چطور تمام اطلاعات خود را از اینترنت حذف کنیم؟

Deleting information from internet/حذف اطلاعات از اینترنت
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

در دنیای امروز، نفت دیگر ارزشمند‌ترین منبع در اختیار انسان‌ها نیست بلکه اطلاعات و داده‌ها ارزشمند‌ترین منابع موجود بر روی زمین هستند. این منابع با ارزش از تک تک انسان گرفته می‌شوند. اما حذف اطلاعات از اینترنت چگونه است؟!

تا سال‌های گذشته کشور‌ها و کمپانی‌هایی که منابع نفتی و گازی را در اختیار داشتند از فروش آن‌ها بیشترین درآمد‌ها را داشتند. اما امروز ورق برگشته و کمپانی‌هایی که اطلاعات در اختیار دارند آن‌ را با قیمتی گزاف در اختیار دیگران قرار می‌دهند. اطلاعات ما بر روی سایت‌های جستجوی مختلفی وجود دارد. گوگل بزرگ‌ترین و معروف‌ترین موتور جستجوی دنیا است. هر ساله میلیاردها کاربر از سراسر دنیا سلایق خرید، رویداد‌های مورد علاقه و … خود را در اختیار گوگل قرار می‌دهند. اما اگر کسی بخواهد اطلاعات خود را از اینترنت حذف کند، چه کار باید انجام دهد؟

Deleting information from internet/حذف اطلاعات از اینترنت

در این مقاله می‌خوانید:

 • گوگل چه اطلاعاتی از ما دارد؟
 • روش های حذف اطلاعات شخصی از اینترنت
  • از گوگل بخواهید اطلاعات شما را حذف کند
  • اقدام به حذف حساب کاربری و حذف اکانت بازی‌های خود کنید
  • وبسایت یا وبلاگ خود را حذف کنید
  • اقدام به حذف حساب کاربری خود در فروشگاه‌های اینترنتی و سایت‌های پرداختی کنید
  • اقدام به حذف اکانت خود در سایت‌های جمع آوری داده کنید
  • به سراغ تک تک وبسایت‌ها بروید
  • برای حذف اطلاعات از اینترنت راه‌های دیگر را انتخاب کنید!

 


گوگل چه اطلاعاتی از ما دارد؟


Deleting information from internet/حذف اطلاعات از اینترنت

گرچه فروختن اطلاعات کاربران اینترنت می‌تواند کاری غیر قانونی باشد، اما شرکت‌های بزرگ دارنده اطلاعات کاربران هر ساله مبالغ زیادی را از فروش این اطلاعات بدست می‌آورند و کم نیستند جریمه‌هایی که بخاطر این موضوع بر این شرکت‍‌ها اعمال می‌شود. اما قطع به یقین فروختن چنین اطلاعات ارزشمندی آن‌ قدر سود دارد که این جریمه‌ها را در خود حل کند. به طور مثال گوگل بسیاری از جستجو‌های ما، زمان جستجو‌ها و موضوع و حتی مکان آن‌ها را نزد خود نگه می‌دارد و این اطلاعات می‌تواند برای شرکت‌های تبلیغاتی یا انواع فروشگاه‌ اینترنتی بسیار بسیار با ارزش باشد.

همچنین بخوانید :

یا حتی سایت‌هایی مثل فیسبوک اطلاعات شخصی‌تری مثل شماره تلفن، ایمیل و … ما را در اختیار خود دارد و کم نشنیده‌ایم خبرهایی که از اعتراضات مختلفی درباره فروش اطلاعات این سایت انجام می‌گیرد. اما مسئله مهمی وجود دارد؛ حذف اطلاعات از اینترنت چگونه است؟! شاید ما دوست نداشته باشیم اثرات زیادی از اطلاعات ما بر روی فضای مجازی بماند، پس چطور تمام اطلاعات خود را از اینترنت حذف کنیم؟ در این مطلب به معرفی راه‌های مختلفی می‌پردازیم که با آن‌ها می‌توانید اقدام به حذف اطلاعات خود از اینترنت کنید.

 


روش های حذف اطلاعات شخصی از اینترنت


Deleting information from internet/حذف اکانت از اینترنت

این روزها هر کدام از ما چندین حساب کاربری در سایت‌های مختلف اینترنتی داریم که اطلاعاتی شخصی زیادی را در آن‌ها وارد کرده‌ایم. حذف اکانت کاربری و حذف حساب کاربری یکی از راه‌های ابتدایی حذف کردن اطلاعات خود از اینترنت است. شاید این سوال برای شما پیش بیاید که من چه اطلاعاتی در اینترنت دارم!؟ جواب این سوال در ابتدا می‌تواند کمی سخت باشد اما آسان‌ترین راه برای اینکه بدانید چه اطلاعاتی از شما در اینترنت وجود دارد، سرچ کردن اسم خودتان در گوگل است! سری به گوگل بزنید و نام خود را وارد کنید، البته افراد زیادی به نام شما در سراسر جهان می‌تواند وجود داشته باشند. بهتر است که از قابلیت‌های گوگل برای محدود کردن مکان سرچ استفاده کنید تا اطلاعات فقط خودتان را پیدا کنید.

حذف کردن ایمیل، حذف حساب کاربری یا حذف کردن وبسایت شخصی شاید از ایده‌های اصلی ما در حذف اطلاعات از اینترنت باشد اما در ادامه راه‌های دیگری را معرفی می‌کنیم که با امتحان کردن آن می‌توانید قدم موثری در جهت حذف اطلاعات از اینترنت بردارید.

 

از گوگل بخواهید اطلاعات شما را حذف کند

Deleting information from internet/حذف حساب از اینترنت

این خبر خوبی است که منبع اطلاعات دنیا، خود اطلاعات شما را حذف کند! البته این کار تنها برای اروپایی‌ها و از سال 2014 قابل انجام است. برای این کار به این لینک بروید و فرم مربوطه را بعد از لاگین کردن در حساب کاربری گوگل خود پر کنید. مهم نیست مکان فعلی شما کجا باشد، شما می‌توانید از گوگل درخواست حذف جستجوهای منسوخ شده خودتان را داشته باشید. اما این کار یک شرط دارد. اطلاعات شما باید خیلی قدیمی باشند و یا به گونه‌ای باشند که بر اساس داده‌های فعلی گوگل منسوخ شده باشند.

با انجام مراحل بالا تمام تاریخچه جست و جو‌های شما باید از گوگل حذف شود، مگر اینکه اطلاعات شما در جایی دیگر ذخیره شده باشد!

 

اقدام به حذف حساب کاربری و حذف اکانت بازی‌های خود کنید

حذف حساب

با توجه به افزایش روز افزون استفاده از شبکه‌های اجتماعی و بازی‌هایی که نیاز به ساخت حساب کاربری دارند، طبیعی است که اطلاعات بسیار زیادی هم در این بخش‌ها ذخیره می‌شود. از راه‌های حذف اطلاعات از اینترنت، حذف حساب کاربری در شبکه‌های مختلف و حذف اکانت بازی‌های مختلف است. همه ما حداقل در یک سایت (که البته این عدد بیشتر از دو است!) عضو هستیم. شاید یادمان نیاید که در چه سایت‌هایی ثبت نام کردیم، اما سایت‌های معروف و پر استفاده را حتما به خاطر داریم. یاهوو، گوگل، فیسبوک و … سایت‌های معروفی هستند که می‌توانید برای حذف حساب کاربری از آن‌ها شروع کنید.

البته هر کدام از وبسایت‌ها ممکن است شیوه منحصر بفرد خود را برای این کار در نظر بگیرند که با یک جست و جوی ساده و یا دنبال کردن راهنمای خود وبسایت‌ها می‌توانید شیوه درست پاک کردن اطلاعاتتان را فرا بگیرید.

 

وبسایت یا وبلاگ خود را حذف کنید

Deleting information from internet/پاک کردن اطلاعات از اینترنت

اگر یک وبسایت شخصی دارید و یا وبلاگی را بر روی یکی از سرویس‌های آنلاین وبلاگ نویسی ساخته‌اید، اطلاعات شما بر روی حساب کاربری شما وجود دارد و باید اقدام به حذف حساب کاربری کنید. برای حذف حساب کاربری به صورت کامل باید چند نکته را در نظر داشته باشید. اگر بلاگ یا وبسایت شما عمومی باشد، احتمالا اطلاعات آن بر روی سایت Archive.org وجود دارد. راه رسمی برای حذف اطلاعات از روی این سایت وجود ندارد اما برخی با ارسال درخواست خود به ایمیل info@archive.org به موفقیت رسیده‌اند.

مورد دیگر این است که اطلاعات خود را از روی سایت‌های تبلیغی، آمارگیر و پلاگین‌های مختلف نیز پاک کنید. اگر مقالاتی را در انتشارات آنلاین منتشر کرده‌اید، از ناشر بخواهید که اطلاعات شما را پاک کند و یا اگر از هاست برای داده‌های خود استفاده می‌کنید، با برقراری ارتباط با آن‌ها خواستار حذف حساب خود شوید.

 

اقدام به حذف حساب کاربری خود در فروشگاه‌های اینترنتی و سایت‌های پرداختی کنید

Deleting information from internet/ پاک کردن حساب

سایت‌هایی مثل آمازون و ایبی اطلاعات زیادی را از شما در حساب کاربری‌تان دارند. حتی ممکن است اطلاعات کارت‌های اعتباری شما در این سایت‌ها موجود باشد. پس بهتر است که سری به این سایت‌ها بزنید و اطلاعات خودتان را از آن‌ها پاک کنید و اقدام به حذف اکانت خود کنید. همچنین فراموش نکنید که اگر مشترک دریافت ایمیل این گونه سایت‌ها هستید حتما اشتراک خود را کنسل کنید تا دیگر ایمیل شما در حافظه این سایت‌ها نباشد.

 

اقدام به حذف اکانت خود در سایت‌های جمع آوری داده کنید

پاک کردن اکانت از اینترنت

سایت‌های زیاد هستند که اطلاعات شما را می‌خرند یا اقدام به جمع آوری آن‌ها از شیوه‌های مختلفی می‌کنند. حتی ممکن است شما با این وبسایت‌ها همکاری کرده باشید و در قالب پرسشنامه‌هایی اطلاعات مورد نیاز آن‌ها را فراهم کرده باشید. Intelius، Spokeo ،FamilyTreeNow و … از این نوع سایت‌ها هستند. می‌توانید با مراجعه به هر کدام از این سایت‌ها در صورت وجود گزینه مربوطه، اقدام به حذف اطلاعات خود کنید و یا در غیر این صورت با بخش ارتباطات سایت تماس گرفته و درخواست خود را مطرح کنید.

راه دیگر برای حذف اطلاعات از اینترنت، استفاده از سرویس‌هایی مثل DeleteMe است. این سایت‌ها با دریافت مبالغی معین کار حذف اکانت و حذف اطلاعات از اینترنت را برای شما انجام می‌دهند. همچنین می‌توانید برای مطمئن شدن از اینکه اطلاعات شما حذف شده‌اند هر از چند ماهی به سایت‌ها مراجعه شده سری بزنید و اطلاعات خودتان را سرچ کنید! البته به این نکته هم توجه کنید که اگر شما صاحب یک کسب و کار هستید، حذف کامل تمام اطلاعات از سایت‌های مختلف موجب این می‌شود که در هیچ جستجویی در گوگل نام شما یافت نشود! پس در این مواقع با احتیاط تر عمل کنید.

 

به سراغ تک تک وبسایت‌ها بروید

Deleting information from internet/حذف اکانت فیس بوک توییتر اینستاگرام

اگر از ایمیل‌ها و وبلاگ و شبکه‌های اجتماعی و بازی‌هایتان گذر کرده‌اید، شاید وبسایت‌های خاصی باشند که اطلاعات شما در آن‌ها موجود باشد. مثلا شاید روزی در یک سایت شرط بندی ثبت نام کرده‌اید و یا در یک سایت دوست یابی به دنبال یک دوست گشته‌اید. حتی به سراغ سایت‌هایی که اشتراک ایمیل با آن‌ها دارید نیز بروید. تمام اکانت‌های خود را در این وبسایت‌ها حذف کنید و برای اطمینان از مدیریت سایت درخواست کنید تا تمام اطلاعات شما را از وبسایتش حذف کند.

در برخی وبسایت‌ها ممکن است با حذف حساب کاربری شما مخالفت شود. بهتر است در این گونه وبسایت‌ها اقدام به غیرفعال کردن حساب کاربری خود کنید تا حداقل توسط دیگر کاربران قابل مشاهده نباشید. ممکن است سایت‌های اشتراک تلویزیون، سایت شرکت خدمات دهنده اینترنتی و یا حساب کاربری شما در اپراتور تلفن همراه شما از این دست وبسایت‌ها باشند.

 

برای حذف اطلاعات از اینترنت راه‌های دیگر را انتخاب کنید!

Deleting information from internet/حذف اطلاعات از اینترنت

منظور از راه‌ها دیگر، راه‌هایی است که شاید به ذهن شما نرسد. شما می‌توانید یک نفر متخصص را برای این کار استخدام کنید! افرادی هستند که در این زمینه خبره‌اند و می‌توانند شما را در زمینه حذف کامل اطلاعات از اینترنت کمک کنند. جدای از افراد، وبسایت‌های مختلفی نیز هستند که می‌توانند با دریافت مبلغ این کار را تا حد امکان برای شما انجام دهند اما باید به این نکته توجه کنید که شما باید به این وبسایت‌ها هم برای حدف اطلاعات‌تان از اینترنت، اطلاعات خاصی ارائه دهید! حتی می‌توانید از یک VPN در وبگردی خود استفاده کنید تا از انتشار اطلاعاتی مثل مکان و IP خودداری کنید.

راه‌های ذکر شده در بالا می‌تواند جامع ترین و کامل ترین پیشنهادات مطرح شده باشند اما به خاطر داشته باشید که قرار نیست در یک روز تمام سابقه‌تان در اینترنت را از بین ببرید، در این کار کمی حوصله کنید و با دقت و صرف چند روز یا چند هفته تمام وبسایت‌ها و سرویس‌های آنلاینی را که از آن‌ها خدمات می‌گرفتید را به یاد آورید. اگر راه دیگری برای حذف اطلاعات از اینترنت به ذهنتان می‌رسد، خوشحال می‌شویم آن را با ما به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 54.6 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.2 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 15 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 12 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 11 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 9 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 7 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 3 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401