بررسی بازی Gears 5 ؛ داستان، گیم پلی و نمرات منتقدین

بازی گیرز اف وار 5
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

بازی Gears 5 یکی از بازی‌های سوم شخص شوتر خوب این نسل است که عملکرد خوبی داشت. در این مطلب مروری بر شماره‌های قبلی داشته و سپس بررسی داستان، تریلر، گیم پلی و نظرات منتقدین نسبت به بازی گیرز اف وار 5 می‌پردازیم.


مروری بر قسمت های قبلی مجموعه Gears of War


قبل از بررسی بازی Gears 5 بیایید نگاهی به 5 شماره قبلی این مجموعه محبوب داشته باشیم.

 

Gears of War

Gears of War

Gears of War یک بازی ویدیویی شوتر سوم شخص است که توسط Epic Games ساخته و توسط Microsoft Studios منتشر شده است. این بازی در در 7 نوامبر 2006 و ابتدا برای Xbox 360 ساخته و در 17 نوامبر 2006 در اروپا منتشر شد. در حالی که این بازی در ابتدا به صورت یک عنوان انحصاری منتشر شده بود، در 11 ژوئن 2007 برای رایانه شخصی نیز به بازار آمد. Gears of War تلاش های Delta Squad به رهبری مارکوس فینیکس را برای کمک به استقرار بمب «Lightmass» را در اعماق تونل‌های لوکاست‌ها دنبال می‌کند تا تهدید این گونه بیگانه را از بین ببرد.

خبر خوب برای علاقمندان Xbox و البته Gears این بود که در سال 2015 مایکروسافت خبر بازسازی این نسخه را برای Xbox one تایید کرد تا دوباره بتوانیم خاطراتمان را با نبردی جانانه در قالب مارکوس دنبال کنیم!

Gears of War 2

Gears of War 2

Gears of War 2 در دسته بازی ویدیویی شوتر سوم شخص قرار دارد که توسط Microsoft Studios منتشر شده است. این بازی دنباله Gears of War است و توسط طراح اصلی بازی «Cliff Bleszinski» در کنفرانس توسعه دهندگان بازی سال 2008 معرفی شد. Gears 2 در 7 نوامبر 2008 به بازار جهانی عرضه گشت. این بازی از نسخه به روزرسانی شده موتور گرافیکی Unreal Engine 3 استفاده می‌کرد.

Gears of War 2 پس از اولین بازی اتفاق می‌افتد؛ جایی که لوکاست‌ها اکنون در حال تلاش برای غرق کردن Jacinto Plateau است و نیروهای COG تصمیم گرفته‌اند پیش از تکمیل این اتفاق، ضد حمله‌ای را برای متوقف کردن آنها انجام دهند. سرانجام، COG خود Jacinto را غرق می‌کند تا محل استقرار Locust را پر از آب کرده و آنها را از بین ببرد. عرضه ی نسخه PC این بازی به دلایل بسیار زیادی متوقف شد که از جمله آنها می‌توان به فروش پایین نسخه اول و پایرسی اشاره کرد.

 

Gears of War 3

Gears of War 3

Gears of War 3 بخش پایانی این سه گانه است. تاریخ انتشار این بازی از 6 آوریل 2011 به 20 سپتامبر 2011 منتقل شد تا سبد تعطیلات مایکروسافت را برای Xbox 360 سنگین کند.

Gears of War 3 هجده ماه پس از پایان 2 Gears of War اتفاق می‌افتد. ماركوس، دام و آخرین بقایای بشریت باید برای زنده ماندن در برابر Locust و Lambent متحد شده، پدر مارکوس را پیدا کنند و جنگ را خاتمه دهند. در پایان، سلاحی که توسط پدر مارکوس «آدام فنیکس» ساخته شده است منفجر می‌شود و Locust و Lambent را از بین برده و جنگ را پایان می‌دهد.

 

Gears of War: Judgment

gears of war judgment

Gears of War: Judgment چهارمین قسمت از سری Gears of War است که در 19 مارس 2013 منتشر شد. این بازی برای اولین بار در تاریخ 31 مه 2012 معرفی شده و در تاریخ 4 ژوئن 2012 در E3 رونمایی شد. در این کنفرانس اولین تریلر را نشان دادند که عمدتاً روی شخصیت اصلی این نسخه با نام بیرد (Baird) متمرکز شده است؛ او با آگوستوس کول و دو شخصیت جدید، گارون پادوک و سوفیا هندریک که تیم Kilo را تشکیل می‌دهند، همراه است. Kilo Squad در نهایت توسط شخصیت جدید دیگری به نام ازرا لومیس (Ezra Loomis) مورد آزمایش قرار می‌گیرد.

 

Gears of War 4

بازی Gears of War 4

Gears of War 4 یک بازی مخصوص Xbox One و Windows 10 است که توسط کوالیشن The Coalition ساخته و در 11 اکتبر 2016 منتشر شد. داستان بازی 25 سال پس از Gears of War 3 اتفاق می‌افتد و روی JD Fenix پسر مارکوس فینیکس تمرکز دارد. این اولین بازی گرز اف وار است که توسط اپیک گیمز ساخته نشده است.

 


داستان بازی Gears 5


در بازی Gears 5 دوباره با شخصیت‌های اصلی Gears of War 4 طرف هستیم. در اوایل بازی، کیت و دلمونت از گروه JD جدا می‌شوند تا پاسخ‌های مربوط به رگه لوکاست کیت را پیدا کنند. کیت اصلی‌ترین شخصیت این بازی است و داستان بازی حول محور او می‌گردد. راد فرگوسن رئیس استودیوی کوالیشن، حالت داستانی بازی Gears 5 را «بزرگترین تا کنون» خوانده است.

داستان بازی gears of war 5

درگیری های کیت از همان ابتدای بازی مشخص است و می‌توان این را در تریلر نمایش داده شده در E3 هم به وضوح مشاهده کرد. حال و روز فکری کیت اصلاً خوش نیست و ذهنش آشفته است. با تصویری از مرگ شخصی که آن را نمی‌بینیم، کیت تصمیم می‌گیرد از دستورات اطاعت نکرده و به جایی که همه چیز از آنجا آغاز شد باز گردد تا پاسخ سوالاتش را پیدا کند.

 


تریلر بازی Gears 5


تریلر رسمی بازی گیرز 5 در E3 2019 نمایش داده شد تا طرفداران ایکس باکس و البته مایکروسافت از خوشحالی در پوست خود نگنجند! در بالا می‌توانید تریلر بازی Gears 5 را تماشا کنید. در زیر هم می‌توانید تریلر قسمت مولتی پلیر با نام ESCAPE را تماشا کنید که به عنوان بخشی جدید به بازی گیرز اف وار 5 اضافه شده است.

 


گیم پلی و حالت‌ های بازی Gears 5


ما صرفا شاهد بازگشت اسلحه‌های عظیم و دریدن‌های بی‌رحمانه و خون‌آلود دشمنان بازی گیرز اف وار 5 نیستیم؛ بلکه خیلی بیشتر از آن و بهتر از آن را انجام خواهیم داد. این بزرگترین بازی Gears of War تا کنون است؛ خواه در قسمت ماموریت‌ها، خواه در قسمت PvE و خواه در حالت بازیکن-مقابل-بازیکن باشد و بیشتر از هر زمان دیگری به زانو در آوردن هیولاهای زرهی، بدترکیب و گوشت‌آلود بازی با اسلحه‌های غول پیکر و مسلسل‌های عظیم‌الجثه وقت صرف خواهید کرد.

بازی گرز اف وار 5

در اولین تریلر Gears 5 می‌توانیم ببینیم که گیم پلی دارای حالت مخفی هم هست، چراکه کیت را در حال نزدیک شدن پنهانی به دشمنان رباتی می‌بینیم. در بخش‌هایی از بازی گیرز 5 شاهد گیم پلی مخفی‌کارانه هستیم و می‌توانید دشمنان بی‌خبر را به آرامی از بین ببرید. این ویژگی کمی تنوع را به رویکرد بشدت خشن و کشت و کشتار دیوانه کننده‌ بازی اضافه کرده است.

کیت در بازی گیرز 5

در بازی گیرز اف وار 5 یک حالت جدید با نام فرار (ESCAPE) را می‌توانید تجربه کنید که در آن باید در حالی که با دشمنان مبارزه می‌کنید، از انفجار یک بمب فرار کنید. در حالت فرار بازی Gears 5 در میان سه شخصیت متفاوت حق انتخاب دارید که هر کدامشان نقش خاصی را دارند. این سه نقش عبارتند از: پیشاهنگی ، پشتیبانی و تخریب! در این حالت، بازیکنان باید با کمک هم به مقر لوکاست‌ها نفوذ کرده و بمبی را فعال و از آنجا فرار کنند. این چیزی که ما به این سادگی بیان کردیم در محیط بازی اصلاً ساده نخواهد بود و سیستم امتیازدهی برای این قسمت در نظر گرفته شده که شما را در جدول امتیازات جهانی قرار می‌دهد.

 


سیستم مورد نیاز برای بازی کردن Gears 5 روی کامپیوتر


برای اجرای بازی Gears of War 5 در سه حالت حداقل سیستم مورد نیاز، سیستم پیشنهادی و حالت ایده آل به خصوصیات فنی زیر نیاز خواهید داشت.

 

حداقل سیستم مورد نیاز:

 • پردازنده: CPU: AMD FX-6000 series / Intel i3 Skylake
 • گرافیک: AMD Radeon R9 280 or RX 560 / Nvidia GTX 760 or GTX 1050
 • رم گرافیک: 2 گیگابایت
 • رم: 6 گیگابایت

 

سیستم پیشنهادی:

 • پردازنده: AMD Ryzen 3 / Intel i5 Skylake
 • گرافیک: AMD Radeon R9 280 or RX 560 / GTX 970 or GTX 1660 Ti
 • رم گرافیک: 4 گیگابایت
 • رم: 8 گیگابایت

 

سیستم ایده‌آل:

 • پردازنده: AMD Ryzen 7 / Intel i7 Skylake
 • گرافیک: AMD Radeon VII / Nvidia GTX 2080
 • رم گرافیک: 8 گیگابایت
 • رم: 16 گیگابایت
 • هارد SSD

 


بررسی و نمرات منتقدین به بازی گیرز اف وار 5


بازی گیرز اف وار 5 در تاریخ 10 سپتامبر 2019 (19 شهریور 1398) به‌طور انحصاری برای ایکس باکس وان و ویندوز 10 عرضه شد و بخشی از پروژه Xbox Play Anywhere و Game Pass است. این بازی نقدهای مثبتی از منتقدین دریافت کرد و در سایت متاکریتیک، دارای امتیاز 84 است. منقدان به تمجید از گیم‌پلی، کمپین، نحوه ارائه ومیزان محتوای پرداخته ولی از داستان و نبود نوآوری انتقاد کردند. در زیر به نظرات برخی از سایت‌ها درباره بازی Gears 5 می‌پردازیم.

بررسی بازی gears 5

 

IGN: امتیاز 90

مورد غیرمنتظره درباره بازی آن است که چطور توانسته به صورت موثری روی داستان با نگاه دقیق‌تر به شخصیت‌ها و داستان پر از پیامدها تمرکز کند و در کنار آن، ویژگی‌های جدید گیم‌پلی و جریان بازی را ارائه دهد؛ و این تنها درباره کمپین بازی است. وقتی بخش‌های جذاب مولتی‌پلیر مانند ورسوس، ورسوس آرکید، هورد و اسکیپ را در نظر می‌گیریم، بازی گیرز اف وار 5 به یکی از بهترین و انعطاف‌پذیرترین بازی‌های اکشن اخیر تبدیل می‌شود.

 

گیم اینفورمر: امتیاز 85

بازی Gears 5 چیزی است که باید باشد و این فرنچایز قدیمی هنوز هم قدرتمند ظاهر می‌شود. بخش‌های گشت‌وگذار در محیط جهان‌باز بازی هنوز دارای مشکلاتی است، اما در حدی نیست که غوغایی که استودیوی کوالیشن در میدان نبرد به پا می‌کند را زیر سوال ببرد. کمپین بازی، سفری سرگرم‌کننده با نقطه اوج شگفت‌انگیز است که راه را برای دنباله بازی هموار می‌کند. من از همین الان منتظر آن دنباله هستم.

 

Destructoid: امتیاز 80

کوالیشن به موارد زیادی با بازی Gears 5 دست یافته است. نویسندگی و اکشن بازی، عناوین قبلی مجموعه را به چالش می‌کشند و گاهی اوقات هم بهتر از آن‌ها ظاهر می‌شوند. این منسجم‌ترین بسته‌ای محسوب می‌شود که گیرز تاکنون ارائه کرده است؛ اما به نظر می‌رسد که تغییرات ساختاری، یک اشتباه واضح است. بازی گیرز اف وار 5 به موفقیت دست یافته است، اما می‌توانست این موفقیت را بدون تغییرات غیرضروری هم به دست بیاورد.

بازی Gears of War 5

 

Giant Bomb: امتیاز 80

ظاهر بازی بسیار خوب است و عمدا از رنگ‌های بیشتر و روشن‌تر از بازی‌های قبلی استفاده شده است. با وجود اینکه به نظرم موارد مربوط به جهان‌باز بودن بازی بسیار ساده بوده و می‌توانستند بهتر باشند، اما لحظاتی در این دنیا وجود دارد که واقعا فوق‌العاده به نظر می‌رسند که شامل یکی از سکانس‌های مربوط به آب‌وهوای آخرهای بازی هم می‌شود که با وجود اینکه گیم‌پلی خوبی نداشت، ولی ارزش دیدن چندین باره را صرفا به خاطر جلوه‌هایش را داشت.

 

گیمزرادار پلاس: امتیاز 80

بازی Gears 5 چیزی را بازآفرینی نمی‌کند؛ ولی مواردی را به حد کافی تغییر می‌دهد تا استایل شوتر مبتنی بر پناه گرفتن مخصوص به خود را از یکنواختی دربیاورد. وقتی قرار بود این نقد را بنویسم، معتقد بودم که Gears of War باید به شکل اساسی تغییر کند یا ریسک منسوخ بودن را به جان بخرد؛ اما کوالیشن راه پیشروی متفاوتی را پیدا کرده و با استفاده از مکانیزم‌های جدید، موارد قدیمی را جلا داده و باعث درخشندگی کل بازی شده است.

 

گیم اسپات: امتیاز 70

بازی Gears 5 به نوعی بازگشت به بهترین عناصر Gears of War است؛ اما روی این هم تمرکز دارد که بازی به نحوی تطبیق‌پذیرتر با نحوه بازی کردن شما باشد. چه بخواهید بازی را به صورت کمپین یا کوآپ و رقابتی یا Quickplay انجام دهید، گزینه‌ای برای شما وجود دارد و موارد زیادی برای پاداش دادن به زمانی که سپری می‌کنید و مهارت‌هایی که به دست می‌آورید، وجود دارند. بازی گیرز اف وار 5 شاید دارای برخی مشکلات در داستان‌سرایی مانند عناوین قبلی است و شاید از مرزهای مشخصی فراتر نمی‌رود، اما ایده‌های جدیدی که به بازی می‌آورد، دلایل خوبی برای بازگشت طرفداران هستند.

بازی گرز اف وار 5

در این مطلب به مرور بازی‌های قبلی مجموعه Gears of War پرداختیم و نگاهی به داستان، تریلر، گیم پلی و نظرات و امتیازات منتقدین به گیرز اف وار 5 داشتیم. بازی 5 Gears تغییراتی را به خود دیده که بیشتر منتقدان معتقدند که می‌توانستند بهتر اعمال شوند. نظر شما درباره بازی گیرز 5 چیست؟ آیا به نظر شما توانسته در حد عناوین سه‌گانه اصلی عمل کند. لطفا دیدگاه خود را در بخش نظرات سایت با ما به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران2 دیدگاه
avatar
Ali.s
.
13 بهمن 1398، 18:03
پاسخ
0
0
بازی Gears 5 یکی از بازی های مورد علاقم هست تو این سبک از بازیهاس
avatar
علی
.
12 بهمن 1398، 23:43
پاسخ
0
0
بازی گیرزاف وار عالیه به نظرم. مرسی از مطلبتون
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022