معرفی بهترین برنامه های ضبط مکالمه اندروید و آیفون و سایر روش های ضبط تماس

دانلود برنامه ضبط مکالمه اندروید و آیفون
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

برای ضبط مکالمه اندروید یا آیفون راه‌های مختلف و آسانی وجود دارد. در این مطلب می‌خواهیم به معرفی چندین روش ضبط تماس گوشی و همچنین معرفی 4 برنامه ضبط مکالمه آیفون و اندروید بپردازیم.

آیا تمایل دارید که تماس‌های خود را با استفاده از گوشی ضبط کنید؟ متاسفانه دستگاه‌های اندروید و آیفون به‌صورت پیش‌فرض امکان ضبط تماس‌ها را ندارد اما راهکارهای متعددی برای این کار وجود دارد؛ برای مثال می‌توان از یک دستگاه رکوردر جانبی استفاده کرد؛ اما گزینه بهتر، استفاده از یک اپلیکیشن است که تماس‌ها را در گوشی به‌صورت مستقیم ضبط می‌کند. در این مطلب می‌خواهم نحوه ضبط مکالمه اندروید و آیفون را با استفاده از روش‌های مختلف آموزش داده و سپس، برنامه های ضبط تماس آیفون و اندروید را معرفی کنیم.

برنامه ضبط مکالمه آیفون

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 


آیا ضبط مکالمه تلفنی بدون اجازه جرم است؟


در ابتدا باید بررسی کرد که آیا ضبط کردن تماس شخصی، بدون آنکه از فرد اجازه گرفته شود قانونی خواهد بود یا خیر. پاسخ به این سوال به محل زندگی کاربر بستگی دارد. قوانین فدرال آمریکا و اکثر ایالت‌های آن اظهار می‌کنند ضبط کردن تماس بدون اجازه فرد مقابل مشکلی ندارد؛ اما ایالت‌های دیگر قانونی بودن این عمل را منوط به اجازه هر دو طرف تماس می‌دانند. کشورها و ایالت‌های دیگر هر کدام قوانین خود را دارند. در ایران هم ضبط مکالمه بدون اجازه، جرم محسوب می‌شود؛ بنابراین برای آنکه مشکلی پیش نیاید بهتر است قبل از ضبط کردن تماس، از طرف مقابل اجازه بگیرید.

برنامه ضبط مکالمه دوطرفه اندروید

 


چگونه یک تماس تلفنی را در Android و iOs ضبط کنیم؟


همان‌طور که می‌دانید، هیچ قابلیت درونی برای ضبط یک تماس تلفنی در گوشی‌های اندروید و آیفون وجود ندارد؛ با این حال، این کار غیرممکن نیست. شما می‌توانید تماس‌های تلفنی آیفون یا اندروید را با تعدادی راه حل ضبط کنید. دوباره تاکید می‌کنیم که اگر قصد استفاده از این روش‌ها را دارید، اطمینان حاصل کنید که شخصی که آن طرف خط در حال مکالمه با شما است، از این موضوع که در حال ضبط کردن مکالمه هستید، با خبر شده است. آن‌ها را از این کار مطلع کنید و با رضایتشان اقدام به ضبط مکالمه کنید؛ به این صورت احتمال به دردسر انداختن خود را کاهش می‌دهید.

 

استفاده از بلندگوی تلفن حین مکالمه و ضبط مکالمه با استفاده از دستگاهی دیگر

ضبط صدا آیفون

احتمالاً این روش سریع‌ترین، آسان‌ترین و زشت‌ترین شیوه ضبط تماس اندروید و آیفون است. برای این کار به یک دستگاه دیگر که دارای میکروفون باشد و بتواند ضبط کند (مانند آیپد، کامپیوتر یا دستگاه‌های قابل حمل دیگر) نیاز خواهید داشت.

اگر در محیط آرام و ساکتی قرار دارید که می‌توانید از بلندگوی گوشی خود در آن استفاده کنید، را مهیا کنید، می‌توانید کار ضبط مکالمه را به آسانی و با طی کردن مراحل زیر انجام دهید:

 1. با مخاطب خود تماس بگیرید و بر روی آیکون بلندگو (Speaker) تپ کنید. اگر هدفون بلوتوث دارید و به گوشی اندروید یا آیفون شما متصل است، نیاز خواهید داشت که بلندگوی موردنظر را از لیست انتخاب کنید.
 2. به طرف مقابل اطلاع دهید که می‌خواهید مکالمه را ضبط کنید. ضبط مکالمه آیفون یا اندروید را توسط دستگاه دیگری که برای این کار فراهم کرده بودید، آغاز کنید.
 3. گوشی را در فاصله نزدیک و مناسبی از میکروفون قرار دهید که وقتی صحبت می‌کنید، صدایتان را به صورت واضح ضبط کند.
 4. مکالمه‌ای که ضبط کرده‌اید را در پایان کار ذخیره کنید.

در یک دستگاه دارای سیستم عامل iOS، می‌توانید از اپلیکیشن Voice Memos برای ضبط مکالمه استفاده کنید. در کامپیوتر‌های مک (Mac) و کامیپوترهای مجهز به ویندوز و لینوکس نیز می‌توانید از نرم افزار Audacity استفاده کنید. برای ضبط صدا در اندروید هم می‌توانید از یکی از برنامه‌هایی که در این مطلب معرفی شده‌اند، استفاده کنید.

 

ضبط تماس های دریافتی با استفاده از گوگل ویس (Google Voice)

گوگل ویس / Google voice

گوگل ویس یک سرویس رایگان تماس و پست صوتی است که در کشورهای آمریکا و کانادا در دسترس است. این سرویس یک شماره تلفن رایگان آمریکا، صندوق ورودی تماس صوتی و توانایی برقراری تماس‌های داخلی (به صورت رایگان) و بین‌المللی (با توجه نرخی که گوگل تعیین کرده است) را در اختیارتان قرار می‌دهد.

استفاده از سرویس گوگل ویس نیازمند اپلیکیشن آن با همین نام است که نسخه‌‌های تحت وب، اندروید و iOS آن نیز در دسترس هستند. یکی از مزایای این اپلیکیشن است که به شما اجازه ضبط تماس های تلفنی را می‌دهد. قبل از این که این کار را انجام دهید، نیاز خواهید داشت که زمانی را برای انجام تنظیمات این سرویس اختصاص دهید. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. اپلیکیشن گوگل ویس را برای آیفون از اینجا و برای اندروید از اینجا دانلود کنید. اپلیکیشن را باز کرده و با استفاده از یک حساب کاربری گوگل وارد آن شوید.
 2. روی جستجو کردن (Search) تپ کنید و شماره تلفنی را که می‌خواهید با استفاده از حساب کاربری گوگل ویس با آن ارتباط برقرار کنید، انتخاب کنید.
 3. شماره خود را تأیید کنید، سپس بعدی (Next) را بفشارید تا زمانی که از شما درخواست شود شماره تلفنتان را وارد کنید.
 4. شماره تلفنی که در گوشی آیفون یا اندروید خود از آن استفاده می‌کنید را وارد کنید، تأییدش کنید، سپس صبر کنید تا کد تأیید فعال سازی ارسال شود.
 5. حساب کاربری گوگل ویس خود را با استفاده از کدی که برایتان ارسال شده است، فعال کنید.

برای ضبط تماس‌های تلفنی با این روش یک مرحله نهایی وجود دارد که باید آن را تکمیل کنید. با استفاده از حساب کاربری گوگل خود وارد وب سایت گوگل ویس شوید. حالا روی آیکون سه نقطه در سمت چپ صفحه کلیک کنید و تنظیمات (Settings) را انتخاب کنید. زیر تماس‌ها (Calls)، گزینه های تماس‌ ورودی (Incoming call options) را فعال کنید.

حالا هنگامی که توسط حساب کاربری گوگل ویس تماس تلفنی دریافت کنید، قادر خواهید بود که با فشردن کلید چهار (4) در گوشی خود شروع به ضبط مکالمه کنید. هنگامی که این کار را انجام می‌دهید، گوگل طرف مقابل را از ضبط شدن مکالمه مطلع می‌سازد و بهتر است که قبل از این کار، او را مطلع سازید. بعد از اینکه کارتان تمام شد، می‌توانید با زدن دوباره عدد 4، ضبط مکالمه اندروید یا آیفون را متوقف کنید. تماس‌های ضبط شده خود را می‌توانید در صندوق ورودی گوگل ویس (Google Voice inbox) پیدا کنید و به آن‌ها گوش داده و یا دانلود کنید.

متأسفانه، هیچ راهی برای ضبط تماس‌‌های خروجی با استفاده از گوگل ویس وجود ندارد و فقط برای تماس‌های ورودی کاربرد دارد.

 

ضبظ مکالمه آیفون با استفاده از پست صوتی

این روش پایانی تا حد زیادی به اپراتور شما بستگی دارد؛ برای این که مشخص شود آیا این روش کار می‌کند و چقدر مفید است. اول نیاز دارید که چک کنید آیا اپراتور شما اجازه می‌دهد که پیام‌های پست صوتی خود را دانلود کنید یا نه؟

اپلیکیشن تلفن (Phone) را در آیفون خود اجرا کنید و روی تب پست صوتی (Voicemail) در گوشه پایینی سمت راست تپ کنید. اگر یک لیست از پیام‌های صوتی را می‌بینید، عالی است! می‌توانید آن‌ها را دانلود کنید و در دستگاه خود نگه دارید، پس این روش برای شما مفید است.

ضبط تماس‌ آیفون

اگر فقط گزینه تماس پست صوتی (Call Voicemail) را می‌بینید، این خبر خوبی نیست. همچنان می‌توانید این روش را امتحان کنید، اما تماس‌‌های ضبط شده شما در صندوق ورودی پست صوتی اپراتورتان قرار خواهد گرفت. نیاز خواهید داشت که راه دیگری برای ذخیره سازی خارجی پیدا کنید، شاید استفاده از روش بلندگوی تلفن که در بالا از آن صحبت کردیم.

مراحل زیر را برای استفاده از این روش دنبال کنید:

 1. با مخاطب خود تماس بگیرید و او را مطلع کنید که می‌خواهید تماس را ضبط کنید. از او بخواهید که برای لحظه‌ای پشت خط بماند.
 2. در آیفون خود، روی دکمه اضافه کردن تماس (Add Call) تپ کنید تا یک مکالمه سه طرفه شروع شود.
 3. با شماره خودتان تماس بگیرید. اگر به خوبی پیش رفت، مستقیم به صندوق ورودی پست صوتی خود می‌روید.
 4. صبر کنید تا پست صوتی پیام اتمام فرآیند را به نمایش درآورد، سپس بر روی ادغام تماس‌ها (Merge Calls) تپ کنید تا کنفرانس (تماس سه طرفه) شروع شود.

مکالمه شما مانند یک پیام ضبط می‌شود که می‌توانید آن را صندوق ورودی پست صوتی بازیابی کنید. اگر قادر به دیدن پیام‌های پست صوتی شخصیتان در اپلیکیشن تلفن هستید، می‌توانید آن را برای حفاظت دانلود کنید.

نویسنده وب سایت MakeUseOf در خصوص تجربه خود در استفاده از این روش گفته است:

اپراتور ارزان قیمت استرالیایی من اجازه نداد که تماس تلفنی را با استفاده از ترفند مکالمه سه طرفه پست صوتی ضبط کنم، من هیچ راهی برای دانلود پیام نداشتم. مسیر طی شده شما ممکن است که متفاوت باشد، اما اگر کار می‌کند، یک ضبط کننده تماس رایگان است؛ پس ارزش یادآوری را داشت.

 

استفاده از یک سرویس شخص ثالث برای ضبط تماس

چندین سرویس شخص ثالث از جمله Call Recorder ،IntCall و WeTalk Pro برای ضبط مکالمه اندروید و آیفون در گوگل پلی و اپ استور وجود دارند که استفاده از برخی از آن‌ها، آسان نیست. برخی از این سرویس‌ها رایگان نیستند و برای استفاده نامحدود و همچنین برای استفاده دقیقه‌ای از سرویس‌ها باید نرخ‌های تعیین شده را بپردازید. تمام این‌ برنامه‌ها به طور عمومی از روشی مشابه برای ضبط مکالمه آیفون و اندروید استفاده می‌کنند:

 1. اول از هرچیزی اپلیکیشن ضبط تماس مورد نظر خود برای آیفون یا اندروید را دانلود و اجرا کنید.
 2. تماسی را با یکی از مخاطبین یا هر شماره‌ای که مد نظرتان است، برقرار کنید.
 3. اپلیکیشن مورد نظر، تماس شما را در سرورهای مهیا شده برقرار خواهد کرد، در حالی که مکالمه را نیز ضبط می‌کند.
 4. هنگامی که تماس تلفنی به اتمام رسید، می‌توانید مکالمه ضبط شده را از سرور دانلود کنید.

در خصوص این روش تعداد کمی مشکل وجود دارد. اولین مشکل این است که شناسه تماس با شماره شما برای شخصی که با او تماس می‌گیرد، مطابقت داده نخواهد شد. احتمالاً او نخواهد فهمید که شما چه کسی هستید یا بدتر از آن، بسته به محل زندگی شما و کسی که با او تماس می‌گیرید، یک شماره ناشناس دریافت خواهد کرد.

مشکل دیگر، مشکل امنیتی آشکار داشتن یک سرویس ضبط تماس‌های تلفنی برای شما است. اگر موضوع تماس‌های شما بسیار مهم و حساس هستند، بهترین کار این است که از این روش اجتناب کنید. اما اگر موضوع مکالمات شما چندان حساس نیست و برای به یاد آوردن مواردی خاص است، استفاده از این برنامه های ضبط مکالمه هیچ ایرادی ندارد.

 


بهترین برنامه های ضبط مکالمه اندروید و آیفون


در این بخش می‌خواهیم به معرفی چندین برنامه ضبط مکالمه اندروید و آیفون بپردازیم و لینک دانلود آن‌ها را ارائه دهیم.

 

برنامه ضبط مکالمه آیفون TapeACall

اپلیکیشن TapeACall قادر است تماس‌های ورودی و خروجی کاربر را بدون هیچ‌گونه محدودیتی در طول تماس انجام شده، ضبط کند. شما می‌توانید به این تماس‌های ضبط شده در گوشی خود، گوش دهید و یا آن‌ها را در یک فضای ذخیره‌سازی ابری آپلود کرده و از طریق ایمیل و دیگر برنامه‌های اجتماعی آن‌ها را به اشتراک بگذارید؛ اما مراحل ضبط کردن با این برنامه کمی پیچیده است که در ادامه این مراحل توضیح داده می‌شود.

برنامه ضبط مکالمه آیفون TapeACall

برای آنکه بخواهید یک تماس خروجی را ضبط کنید، می‌بایست برنامه TapeACall را باز کرده و روی دکمه Record ضربه بزنید. شماره تلفنی که می‌خواهید با آن تماس گرفته و ضبط شود، روی صفحه نمایش نشان داده می‌شود. حال روی Call ضربه بزنید تا عملیات ضبط فعال شود. مجددا روی گزینه Add Call کلیک کنید تا با شماره‌ای که مدنظرتان هست تماس گرفته شود؛ زمانی که فرد، تماس شما را جواب داد روی Merge کلیک کنید تا عملیات ضبط آغاز شود.

اگر بخواهید یک تماس دریافتی را ضبط کنید کافی است روی دکمه Record کلیک کنید تا عملیات ضبط تماس آغاز شود. مجددا از شما خواسته می‌شود تا خط ضبط را شماره‌گیری کنید. با شماره تماس گرفته و دکمه Merge را بزنید تا تماس‌ها با هم ادغام شوند. این اپلیکیشن بر مبنای یک تماس سه خطه کار می‌کند که توسط چهار شرکت بزرگ آمریکایی نظیر وریزون وایرلس، AT&T ، T-Mobile و Sprint پشتیبانی می‌شود. نسخه رایگان TapeACall تنها 60 ثانیه از هر تماس ضبط شده را پخش می‌کند اما می‌توان با پرداخت 9.99 دلار از نسخه کامل و بدون محدودیت آن استفاده کنید.

دانلود برنامه ضبط مکالمه آیفون TapeACall

 

برنامه ضبط مکالمه اندروید Call Recorder

کار با اپلیکیشن Call Recorder بسیار آسان بوده و تماس‌ها به‌صورت اتوماتیک ضبط می‌شوند. در صفحه هوم چهار دسته‌بندی مختلف برای ذخیره تماس‌های ضبط شده کاربر وجود دارند، این گروه‌ها عبارتند از همه تماس‌ها، تماس‌های ورودی، تماس‌های خروجی و تماس‌های مهم. شما می‌توانید در قسمت Settings این اپلیکیشن، تعیین کنید که همه تماس‌ها و یا فقط تماس‌های ورودی و یا خروجی به‌صورت اتوماتیک ضبط شوند. همچنین می‌توان در این قسمت، شماره تلفنی که مایل هستید تماس‌های مربوط به آن ضبط نشوند را تعیین کنید، برای باز کردن اپلیکیشن PIN کد بگذارید و یا نوع فایل صوتی ضبط شده را تغییر دهید.

دانلود برنامه ضبط مکالمه اندروید Call Recorder

برای ضبط کردن یک تماس خروجی، کافی است همان‌‎گونه که در حالت عادی با فرد موردنظر خود تماس می‌گیرید، تماس بگیرید. اگر اپلیکیشن را در حالت ضبط اتوماتیک قرار داده باشید، برای ضبط کردن یک تماس ورودی نیز اصلا لازم نیست کار خاصی انجام دهید. پس از آنکه تماس به پایان رسید اپلیکیشن Call Recorder را باز کنید. در همه قسمت‌ها محلی برای ثبت تماس‌های خود مشاهده خواهید کرد. همچنین می‌توان تماس ضبط شده را در هنگام پخش کردن و شنیدن آن جلو یا عقب ببرید و آن را متوقف کنید. همچنین می‌توان تماس‌های خود را با برچسب‌هایی نظیر بااهمیت و یا حذف‌شده، نشانه‌گذاری کرده و یا از طریق ایمیل و سایر رسانه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشت.

در صفحه هوم اپلیکیشن، می‌توانید روی آیکون سه نقطه کلیک کرده و یک تماس را حذف کنید یا به اشتراک بگذارید و یا جزئیات آن را مشاهده کنید. متاسفانه نسخه رایگان این اپلیکیشن حاوی تبلیغات مختلف است. اگر تمایل دارید از تبلیغات رهایی یابید می‌بایست حدود 3.99 دلار برای خرید نسخه حرفه‌ای و Pro این اپلیکیشن هزینه کنید.

دانلود برنامه ضبط مکالمه اندروید Call Recorder

 

برنامه ضبط تماس اندروید Smart Call Recorder

Smart Call Recorder اپلیکیشن دیگری است که به‌صورت کاملا اتوماتیک تماس‌های ورودی و خروجی را در اندروید ضبط می‌کند. برای استفاده از این اپلیکیشن، باید آن را باز کرده و روی آیکون سه خط افقی ضربه زده و Settings را انتخاب کنید. در این قسمت می‌توانید تعیین کنید که ضبط اتوماتیک تماس‌ها فعال باشد یا خیر. نوع نمایش نوتیفیکیشن‌های مربوط به ضبط یک تماس را انتخاب کرده و یک منبع را برای ضبط تماس‌های خود مشخص کنید.

برنامه ضبط تماس اندروید Smart Call Recorder

وقتی یک تماس ورودی و یا خروجی برقرار شود، اپلیکیشن به‌صورت اتوماتیک تماس‌ها را ضبط می‌کند. پس از اتمام تماس، اپلیکیشن را باز کنید. در این قسمت لیستی از تماس‌های ورودی و خروجی را مشاهده خواهید کرد که می‌توان آن‌ها را حذف کرد و یا به اشتراک گذاشت. با انتخاب گزینه Play Recording می‌توانید تماس ضبط شده را گوش کنید. با انتخاب گزینه Share Recording می‌توان تماس‌های ضبط شده را از طریق ایمیل و دیگر رسانه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشت.

اپلیکیشن Smart Call Recorder کاملا رایگان است و نسخه پیشرفته آن تنها یک‌سری ویژگی دارد که البته در نسخه رایگان آن نیز امکان دسترسی به این ویژگی‌ها وجود دارد.

برنامه ضبط تماس اندروید Smart Call Recorder

 


جمع بندی


همان‌طور که گفتیم، ضبط مکالمه در اندروید یا آیفون بدون اجازه طرف، در بیشتر مناطق دنیا جرم محسوب می‌شود و حتما قبل از دانلود برنامه ضبط مکالمه اندروید یا آیفون و استفاده از آن، ابتدا رضایت طرفی که می‌خواهید صدای او را ضبط کنید را به دست آورید. ضبط تماس با روش‌های مختلفی می‌تواند صورت بگیرد که در این مطلب علاوه بر معرفی چندین برنامه ضبط مکالمه آیفون و اندروید، به روش‌های فرعی انجام این کار هم پرداختیم. شما می‌توانید نظرات و تجارب خود را در این زمینه در پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران2 دیدگاه
avatar
FTi
.
19 آذر 1398، 14:37
پاسخ
0
0
ی برنامه که بشه ازش استفاده کرد واسه ضبط صدا اونم تو ایران ... کمک کنییید?این روشا سخته ی روش مستقیم ک فقط نیاز ب گوشی خودم باشه
avatar
Haji
.
11 فروردین 1398، 16:57
پاسخ
0
0
مگه این گوشی ها برای خودشون قابلیت ضبط صدا ندارن؟ یعنی چی که باید نرم افزار نصب کنیم.
avatar
علی
.
17 فروردین 1398، 09:02
پاسخ
0
0
@Haji
منظورشون اینه که قابلیت ضبط صدا اتوماتیک ندارن و برای این کار باید نرم افزار ضبط صدا اتوماتیک نصب کنید.
جدول فروش فیلم ها
 • 55.4 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.3 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 16.5 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 13.2 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 7.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6.2 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 4 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401