بهترین نرم افزارهای مدیریت دانلود برای کامپیوتر

نرم افزار مدیریت دانلود برای ویندوز/ Download-manager
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

برنامه‌های مدیریت دانلود متنوعی برای کامپیوتر و ویندوز طراحی و ساخته شده است که در ادامه قصد داریم 10 نرم افزار مدیریت دانلود برتر سال 2019 را با هم مرور کنیم.

در حال حاضر اینترنت منبع وسیعی از انواع فایل‌های ویدیویی، صوتی، متنی و … است که امکان دانلود و بارگذاری این قبیل فایل‌ها روی کامپیوترهای شخصی، سبب شده که روز به روز به تعداد کاربران مشتاق به اینترنت اضافه شود. شما می‌توانید به سادگی در فضای اینترنت به دنبال فایل موردنظر خود جستجو کرده و سپس آن را در کامپیوتر شخصی خود بارگذاری و ذخیره کنید. اما به خاطر داشته باشید که همیشه به داشتن یک نرم افزار مدیریت دانلود برای سهولت و بهبود کار خود نیاز خواهید داشت. در حقیقت با وجود آنکه برخی از مرورگرها یک برنامه مدیریت دانلود ابتدایی درون خود دارند اما این برنامه‌ها قادر نخواهند بود که در دانلود فایل‌های حجیم و سنگین به کمک کاربر بیایند، لذا در اینگونه موارد لزوم وجود یک نرم افزار مدیریت دانلود بیش از پیش احساس می‌شود. اگر تمایل دارید با بهترین نرم افزارهای مدیریت دانلود برای کامپیوتر و ویندوز آشنا شوید، پیشنهاد می‌شود با پلازا همراه باشید تا در ادامه بهترین نرم افزارهای مدیریت دانلود سال 2019 را با هم مرور کنیم.

دانلود منیجر برای ویندوز/ Best-download-manger-for-windows

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 


نرم افزار مدیریت دانلود چیست؟


نرم افزار مدیریت دانلود، مشکلات و محدودیت‌هایی که در هنگام دانلود انواع فایل برای کاربر پیش می‌آید را به خوبی برطرف می‌کند. این نرم افزار سرعت دانلود فایل را به مقدار زیادی افزایش داده و با تقسیم کردن فایل‌های پرحجم به بخش‌های کوچک‌تر و امکان توقف دانلود و ادامه دادن آن در زمان دلخواه کمک شایانی به کاربر می‌کند. در حقیقت اگر کاربر بخواهد در ساعات مشخصی از شبانه‌روز، فایل موردنظر خود را دانلود کند حتما به یک نرم افزار مدیریت دانلود نیاز خواهد داشت. این نرم افزارهای مدیریت دانلود در کنار آنکه سرعت دانلود فایل را افزایش داده و امکان توقف و ادامه دانلود کردن را به کاربر می‌دهد، کمک می‌کنند که کاربر به آسانی دانلود چندین فایل به صورت همزمان را به راحتی مدیریت کرده و انجام دهد. در حال حاضر نرم افزارهای مدیریت دانلود بسیار متنوعی برای کامپیوتر و ویندوز طراحی شده است که در ادامه بهترین‌های آنها را با هم مرور خواهیم کرد.

 


چرا باید از برنامه مدیریت دانلود استفاده کنیم؟


دانلود منیجر برای ویندوز/ download-manager-for-windows

با وجود آنکه می‌توان با استفاده از مرورگر اینترنت، فایل موردنظر خود را دانلود کرد اما چرا استفاده از یک نرم افزار مدیریت دانلود توصیه می‌شود؟ در پاسخ به این سوال باید گفت از آنجا که حجم فایل‌های دانلودی همیشه کم و سبک نیست بهتر است برای دانلود سریع‌‌تر و مدیریت ساده‌تر فایل‌های دانلودی از برنامه مدیریت دانلود استفاده کرد. در حقیقت این نرم افزار فایل‌های با حجم زیاد را به چند بخش کوچکتر تقسیم می‌کند و کمک می‌کند که سرعت دانلود به میزان قابل توجهی افزایش یابد. نرم افزارهای مدیریت دانلود علاوه برآنکه سرعت دانلود فایل را افزایش داده و امکان توقف و ادامه دادن دانلود را به کاربر می‌دهند، کمک می‌کنند که کاربر بتواند به صورت همزمان و موازی چند فایل را با هم دانلود کرده و یا برای ترتیب دانلود فایل‌ها، اولویت تعیین کند. خوبی این برنامه‌ها در این است که پس از دانلود فایل موردنظر، فایل‌های دانلود شده را براساس نوع فایل در پوشه‌های مخصوص ذخیره می‌کنند که سبب می‌شود دسترسی کاربر به این فایل‌ها خیلی راحت انجام شود. این در حالی است که برخی از این نرم افزارهای مدیریت دانلود در آن واحد، فایل موردنظر کاربر را از چندین منبع مختلف دانلود می‌کنند و سبب می‌شود که سرعت دانلود و بارگیری به مراتب بیشتر شود.

از آنجا که یکی دیگر از موارد لازم و ضروری داشتن یک آنتی ویروس خوب روی کامپیوتر شخصی است بنابراین پیشنهاد می‌شود حتما سری به مقاله «بهترین آنتی ویروس های Bootable و رایگان برای کامپیوتر» نیز بزنید.

 


بهترین نرم افزارهای مدیریت دانلود 2019


 

نرم افزار مدیریت دانلود Internet Download Manager

بدون شک اینترنت دانلود منیجر که به IDM نیز معروف است، یکی از برترین و معروف‌ترین برنامه‌های مدیریت دانلود است که برای ویندوز و کامپیوتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از برترین ویژگی‌های این دانلود منیجر، سازگاری و یکپارچگی آسان آن با اکثر مرورگرهای اینترنت است. درواقع وقتی اینترنت دانلود منیجر را روی کامپیوتر خود نصب داشته باشید، هر لینک دانلودی که در فضای اینترنت روی آن کلیک کنید، به صورت اتوماتیک توسط این دانلود منیجر، دانلود شده و دیگر نیازی نیست که به صورت مجزا آدرس لینک در دانلود منیجر وارد شود. از دیگر قابلیت‌های IDM می‌توان به امکان توقف و از سرگرفتن مجدد دانلود، پشتیبانی از دانلود چند فایل به صورت موازی، سرعت دانلود بیشتر و … اشاره کرد. IDM مجهز به یک شتاب‌دهنده سرعت دانلود هوشمند است و و فایل‌های با حجم زیاد را به چند بخش کوچک‌تر تقسیم می‌کند تا سرعت دانلود فایل بیشتر شود. اینترنت دانلود منیجر از سرورهای پروکسی، پروتکل‌های FTP و HTTP، کوکی‌ها و … به خوبی پشتیبانی کرده و بدون اغراق یکی از قدرتمندترین نرم افزارهای مدیریت دانلودی است که ارزش امتحان کردن را دارد.

نرم افزار مدیریت دانلود FlashGet

اپلیکیشن مدیریت دانلود/ Flashget

یکی دیگر از دانلود منیجرهای قدرتمند برای ویندوز نرم افزار فلش گت (FlashGet) است. این دانلود منیجر یکپارچگی خوبی با مرورگرهای اینترنت دارد و علاوه براین قادر است که دانلودهای کاربر را از نظر وجود ویروس چک کرده و اسکن کند. FlashGet از پروتکل‌های FTP ، HTTP، BitTorrent و … به خوبی پشتیبانی کرده و یکپارچگی کاملی با آنها دارد. فلش گت یک دکمه شناور روی دسکتاپ دارد که کاربر می‌تواند فرآیند دانلود فایل خود را از آنجا مدیریت کرده، استارت یا متوقف کند و یا لینک دانلود جدیدی را به نرم افزار اضافه کند. یکی از مزایای این دانلود منیجر، نشان دادن حجم فایل قبل از شروع به دانلود است. خاطر نشان می‌شود که FlashGet قابلیت یکپارچه شدن با مرورگر کروم را ندارد که خود یکی از معایب این نرم افزار محسوب می‌شود.

نرم افزار مدیریت دانلود Free Download Manager

دانود منیجر/ Free-Download-Manager

اپلیکیشن فری دانلود منیجر (Free Download Manager) که به FDM مشهور است بسیار مشابه نرم افزار IDM عمل می‌کند. همانطور که از اسم این برنامه مشخص است، FDM کاملا رایگان و اپن سورس است. FDM نیز برای تسریع در دانلود، فایل را به چند بخش کوچک تقسیم کرده و سپس به صورت همزمان این پارت‌ها را دانلود می‌کند. این دانلود منیجر از دانلود فایل‌های تورنت (torrent) به خوبی پشتیبانی می‌کند و قادر است پهنای باند مجزایی برای دانلود فایل‌های متعدد اختصاص دهد در نتیجه کاربر می‌تواند بدون آنکه از سرعت اینترنتش کاسته شود، در هنگام دانلود یک فایل به راحتی وبگردی نیز داشته باشد. FDM به آسانی فایل‌های دانلود شده را براساس نوعشان دسته‌بندی کرده و در پوشه‌های مختص به ویدیو، موزیک، اسناد و … ذخیره می‌کند. گفتنی است رابط کاربری این برنامه مدیریت دانلود بسیار زیبا و مدرن است.

نرم افزار مدیریت دانلود GetGo Download Manager

مدیریت دانلود/ GetGo-Download-manager

اپلیکیشن گت گو دانلود منیجر (GetGo Download Manager) با مرورگرهای کروم، فایرفاکس و اینترنت اکسپلورر سازگاری داشته و ویژگی‌های منحصربفردی دارد. برای مثال این برنامه یک باکس شناور دارد که کاربر می‌تواند با دراگ اند دراپ، فایل موردنظر خود را دانلود کند. مضاف براین کاربر می‌تواند یک فایل LST با لینک‌های تمام فایل‌هایی که قرار است دانلود شوند را به یک باره در این دانلود منیجر ایمپورت کرده و GetGo Download Manager به آسانی تمام فایل‌ها را دانلود کند. گفتنی است کاربر می‌تواند با استفاده از افزونه موجود در این برنامه، دانلودهای خود را مدیریت و دسته‌بندی کند. یکی از مزایای GetGo این است که اعتبارات لاگین در وبسایت‌هایی که برای دانلود با پسورد، محافظت شده‌اند را ذخیره می‌کند و بنابراین کاربر نیازی ندارد که هر بار برای مراجعه و دانلود به این وبسایت‌ها، مجددا لاگین کند. این نرم افزار دانلودها را براساس زمانبندی انجام داده و قبل از دانلود یک فایل، پیش‌نمایشی از فایل را به صورت عکس به کاربر نمایش می‌دهد.

نرم افزار مدیریت دانلود EagleGet

اپلیکیشن مدیریت دانلود/ EagleGet

اپلیکیشن ایگل گت (EagleGet) یک دانلود منیجر رایگان است که با مرورگرهای کروم، فایرفاکس، اینترنت اکسپلورر و اوپرا سازگاری داشته و از پروتکل‌های HTTP, HTTPS, FTP, MMS و RTSP پشتیبانی می‌کند. این دانلود منیجر از ویژگی‌هایی نظیر قابلیت دانلود چندین فایل به صورت موازی، امکان توقف دانلود و از سرگیری مجدد آن، تنظیم اولویت‌های دانلود و پهنای باند اختصاصی برخوردار بوده و فرآیند دانلود را با استفاده از فناوری پیشرفته تسریع می‌بخشد. یکی از بهترین ویژگی‌های اپلیکیشن EagleGet وجود یک جستجوگر بدافزار داخلی است به گونه‌ای که کاربر را از حملات ویروس‌ها محافظت کرده و به او اطمینان می‌دهد که فایل دانلودی اصل و مطمئن است یا خیر. این دانلود منیجر نیز قابلیت دسته‌بندی فایل‌های دانلود شده و ذخیره کردن آنها در پوشه‌های اختصاصی را داشته و به واسطه پنجره کوچک شناوری که «تسک مانیتور» نام دارد، نشان می‌دهد چه تعداد فایل و با چه سرعتی در حال دانلود هستند.

نرم افزار مدیریت دانلود JDownloader

دانلود منیجر برای ویندوز/ Jdownloader

اپلیکیشن جی دانلودر (JDownloader) با سیستم عامل‌های ویندوز، لینوکس و مک سازگاری داشته و با مرورگرهای کروم و فایرفاکس یکپارچگی دارد. بدون شک یکی از جالب‌ترین ویژگی‌های این نرم افزار قابلیت کنترل از راه دور آن است. در حقیقت کاربر می‌تواند با استفاده از اپلیکیشن موبایل و یا وبسایت  My JDownloader دانلودهای خود را از هر جایی مدیریت، استارت و یا متوقف کند. این اپلیکیشن رایگان و اپن سورس است و برخلاف سایر دانلود منیجرهای رایگان، بدون تبلیغات درون برنامه‌ای است. این نرم افزار از دانلود فایل‌های متعدد به صورت موازی پشتیبانی کرده و بیش از 300 پلاگین مختلف دارد. یکی از ویژگی‌های جالب این نرم افزار این است که هرگاه سرویس دانلودی آدرس آی پی (IP) اصلی کاربر را برای دانلود یک فایل بلاک کرده باشد، جی دانلودر به صورت اتوماتیک آدرس IP را تغییر می‌دهد. تنها نقصی که ممکن است از این سرویس مدیریت دانلود به چشم بخورد، رابط کاربری ساده و کمی خسته‌کننده آن است.

نرم افزار مدیریت دانلود Microsoft Download Manager

برنامه مدیریت دانلود/ microsoft_download_manager

اگر به دنبال یک اپلیکیشن ساده و کم برای مدیریت دانلودهای خود می‌گردید، نرم افزار مایکروسافت دانلود منیجر (Microsoft Download Manager) را امتحان کنید. این اپلیکیشن یکی از کم حجم‌ترین نرم‌افزارهای مدیریت دانلود است که توسط کمپانی مایکروسافت برای کامپیوتر طراحی و ساخته شده است. در حال حاضر می‌توان از مایکروسافت دانلود منیجر برای انواع ورژن‌های مختلف ویندوز به راحتی استفاده کرد. حجم این اپلیکیشن تنها حدود 2 مگابایت است و قادر است که فایل‌های حجیم و سنگین را به آسانی دانلود کند. مایکروسافت دانلود منیجر ویژگی‌های ابتدایی و اساسی یک نرم افزار مدیریت دانلود را دارد و با حجم کم خود به خوبی می‌تواند نیازهای کاربر به یک دانلود منیجر را برطرف سازد.

نرم افزار مدیریت دانلود Internet Download Accelerator

دانلود منیجر/ internet-download-accelerator-ida

نرم افزار Internet Download Accelerator یک برنامه مدیریت دانلود خوب و قدرتمند برای ویندوز است که سه مشکل اساسی کاربران در هنگام دانلود فایل‌های مختلف نظیر سرعت دانلود، قابلیت از سرگیری مجدد دانلود و مدیریت فایل‌های دانلود شده را برطرف می‌سازد. این دانلود منیجر نیز همانند سایر نرم افزارهای مدیریت دانلود موجود در این فهرست، فایل‌های حجیم را به چند بخش تقسیم کرده و سپس به صورت همزمان این بخش‌های کوچک را دانلود می‌کند.  Internet Download Accelerator با اکثر مرورگرهای اینترنت نظیر اینترنت اکسپلورر، فایرفاکس، کروم، اوپرا، نت اسکیپ، سافاری، Yandex.Browser و ویوالدی سازگاری داشته و قادر است از سرورهای مختلف HTTP, HTTPS و FTP نیز دانلودهای ناقص را مجددا از سرگیری کند. این نرم افزار مدیریت دانلود رایگان بوده و فایل‌ها را پیش از دانلود از نظر وجود ویروس، اسکن و بررسی می‌کند. از نقص‌های این اپلیکیشن باید به وجود تبلیغات درون برنامه و پلاگین‌های اندک آن اشاره کرد.

نرم افزار مدیریت دانلود (Download Accelerator Plus (DAP

دانلود منیجر/ download-accelerator-plus

اپلیکیشن (Download Accelerator Plus (DAP یک نرم افزار مدیریت دانلود بسیار ایمن است. این نرم افزار مجهز به یک مرورگر وب درون برنامه است که کاربر می‌تواند وبگردی خود را به صورت ایمن انجام دهد. نرم افزار DAP فایل را از نظر وجود ویروس اسکن کرده و با اغلب مرورگرهای به‌روز سازگاری دارد. از ویژگی‌های خوب این نرم افزار باید به قابلیت اسکن فایل از لحاظ وجود ویروس، دیسکانت شدن اتوماتیک از اینترنت پس از اتمام عملیات دانلود فایل‌ها و شروع عملیات دانلود بلافاصله پس از وارد کردن لینک‌های دانلود اشاره کرد. اپلیکیشن DAP طبق زمانبندی نیز کار می‌کند و با مرورگرهای کروم، اینترنت اکسپلورر، سافاری و فایرفاکس یکپارچگی خوبی دارد. خاطر نشان می‌شود نسخه رایگان این نرم افزار در مقایسه با نسخه پولی آن از محدودیت بیشتری برخوردار بوده و کاربر را به دیدن تبلیغات درون برنامه‌ای تحمیل می‌کند.

نرم افزار مدیریت دانلود (Xtreme Download Manager (XDM

برنامه مدیریت دانلود برای ویندوز/ Xtreme-download-manager

آخرین برنامه مدیریت دانلود موجود در فهرست ما، اپلیکیشن اکستریم دانلود منیجر یا همان (Xtreme Download Manager (XDM است. این برنامه رابط کاربری بسیار ساده‌ای داشته و با سیستم عامل‌های ویندوز، مک و لینوکس سازگار است. این نرم افزار پیش نمایشی از فایل صوتی و یا تصویری را قبل از آنکه عملیات دانلود کامل شود به کاربر نشان داده و قابلیت از سرگیری مجدد عملیات‌های دانلود ناقص و همچنین محدود کردن سرعت دانلود را به کاربر می‌دهد. شما می‌توانید در XDM فایل‌های دانلود شده را کانورت کرده و یا عملیات دانلود خود را زمانبندی کنید. دانلود منیجر XDM با مرورگرهای گوگل کروم، فایرفاکس، اوپرا، کوانتوم و ویوالدی سازگاری خوبی دارد.

 

همان‌طور که مشاهده کردید برنامه‌های مدیریت دانلود بسیار متنوعی برای ویندوز موجود است که در بالا به 10 مورد از بهترین‌های آنها اشاره کردیم. مطمئنا شما هم با مطالعه ویژگی‌های منحصربفردی که هر یک از این نرم افزارها برای کاربران خود دارند، ترغیب شده‌اید که یکی از این دانلود منیجرها را روی ویندوز کامپیوتر خود نصب کرده و از آن استفاده کنید. پس همین الان دست به کار شوید!

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
avatar
متقی
.
02 اردیبهشت 1399، 07:13
پاسخ
0
0
با سلام و سپاس نیازمند فردی توانمند و آشنا با مدیریت دانلود هستم که بتواند در زمینه دانلود محتوای برخی وبسایتها (مثلا سایت archive.org) با حفظ حق الزحمه، به بنده مدد برساند، ضمنا محتوا عمدتا jpg یا pdf است. در صورت تمایل با بنده تماس بگیرید ارادتمند
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022