بزرگ ترین هکرهای دنیا را می شناسید؟

بزرگ ترین هکرهای دنیا
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

هک کردن یکی از جذاب‌ترین مباحث روز کامپیوتر بوده و صحبت درباره بزرگ ترین هکرهای دنیا همیشه داستان‌های هیجان‌انگیزی را به همراه دارد. بابا معرفی بزرگ ترین هکرهای دنیا همراه باشید.

حتما راجع به هک کردن، هکرها و نفوذ به شبکه‌های کامپیوتری شنیده‌اید اما، شاید ندانید که همه هکرها به دنبال نقض قوانین نیستند. به طور کلی هکرها بر اساس ماهیت کارهایشان به سه دسته تقسیم می‌شوند که در این مقاله می‌خواهیم با بزرگترین هکرهای دنیا، کارها و زندگی کنونیشان آشنا شویم.

بزرگترین هکرهای دنیا / world's greatest hackers

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 • بزرگ ترین هکرهای دنیا را بشناسید
  • کوین میتنیک (Kevin Mitnick)
  • جاناتان جیمز (Jonathan James)
  • آلبرت گونزالز (Albert Gonzalez)
  • کوین پولسن (Kevin Poulsen)
  • گری مک کینون (Gary McKinnon)
  •  رابرت تاپان موریس (Robert Tappan Morris)
  •  لوید بلنکنشیپ (Loyd Blankenship)
  •  جولیان آسانژ (Julian Assange)
  • گوچیفر ۲.۰ (Guccifer 2.0)
  • انانیموس (ناشناس) (Anonymous)

 


بزرگ ترین هکرهای دنیا را بشناسید


همه هکرها مخرب و بد نیستند. هکرهای خوب «هکرهای کلاه سفید» نامیده می‌شوند و از هک برای بهبود امنیت رایانه‌ها استفاده می‌کنند. هکرهایی که فقط به دنبال سرگرمی هستند «هکرهای کلاه خاکستری» نامیده می شوند. پس به نوع مخربشان چه می‌گویند؟

به آنها «هکرهای کلاه سیاه» می‌گویند. همانطور که در تاریخ نیز دیده‌ایم با وجود اینکه این هکرها در کارشان بهترین هستند می‌توانند دردسرهای زیادی ایجاد کنند. در این لیست برخی از بدنام ترین و شرورترین «کلاهبرداران سیاه» را معرفی کرده و توضیح داده‌ایم که برای به دست آوردن شهرت خود چه کاری انجام داده اند و امروز کجا هستند. در ویدیوی زیر می‌توانید با برخی از این هکرها آشنا شوید (زیرنویس فارسی ویدیو به زودی روی آن قرار خواهد گرفت)

 

1. کوین میتنیک (Kevin Mitnick)

میتنیک در لیست بزرگ ترین هکرهای دنیا شماره یک را به خود اختصاص داده و وزارت دادگستری آمریكا او را «بزرگترین مجرم رایانه‌ای تحت تعقیب در تاریخ ایالات متحده» نامیده است. داستان کوین میتنیک آنقدر جذاب است که حتی بر اساس آن فیلمی به نام تیک دَون (Takedown) نیز ساخته شد.

میتنیک چه کرد؟

کوین میتنیک به سیستم‌های کامپیوتری بزرگ‌ترین شرکت‌های فناوری و مخابرات نفوذ کرد و کارهای خراب‌کارانه‌ای در این سیستم‌ها انجام داد. از جمله این شرکت‌ها می‌توان به شرکت نوکیا، فوجیتسو و موتورولا اشاره کرد که توسط میتنیک هک شد. کوین میتنیک به خاطر هک کردن شبکه شرکت تجهیزات دیجیتال، به مدت سه سال در آزادی مشروط بود اما در اواخر این دوره فرار کرد و دو سال و نیم مشغول هک کردن شبکه‌ها و سایت‌های مختلف از جمله نفوذ در سیستم هشدار دفاع ملی آمریکا و سرقت اسناد شرکت‌ها بود.

در حال حاضر کجاست؟

میتنیک سرانجام در سال 1995 میلادی پس از تعقیب و گریزهای فراوان توسط اف بی آی (FBI) دستگیر و به پنج سال زندان محکوم شد. پس از گذراندن دوران محکومیت خود مشاور و سخنگوی عمومی امنیت رایانه شد و اکنون شرکت مشاوره امنیت را اداره می کند.

هکرهای اخلاقی

 

2. جاناتان جیمز (Jonathan James)

دومین هکر در لیست بزرگ ترین هکرهای دنیا جاناتان جیمز است. داستان جاناتان جیمز معروف به c0mrade داستانی غم‌انگیز است. او هك كردن را از سنین پایین شروع كرد و موفق به هك كردن چندین شبكه تجاری و دولتی شد و به همین دلیل با اینکه هنوز کم سن و سال بود به زندان رفت.

همچنین بخوانید :

او چه کرده بود؟

جیمز شبکه ناسا را هک کرد و به اندازه‌ای کد منبع بارگیری کرد (دارایی‌ای برابر با ۱.۷ میلیون دلار در آن زمان) تا یاد بگیرد که ایستگاه فضایی بین‌المللی چگونه کار می‌کند. ناسا مجبور شد زمانی که به دنبال شکاف امنیتی بودند شبکه را سه هفته كامل تعطیل كند و همین کار برایشان ۴۱۰۰۰ دلار هزینه اضافی در برداشت.

جیمز در حال حاضر کجاست؟

در سال ۲۰۰۷ به شبکه‌های چندین شرکت بزرگ و مشهور چندین حمله شد. حتی با وجود اینکه جیمز هرگونه دست داشتن در این حملات را تکذیب کرد، پلیس به او مظنون شد و در مورد او تحقیق کرد. او که معتقد بود به جرم‌هایی كه مرتكب نشده محكوم شده است در سال ۲۰۰۸ خودکشی کرد.

 

3. آلبرت گونزالز (Albert Gonzalez)

سومین جایگاه در لیست بزرگ ترین هکرهای دنیا به آلبرت گونزالز (Albert Gonzalez) تعلق دارد. او به عنوان رهبر گروهی از هکرها به نام ShadowCrew شروع به کار کرد. علاوه بر سرقت و فروش شماره کارت‌های اعتباری ShadowCrew به خاطر گذرنامه‌، کارت‌های بیمه درمانی و گواهی‌های تولد جعلی جرایم سرقت هویت نیز مرتکب شد.

گونزالز چه کرده بود؟

آلبرت گونزالز بیش از ۱۷۰ میلیون کارت اعتباری و شماره کارت‌های خودپرداز را در مدت زمان دو سال جمع آوری کرد. سپس پایگاه داده‌های شرکت‌های TJX و سیستم‌های پرداخت Heartland را هک کرد تا تمام شماره کارت‌های اعتباری ذخیره شده آنها را نیز سرقت کند.

در حال حاضر کجاست؟

گونزالز به 20 سال زندان محکوم شد (دو حکم 20 ساله همزمان) و قرار است در سال 2025 آزاد شود.

 

هک / Hack

4. کوین پولسن (Kevin Poulsen)

جایگاه چهارم در لیست بزرگ ترین هکرهای دنیا به کوین پولسن می‌رسد. کوین پولسن، معروف به «دانته تاریک»  با استفاده از دانش خود در مورد سیستم‌های تلفنی، در عرض ۱۵ دقیقه مشهور شد. او در یک لحظه، خطوط تلفن یک ایستگاه رادیویی را هک کرد و خود را به عنوان کسی که برنده شده معرفی کرد و یک پورشه کاملا صفر برنده شد. رسانه‌ها لقب «هانیبال لکتر جرائم رایانه‌ای» را به او نسبت داده بودند.

پولسن چه کرده بود؟

پولسن با هک کردن سیستم‌های فدرال و دزدیدن اطلاعات از طریق استراق‌سمع تلفنی، اسم خود را وارد لیست تحت تعقیب FBI کرد. بعدها پولسن را در یک سوپرمارکت دستگیر کردند و او به ۵۱ ماه زندان و پرداخت ۵۶۰۰۰ دلار محکوم شد.

او در حال حاضر کجاست؟

در سال ۱۹۹۵ پولسن پس از آزادی از زندان راه خود را تغییر داد. او به عنوان روزنامه نگار مشغول به کار شد و هم اكنون دستیار سردبیر مجله ویِرد است. در سال ۲۰۰۶ حتی به منظور اجرای قانون در جهت شناسایی ۷۴۴ مجرم جنسی در MySpace کمک کرد.

 

5. گری مک کینون (Gary McKinnon)

یکی از بزرگ ترین هکرهای دنیا گری مک کینون (Gary McKinnon) نام دارد که در اینترنت با نام «سولو» شهرت یافته است. او ادعا کرده بود که می‌تواند بزرگ‌ترین هک کامپیوتر نظامی تاریخ را انجام دهد.

او چه کرده بود؟

طی دوره‌ای ۱۳ ماهه از فوریه ۲۰۰۱ تا مارس ۲۰۰۲ مک کینون از راهی غیرقانونی به ۹۷ رایانه متعلق به نیروهای مسلح ایالات متحده و ناسا دسترسی پیدا کرد.

وی ادعا كرد كه فقط به دنبال اطلاعاتی در مورد سرکوب انرژی رایگان و سرپوش گذاری‌های روی پرونده‌های UFO بوده اما طبق گفته مقامات آمریكا وی تعداد زیادی از پرونده‌های مهم را حذف، بیش از ۳۰۰ رایانه را غیر فعال و در نتیجه بیش از ۷۰۰,۰۰۰ دلار خسارت وارد كرده بود.

این هکر در حال حاضر کجاست؟

مک کینون که تبار اسکاتلندی داشت و در خارج از بریتانیا فعالیت می‌کرد، موفق شد تا سال ۲۰۰۵ که به عنوان مجرم به ایالات متحده بازگردانده شد از چنگال قانون بگریزد. پس از چندین بار درخواست تجدید نظر، ترزا مِی توانست به دلیل «وخامت بیماری‌» گری، وقفه‌ای در فرآیند استرداد او بیندازد و اعلام کرد که این استرداد «با قوانین حقوق بشر ناسازگار است».

 

هکر اپل / apple hacker

6. رابرت تاپان موریس (Robert Tappan Morris)

ششمین هکر در لیست بزرگ ترین هکرهای دنیا را رابرت تاپان موریس (Robert Tappan Morris) در اختیار دارد. او دانش خود درباره رایانه را از پدرش رابرت موریس آموخته بود که ابتدا در آزمایشگاه‌های بِل (Bell) و بعداً در NSA به عنوان دانشمند علوم رایانه مشغول به کار بود. موریس به عنوان خالق اولین کرم رایانه شناخته شده در جهان شهرت یافته است.

موریس چه کرده بود؟

در سال ۱۹۸۸ هنگامی که دانشجوی دانشگاه کُرنِل بود کرم رایانه‌ای موریس (Morris Worm) را ساخت. این برنامه برای اندازه‌گیری اندازه اینترنت در نظر گرفته شده بود اما دارای نقصی بود: هر رایانه‌ ممکن بود چندین بار به این ویروس آلوده شود و با هر بار آلودگی سرعت رایانه کندتر از قبل می‌شد. این برنامه بیش از ۶۰۰۰ رایانه را غیر قابل استفاده کرد.

در حال حاضر موریس کجاست؟

در سال ۱۹۸۹ مشخص شد که رابرت تاپان موریس قانون کلاهبرداری و سوءاستفاده از رایانه را نقض کرده است. وی به سه سال رفتار سنجی، 400 ساعت خدمات اجتماعی و 10 هزار دلار جریمه نقدی محکوم شد. او سرانجام Y Combinator را تأسیس کرد و اکنون در انستیتوی فناوری ماساچوست به عنوان استاد موقت مشغول به کار است.

 

 

7. لوید بلنکنشیپ (Loyd Blankenship)

لوید بلَنکِنشیپ (Loyd Blankenship)، هفتمین هکر در لیست بزرگ ترین هکرهای دنیا، که در جمع هکرهایی به نام «مربی» شهرت یافته، از دهه ۱۹۷۰ فعال بوده است. او در گذشته عضو چندین گروه هکری بود که از مهم‌ترین آنها می‌توان به Legion of Doom اشاره کرد.

او چه کرده بود؟

پس از اینکه بلنکنشیپ در سال ۱۹۸۶ دستگیر شد مقاله‌ای به نام «آخرین کلمات منتور» ( به «وجدان یک هکر و بیانیه هکر» نیز مشهور است) نوشت. این مقاله به عنوان نوعی سنگ بنا برای مقوله هک شناخته می‌شود.

او در حال حاضر کجاست؟

در سال ۱۹۸۹ بلنکنشیپ در شرکت بازی استیو جکسون استخدام شد تا روی بازی GURPS Cyberpunk کار کند. در سال ۱۹۹۰ سرویس مخفی ایالات متحده به خانه وی حمله و دفترچه قوانین بازی را مصادره کرد چرا که به اعتقاد آنها این دفترچه «دفترچه راهنمایی برای جرایم رایانه‌ای» بود. او از آن زمان هك كردن را کنار گذاشت و هم اكنون سرپرست تحقیق و طراحی محصولات در شرکت مک آفی (McAfee) است.

 

 

8. جولیان آسانژ (Julian Assange)

جولیان آسانژ - بزرگ ترین هکرهای دنیا

جولیان آسانژ، هشتمین هکر در لیست بزرگ ترین هکرهای دنیا، از ۱۶ سالگی تحت نام «مِنداکس» هک کردن را آغاز کرد. در طول مدتی بیش از چهار سال شبکه‌های مختلف دولتی، شرکتی و آموزشی از جمله پنتاگون، ناسا، لاکهید مارتین، سیتیبانک و دانشگاه استنفورد را هک کرد.

آسانژ چه کرده بود؟

در سال ۲۰۰۶ آسانژ ویکی لیکس را به عنوان بستری برای انتشار اخبار و اسناد طبقه‌بندی شده از منابع ناشناس ایجاد کرد. در سال ۲۰۱۰ ایالات متحده آسانژ را طبق قانون مصوب سال ۱۹۱۷ به جاسوسی متهم و تحقیقات علیه او را آغاز کرد.

در حال حاضر آسانژ کجاست؟

آسانژ از سال 2012 میلادی در سفارت اکوادور در لندن ( انگلستان) پناهنده بود. در اوایل سال 2019 میلادی و با لغو پناهندگی آسانژ توسط اکوادور، دولت انگلیس جولیان آسانژ را دستگیر و زندانی کرد. جلسات دادگاه آسانژ در حال برگزاری است و احتمال دارد کشور انگلیس او را برای محاکمه به آمریکا تحویل دهد.

 

 

9. گوچیفر ۲.۰ (Guccifer 2.0)

گوچیفر ۲.۰ کیست؟ هیچ کس در مورد هویت نهمین هکر در لیست بزرگ ترین هکرهای دنیا مطمئن نیست. گوچیفر می‌تواند یک فرد یا یک گروه باشند که تحت عنوان یک نام ظاهر می‌شوند. این نام ادای احترام به یک هکر رومانیایی (معروف به «گوچیفر») است که اغلب مقامات دولت ایالات متحده و دیگر افراد برجسته سیاسی را هدف قرار می‌داد.

او چه کرد؟

در جریان انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ ایالات متحده، شبکه کنوانسیون ملی دموکرات هک شد. هزاران سند در ویکی لیکس و سایت‌های دیگر فاش شد. بسیاری بر این باوراند که گوچیفر ۲.۰ پوششی برای سازمان اطلاعات روسیه است اما در مصاحبه با معاون گوچیفر ۲.۰ ادعا كرد كه او رومانیایی است و نه روسی.

گوچیفر ۲.۰ در حال حاضر کجا است؟

گوچیفر ۲.۰ درست قبل از انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ ایالات متحده ناپدید شد سپس یک بار دیگر در ژانویه ۲۰۱۷ دوباره ظاهر شد تا ادعا کند که هیچ ارتباطی با اطلاعات روسیه ندارد.

سرقت اطلاعات

 

10. انانیمس یا ناشناس (Anonymous)

انانیمس، آخرین هکر در لیست بزرگ ترین هکرهای دنیا، احتمالاً مشهورترین «هکر» تمام تاریخ و در عین حال ناشناس‌ترین است. ناشناس تنها یک فرد نیست بلکه یک گروه غیرمتمرکز از هکرها است که فاقد هر گونه عضویت و سلسله مراتب واقعی است. هر کسی می‌تواند تحت عنوان این نام عمل کند.

آنها چه کردند؟

گروه موسوم به انانیمس یا «ناشناس» از زمان اولین فعالیت خود در سال ۲۰۰۳،  به اهداف مهمی نظیر سایت آمازون، پی پال، سونی، کلیسای باپتیست وستبورو، کلیسای ساینتولوژی، بخش‌هایی از وب تاریک و دولت‌های استرالیا، هند، سوریه، کره شمالی و ایالات متحده و ده‌ها مورد دیگر حمله کرده است. در سال 1392 هجری شمسی این گروه به پهنای باند دانشگاه صنعتی اصفهان حمله کرد و سایت این دانشگاه را برای چند ساعت مختل کرد.

آنها در حال حاضر کجا هستند؟

ناشناس فعالیت خود را تا به امروز ادامه داده است. از سال ۲۰۱۱ دو گروه هک از ناشناس ایجاد شده‌اند: LulzSec و AntiSec.

 

در این مقاله دیدید که هکرها به سه گروه تقسیم می‌شوند که شامل هکرهای کلاه سفید، کلاه خاکستری و کلاه سیاه هستند که به ترتیب برای تست امنیت رایانه‌ها و شبکه‌های کامپیوتری، سرگرمی و اهداف مجرمانه و خرابکاری به هک مشغول اند. با ۱۰ هکر از بزرگ ترین هکرهای دنیا و هک‌های بزرگی که انجام داده‌اند و وضعیت کنونی زندگیشان آشنا شدیم. از اینکه با ما همراه بودید، سپاسگزار بوده و همواره مشتاق نظراتتان هستیم.

 

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
avatar
amir
.
23 بهمن 1398، 21:24
پاسخ
0
1
آنانیموس واقعا گروه خفنیه کسی که بوتنه حتی بخشی از دارک وب رو هک کنه دیکه کلا ترکونده
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022