بهترین عکس های 2019 نشنال جئوگرافیک

بهترین عکس های 2019 نشنال جئوگرافی
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

بنیاد نشنال جئوگرافیک هر سال بهترین عکس‌های گرفته شده توسط هنرمندان را انتخاب می‌کند. در ادامه به بهترین عکس های 2019 نشنال جئوگرافیک می‌پردازیم.

یکی از الهام‌بخش‌ترین منابع برای هنرمندان در طول تاریخ، کره‌ زمین و فرهنگ بشریت بوده است. در دنیای اطرافمان سوژه‌های جذاب فراوانی برای عکاسی وجود دارند. این سوژه‌ها دامنه بسیار گسترده‌ای داشته و از مناظر طبیعی گرفته تا سازه‌های حیرت‌انگیز را شامل می‌شوند. هنرمندان به لطف افزایش ارتباطات در دنیای مدرن، توانایی اشتراک آثار زیبای خود را با دیگران پیدا کرده‌اند. این مسئله باعث شده است تا هر سال آثار متنوع و جذابی را در حوزه‌های هنری متفاوت مشاهده کنیم. در این مقاله با بهترین عکس های 2019 نشنال جئوگرافیک آشنا می‌شویم.

بهترین عکس های 2019 نشنال جئوگرافیک

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 


معرفی بنیاد نشنال جئوگرافیک


بهترین عکس های 2019 نشنال جئوگرافیک

جامعه‌ نشنال جئوگرافیک، بنیادی غیرانتفاعی است که تاسیس آن به 131 سال پیش برمی‌گردد. این سازمان آمریکایی یکی از بزرگترین مجموعه‌های علمی و پژوهشی در دنیاست.

از حوزه‌های تخصصی بنیاد نشنال جئوگرافیک می‌توان به جغرافیا، باستان‌شناسی، علوم طبیعی، حفاظت از محیط زیست و منبع تاریخی و مطالعه‌ فرهنگ دنیا و گذشته‌ آن اشاره کرد. این سازمان نقش مهمی در علوم مدرن داشته و تاکنون اسپانسر بیش از 11000 پژوهش بوده است. این بنیاد در دنیای سرگرمی نیز فعالیت داشته و در سال‌های اخیر در همکاری با کمپانی والت دیزنی مجلات، کتاب‌ها، محصولات آموزشی، نقشه‌ها و آثار تلویزیونی و سینمایی متعددی تولید کرده است. محصولات بنیاد نشنال جئوگرافیک ماهانه بیش از 280 میلیون نفر مخاطب دارند.

 


بهترین عکس های 2019 نشنال جئوگرافیک


بنیاد نشنال جئوگرافیک هر سال 100 عکس را به عنوان مهم‌ترین و جذاب‌ترین تصاویر سال انتخاب می‌کند. این عکس‌ها دامنه‌ موضوعی یا مکانی مشخصی نداشته و نشان‌ دهنده‌ برجسته‌ترین مسائل دنیا در سال هستند. در ادامه سعی می‌کنیم تا جالب‌ترین عکس‌های سال 2019 را بررسی کنیم.

 

1- زرافه‌ یتیم‌ شده

بهترین عکس های 2019 نشنال جئوگرافی

عکاس: امی ویتلی (Ami Vitale)

در این عکس زرافه‌ای یتیم شده را می‌بینیم که به یکی از اعضای گروه‌های حمایت از حیوانات Sarara در کنیای شمالی پناه آورده است. این زرافه توسط گروهی از چوپانان یافته شد. آن‌ها نیز به گروه Sarara خبر دادند. مشخصه‌ این گروه، کمک به حیوانات یتیم و حفاظت از آن‌ها در محیط طبیعیشان است. این زرافه‌ جوان اکنون با قبیله‌ خود زندگی می‌کند و این تصویر از او یکی از بهترین عکس های 2019 نشنال جئوگرافیک به حساب ‌می‌آید.

 

2- زنان در مقابل شکارچیان

بهترین عکس های نشنال جئوگرافیک 2019

عکاس: برنت استیرتن (Brent Stirton)

پترولنا چیگومبورا (Petronella Chigumbura) یکی از اعضای جوخه‌ ضدشکارچی آکاشینگا (Akashinga) در کشور زیمبابوه است. این گروه که همه‌ اعضای آن را زنان تشکیل می‌دهند، با استفاده از تکنیک‌های شناسایی به مقابله با شکارچیان غیرقانونی می‌پردازند.

 

3- رهبران آینده

بهترین عکس های 2019 نشنال جئوگرافی

عکاس: یاگازی امزی (Yagazie Emezi)

سینتیا اکیرزی (Cunthia Ikirezi) و دوستانش در آکادمی آموزشی آشورا، برای تبدیل شدن به رهبران آینده تلاش می‌کنند. آموزش دختران و آماده‌سازی آن‌ها برای ایفای نقش‌های اساسی در جامعه، از مهم‌ترین اهداف حکومت کشور روآندا در راستای قدرت‌بخشی به زنان است.

 

4- برای علم

بهترین عکس های سال 2019 نشنال جئوگرافیک

عکاس: لین جانسون (Lynn Johnson)

سوزان پاتر (Susan Potter) بدن خود را در راستای پیشرفت علوم پزشکی قربانی کرد. در این عکس او را غرق در الکل پلی‌وینیل می‌بینیم. بدن سوزان پس از یخ‌زدن در دمای صفر کلوین، به چهار قسمت مختلف تقسیم و سپس 27000 بار بریده شد. پس از هر برش نیز عکسی از او گرفته شد. نتیجه‌ این پژوهش، جسدی مجازی و منبع آموزشی ارزشمند و ماندگار برای دانشجویان پزشکی دنیا است. به همین دلیل هم این تصویر از سوزان پاتر یکی از بهترین عکس های 2019 نشنال جئوگرافیک است.

 

5- سقوط ارتش

بهترین عکس های سال 2019 نشنال جئوگرافیک

عکاس: لوئی پالو (Louie Palu)

همچنین بخوانید :

در این تصویر حدود 400 سرباز آمریکایی را در حال تمرین چتربازی می‌بینیم. این تمرین در حوالی بندر گریلی آلاسکا انجام گرفته و شامل نیروهای کانادایی نیز می‌شده است. هدف از این تمرین، آمادگی برای عملیات در شرایط محیطی بسیار سرد بود.

 

6- مزرعه حیوانات

عکس های برگزیده نشنال جئوگرافیک 2019

عکاس: پاسکال میتره (Pascal Maitre)

یکی دیگر از بهترین عکس های 2019 نشنال جئوگرافیک تصویر این کشتارگاه است. در نیجریه دام‌های خریداری شده توسط مشتریان، برای تبدیل به گوشت قابل خوردن، به این کشتارگاه آورده می‌شوند. از جمله این دام‌ها می‌توان به شترها، بزها، گوسفندان و دیگر حیوانات اشاره کرد.

 

7- در جستجوی گنج

عکس های برگزیده نشنال جئوگرافی 2019

عکاس: پاسکال میتره (Pascal Maitre)

در این تصویر، نوجوانی اهل نیجریه را می‌بینیم. صورت او به دلیل کار در معدن خاکی شده است. او یکی از میلیون‌ها نیجریه‌ای است که با هدف یافتن ثروت و فرار از بیکاری، به معدن‌های این کشور هجوم بردند. اقتصاد نیجریه پس از نابودی صنعت توریسم، منابع اورانیوم و قوانین مستبدانه‌ عجیب، سقوط شدیدی کرده است.

 

8- گمراه در بیابان

بهترین عکس های سال 2019 نشنال جئوگرافی

عکاس: لینزی آداریو (Lynsey Addario)

گروهی از مبارزان کردی یک زن از گروه تروریستی داعش را محاصره کرده‌اند. طبق گفته‌ یکی از زنان مبارز کردی، زنانی که به زور به داعش ملحق شده‌اند باید دربرابر اسلام‌گرایان افراطی محافظت شوند. درواقع این افراد درک درستی از مذهب ندارند.

 

9- زنان برای زنان

بهترین عکس های نشنال جئوگرافیک 2019

عکاس: لینزی آداریو (Lynsey Addario)

زمزم یوسف 35 ساله حدود شش ماه پس از به دنیا آوردن فرزند خود، احساس گیجی و ضعف فراوانی کرد. او به درمانگاهی به دهکده‌ه‌ هاباسوین (Habasweyn) در سومالی رفت و فشار خونش بسیار بالا تشخیص داده شد. درمان زمزم توسط دانشجویی 22 ساله و بنیان‌گذار بیمارستان دانشگاه ادنا ادن (Edna Adan) صورت گرفت. تصویر زمزم یوسف در این درمانگاه از بهترین عکس های 2019 نشنال جئوگرافیک محسوب می‌شود.

 

10- فرار بزرگ

برترین عکس های 2019 نشنال جئوگرافی

عکاس: جان استنمیر (John Stanmeyer)

آیشا بارکا (Aisha Barka) و دختر کوچکش، یکی از هزاران فراری از کشور اریترا هستند. در سال 2008 این کشور با قحطی شدیدی روبرو گشت. پس از تلاش‌های دولت آن مبنی بر به کارگیری اجباری پسران جوان، خانواده‌ها تصمیم به فرار به مرزهای اتیوپی گرفتند.

 

11- خوابگاه شیرین

بهترین عکس های نشنال جئوگرافیک 2019

عکاس: متیو پلی (Matthieu Paley)

گروهی از کودکان در مهدکودکی در کشور مغولستان به خواب عمیقی فرو رفته‌اند. هر کدام از اتاق‌های این مهدکودک، مجهز به دستگاه‌های ویژه‌ای به منظور تصفیه‌ هوا هستند. کودکان بیشتر از همه، در مقابل آلودگی هوا آسیب پذیرند. این عکس شیرین یکی دیگر از بهترین عکس های 2019 نشنال جئوگرافیک است.

 

12- آخرین بازمانده

عکس های برگزیده نشنال جئوگرافی 2019

عکاس: امی ویتلی (Ami Vitale)

جوزف واچیرا (Joseph Wachira)، یکی از کارکنان منطقه‌ حفاظت شده‌ ال پجتا (Ol Pejeta) در کنیا، با سودان، آخرین کرگدن سفید شمالی مذکر خداحافظی می‌کند. سودان در سال 2018 در گذشت. در حال حاضر تنها دو کرگدن شمالی مونث در دنیا وجود دارند. تصویر این خداحافظی تلخ، در فهرست بهترین عکس های 2019 نشنال جئوگرافیک قرار گرفته است.

 

13- روزی در صحرا

بهترین عکس های نشنال جئوگرافیی 2019

عکاس: برنت استیرتن (Brent Stirton)

یک پانگلین زمینی به نام تامودا به دنبال غذای روزانه‌ خود در قالب موریانه‌ها یا مورچه‌ها می‌گردد. تامودا در منطقه‌ای حفاظت شده در زیمبابوه زندگی می‌کند. مسئولین این منطقه او را از چنگال قاچاقچیان حیوانات نجات دادند.

 

14- شهر آلوده

عکس های برگزیده نشنال جئوگرافیک در سال 2019

عکاس: متیو پلی (Matthieu Paley)

آلودگی خطرناک هوا، آسمان پایتخت مغولستان را تاریک کرده است. رشد بی‌‌برنامه و سریع شهرسازی در این کشور، آثار مخربی بر آب و هوای آن داشته است.

 

15- زیبای خطرناک

عکس های برگزیده نشنال جئوگرافیک 2019

عکاس: مارتین اوگرلی (Martin Oeggerli)

مهم‌ترین کاربرد گیاه اسطوخودوس (Lavender) در تهیه‌ عطر، غذا و نوشیدنی‌ها است. این گیاه بویی گرم و آرامش‌‌بخش دارد. موهای کاکتوس‌ مانند این گیاه، مکانیزم دفاعی آن هستند.

 

16- درمان سنتی

عکس های برگزیده نشنال جئوگرافیک 2019

عکاس: فریتز هافمن (Fritz Hofmann)

درمانگاهی در ایالت ویرجینیای غربی آمریکا، بیماران خود را به وسیله‌ طب سوزنی و با سوزاندن گیاه‌های دارویی درمان می‌کند. این روش برای کاهش آسیب‌های مغزی، دیسک‌های گردن، استخوان‌های شکسته، سردرد، بی حسی دستان و استرس پس از واقعه (PTSD) به کار می‌رود. تصویری از این درمان عجیب در فهرست بهترین عکس های 2019 نشنال جئوگرافیک قرار گرفته است.

 

17- در میان آتش

عکس های برگزیده نشنال جئوگرافیک 2019

عکاس: فریتز هافمن (Fritz Hofmann)

در بیمارستان‌های چین برای درمان درد مفاصل و دیگر آسیب‌ها، پتویی آغشته به الکل و روغن‌های گیاهی را بر روی مریض می‌اندازند. پرستاران سپس این پتو را آتش می‌زنند.

 

18- ملاقات با بیگانه

عکس های برگزیده نشنال جئوگرافی 2019

عکاس: اسپنسر لاول (Spencer Lowell)

یکی دیگر از بهترین عکس های 2019 نشنال جئوگرافیک تصویر این دلفین‌های باهوش و زیرک است. لارنس دویل از دانشگاه پرینسیپیا با گونه‌ای هوشمند از دلفین‌ها ارتباط برقرار می‌کند. مطالعات دویل و تیمش در این زمینه با هدف رمزگشایی زبان‌‌های احتمالی بیگانگان فضایی انجام می‌گیرند.

 

19- خانواده و دیگر هیچ

بهترین عکس های 2019 نشنال جئوگرافیک

عکاس: معیزز سامان (Moises Saman)

ماهیگیر جوانی و فرزندانش در خانه‌ خود در شهر ال سالوادور، روزگار خوبی را می‌گذرانند و تصویر شاد و رنگین آن‌ها در فهرست بهترین عکس های 2019 نشنال جئوگرافیک قرار گرفته است. این خانواده پس از مهاجرت به آمریکا در سال 2018، توسط ماموران دولتی از یکدیگر جدا شده بودند.

 

20- مقاومت

عکس های برگزیده نشنال جئوگرافی 2019

عکاس: نیکول سوبکی (Nichole Sobecki)

پزشکان بیمارستانی در کنگو به درمان مریض آلوده به ویروس ابولا می‌پردازند.

 

21- مرگ معصومیت

برترین عکس های 2019 نشنال جئوگرافیک

عکاس: نیکول سوبکی (Nichole Sobecki)

تیمی از سازمان بهداشت جهانی، دمان بدن کودکی هفت ساله را اندازه‌گیری می‌کنند. این کودک تمامی اعضای خانواده‌ خود را به دلیل ابتلای آن‌ها به ویروس ابولا از دست داده است.

 

22- دنیای زیر زمینی

برترین عکس های 2019 نشنال جئوگرافیک

عکاس: کارستن پیتر (Carsten Peter)

غار آهو در کشور بورنیو (Borneo) یکی از بزرگ‌ترین معابر زیرزمینی کره‌ خاکی است که بیش از دو میلیون خفاش در آن زندگی می‌کنند.

 

23- همه برای یکی، یکی برای همه

برترین عکس های 2019 نشنال جئوگرافیک

عکاس: کدریک گربهای (Cédric Gerbehaye)

کودکی در حال استراحت در ماشین، در حالی که خانواده‌اش به استخراج نمک مشغول هستند. کودکان بولیویایی علاوه بر درس خواندن، نقش مهمی در کارهای خانواده‌های خود دارند.

 

24- پس از تاریکی

برترین عکس های 2019 نشنال جئوگرافی

عکاس: کیتی اورلینسکی (Katie Orlinsky)

شکارچی وال جوانی در آلاسکا، پس از انجام کار خود به استراحت می‌پردازد.

 

25- خرس در برابر ماشین

برترین عکس های 2019 نشنال جئوگرافی

عکاس: کیتی اورلینسکی (Katie Orlinsky)

یک خرس قطبی ماشینی را بررسی می‌کند. آب شدن یخچال‌های طبیعی، منجر به مهاجرت خرس‌های قطبی به مناطق گرم‌تر شده است.

عکس مورد علاقه‌ شما در سال گذشته چه بود؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها