نقد و بررسی بازی Call of Duty: Modern Warfare ؛ داستان، گیم پلی، نمرات منتقدین

بازی Call of Duty: Modern Warfare
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

بازی Call of Duty: Modern Warfare یکی از بهترین شوترهای 2019 و یکی از برترین بازی های ندای وظیفه است. در این مطلب به داستان، گیم‌پلی، تریلر، سیستم مورد نیاز و نقدها و نمرات کالاف دیوتی مدرن وارفر 2019 می‌پردازیم.

چهارمین عنوان از سری بازی های Call of Duty: Modern Warfare یک ریبوت از نسخه اول این سری به حساب می‌آید. در این نسخه که خط داستانی آن دوباره نوشته شده، اینفینیتی وارد دنیایی واقع گرایانه و در عین حال تازه خلق کرده است. البته این به آن معنی نیست که هیچ نشانی از مدرن وارفرهای قبلی در این نسخه دیده نمی‌شود. برخی از چهره‌های محبوب و آشنای بازی‌های قبلی همانند کاپیتان پرایس در کال اف دیوتی مدرن وارفر 2019 حضور دارند؛ همچنین بر خلاف کال اف دیوتی: بلک اپس 4 در این نسخه کمپین تک نفره نسبت به حالت‌های چند نفره و Co-op پرداخت بیشتری دارد. در ادامه نگاهی به داستان، تریلر، گیم‌پلی و نقدها و امتیازات بازی Call of Duty: Modern Warfare خواهیم داشت.

کالاف دیوتی مدرن وارفار ۲۰۱۹

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 


شخصیت ها و داستان بازی Call of Duty: Modern Warfare


کال اف دیوتی مدرن وارفر 2019 در مقایسه با عناوین قبلی مدرن وارفر «لحظات احساسی واقع‌گرایانه» بیشتری دارد. طرح داستانی بازی روایت یکپارچه‌ای دارد که در هرسه حالت Co-op، Campaign و چند نفره شاهد آن هستیم.

یکی از موارد جالب در رابطه با داستان بازی Call of Duty: Modern Warfare، بازگشت کاپیتان پرایس محبوب است. البته کاپیتان پرایس این نسخه تغییراتی هم دارد؛ همچنین از جمله شخصیت‌های جدید این نسخه می‌توان به یک ژنرال روسی الهام گرفته شده از کلنل کورتز فیلم اینک آخرالزمان اشاره کرد.

داستان بازی call of duty modern warfare 2019

به غیر از این‌ها، شخصیتی که با آن بازی می‌کنیم، در نیمه اول بخش کمپین یک گروهبان و عضو سابق ارتش انگلستان به نام کایل گریک (Kyle Garrick) است. در نیمه دوم کمپین هم یک مامور سیا به نام Alex را کنترل می‌کنیم. بازی Call of Duty: Modern Warfare همچنین شخصیت زنی به نام فرح (Farrah) دارد که یکی از مبارزان شورشی است.

برای مشاهده و خرید برچسب پلی استیشن 4 بازی کال آف دیوتی می‌توانید به لینک زیر مراجعه کنید.

برچسب PS4 سونی طرح کالاف دیوتی مدرن وارفار افقی
برچسب PS4 سونی طرح کالاف دیوتی مدرن وارفار افقیSony Call of Duty Modern Warfare Skin for PS4

 


تریلر بازی Call of Duty: Modern Warfare


ویدیو زیر اولین تریلر بازی Call of Duty: Modern Warfare است. این ویدیو بخش‌هایی از ماموریت کاپیتان پرایس را نشان می‌دهد که با دوربین دید در شب صورت می‌گیرد. نسخه جدید کال اف دیوتی کیفیت بصری قابل توجهی دارد.

 

Gunfight یک حالت چندنفره جدید است که در بازی Call of Duty: Modern Warfare حضور دارد. در ویدیو زیر پنج دقیقه از گیم‌پلی این حالت را می‌بینید.

 


گیم پلی بازی ندای وظیفه: جنگاوری نوین


حالت کمپین تک نفره بازی شامل یکسری ماموریت در شهرهای اروپایی و همچنین خاورمیانه است و روی واقع‌گرایی و تصمیمات تاکتیکی و اخلاقی تمرکز دارد؛ برای مثال باید بازیکنان سریع تشخیص بدهند که شخصیت‌های غیرقابل بازی دیگر که در طول بازی با آن‌ها مواجه می‌شوند، مردم عادی هستند یا دشمن. این انتخاب‌ها در امتیازاتی که در پایان هر مرحله دریافت می‌شود، تاثیر دارد. دیالوگ‌های شخصیت‌ها نیز بر اساس انتخاب‌های شما در بازی تغییر پیدا می‌کند. همانطور که گفتیم، تصمیمات تاکتیکی نیز در بازی وجود دارند؛ مانند استفاده از اسنایپر برای رسیدن به اهداف به صورت غیرخطی و یا شلیک به چراغ‌ها و استفاده از دوربین‌های دید در شب.

بررسی بازی call of duty modern warfare

 

خبری از حالت زامبی در این بازی نیست

در بازی مدرن وارفر 2019 خبری از حالت زامبی نیست. جاکوب مینکوف، کارگردان گیم‌پلی حالت کمپین بازی Call of Duty: Modern Warfare در مصاحبه با PlayStation Lifestyle گفت:

هدف تیمی که پشت این بازی است آفرینش میدان نبردی برگرفته از میادین نبرد واقعی در دنیای کنونی است و متاسفانه در این میادین خبری از زامبی‌ها نیست. اضافه کردن حالت زامبی به این بازی به احساس نبرد در دنیایی واقعی که برگرفته از مناقشه‌های حقیقی است، لطمه خواهد زد.

به عبارت دیگر، طرفداران حالت زامبی به جای بازی Call of Duty: Modern Warfare باید منتظر بازی Black Ops بعدی باشند.

بررسی بازی call of duty modern warfare 2019

 

همچنین بخوانید :

بخش چند نفره بازی کالاف دیوتی مدرن وارفر 2019

بخش چند نفره کال اف دیوتی مدرن وارفر 2019 حاوی تجربه «کلاسیک» چند نفره به علاوه یک حالت Co-op جدید است. این حالت Co-op شامل مجموعه‌ای از ماموریت‌های استراتژیک برای سطوح مهارتی مختلف است.

کال اف دیوتی مدرن وارفر 2019 حالت چند نفره جدیدی به نام «Gunfight» دارد که در آن دو تیم دو نفره با ترکیب اسلحه‌های تصادفی در نقشه‌های کوچک به مصاف هم می‌روند. در این حالت یک تایمر 40 ثانیه‌ای شما را همراهی می‌کند. به عبارت دیگر 40 ثانیه فرصت دارید تا رقبای خود را از پای درآورید؛ در غیراین‌صورت قواعد بازی جهت تسریع اعلام پیروزی عوض خواهند شد.

call-of-duty-modern-warfare / کال کال اف دیوتی مدرن وارفر 2019

در این حالت خبری از احیا (Heal) یا Revive نیست و در اکثر اوقات، قبل از اتمام زمان یکی از تیم‌ها برنده می‌شود. سه مورد از نقشه‌های حالت Gunfight عبارتند از: Pine (یک لوکیشن جنگلی)، King (محل تعلیم نیروهای شهری) و Stack (یک انبار ترابری).

 


سیستم مورد نیاز بازی Call of Duty: Modern Warfare


حداقل سیستم پیشنهادی برای بازی کالاف دیوتی مدرن وارفر 2019 به صورت زیر است. از موارد قابل توجه، فضای ذخیره‌سازی مورد نیاز بازی محسوب می‌شود که 175 گیگابایت است.

 

حداقل سیستم مورد نیاز

 • ویندوز: Windows 7 64-bit SP1 یا Windows 10 64-bit
 • پردازنده: Intel Core i3-4340 یا AMD FX-6300
 • رم: 8GB
 • کارت گرافیک: Nvidia GeForce GTX 670/Nvidia GeForce GTX 1650 یا AMD Radeon HD 7950 سازگار با دایرکت ایکس 12
 • فضای ذخیره سازی: 175GB

 

سیستم پیشنهادی

 • ویندوز: Windows 10 64-bit
 • پردازنده Intel Core i5-2500K یا AMD Ryzen R5 1600X
 • رم: 12GB
 • Nvidia GeForce GTX 970/Nvidia GeForce GTX 1660 یا AMD Radeon R9 390/ AMD Radeon RX 580 سازگار با دایرکت ایکس 12
 • فضای ذخیره‌سازی: 175GB

کال اف دیوتی مدرن وارفر 2019 بر روی کامپیوترهای شخصی از ویژگی ری تریسینگ (DXR) پشتیبانی می‌کند و سازندگان بازی برای پشتیبانی از این فناوری با Nvidia همکاری داشته‌اند. برای آشنایی با این تکنولوژی می‌توانید به این مطلب پلازا مراجعه کنید. جالب است بدانید ری تریسینگ به غیر از گرافیک بازی برای سیستم صوتی آن هم استفاده می‌شود. استفن میلر، کارگردان صوتی بازی در این رابطه می‌گوید:

سیستم انعکاس اسلحه (Weapon reflection) از ری تریسینگ روی محیط استفاده کرده و در محل برخورد گلوله، سه صدا پخش می‌کند. به عبارت دیگر وقتی درون بازی راه می‌روید، صداهای مختلفی را بر اساس هندسه محیط خواهید شنید.

کال اف دیوتی 2019 / COD 2019

پشتیبانی از DXR همچنین به این معنی است که اینفینیتی وارد و اکتیویژن موتور گرافیکی خود را برای استفاده از دایرکت ایکس 12 ارتقا داده‌اند؛ چرا که تمامی بازی هایی که از ری تریسینگ پشتیبانی می‌کنند نیازمند DirectX 12 هستند.

 


نقد و بررسی و نمرات بازی Call of Duty: Modern Warfare


بازی Call of Duty: Modern Warfare در 25 اکتبر 2019 (3 آبان 98) منتشر شد و توانست نقدهای مثبتی را از منتقدین دریافت کند. داستان، گیم‌پلی، بخش چند‌نفره، گرافیک و به طور کلی، بهبودهای صورت گرفته در این شماره مورد تمجید منتقدین قرار گرفتند؛ البته بعضی از قسمت‌های کمپین بازی و تعادل برخی از حالت‌های آنلاین، مورد انتقاد قرار گرفتند. کال اف دیوتی مدرن وارفر 2019 برای پلتفرم های ایکس‌ باکس وان، پلی استیشن 4 و کامپیوتر منتشر شده است و در متاکریتیک، دارای میانگین امتیازاتی به صورت جدول زیر است.

پلتفرمتعداد نقدامتیاز متاکریتیک
رایانه‌های شخصی2781
پلی  استیشن 42181
ایکس باکس وان7780

در ادامه به برخی از این نقدها و نمراتی که بازی دریافت کرده است، می‌پردازیم.

 

PlayStation LifeStyle / امتیاز 90

بازی Call of Duty: Modern Warfare بنچمارکی را برای بازی‌های آینده تعیین می‌کند. تکنولوژی فوق‌العاده جدیدی که این بازی از آن استفاده می‌کند، کیفیت و جلایی به آن می‌دهد که به ندرت در بازی‌هایی غیر از انحصاری دیده می‌شود. کمپین جسور بازی موفق ظاهر می‌شود و بازگشت به مولتی‌پلیر کلاسیک، آن حس فراموش شده را دوباره زنده می‌کند.

تاریخ انتشار Call of Duty: Modern Warfare

 

گیم اینفورمر: امتیاز 88

بازی مدرن وارفر با توجه به میزان تفاوت‌هایی که داشته، باید زیرنام کال اف دیوتی جدیدی را دریافت می‌کرد. تمام ایده‌های اینفینیتی وارد موفق نمی‌شوند؛ ولی تعدادی از آن‌ها به حد کافی خوب ظاهر می‌شوند که در آینده می‌توانیم آن‌ها را به صورت ثابت، در این مجموعه ببینیم. دستاوردهای مدرن وارفر شاید به اندازه Black Ops 4 (از جمله حالت Blackout) برجسته نباشند، اما هنوز هم یک تجربه چندنفره بسیار خوبی ارائه می‌دهد.

 

PlayStation Universe: امتیاز 85

با اینکه بازی کالاف دیوتی مدرن وارفر 2019 با برخی طراحی‌های نقشه نه چندان جالب و نبود حالت‌های بازی مختلف هنگام عرضه ناامیدکننده است، اما یکی از بهترین بازی‌ها در فرنچایز Call of Duty محسوب می‌شود که دارای بخش کمپین به‌یادماندنی است و احتمالا بهترین بازی از نظر گرافیکی در این نسل است.

 

Easy Allies: امتیاز 85

بازی کالاف دیوتی مدرن وارفر به صورت موفقیت‌آمیزی این مجموعه نمادین را بازآفرینی می‌کند. چندین مورد اصلی مربوط به مکانیزم‌های بازی، مبارزات را به شکل بسیار مهمی بهبود می‌بخشند و کمپین بازی هم دارای برخی از بهترین مراحل این مجموعه است. با قابلیت کراس‌پلی و بروزرسانی‌های رایگان که برای سال بعد برنامه‌ریزی شده است، مدرن وارفر تازه کار خود را شروع کرده است.

کال اف دیوتی 2019 / COD 2019

 

TheSixthAxis: امتیاز 80

اینفینیتی وارد هیچ وقت نمی‌توانست جادوی مدرن وارفر اصلی را زنده کند؛ اما این اثر جدید هنوز هم به‌یادماندنی‌ترین بازی کال آف دیوتی آن‌ها در دهه گذشته است. این بازی یک اثر بی‌پروا بوده که در برخی جاها نامتوازن است؛ اما ثابت می‌کند که هنوز هم جا برای نوآوری در آن قالب اصلی وجود دارد.

 

IGN: امتیاز 80

حالت‌های گیم‌پلی متنوع بازی Call of Duty: Modern Warfare و گان‌پلی عالی آن به این معنی است که این مجموعه در جهت امیدوارکننده‌ای در حال حرکت است.

 

تلگراف: امتیاز 80

بازی مدرن وارفر با وجود اینکه بسته‌ای جذاب و تا حدودی ناقص است، ولی به دنبال پیدا کردن هویت خود به عنوان شناخته‌شده‌ترین شوتر دنیا است. با وجود اینکه واضح است منابع مالی زیادی برای ایجاد آن صرف شده است، رسیدن به این هدف کار دشواری است. اشتباهاتی در مسیری که اینفینیتی وارد در حال قدم گذاشتن در آن است، وجود دارند؛ ولی جهتی که طی می‌کند هیجان‌انگیز است.

ندای وظیفه: جنگاوری نوین

 

Destructoid: امتیاز 80

بازی Call of Duty: Modern Warfare بهترین بازی کال اف دیوتی نیست؛ حتی نمی‌توان آن را بهترین بازی مدرن وارفر در نظر گرفت؛ اما سنت این مجموعه را در ارائه عنوانی قوی و پر از محتوا حفظ می‌کند. مدرن وارفر کمپین تک‌نفره عالی و گیم‌پلی مولتی‌پلیر هیجان‌انگیزی را ارائه می‌دهد که همه این‌ها را گرافیک و صداگذاری فوق‌العاده پوشش داده است.

 

گیم‌اسپات: امتیاز 70

حالت واقع‌گرایانه (Realism) مورد جدید بسیار خوبی است و با اینکه همه حالت‌های چند نفره عالی نیستند، حالت‌های Gunfight و Night Vision موارد برجسته خوبی هستند. با وجود اینکه کمپین بازی ریسک زیادی را نمی‌کند، هنوز هم به‌یادماندنی است و پایه بسیار قوی برای مسیر آینده‌ای که می‌تواند مدرن وارفر در پیش بگیرد، ایجاد می‌کند.

کالاف دیوتی مدرن وارفار 5

در این مطلب مروری بر داستان، تریلر و گیم‌پلی بازی بازی Call of Duty: Modern Warfare داشتیم و نگاهی به نظرات و امتیازات منتقدین به این بازی داشتیم. با بازگشت کاپیتان پرایس و تمرکز روی بخش داستانی که در نسخه قبلی حذف شده بود، تا حدودی شاهد زنده شدن خاطرات نسخه چهارم بازی هم هستیم که 12 سال از انتشار آن می‌گذرد. حالت Gunfight یکی از بخش‌های جالب و هیجان انگیز مولتی پلیر بازی است که با محدودیت زمانی، چالش‌های جدیدی پیش روی بازیکنان قرار می‌دهد. نظر شما راجع به بازی کال اف دیوتی مدرن وارفر 2019 چیست؟ آیا از نبود حالت زامبی در آن ناراحت هستید یا با نظر سازندگان درباره حذف آن موافقید؟ نظرات خود را می‌توانید در بخش کامنت‌های سایت با ما به اشتراک بگذارید.

899x519 (950x548)
85.20 KB
پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران6 دیدگاه
avatar
سهیل حسنی فرد
.
01 آذر 1400، 09:24
پاسخ
0
0
نمیگم نقد و بررسی بد بود ولی خوب هم نبود این بازی بهترین بازی مجموعه کالاف دیوتیه انوقت اینجا نوشته تا حدودی ناقص !!!! این بازی هیچی کم نداره قست کمپینش 6 ساعت طول میکشه اونوقت شما میگین کوتاهه ؟! هر مرحلش انقدر جذاب طراحی شده من خودم به شخصه هر مرحله رو 10 بار تموم کردم نمونش همین مرحله clean house خیلی ارزش تکرارش بالاست قسمت انلاینشم که بی عیب و نقصه فقط نباید به حالات team death match و gun fight اشاره کنیم ایندفعه منصفانه ترین قسمت انلاین رو شاهد هستیم چون لوت باکس نداره در ضمن این بازی از 10 حداقل باید 9 بگیره از هر لحاظ به غیر از spec ops
avatar
الهام ناصری / سردبیر
.
01 آذر 1400، 13:03
پاسخ
0
0
@سهیل حسنی فرد
ممنون از نقد و بررسی جالبتون. امیدوارم مخاطب هایی که مقاله رو کامل می‌خونن نقد شما رو هم ببینن و در موردش نظر بذارن.
avatar
GHOST
.
15 فروردین 1399، 01:54
پاسخ
0
0
آیا میشه مثل نسخه ww2 با Bot ها بازی کرد؟ منظورم توی بخش آنلاینه.
avatar
GAMER
.
08 اسفند 1398، 11:43
پاسخ
0
0
این دلار دیگه خیلی رو مخ تا دو روز پیش من درن وارفار برایps4قیمتش۵۵۰هزارتومان بود حالا یکم دلار رفت بالا شد۶۷۰هزار تومان واقعا برای خودمون متاسفم
avatar
سعید جلالی
.
15 بهمن 1398، 23:38
پاسخ
0
1
در یک کلام: بی نظیره این بازی
avatar
مرتضی
.
15 بهمن 1398، 01:08
پاسخ
1
0
مطلب کاملی بود
نمایش 1 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 54.6 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.2 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 15 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 12 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 11 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 9 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 7 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 3 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401