چطور در اینترنت و شبکه های اجتماعی مشهور شویم؟

طریقه معروف شدن در اینستاگرام/معروف شدن در اینستاگرام/ معروف شدن در اینترنت / soccial-media
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

امروزه مشهور شدن در اینترنت و شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام و توییتر دغدغه بسیاری از کاربران است. این مقاله قرار است به اصول اولیه معروف شدن در اینترنت و چند روش معروف شدن در اینستاگرام اشاره داشته باشد.

become famous on the internet/ مشهور شدن در اینترنت/ روش معروف شدن در اینترنت/ چگونگی معروف شدن در اینستاگرام/ معروف شدن در شبکه های اجتماعی

شاید شما هم بر این عقیده باشید، کسی نیست که از مشهور شدن بدش بیاید. در واقع شهرت شاید در میان عامه مردم به معنی پلی برای دستیابی به آرزوها و به دست آوردن قدرت و منزلت اجتماعی تلقی می‌شود. این روزها به دلیل رشد روز افزون کاربران اینترنت و گستردگی فضای آنلاین افراد به مشهور شدن در این فضا تمایل بیشتری دارند. چراکه حالا شانس دیده‌ شدنشان با این انقلاب دیجیتالی یعنی حضور قدرتمند اینترنت بیشتر شده است که در اینجا می‌توانید مطالبی درباره تاریخچه اینترنت بخوانید. از طرفی می‌توان برای معروف شدن در اینترنت با هزینه کم نیز اقدام کرد و روش‌های مختلف را نیز مورد بررسی قرار داد. در ادامه این مقاله ما قرار است بیشتر در مورد معروف شدن در اینترنت مخصوصا معروف شدن در اینستاگرام که امروزه طرفداران زیادی دارد، صحبت کنیم.

بسته‌ های نامحدود ایرانسل، همراه اول و رایتل

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 


چطور در اینترنت و شبکه های مجازی مشهور شویم؟


یکی از مهم‌ترین کارها برای معروف شدن این است که از طریق اینترنت اقدام کنید. چرا؟ چون اینترنت کاربران زیادی دارد و بسترهای مناسبی مانند شبکه‌های اجتماعی مثل اینستاگرام را در خود جای داده است. حالا معروف شدن در اینترنت نیازمند یک سری از کارهایی است که افراد باید انجام دهند.

پیدا کردن حیطه مورد علاقه برای معروف شدن در اینترنت/ Finding-Your-Niche2

 

جایگاه و مخاطبان خود را پیدا کنید

برای این منظور باید ببینید که به چه موضوعی علاقه‌مند هستید و می‌خواهید در چه زمینه‌ای فعالیت داشته باشید. شما به راحتی می‌توانید در مورد کارهایی که تمایل به انجامشان دارید فکر کنید و در این صورت با انتخاب حوزه مورد علاقه خود می‌توانید محتواهای بهتری تولید کنید و در اختیار مخاطبان خود قرار دهید.

پیدا کردن حیطه مورد علاقه برای معروف شدن در اینترنت/ Finding-Your-Niche2

با این حال توصیه می‌شود که اگر نمی‌توانید پیدا کنید که چیزی را دوست دارید و یا اینکه اطلاعات خاصی در زمینه‌ای مشخص ندارید، می‌توانید کارهای زیر را انجام دهید:

 • اگر در مورد اینکه در چه چیزی مهارت دارید و یا خوب هستید به نتیجه نرسیدید، می‌توانید به این موضوع هم فکر کنید که دوست دارید در چه زمینه‌ای اطلاعات کسب کنید یا آموزش ببینید.
 • برای معروف شدن در اینترنت اگر حتی مهارت‌های ساده‌‌ای مانند آرایش کردن را می‌دانید، می‌توانید از مهارت‌های خود ویدیو تهیه کنید و آن را با سایرین به اشتراک بگذارید. گفتنی است که تهیه ویدیو خود می‌تواند یکی از راههای معروف شدن در اینستاگرام باشد.
 • اگر از فعالان شبکه‌های اجتماعی هستید می‌توانید بررسی کنید که ستاره‌های معروف اینستاگرام چه راهکارهایی را در پیش گرفته‌اند.
 • همچنین اگر احساس می‌کنید که داشتن زندگی شما جالب و شنیدنی است برای معروف شدن در اینترنت می‌توانید وبلاگی طراحی کنید و آنجا در مورد داستان زندگی خود بنویسید. البته این مورد می‎تواند یکی از راه‌های معروف شدن در اینستاگرام هم باشد.
 • علاوه بر این‌ها پیشنهاد می‌شود اگر در زمینه خاصی دانش لازم را برای آموزش در اختیار دارید هم می‌توانید شروع به آموزش کنید. درواقع این روش هم می‌تواند به چگونگی معروف شدن در اینستاگرام هم کمک کند.

در ادامه می‌توانید در باره پیدا کردن مخاطبان خود در یوتیوب اطلاعاتی را از ویدیوی زیر کسب کنید.

 

افراد مشهور در اینترنت را شناسایی کنید

از دیگر راه‌های معروف شدن در اینترنت این است که بتوانید افراد مشهور در اینترنت را شناسایی کنید. بعد از شناسایی، بررسی کنید که آنها دقیقا چه کارهایی برای معروف شدن خود انجام داده‌اند. اگر هم این افراد را نمی‌شناسید می‌توانید با مراجعه به شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام، توییتر و یا از طریق کانال‌های یوتیوب با آنها آشنا شوید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم نگاهی به این مقاله بیندازید.

 

در مورد کاری که قرار است انجام دهید تحقیق کنید

در مورد حوزه‌ای که قرار است کار کنید، تحقیقات خود را گسترش دهید. درواقع انجام تحقیق در مورد کاری که قرار است انجام دهید به درک بهتر شما از تولید محتوا کمک خواهد کرد و شما را به سمت تولید محتوای صحیح‌تر رهنمون خواهد کرد. حضور در گفتگوهای اینترنتی و فعالان حوزه مورد نظر می‌تواند راهی برای کمک به این موضوع باشد. توجه داشته باشید اگر محتوایی را خواستید تولید کنید و نمونه آن از قبل تولید شده است، باید احتیاط کنید. یا باید چیز جدیدی به آن اضافه کنید و یا اینکه آن محتوا آنقدر ارزش دیده شدن را داشته باشد که شما هم آن را تولید کنید.

research/ تحقیق برای انتخاب کار / مشهور شدن در اینترنت

 

انتخاب‌های خود را محدود کنید

حالا که تحقیقات خود را انجام داده‌اید، سعی کنید ببینید کدام یک از انتخاب‌هایتان به واقعیت نزدیک‌تر خواهد بود و شما می‌توانید کارهای بیشتری در آن حیطه انجام دهید. سعی کنید از میان کارهایی که می‌توانید انجام دهید یک یا دو نمونه بهتر را انتخاب کنید و در مورد کارهایی که می‌توانید برای گسترش آن و تولید محتوای متنی یا ویدیوی در مورد آن انجام دهید، فکر کنید.

/ chose-an-idea/ انتخاب ایده و راه حل برای مشهور شدن در اینترنت

 


حضور آنلاین خود را مدیریت کنید


بعد از اینکه موضوع قابل پرداختن به آن در اینترنت را پیدا کردید، باید بتوانید حضور آنلاین خود را مطرح کنید. بدین منظور سعی کنید در تمام شبکه‌های اجتماعی حساب‌های کاربری داشته باشید و بتوانید محتوای همه آن‌ها را با هم هماهنگ کنید. برای معروف شدن در اینترنت حتما سعی داشته باشید که با یک نام خاص در همه پلتفرم‌ها ثبت نام کنید تا مخاطبان دچار گیجی نشوند و بتوانند به راحتی به شما دسترسی داشته باشند. باید سعی کنید برند شخصی خود را ایجاد کنید. علاوه بر این در انتخاب محتوا هم باید دقت شود. محتوایی را انتخاب کنید که بتوانید از آن دفاع کنید و یا اینکه براساس عقاید شما باشد. همیشه داشتن صداقت با مخاطبین راهگشا خواهد بود. در غیر این صورت از تعداد مخاطبین نیز کم خواهد شد.

ایجاد حساب در شبکه های اجتماعی/ معروف شدن در اینترنت/ راهای مشهور شدن در اینستاگرام/ social-networking

 

حداقل در دو شبکه اجتماعی حساب کاربری فعال داشته باشید

در ابتدا دو شبکه اجتماعی را انتخاب کنید که بتوانید مدام آن‌ها را با هم به روز نگه دارید. این باعث خواهد شد تا طرفداران شما حتی زمانی که محتوای جدید منتشر نکرده‌اید به شما دسترسی داشته باشند. زمانی که پیج شبکه اجتماعی خود را راه‌اندازی می‌کنید باید به این موضوع توجه داشته باشید که مخاطبین شما در چه رده سنی هستند. اگر با مخاطبان جوان کار می‌کنید معمولاً توییتر و اینستاگرام پیشنهاد می‌شوند. البته شبکه‌های اجتماعی دیگری مانند فیسبوک، لینکدین و پینترست هم محیط‌های خوبی برای فعالیت آنلاین محسوب می‌شوند؛ اما به عنوان مثال لینکدین شبکه اجتماعی است که اعضای آن در زمینه کسب و کار در آن فعالیت می‌کنند.

 

وب سایت یا وبلاگ شخصی خود را راه‌اندازی کنید

راه‌اندازی وبلاگ یا وب سایت شخصی این امکان را فراهم خواهد کرد تا افراد بیشتری فرای شبکه‌های اجتماعی یاد شده با جستجو در گوگل و یا به روش‌های دیگر به محتواهای و مطالب منتشر شده شما دسترسی داشته باشند. علاوه بر این داشتن یک وب سایت شخصی که بازدید کننده زیادی دارد می‌تواند راهی برای کسب درآمد نیز باشد. در این زمینه سرویس‌های تولید محتوای متنوعی مانند وردپرس، ویکس و … حضور دارند که می‌توانید از آن در راه‌اندازی وب سایت و یا وبلاگ خود استفاده کنید. البته به یاد داشته باشید برای داشتن یک وب سایت وردپرسی باید با برنامه نویسی PHP و همچنین HTML و CSS آشنایی داشته باشید. علاوه بر این توجه کنید که وب سایت شما حتما ریسپانسیو باشد و در همه مرورگرها و مانیتورها از جمله نمایشگر موبایل به خوبی نشان داده شود.

blogging/ راه اندازی وبلاگ / وبلاگ نویسی برای معروف شدن در اینترنت

 

از هشتگ استفاده کنید

هشتگ‌ها کمک خواهند کرد تا مخاطبان جدید و بیشتری را به خود جذب کنید. سعی کنید که هشتگ‌هایی را انتخاب کنید تا آنچه را که منتشر کرده‌اید را توصیف کند و بتوانید طرفداران آن موضوع را به پیج خود بکشانید. علاوه بر هشتگ نوشتن متن و یا کپشن برای پست‌های اینستاگرام نیز توصیه می‌شود. سعی کنید برای صفحه فعالیت خود هشتگ خاصی را تعریف کنید. به طوری که بتوانید از آن در معرفی خود در جاهای مختلف نیز استفاده کنید.

استفاده از هشتگ برای معروف شدن در اینترنت/ استفاده از هشتگ برای مشهور شدن در اینستاگارم. روش مشهور شدن در اینستاگرام/ hashtag

 


حضور خود را پررنگ‌تر کنید


همیشه انتخاب موضوعی که کسی تاکنون به آن نپرداخته است و در عین حال جذاب باشد می‌تواند به عنوان راهی ایده‌آل برای معروف شدن در اینترنت باشد. این موضوع می‌تواند به عنوان یکی از راه‌های معروف شدن در اینستاگرام هم معرفی گردد. علاوه بر این لازم است کارهای دیگری را نیز بدین منظور انجام دهید.

 

اصیل بمانید

بعد از اینکه به چگونگی معروف شدن در اینستاگرام و اینترنت پرداختیم، باید بگوییم برای حفط معروف شدن در اینترنت هم نیاز است اصیل باشید. درواقع مخاطبین شما انتظار دارند رفتار شما با آنچه که منتشر می‌کنید، مطابق باشد. اگر بیش از اندازه با محتوایی که تولید می‌کنید فاصله دارید، باید بگوییم که این مورد دید منفی در طرفدارانتان ایجاد خواهد کرد که مغایر با معروف شدن در اینترنت و مشهور شدن در شبکه‌های اجتماعی است.

 

ارتباط خود را با طرفداران حفظ کنید

سعی کنید که هر روز در شبکه اجتماعی فعالیت داشته باشید. اگر جزو افرادی هستید که زیاد به شبکه‌های اجتماعی سر نمی‌زنید، می‌توانید برنامه زمانی برای خود درست کنید و از طریق برنامه‌های یادآوری و ریمایندر گذاشتن پست در وبلاگ، وب سایت، اینستاگرام، توییتر و … را در زمانی مشخص به خودتان یادآوری کنید. می‌توانید از این مقاله در پلازا با چند اپلیکیشن یادآوری کارهای روزانه آشنا شوید. سعی کنید نظم مشخصی در تعداد انتشار محتوا در روز و یا هفته داشته باشید و از این رو مخاطبان خود را منتظر نگذارید.

set-time/ زمانبندی

همچنین در ایجاد پست دقت داشته باشید که نظر مخاطب هدف خود را در نظر بگیرید. اگر می‌دانید انتشار پستی مطابق سلیقه اکثر مخاطبان شما نیست، این کار را نکنید. همچنین سعی کنید از پیشنهادات و انتقادات درست طرفداران خود در جهت افزایش رضایتمندی‌شان استفاده کنید. علاوه بر این برای یکی دیگر از مواردی که چگونگی معروف شدن در اینستاگرام و اینترنت را تعریف می‌کند، این است که پاسخ کامنت‌ها، دیدگاه‌ها و دایرکت‌ها را در زمانی مناسب بدهید.

engage-with-fans / ارتباط با کاربران شبکه اجتماعی / مشهور شدن در اینستاگرام / معروف شدن در اینترنت

 

همیشه محتوای باکیفیت منتشر کنید

محتوا نقش بسیار مهمی در جذب افراد از حیطه‌های مختلف ایفا می‌کند. کیفیت محتوا واقعا ارزش بالایی در زمینه جذب مخاطبین و افزایش نرخ بازدید از صفحه و یا وب سایت شما خواهد داشت. پس هر چقدر بیشتر برای ساخت محتوای باکیفیت تلاش کنید و صبور باشید، ارزشش را خواهد داشت. برای این کار ممکن است شما مجبور باشید روی آن زمان زیادی را صرف کنید. درواقع برای تولید محتواهای باکیفیت نیاز است که تمام وقت روی آن کار کنید و این موضوع می‌تواند حتی شما را به یک اینفلوئنسر تبدیل کند. در اینجا می‌توانید بیشتر در این مورد بخوانید. با این حساب تولید محتوای باکیفیت به عنوان یک راه معروف شدن در اینستا یا به طور کلی اینترنت محسوب می‌شود.

 


سخن پایانی


هرچند اینترنت همه کارهای را سریع کرده است و همه انتظار سرعت را داریم، اما برای مشهور شدن و معروف شدن در اینترنت نباید انتظار داشته باشیم که این موضوع یک شبه اتفاق بیفتد. درواقع مشهور شدن در اینترنت مستلزم کار مداوم و اصولی است. البته پیش از این موضوع همان‌طور که در این مقاله هم به آن اشاره شد باید در ابتدا حوزه فعالیت شما مشخص شود. مورد مهم دیگری که می‌تواند نقش مهمی بعد از راه‌اندازی و موفقیت پیج در شبکه اجتماعی، وبلاگ و یا وب سایت داشته باشد، تولید محتوای اصولی براساس نیاز مخاطبان و طرفداران است. از طرفی به غیر از این مورد، کیفیت محتوا هم مورد دیگری است که می‌تواند به عنوان یکی از راههای مشهور شدن در اینستاگرام و یا اینترنت شناخته شود.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
avatar
سامان جعفریان
.
17 خرداد 1400، 22:12
پاسخ
2
1
سپاس از مطلب خوبتون
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402