بهترین اپلیکیشن های دوچرخه سواری

best-Apps-for-Bicycle / بهترین اپلیکیشن های دوچرخه سواری
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

در چندسال اخیر، روی آوردن مردم کشورهای مختلف به استفاده از دوچرخه برای حمل و نقل درون شهری باعث شده که شرکت‌های تولید کننده نرم افزار به فکر این بخش از جامعه بیفتند و برای آن‌ها اپلیکیشن دوچرخه سواری تهیه کنند.

استفاده زیاد از سوخت‌های فسیلی، آلودگی زیاد و … باعث شده تا دولت‌ها و شهرداری‌ها از کسانی که از دوچرخه برای حمل و نقل درون شهری خود استفاده می‌کنند حمایت کنند. به همین دلیل چند سالی است که استفاده از دوچرخه، به خصوص در جوامع پیشرفته‌تر و شلوغ‌تر رو به افزایش است و همین باعث می‌شود که شرکت‌های سازنده اپلیکیشن به فکر تامین نیازهای نرم افزاری این بخش از جامعه بیفتند. اپلیکیشن های دوچرخه سواری می‌توانند نقش ناوبری، آموزش، اندازه گیری پیشمایش مسیر و … را برای ما بر عهده بگیرند. در ادامه این مطلب قصد داریم چند مورد از اپلیکیشن های دوچرخه سواری که می‌تواند بسیار مناسب باشد را معرفی می‌کنیم.

best cycling software/بهترین نرم افزار های دوچرخه سواری

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 • بهترین برنامه های دوچرخه سواری
  • اپلیکیشن Strava: Run, Ride, Swim
  • اپلیکیشن Bike Repair Guide
  • اپلیکیشن Beanhunter
  • اپلیکیشن Wahoo Fitness
  • اپلیکیشن My Virtual Mission
  • اپلیکیشن  First Aid For Cyclists
  • اپلیکیشن BBC Weather
  • اپلیکیشن Garmin Connect
  • اپلیکیشن Google Maps
  • اپلیکیشن Viewranger

 


بهترین برنامه های دوچرخه سواری


 

اپلیکیشن دوچرخه سواری Strava: Run, Ride, Swim

best cycling software/بهترین نرم افزار های دوچرخه سواری

اپلیکیشن Strava یکی از اپلیکیشن های محبوب دوچرخه سواری است که اکثر کاربران آن را با استفاده از یک ساعت گارمین (Garmin) به کار می‌برند. دوچرخه سواران از گارمین برای ضبط داده‌ها و از Strava برای تجزیه و تحلیل داده‌ها استفاده می‌کنند. این اپلیکیشن قادر است داده‌های کاربران مختلف را در دسته بندی‌های مختلف که در خود نرم افزار Segment نامیده می‌شود؛ جمع آوری کرده و بسته به مکان جغرافیایی کاربر و طول رانندگی او با دیگر داده‌ها مقایسه کند. نسخه پریمیوم این نرم افزار که Strava Summit نامیده می‌شود، قابلیت‌هایی نظیر آنالیز داده‌ها قبل از شروع به سوار شدن و دادن بازخوردهای در لحظه را برای کاربر به همراه دارد.

همچنین این نرم افزار یک شبکه اجتماعی همانند فیسبوک نیز دارد که کاربران مختلف می‌توانند با یکدیگر در زمینه دوچرخه سواری تبادل نظر کنند و عکس‌ها و ویدیو‌های خود را به اشتراک بگذارند. همچنین این قابلیت باعث می‌شود این کاربران باعث انگیزش یکدیگر نیز شوند. لینک دانلود این نرم افزار رایگان را در ادامه مشاهده می‌کنید.

دانلود نرم افزار دوچرخه سواری استراوا برای اندروید و iOS

 

برنامه دوچرخه سواری The Road Bike Manual

بهترین برنامه های دوچرخه سواری

اپلیکیشن The Road Bike Manual با همکاری نشریه Haynes و وبسایت BikeRadar گردآوری و تدوین شده که در نوع خود یکی از بهترین‌هاست. این نرم افزار کاربردی شامل چندین ویدیو آموزشی و صدها عکس کاربردی از دوچرخه شما است. تقریبا هر مشکلی که با دوچرخه خود داشته باشید می‌توانید با دیدن عکس‌ها و ویدیوهای این نرم افزار به نحوه حل کردن آن پی ببرید. البته این نرم افزار رایگان نیست و برای استفاده از گنجینه 40 هزار کلمه‌ای آن باید مقدار کمی پول پرداخت کنید. 2.99 دلار، میزان هزینه ای است که شما یک بار برای این نرم افزار پرداخت می‌کنید اما با دریافت آن به مطالبی که در ادامه نیز به آن افزوده می‌شود، می‌توانید دسترسی داشته باشید.

دانلود برنامه دوچرخه سواری The Road Bike Manual برای اندروید و iOS

 

اپ دوچرخه سواری Beanhunter

best cycling software/بهترین نرم افزار های دوچرخه سواری

یک استراحت کوتاه و نوشیدن یک قهوه گرم می‌تواند یکی از لذت بخش ترین کارها در حین دوچرخه سواری طولانی باشد. اما اگر در پیدا کردن یک کافی شاپ خوب مشکل دارید، اپلیکیشن Beanhunter مخصوص شماست. این نرم افزار بهترین کافی شاپ‌های اطراف‌تان را پیدا کرده و به شما معرفی می‌کند. این نرم افزار ابتدا در استرالیا طراحی شد اما امروزه در هر گوشه‌ای از جهان می‌تواند برای شما کافی شاپ پیدا کند. این نرم افزار برای هر دو سیستم عامل اندروید و iOS رایگان است.

دانلود نرم افزار دوچرخه سواری برای اندروید و iOS

 

نرم افزار دوچرخه سواری Wahoo Fitness

best cycling software/ بهترین اپ دوچرخه سواری

یکی از شاخص‌ترین ویژگی‌های این اپلیکیشن دوچرخه سواری داشتن توانایی برقراری ارتباط با انواع سنسورها است. این نرم افزار با بلوتوث به دستگاه‌های ردیاب و ردیاب‌های سلامت متصل می‌شود. در دنیایی که اکثر سایت‌ها ادعای محافظت از اطلاعات شخصی شما را دارند، Wahoo Fitness اطلاعات شما را در چند سایت مختلف بارگذاری می‌کند تا همگان از اطلاعات مفید استخراج شده استفاده کنند. این نرم افزار رایگان قابلیت‌های مختلفی را برای شما به ارمغان می‌آورد که جی‌پی‌اس، سرعت سنج و … از جمله آن‌هاست.

دانلود اپ دوچرخه سواری Wahoo Fitness برای اندروید و iOS

 

اپلیکیشن دوچرخه سواری My Virtual Mission

best cycling software/ نرم افزار دوچرخه سواری

از متفاوت ترین اپلیکیشن های دوچرخه سواری، نرم افزار My Virtual Mission است که برای شما مسیر تعیین نمی‌کند! بلکه شما با این نرم افزار یک هدف گذاری می‌کنید و در طی یک هفته یا یک ماه هدف خود، طول مورد نظر را طی می‌کنید. در این نرم افزار شما می‌توانید یک نقشه مسیر مجازی برای خود تعیین کنید و در زمانی که در نظر گرفته‌اید، آن را طی کنید. این نرم افزار به شما انگیزه دوچرخه سواری و داشتن یک برنامه زمانی و مسیر مشخص برای دوچرخه سواری را می‌دهد.

دانلود نرم افزار دوچرخه سواری My Virtual Mission برای اندروید و iOS

 

اپلیکیشن دوچرخه سواری First Aid For Cyclists

best cycling software/ بهترین اپ دوچرخه سواری

یکی از گریزناپذیر ترین مواردی که در حین دوچرخه سواری پیش می‌آید، تصادف کردن و یا زمین خوردن از دوچرخه است! البته امیدواریم این نرم افزار را هرگز استفاده نکنید اما پیشنهاد می‌کنیم آن را حتما دانلود کنید! این نرم افزار به صورت تصویری کمک‌های اولیه سوانحی را که به طور معمول برای یک دوچرخه سوار پیش می‌آید را گردآوری کرده و به صورت رایگان در اختیار کاربران هر دو سیستم عامل اندروید و iOS قرار می‌دهد.

 

برنامه دوچرخه سواری BBC Weather

best cycling software/ بهترین اپلیکیشن دوچرخه سواری

قبل از شروع به دوچرخه سواری، حتما باید از شرایط جوی منطقه خود و یا منطقه‌ای که قصد عزیمت به آن جا را دارید اطلاع داشته باشید، به همین دلیل یک نرم افزار هواشناسی می‌تواند یکی از بهترین اپلیکیشن های دوچرخه سواری برای شما باشد. اپلیکیشن BBC Weather که یکی از معروف‌ترین نرم افزارهای هواشناسی دنیاست، می‌تواند برای شما نقش یکی از اپلیکیشن های دوچرخه سواری را نیز ایفا کند. این نرم افزار برای هر دو سیستم عامل معروف رایگان است.

دانلود نرم افزار BBC Weather برای اندروید و iOS

 

اپلیکیشن دوچرخه سواری Garmin Connect

best cycling software/ برنامه ثبت مسیر دوچرخه

اپلیکیشن Garmin Connect یک نرم افزار برای اتصال به انواع دستگاه‌های گارمین (Garmin) است. این نرم افزار رابط کاربری شما محسوب می‌شود و اطلاعات شما را ذخیره و تجزیه و تحلیل می‌کند. داده‌ها در قالب‌های مختلفی مثل نمودار، جدول و نقشه‌های مسیر به شما نمایش داده می‌شوند و اطلاعات جالبی را به شما می‌رسانند. همچنین بخش LiveTrack این نرم افزار شما در یک رقابت با دوستان دوچرخه سوارتان قرار می‌دهد و می‌توانید با به اشتراک گذاری این نرم افزار با همدیگر در طول مسیر دوچرخه سواری رقابت کنید!

دانلود نرم افزار Garmin Connect برای اندروید و iOS

 

اپلیکیشن دوچرخه سواری Google Maps

بله درست شنیدید Google Maps! نرم افزار گوگل مپ یا همان نقشه گوگل که متدوال‌ترین نرم افزار برای مسیریابی است، می‌تواند برای شما نقش یکی از مفید‌ترین اپلیکیشن های دوچرخه سواری را نیز بازی کند. اگر به هیچ نرم افزار دیگری نیز نیاز نداشته باشید و دوست نداشته باشید که گوشی هوشمند خود را با نرم افزارهای مختلف اشغال کنید، داشتن گوگل مپ می‌تواند یک نرم افزار واجب در میان اپلیکیشن های دوچرخه سواری باشد.

چه دوچرخه سوار حرفه ای باشید یا مبتدی، در هر صورت به مسیریابی احتیاج خواهید داشت که گوگل مپ این کار به بهترین شیوه ممکن می‌تواند برای شما انجام دهد. از دیگر ویژگی‌های مفید این نرم افزار می‌توان به مسیریاب صوتی آن نیز اشاره کرد. دیگر نیازی نیست برای یافتن مسیر مورد نظر خود به صفحه گوشی نگاه بیندازید و خطرهای مختلف را به جان بخرید، گوگل مپ به راحتی مسیر را برای شما می‌گوید و کافیست پدال بزنید!

دانلود نرم افزار Google Maps برای اندروید و iOS

 

اپلیکیشن دوچرخه سواری Viewranger

best cycling software/ برنامه جی پی اس دوچرخه

اگر گوگل مپ تمام راه‌ها و خیابان‌ها را مو به مو بلد است، Viewranger تمام راه‌های کوهستانی را به شما نشان می‌دهد! این نرم افزار منحصرا برای راه‌های کوهستانی می‌تواند کمک بسیار زیادی به شما کند چرا که تمام راه‌های صعب العبور و راه‌هایی که توسط نرم افزارهای دیگر کمتر پوشش داده می‌شوند، به احتمال بسیار زیادی در این نرم افزار وجود دارند. همچنین نسخه پولی این نرم افزار می‌تواند نقشه توپولوژی حدود 20 کشور جهان را در اختیار شما قرار دهد. داده‌های نسخه پولی Viewranger در گوشی شما ذخیره می‌شود و نیازی به داشتن اتصال اینترنت برای استفاده از آن نخواهید داشت.

همچنین این نرم افزار از واقعیت مجازی و دوربین شما استفاده می‌کند و نام قله‌هایی که چرخ‌های دوچرخه شما بر فراز آن‌ها قرار دارد را به شما نشان می‌دهد. همچنین می‌توانید راه ایجاد شده توسط خود را در این نرم افزار وارد کنید تا دیگر استفاده کنندگان از این برنامه از راه مخصوص شما عبور کنند و لذت دوچرخه سواری در یک مسیر کوهستانی مناسب را درک کنند.

دانلود نرم افزار دوچرخه سواری برای اندروید و iOS

دوچرخه سواری یکی از ورزش‌های بسیار مفید برای انسان است. سعی کردیم بهترین اپلیکیشن های دوچرخه سواری را در این پست به شما معرفی کنیم. اگر نرم افزار دیگری مد نظر شماست می‌توانید در پایین همین پست با ما به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402