بهترین سریال ها برای تقویت زبان انگلیسی را بشناسید

تقویت زبان انگلیسی
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

یادگیری زبان انگلیسی با تماشای سریال ساده‌تر است. در صورتی که شما هم از آن دسته افرادی هستید که به دنبال یافتن بهترین سریال‌ها برای تقویت زبان انگلیسی هستید، با ما در این مطلب همراه شوید.

همچنین بخوانید :

همه شما در مورد اهمیت تماشای فیلم و سریال با زیرنویس و یا بدون استفاده از زیرنویس اطلاع دارید. این کار باعث می‌شود تا فهم شفاهی و همین طور میزان دایره واژگان شما گسترش یافته و بهتر شود. در این مقاله قصد داریم تا به معرفی سریال برای تقویت زبان انگلیسی پرداخته و در واقع فهرستی از بهترین سریال‌ها برای تقویت زبان انگلیسی را به شما ارائه کنیم. شاید با دیدن و تمرین با آنها بتوانید زبان خود را به خوبی تقویت نمایید.

اخیرا برخی از کارشناسان روش‌هایی را برای یادگیری زبان انگلیسی با استفاده از فیلم و سریال ابداع کرده‌اند. محققان آمریکایی با تحقیقات خود چنین نتیجه گرفته‌اند که تماشای فیلم و سریال با زیرنویس به فهم بهتر زبان دانش‌آموزان و دانشجویان کمک می‌کند. پس در این مقاله از پلازا با ما همراه باشید تا به معرفی سریال برای تقویت زبان انگلیسی برای شما بپردازیم.

بهترین سریال برای تقویت زبان انگلیسی-Best Series For Learning English

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 


چرا باید برای آموزش زبان انگلیسی سریال خارجی ببینید؟


بهترین سریال برای تقویت زبان انگلیسی-Best Series For Learning English
کارشناسان به این نتیجه رسیده‌اند که دانش‌آموزان زبان انگلیسی می‌توانند برای یادگیری بهتر زبان انگلیسی از میان فیلم سینمایی و یا سریال یکی را انتخاب نمایند، اما در این میان باید این نکته را نیز ذکر کرد که تماشای سریال خارجی دو مزیت مشخص دارد:

 • سریال های تلویزیونی و خارجی برای یادگیری زبان انگلیسی ایده‌آل هستند، چرا که به صورت قدم به قدم پیش می‌روند. در ابتدا می‌توان با زیرنویس فارسی به تماشای آنها پرداخت و بعد از چند فصل می‌توان از زیرنویس انگلیسی استفاده کرد. با سریال خارجی، شما با لحن صدا و لهجه شخصیت‌ها به مرور زمان آشنا می‌شوید. موقعیت‌های مختلف در این سریال‌ها معمولا تکرار می‌شود و به تدریج درک و فهم شما از آن بیشتر می‌شود.
 • سریال ها معمولا درگیرکننده هستند و باعث نوعی اثر وابستگی می‌شوند. اگر یک سریال خوب را انتخاب کنید که مناسب ذائقه‌تان باشد، در آن صورت، دیگر نمی‌توانید دست از تماشایش بردارید! ساعت‌ها و ساعت‌ها در معرض یک زبان جدید قرار می‌گیرید، بدون آنکه حتی متوجه شوید تا چه حد دارید آن زبان را یاد می‌گیرید.

در ادامه این مقاله به معرفی سریال برای تقویت زبان انگلیسی می‌پردازیم. پس با ما همراه باشید.

 


بهترین سریال های کمدی موقعیت (Sitcom) برای تقویت زبان انگلیسی


سریال‌های کمدی موقعیت که در انگلیسی با عنوان Sitcom شناخته می‌شوند (مانند سریال Friends) برای افراد مبتدی بسیار مناسب می‌تواند باشد، چرا که فهم ساده‌ای دارد. این هم به خاطر دلایل زیر است:

 • قسمت‌های مختلف این سریال‌ها چندان طولانی نیستند، به همین خاطر، علی‌رغم تمامی مشکلاتی که ممکن است موقع فهم آن سریال داشته باشید، به خاطر کوتاه بودن تمرکز خود را از دست نمی‌دهید.
 • شخصیت‌های بسیار زیادی در این سریال‌ها وجود ندارد، اما همان‌هایی که بازی می‌کنند، دیالوگ‌های زیادی دارند. شما این فرصت را دارید تا با لحن صدا و لهجه آنها آشنا شده و به آنها عادت کنید.
 • واژگانی که در این سریال‌ها به کار می‌رود، از گفتگوهای روزمره گرفته شده است. یادگیری واژگان معمول و مرسوم مشخصا بسیار مفیدتر از واژگان تخصصی و سطح بالا است.

 

شاید برخی از کاربران نگاه خوبی نسبت به سریال‌های کمدی موقعیت نداشته باشند. صدای خنده حضار که روی سکانس‌های مختلف این سریال‌ها گذاشته می‌شود و همچنین کیفیت پایین برخی از این سریال‌ها واقعا می‌تواند باعث دلسردی افراد شود. اما شاید اگر شما هم شروع به تماشای سریالی همچون Friends کنید، به مرور زمان به آن علاقه‌مند شده و دیگر نتوانید تماشای آن را رها کنید و به این ترتیب، زبان‌تان تا حد زیادی بهبود یابد.

در این مقاله که مربوط به معرفی سریال برای تقویت زبان انگلیسی است، به تعدادی از این سریال های کمدی موقعیت اشاره می‌کنیم.

 

سریال friends

سریال Friends برای تقویت زبان انگلیسی

امتیاز سریال در IMDB: نمره 8.9 از 10

در میان افراد فیلم‌بین کمتر کسی پیدا می‌شود که در مورد سریال Friends چیزی نشنیده باشد و یا شخصیت‌های این سریال، راس، ریچل، چندلر، مانیکا، جویی و فیبی آشنا نباشند. داستان در مورد زندگی گروهی از جوانان اهل شهر نیویورک است که حدودا سی سال دارند. این سریال، با داشتن 10 فصل باورنکردنی، پر از شوخ‌طبعی و موقعیت‌های خنده‌دار است. برای استراحت کردن هنگام بعدازظهر این سریال بسیار مناسب است. بعد از دیدن چند قسمت ابتدایی، مطمئنا عاشق شخصیت‌های این سریال می‌شوید و با دیدن آخرین قسمت از آن، به خاطر تمام شدنش احساس ناراحتی خواهید کرد.

این سریال برای افراد مبتدی که تازه یادگیری زبان انگلیسی را شروع کرده‌اند، بسیار مناسب است و به عبارتی بهترین سریال خارجی برای تقویت زبان انگلیسی به شمار می‌رود. شخصیت‌های Friends با زبانی ساده صحبت می‌کنند که در صحبت‌های روزمره انگلیسی‌زبان‌ها شنیده می‌شود. ابتدای این سریال را می‌توانید با زیرنویس مشاهده کنید، اما در فصل‌های انتهایی احتمالا به جایی می‌رسید که دیگر نیازی به زیرنویس نخواهید داشت. اولین قسمت از سریال فرندز در سال 1994 پخش شد و آخرین قسمت آن در سال 2004 به نمایش درآمد. بدون شک فرندز را می توان یکی از بهترین سریال های کمدی خارجی دانست.

 

بهترین سریال برای تقویت زبان انگلیسی-Best Series For Learning English

سریال The Office برای یادگیری زبان انگلیسی

امتیاز سریال در IMDB: نمره 8.8 از 10

اداره یا The Office نام سریالی است که از سال 2005 شروع و بعد از 9 فصل درسال 2013 به پایان رسید. این سریال کمدی موقعیت آمریکایی با اقتباس از یک سریال بریتانیایی به همین نام ساخته شد. در هر دوی این سریال‌ها، داستان مشابه است و زندگی روزمره اداری کارمندان یک شرکت تولید کاغذ را به نمایش در می‌آورد. این کمدی موقعیت به شکل یک سریال مستند غیرواقعی فیلمبرداری شده است. در این سریال، زندگی کارمندان اداری به صورت 24 ساعته به تصویر کشیده شده است. البته تمامی کارکنان از فیلمبرداری باخبر بوده‌اند.

زبان مورد استفاده در این سریال به شکلی سرگرم‌کننده و بامزه است. در نتیجه، شما را برای تماشا ترغیب کرده و به مرور زمان به بهتر شدن فهم زبان انگلیسی شما کمک می‌نماید.

 

بهترین سریال برای تقویت زبان انگلیسی-Best Series For Learning English

انیمیشن سریالی The Simpsons برای تقویت زبان

امتیاز سریال در IMDB: نمره 8.7 از 10

سیمپسون‌ها یا همان The Simpsons در واقع سریال کمدی موقعیت نیست و بیشتر نوعی سریال انیمیشن به شمار می‌رود. البته، واژگان مورد استفاده در این سریال، هیچ ارتباطی با دنیای کودکان ندارد. داستان این مجموعه در مورد یک نمونه خانواده آمریکایی است. همچنین نوعی ترسیم ساده از جامعه آمریکایی به شمار می‌رود. سریال انیمیشنی مورد نظر با موفقیت بسیار زیادی همراه و تاکنون جایزه‌های زیادی برنده شده است. در واقع این سریال از سال 1989 روزهای موفقیت‌آمیز زیادی را پشت سر گذاشته است.

شخصیت‌های این سریال خیلی سریع صحبت می‌کنند و نوع گفتار آنها بسیار سنگین است و گاهی اوقات دنبال کردن آن برای مخاطبین سخت می‌شود. اما گفتار این سریال که همچون زندگی روزمره آمریکایی‌ها بوده و مملو از اصطلاحات است، یادگیری شما را به چالش می‌کشد. در واقع این سریال، از جمله بهترین سریال خارجی برای تقویت زبان انگلیسی به شمار می‌رود.

 

how i met our mother

سریال خارجی How I Met Your Mother برای تقویت زبان

امتیاز سریال در IMDB: نمره 8.3 از 10

آشنایی با مادر یا همان How I Met Your Mother نام سریال کمدی موقعیت دیگری است که یادآور سریال Friends بوده و به نوعی نسخه‌ای مدرن و امروزی است و به موفقیتی استثنایی دست یافته است. این سریال هم همچون Friends در مورد گروهی از دوستان است که در نیویورک زندگی می‌کنند، اما در مورد روابط و مسائل دیگر، صراحت لهجه بیشتری دارد. شخصیت‌های این سریال در ماجراهایی قرار می‌گیرند که برای بینندگان بسیار جذاب است و طرفداران سریال Friends از این سریال نیز مسلما خوششان می‌آید.

همچون سریال Friends زبان این سریال نیز چندان سخت و دشوار نیست، هرچند که در اینجا با انبوهی از اصطلاحات روبرو هستیم. همچنین تعداد زیادی از واژگان عملی مرتبط با مسائل اجتماعی در این سریال وجود دارد. این سریال از سال 2005 تا 2014 پخش شد و 9 فصل دارد.

بهترین سریال برای تقویت زبان انگلیسی-Best Series For Learning English

سریال امریکایی The Big Bang Theory مناسب آموزش زبان

امتیاز سریال در IMDB: نمره 8.1 از 10

تئوری بیگ بنگ با عنوان انگلیسی The Big Bang Theory نام سریالی بسیار امروزی و سرگرم‌کننده است و در مورد چهار دانشمند نابغه است و یک دختر بازیگر نیز در همسایگی آنها زندگی می‌کند. اگرچه این شخصیت‌ها دنیای متفاوتی دارند، اما در نهایت با یکدیگر به خوبی کنار می‌آیند. این سریال از سال 2007 شروع شده و تاکنون 10 فصل از آن ارائه گردیده است. البته اعلام شده که در پایان فصل 12 این سریال به پایان می‌رسد.

 

بهترین سریال برای تقویت زبان انگلیسی-Best Series For Learning English

سریال Malcolm in the Middle برای یادگیری انگلیسی

امتیاز سریال در IMDB: نمره 8 از 10

سریال دنیای مالکوم یا همان Malcolm in the Middle در مورد خانواده‌ای است که فرزندی با ضریب هوشی بسیار بالا و نابغه دارند. این سریال بسیار سرگرم‌کننده و با موضوعی بسیار ساده است. مالکوم در آن شخصیت اصلی است که دارای نوعی ویژگی پیچیدگی برتری طلبانه است و این ویژگی اغلب برایش مشکل ایجاد می‌کند. در کنار او مادر، پدر و سه برادرش هم هستند که هر یک دغدغه‌های خودشان را دارند. این سریال از سال 2000 تا 2006 پخش شد و هفت فصل دارد.

 

 


بهترین سریال های تلویزیونی برای تقویت زبان


علاوه بر سریال های کمدی موقعیت، سریال‌های تلویزیونی دیگری هم با موضوعات درام برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارند که بینندگان زیادی در دنیا آنها را دوست داشته‌اند. در ادامه به برخی از این موارد اشاره می‌کنیم.

 

بهترین سریال برای تقویت زبان انگلیسی-Best Series For Learning English

مجموعه تلویزیونی Breaking Bad برای آموزش آمریکایی

امتیاز سریال در IMDB: نمره 9.5 از 10

یک معلم شیمی درستکار و 50 ساله، به نام والتر وایت با بازی برایان کرانستون به بیماری سرطان مبتلا می‌شود و برای تامین مخارج زندگی همسر باردار و فرزند معلولش به همراه یکی از شاگردان قدیمی‌اش به نام جسی پینکمن شروع به تولید شیشه می‌کنند.

سریال Breaking Bad نیز همچون فرار از زندان دارای واژگان متعددی با موضوع تبهکاری و مواد مخدر است. در حالی که والتر وایت لحن صحبت عادی دارد، جسی پینکمن با اصطلاحات محاوره‌ای بسیار زیادی صحبت می‌کند. در نهایت آنکه این سریال، از جمله بهترین سریال خارجی برای تقویت زبان انگلیسی به شمار می‌رود.

بهترین سریال برای تقویت زبان انگلیسی-Best Series For Learning English

سریال The Sopranos برای تقویت زبان انگلیسی

امتیاز سریال در IMDB: نمره 9.2 از 10

سریال خانواده سوپرانو با نام انگلیسی The Sopranos مجموعه‌ای آمریکایی با ژانر درام و مافیایی است و در شش فصل از ژانویه 1999 شروع شد و در آوریل 2007 به پایان رسید. تونی سوپرانو سرکرده یک باند گنگستری و مافیایی در نیوجرسی آمریکا است که باید مورد روانکاوی قرار گیرد. در این سریال اصطلاحات عامیانه و با موضوع تبهکاری بسیار زیادی به کار رفته، اما قابل فهم است، هرچند که افرادی که به دنبال بهترین فیلم برای تقویت زبان انگلیسی هستند، باید کمی دانش زبان انگلیسی داشته باشند و بعد به تماشای آن نشسته و بدین ترتیب، می‌توانند زبان خود را تقویت نمایند.
بهترین سریال برای تقویت زبان انگلیسی-Best Series For Learning English

سریال آمریکایی Mad Men مناسب برای تقویت انگلیسی

امتیاز سریال در IMDB: نمره 8.6 از 10

مردان دیوانه یا همان Mad Men سریالی آمریکایی است که اولین قسمت آن در ژوئیه 2007 شروع شد و بعد از هفت فصل آخرین قسمت آن در 17 می 2015 به نمایش درآمد. داستان این مجموعه در نیویورک دهه 60 میلادی می‌گذرد و در مورد یک آژانس تبلیغاتی نام استرلینگ کوپر است که در خیابان مدیسون قرار دارد و به  همین دلیل عنوان Mad Men برای آن به کار رفته است.
شاید فهم گفتارهای این فیلم برای افراد مبتدی چندان مناسب نباشد، اما از جمله بهترین سریال برای تقویت زبان انگلیسی بوده و گوش شما را با ریتم زبان آشنا می‌کند و باعث بهبود توانایی صحبت کردن شما می‌شود. در نتیجه، این سریال از جمله بهترین سریال خارجی برای تقویت زبان انگلیسی است.

بهترین سریال برای تقویت زبان انگلیسی-Best Series For Learning English

سریال اوزارک (Ozark)

امتیاز سریال در IMDB: نمره 8.3 از 10

اوزارک یا Ozark نام یک مجموعه تلویزیونی جنایی آمریکایی است که از ژوئیه 2017 اولین قسمت آن پخش شد و تاکنون دو فصل از آن به نمایش درآمده است. مارتی یک مشاور مالی در شهر شیکاگو است که به نمایندگی از یک سرکرده باند مواد مخدر به پولشویی می‌پردازد. او به خاطر خیانت شریکش مجبور می‌شود تا به همراه خانواده‌اش به کوه‌های منطقه اوزارک رفته و خیلی سریع باید به پولشویی حدود هشت میلیون دلار بپردازد. او همچنین با موادفروش‌های محلی نیز سروکار دارد که کارش را سخت‌تر می‌کند.

لهجه این سریال انگلیسی آمریکایی بوده و در مورد واژگانی همچون مواد مخدر، پول، پولشویی و موارد مرتبط است. زبان‌آموزان انگلیسی که به دنبال بهترین سریال برای تقویت زبان انگلیسی هستند، شاید این صحبت‌ها را در مکالمات روزمره زیاد نشنوند، اما نوع صحبت‌ها به گونه‌ای است که همه متوجه آن خواهند شد.

 

بهترین سریال برای تقویت زبان انگلیسی-Best Series For Learning English

مجموعه آموزشی آمریکایی Lost

امتیاز سریال در IMDB: نمره 8.3 از 10

این سریال که از سال 2004 تا 2010 به نمایش درآمد، در مورد گروهی از افراد است که به دنبال سقوط یک هواپیما زنده مانده و وارد یک جزیره دور و فاقد موجود زنده در اقیانوس آرام می‌شوند. در حالی که این افراد در انتظار کمک به سر می‌برند، باید با کمک یکدیگر سعی کنند تا در آنجا زنده بمانند.، اما این محل دورافتاده دارای مخاطرات بسیار زیادی است.

در سریال Lost مجموعه‌ای از لهجه‌های مختلف شنیده می‌شود و بینندگان می‌توانند تفاوت شخصیت‌های افراد از جمله پیر، جوان، آمریکایی، انگلیسی، استرالیایی و اسکاتلندی را تجربه کنند و دایره واژگان به خاطر شکل منحصربه‌فرد افراد گوناگون است و افرادی که به دنبال بهترین فیلم برای تقویت زبان انگلیسی هستند، از طریق گوش دادن به لهجه‌های مختلف این سریال به مقصود خود می‌رسند.

 

بهترین سریال برای تقویت زبان انگلیسی-Best Series For Learning English

سریال تلویزیونی Prison Break

امتیاز سریال در IMDB: نمره 8.3 از 10

سریال فرار از زندان یا همان Prison Break از سال 2004 شروع شده و تا 2009 به نمایش درآمد. هرچند که بعدها در سال 2017 فصل 5 این سریال نیز ساخته شد. لینکلن باروز به جرم قتل برادر معاون رئیس‌جمهور آمریکا به زندان فاکس ریور می‌افتد. هرچند که مایکل اسکوفیلد برادر لینکلن اعتقاد دارد که برای برادرش پاپوش دوخته شده و او بی‌گناه است. او نقشه‌ای می‌ریزد و کاری می‌کند که خودش هم به همان زندان برود تا بدین ترتیب، خود و برادرش را از زندان فراری دهد.

بعد از تماشای این سریال، با واژگان زیادی در حوزه رفتارهای مجرمانه، زندگی در زندان و مهندسی روبرو خواهید شد. از آنجا که داستان در زندانی در آمریکا است، حجم زیادی از اصطلاحات عامیانه در این سریال به کار رفته که در نهایت باعث تقویت زبان انگلیسی شما می‌شود.

 

بهترین سریال برای تقویت زبان انگلیسی-Best Series For Learning English

سریال American Horror Story برای یادگیری زبان

امتیاز سریال در IMDB: نمره 8.1 از 10

داستان ترسناک آمریکایی با نام انگلیسی American Horror Story یک مجموعه تلویزیونی آمریکایی در ژانر وحشت است که از سال 2011 شروع شده و تاکنون 9 فصل از آن منتشر شده است. داستان‌های این مجموعه همگی ترسناک بوده و برای طرفداران فیلم و سریال‌های ترسناک بسیار خوب است. سطح صحبت‌های این سریال در حد یک دانش‌آموز سطح متوسط زبان انگلیسی بوده و واژگان آن با موضوع ترسناک برای تقویت زبان انگلیسی بسیار مناسب است. به این ترتیب، این مجموعه، از جمله بهترین سریال خارجی برای تقویت زبان انگلیسی است.

سخن پایانی

در این مقاله  سعی کردیم بهترین سریال‌های خارجی برای تقویت زبان انگلیسی را به شما معرفی کنیم. شما هم اگر سریال یا فیلم سینمایی بخصوصی در این زمینه می‌شناسید با ما در میان بگذارید.
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022