشن Threads برای بخش کلوز فرندز اینستاگرام


شبکه‌های اجتماعی مشکلات اجتناب ناپذیری به همراه دارند. شما از روی احترام به افرادی که با آنها در ارتباط هستید، عده زیادی را به عنوان دوست وارد گروه دوستان شبکه‌های اجتماعی خود می‌کنید که بسیاری از این افراد برای شما مهم نیستند و تمایل ندارید از آنها پیغامی دریافت کنید.

کلوز فرند اپلیکیشن Threads

فیسبوک یک پکیج کامل ارتباطی برای ارتباط با همه‌ی افراد، از خانواده و مدیران شما تا افراد ناشناس است که باعث می‌شود برای به اشتراک گذاری هر محتوایی احساس راحتی نکنید و به اهمیت پیغام‌هایی که برای شما ارسال می‌شود اطمینان نکنید. حالا اینستاگرام می‌خواهد استفاده از قابلیت کلوز فرندز را دو برابر کند. قابلیتی که نوامبر سال گذشته آن را عرضه کرد تا شما یک گروه خاص از بهترین دوستانتان را در یک لیست قرار دهید و استوری‌هایی را در اینستاگرامتان به اشتراک بگذارید که فقط برای این گروه قابل مشاهده است. البته فیسبوک هم در گذشته، در محصولاتش لیست‌های پیچیده‌ای را ارائه کرد که متاسفانه کشش لازم را برای مخاطبین نداشت چراکه کنترل افرادی که در این لیست‌ها وارد می‌شدند کار دشواری بود.

اینستاگرام از این تجربه‌ی فیسبوک و این مفهوم استفاده کرد و یک لیست ایجاد کرد که شما می‌توانید آن را بر اساس نیازتان ویرایش کنید بدون اینکه افراد متوجه شوند که شما آن‌ها را به این لیست اضافه کرده‌اید و یا آنها را از این لیست حذف کرده‌اید. جای تعجب است که فیسبوک تا کنون لیست کلوز فرندز را برای کاربرانش طراحی نکرده است در حالیکه می‌تواند حرکت هوشمندانه‌ای باشد. اینستاگرام هم قبلا به ساخت یک اپلیکیشن مستقل برای دایرکت‌های اینستاگرامی اقدام کرده بود اما به دلیل استفاده‌ی کم کاربران، بعد از اینکه متوجه شدند که در این اپلیکیشن مستقل، چیز جدیدتری نسبت به خود دایرکت اینستاگرام وجود ندارد آن را حذف کرد. البته کیسی نیوتون گزارش داده بود که اینستاگرام در ماه آگوست در حال توسعه یک اپلیکیشن با قابلیت اشتراک گذاری اتوماتیک بوده است.

کلوز فرند اپلیکیشن Threads

اما حالا با اپلیکیشن Threads، لیست کلوز فرندز اینستاگرام پایه و اساس یک تجربه ی جدید را فراهم می‌کند. کل پیغام‌های شما در این اپلیکیشن از دوستان نزدیک شماست که از طریق لیست کلوز فرندز اینستاگرام می‌توانید تعیین کنید این افراد چه کسانی باشند و  Threads هر بار خود را با این لیست هماهنگ می‌کند. شما اگر می‌خواهید دیده نشوند، می‌توانید هر کدام از چت یا چت‌های گروهی با دوستان را مخفی کنید. شما فقط به یک اکانت اینستاگرام نیاز دارید و نیازی به داشتن اکانت فیسبوک نیست. برای بهتر کردن فضای این اپلیکیشن می‌توانید یکی از چند حالت مختلف تم‌های آن را در بخش شمای رنگ‌ها به انتخاب خودتان فعال کنید.

اپلیکیشن Threads-App-Icon /Threads

وقتی اپلیکیشن Threads را باز می‌کنید، درست مثل اسنپ چت دوربین گوشی شما را باز می‌کند. قسمت پایین تصویر، عکس دوستانتان نمایش داده می‌شود که با ضربه زدن روی هر کدام میتوانید برای آنها عکس بفرستید یا با ضربه زدن و نگه داشتن، برای آنها ویدئویی بفرستید. همچنین می‌توانید گزینه‌ی دوربین پیش فرض را انتخاب کنید و روی هر شخصی که می‌خواهید به او پیغام دهید کلیک کنید، یا ترتیب نمایش عکس‌های دوستانتان در پایین صفحه را تغییر دهید. از آنجایی که این اپلیکیشن بر روی سرعت ارتباطات تمرکز دارد، هیچگونه فیلتر عکس و یا ماسک‌های تصویری را در درون خود ندارد و فقط یکسری ابزار نقاشی و متن برای گذاشتن روی عکس، جهت گزارش آنچه اطراف شما اتفاق می‌افتد، در آن قرار داده‌اند.

کلوز فرند اپلیکیشن Threads

اگر صفحه اول اپلیکیشن که دوربین شماست را به سمت بالا بکشید اینباکس Threads را می‌بینید، جایی که می‌توانید یک پیغام را انتخاب و مشاهده کنید و تجربه ارسال پیام با امکاناتی کامل را درست همانند دایرکت اینستاگرام داشته باشید و می‌توانید GIFها، محتوای‌های تصویری و از این دست را ارسال کنید. نداشتن پیغام‌های ناخواسته از افرادی که نمی‌خواهید، باعث می‌شود تا با افرادی که برای شما اهمیت دارند بیشتر در ارتباط بمانید.

 


نمایش وضعیت آنلاین کاربران اینستاگرام در Threads


در گذشته درباره‌ی اینکه چطور از طریق اپلیکیشن‌ها با دوستانمان در ارتباط باشیم بدون اینکه مزاحم آنها بشویم و یا از اینکه آن‌ها فرصت نمی‌کنند پاسخ ما را بدهند، احساس بدی نداشته باشیم، صحبت شده است. بسیاری از نرم افزار‌ها در این زمینه تلاش کرده‌اند و موفق نشده‌اند تا از طریق به اشتراک گذاری موقعیت مکانی یا اشتراک گذاری مطالب آنلاین باعث شوند کمتر احساس تنهایی کنیم.

کلوز فرند اپلیکیشن Threads

مثلا اپلیکیشن Foursquare به شما اجازه می‌دهد دقیقا مشخص کنید که کجا بوده‌اید در حالیکه اپلیکیشن دوم آن، Swarm این موقعیت مکانی را اتوماتیک به اشتراک می‌گذارد اما برای کسی اهمیت ندارد که شما دقیقا کجا هستید اگر سر شما شلوغ باشد و نخواهید کسی مزاحم کارتان شود. Snap Map و قسمت Nearby Friends فیسبوک نیز به طور مشابه تمرکزشان روی موقعیت مکانی شماست تا اینکه مشغول چه کاری هستید. اپلیکیشن Down To Lunch به شما اجازه می‌داد تا با فرستادن یک ایموجی بگویید که مشغول چه کاری هستید اما فاقد جذابیت‌های لازم و قابلیت پیام رسانی بود تا به شخص مورد نظر شما بگوید که هر دو نفر شما چه زمانی فرصت دارید تا با یکدیگر را ملاقات کنید.

یک اپلیکیشن برای موفق شدن به حضور همه جانبه در زندگی ما، نیاز به اشتراک اطلاعات حساس فقط با افراد درست و مناسب، تمرکز بر روی هدف به جای اینکه صرفا موقعیت مکانی را نمایش دهد و داشتن بخش مکالمه برای کنار هم بودن دارد. اینستاگرام هر سه ویژگی آخر این لیست را دارد، پس مسئله این است که اینستاگرام Threads را مستقلا بسازد یا به عنوان یک ویژگی، آن را درون اپلیکیشن اصلی قرار دهد.

اپلیکیشن threads اینستاگرام

با ویژگی Status اپلیکیشن Threads، شما می‌توانید یک ایموجی را برای یک تا چهار ساعت روی پروفایل خود قرار دهید. شما می‌توانید این ایموجی را از ایموجی‌های موجود در اپلیکیشن بردارید و یا یک ایموجی جدید با توضیح دلخواه خودتان بسازید.

ویژگی Auto Status در حالت پیش فرض خاموش است ولی با روشن کردن آن به اینستاگرام اجازه می‌دهید تا بر اساس نشانه‌ها و اطلاعاتی که که از موقعیت مکانی شما دریافت می‌کند، یک ایموجی برای پروفایل شما انتخاب کند. مثلا از موقعیت مکانی شما روی نقشه متوجه می‌شود شما در خانه، محل کار، کافه، کتابخانه و یا در خارج از شهر هستید. از طریق سرعت حرکت شما متوجه می‌شود که در حال رانندگی یا دوچرخه سواری هستید و از طریق ارزیابی شارژ گوشی شما، نشان می‌دهد که گوشی شما در حال شارژ است یا شارژ گوشی شما رو به اتمام است.

 اپلیکیشن Threads application / Threads

علت استفاده‌ی اپلیکیشن Threads از شارژ گوشی این است که اگر گوشی شما در حال شارژ باشد، احتمالا شما در کنار گوشی خود نیستید و ممکن است پاسخ پیغام خود را دیرتر بدهید یا اینکه اگر شارژ گوشی شما در حال تمام شدن است ممکن است گوشی شما ناگهان خاموش شود و پاسخ دادن به پیغام‌هایتان متوقف شود. این‌ها اطلاعات مفیدی هستند که می‌توانید با دوستان نزدیکتان به اشتراک بگذارید؛ حتی اگر به اشتراک گذاشتن آنها به صورت عمومی عجیب به نظر برسد.

یک مشکل وجود دارد و آن این است که کسانی که شما اغلب به آنها پیام می‌دهید شامل خانواده و همکارانتان هم می‌شود که شما نمی‌خواهید آنها، استوری‌هایی که فقط برای لیست کلوز فرندز تان می‌گذارید را ببینند. اما این لیست هم برای Threads و هم برای استوری‌های کلوز فرندز استفاده می‌شود.

کلوز فرند اپلیکیشن Threads

در حالی که که Threads سرعت ارتباط شما با دوستان نزدیکتان را افزایش می‌دهد و افراد را برای به اشتراک گذاشتن استوری‌های خودمانی‌تر ترغیب می‌کند، به اینستاگرام نیز کمک می‌کند تا به لطف تبلیغاتی که در میان این اپلیکیشن منتشر می‌کند، درآمد زایی کند. البته اینستاگرام گفته است که نقشه‌ای برای پول درآوردن مستقیم از طریق Threads و نمایش هرگونه تبلیغ را در آن ندارد. حتی فیسبوک هم از موقعیت مکانی دقیق شما که از این اپلیکیشن به دست می‌آورد برای قدرت بخشیدن به اهداف تبلیغاتی خود استفاده نخواهد کرد و از مختصات شما فقط برای تطبیق آن با مختصات مکان‌های مختلف استفاده می‌شود تا مثلا اگر مختصات مکانی شما با مختصات سینما یکی بود، پس شما در سینما مشغول تماشای فیلم هستید. فیسبوک این موقعیت‌های مکانی را ذخیره نمی‌کند و این موقعیت‌ها فقط روی دستگاه شما و برای مدت کوتاهی باقی می‌مانند و سپس پاک می‌شوند.

اپلیکیشن threads اینستاگرام

ویژگی Auto Status، آن دسته از افرادی را که فکر می‌کنند فیس‌بوک و اینستاگرام برای دادن اطلاعات بیشتر ناامن هستند را آزرده خاطر می‌سازد اما اگر شما از طریق این اپلیکیشن به راحتی بدانید که دوستتان در دسترس است تا با شما ارتباط برقرار کند و یا اینکه اکنون به خاطر صحبت با شما مجبور است استرس شکستن قوانین شرکتی که در آن کار می‌کند را داشته باشد، متوجه می‌شوید اینستاگرام نوع جدیدی از روابط اجتماعی را گسترش می‌دهد.

حتی اگر اینستاگرام از Threads مستقیما درآمدزایی نکند، این اپلیکیشن کاربران را به فضای اینستاگرام وابسته می‌کند، جایی که استوری‌ها و موارد تبلیغاتی زیادی بین انبوه پیام‌ها یافت می‌شود.

اپلیکیشن threads اینستاگرام

حجم عظیم استفاده‌کنندگان از اینترنت باعث می‌شود که مخاطبان احساس آزادی بیان و راحتی برای اشتراک گذاری خیلی از موضوعات را نداشته باشند. این همان موضوعی است که اپلیکیشن‌هایی مثل اسنپ چت، Path و بقیه اپلیکیشن‌ها سعی در حل کردن آن داشتند اما در نهایت تسلیم شدند. اینستاگرام پذیرفته است که شما به صورت اجتناب ناپذیری با افرادی در ارتباط هستید که خارج از احساس وظیفه اجتماعی یا احساس ترحم برای شما اهمیتی ندارند. اما این محصول که فقط حول مجموع افراد مورد علاقه‌ی شما ساخته می‌شود، شخصیت حقیقی و درونی شما را آزاد خواهد کرد.

در این مقاله سعی کردیم علاوه بر معرفی اپلیکیشن Threads، جنبه‌های مختلف آن را به شما نشان دهیم. در سال‌های اخیر شرکت‌های مختلف با ایده‌های جدید، اپلیکیشن‌های زیادی را عرضه کرده‌اند که بسیاری از آن‌ها برای ارتباط بین افراد طراحی شده است. این‌بار اینستاگرام با ایده‌ی ارتباط بیشتر فقط با دوستان نزدیک، Threads را وارد بازار کرد.

نظر شما درباره ی این اپلیکیشن چیست؟ می‌توانید نظرات خود را در بخش دیدگاه با ما در میان بگذارید و از طریق لینک زیر اپلیکیشن را دانلود کنید و تجربه نوع جدیدی از ارتباط را با دوستانتان داشته باشید. این اپلیکیشن هنوز برای سیستم عامل iOS ارائه نشده است.

لینک دانلود اپلیکیشن Threads برای اندروید

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400