شغل بازنشستگی ؛ بهترین شغل ها برای افراد بازنشسته

کار بازنشستگی
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

پیدا کردن شغل بازنشستگی گاهی به دلایل اقتصادی به اجبار و گاهی برای تفریح و وقت‌گذرانی است. برای آشنایی با این مشاغل با ما همراه باشید.

گاهی پس از دوران بازنشستگی به دلایل شرایط اقتصادی و خانوادگی و گاهی به دلایل روحی و روانی، افراد به دنبال یافتن یک شغل جدید هستند. شغل‌های دوران بازنشستگی هم می‌توانند براساس مهارت‌ها و تجربیات فرد انتخاب شوند و هم می‌توانند مبنایی براساس علایق و تمایلات او داشته باشند. نکته مهم در یافتن شغل بازنشستگی در نظر گرفتن تمام جوانب و ضوابط بوده و باید شغلی متناسب با معیارهای فردی هر شخص انتخاب گردد. در این مقاله به چند مورد از بهترین موقعیت‌های شغلی پس از دوران بازنشستگی اشاره شده است.

شغل بعد از بازنشستگی

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 


بهترین شغل ها برای افراد بازنشسته


اگر بازنشستگی آن چیزی نباشد که انتظار دارید و یا درآمد شما بعد از بازنشستگی کاهش محسوسی داشته باشد، به بازگشت به کار فکر خواهید کرد. به دلیل هزینه‎‌ها و مشکلاتی که انسان در جامعه امروز دارد، درآمد بعد از بازنشستگی در بسیاری از موارد پاسخگوی هزینه‌ها و نیازهای خانواده‌ها نیست و بسیاری از بازنشستگان در این دوره به دنبال پیدا کردن یک شغل بازنشستگی مناسب هستند. البته در بعضی مواقع افراد برای پیدا کردن شغل در زمان بازنشستگی انگیزه‌ای غیر از کسب درآمد دارند و تنها به دلیل فرار از بیکاری به دنبال شغلی متناسب با علایق و مهارت‌هایشان هستند.

امروزه سازمان‌های کاریابی گزینه‌های شغلی زیادی را به افراد بازنشسته پیشنهاد می‌دهند که نه تنها آن‌ها را در بازار کار فعال نگه می‌دارد، بلکه یک منبع درآمدزایی هم برای این افراد است. شغل بازنشستگی در افزایش روحیه بازنشستگان تاثیر بسزایی داشته و به آن‌ها روحیه فعال و شادی می‌دهد و از خمودگی و کسالت افراد در دوران بازنشستگی جلوگیری می‌کند.

برخی از بازنشستگان تمایل به انجام کار تمام وقت دارند؛ در حالی که بسیاری از آن‌ها کار پاره وقت را ترجیح می‌دهند. به دلایل شرایط اقتصادی و فرار از هزینه‌های اضافی مثل بیمه سلامتی و یا تعطیلات، کارفرمایان ترجیح می‌دهند افرادی را به صورت پاره وقت و یا قراردادی استخدام کنند.

شغل بعد از بازنشستگی

موقعیت‌های شغلی بسیاری برای بازنشستگان وجود دارد؛ شغل آزاد، شغل‌های موقت، پاره وقت، کوتاه مدت و یا شغل‌های فصلی از این دست موقعیت‌ها هستند. در کار کردن فقط پول و درآمد مهم نیست، به خصوص زمانی که شما بیشتر عمر خود را صرف کار کردن کرده‌اید. در دوران بازنشستگی بسیاری از افراد به دنبال یافتن شغلی برای وقت‌گذرانی و استفاده مجدد از قابلیت‌های خود هستند.

ساده‌ترین راه برای کار کردن پس از بازنشستگی، ادامه دادن شغل قبلی به صورت پاره وقت و یا قراردادی است. اگر به  ادامه دادن شغل قبلی خود علاقه دارید، با رئیس خود در این باره صحبت کنید. اما اگر به ادامه دادن شغل قبلی خود علاقه‌ای ندارید، به دنبال شغل‌ها و گزینه‌های دیگر بگردید؛ شغلی که در انتخاب آن‌ فقط درآمد مهم نباشد، بلکه با شکل زندگی شما، علایقتان و شخصیت شما متناسب باشد.

برای پیدا کردن یک شغل بازنشستگی مناسب می‌توان از نظرات و پیشنهادات اطرافیان و یا کسانی که در این زمینه تجربه کافی دارند بهره گرفت. یک راه بسیار عالی برای درآمدزایی کار کردن برای خودتان است. شغل‌های بسیاری در دسترس هستند که شکل مستقلی داشته و درآمدزایی می‌کنند. برای یافتن این نوع شغل‌ها که متناسب به مهارت‌ها و تجربیات شما باشند، در اطراف خود جستجو کنید. در این مقاله مروری بر گزینه‌های شغلی بعد از بازشستگی داریم.

شغل برای افراد بازنشسته

 

راننده

در این موقعیت شغلی انواع مختلفی از رانندگی وجود دارد و برای داشتن چنین شغلی باید برنامه زمانی شما به راحتی قابل تغییر باشد. از طریق رانندگی برای شرکت‌هایی مثل اسنپ یا تپسی و یا رانندگی‌های مستقل مثل راننده لیموزین، راننده اتوبوس مدرسه، ون‌های حمل و نقل یا دیگر وسایل حمل و نقل می‌توان از این شغل کسب درآمد کرد. رانندگی در پیک، بهترین راه برای پول در آوردن از این شغل است. رانندگی به عنوان یک گزینه برای شغل بازنشستگی از مشاغل پرتقاضا در بسیاری از کشورهاست.

شغل مناسب بعد از بازنشستگی

 

کارکنان برگزاری رویدادها

اگر شما طرفدار موسیقی، تئاتر و هنرهایی مثل این هستید می‌توانید در برگزاری این رویدادها کمک کنید و علاوه بر اینکه از تماشای این مراسم‌ها لذت می‌برید، در ازای کمک در اجرای آن‌ها پول دریافت کنید.

این گزینه شغلی یکی از جالب‌ترین و هیجان‌انگیزترین مشاغل در بین کارهای دوران بازنشستگی است که علاوه بر کسب در آمد، فرد بدون خرید بلیط می‌تواند تماشاگر بسیاری از رویدادهای تفریحی نیز باشد.

کار بازنشستگی

 

دربان هتل

اگر در شهرستان یا شهر بزرگی زندگی می‌کنید، همیشه شغل دربان هتل را به عنوان یک گزینه در ذهن داشته باشید. ساعات کاری این شغل بازنشستگی قابل تغییر است؛ هر چند گاهی اوقات مجبور می‌شوید آخر هفته‌ها هم کار کنید. شما در این شغل به مهمان‌ها در انتخاب رستوران، رویدادها، فعالیت‌های جذاب و… کمک می‌کنید. در این شغل بعد از بازنشستگی علاوه بر مهارت و آشنا بودن به محیط، خوش‌اخلاق بودن و روابط عمومی بالا نیز بسیار مهم است.

 

سرایدار

سرایداری و نگهبانی خانه یک راه عالی برای سفر کردن بدون پرداخت هزینه‌های گزاف است. اگر شما یک زوج هستید، این شانس را دارید که هردو در این شغل استخدام شوید. در این موقعیت شغلی بعد از بازنشستگی ممکن است شما با گزینه‌های شغلی کوتاه مدت و یا حتی بلند مدت روبرو شوید. حتی اگر برنامه کاری شما قابل انعطاف باشد، می‌توانید از این شغل برای دیدن کل دنیا استفاده کنید. این کار یکی از مفرح‌ترین کارها در دوران بازنشستگی است.

 

پرستار حیوان خانگی

اگر شما دوستدار حیوانات هستید، پرستاری حیوان خانگی شغلی است که به شیوه‌های مختلف می‌توانید انجام دهید. دوستان، همسایه‌ها و یا حتی اعضای خانواده ممکن است به کسی نیاز داشته باشند تا از حیوان خانگی آن‌ها در هنگامی که صاحبان این حیوانات برای مدت طولانی خارج از خانه هستند مراقبت کند. شغل پرستاری حیوانات را هم می‌توانید به صورت خودجوش انجام دهید و هم می‌توانید به عنوان یک داوطلب در یک شرکت نگهداری حیوانات خانگی ثبت‌نام کنید. این شغل بازنشستگی برای افراد صبور و دارای مهارت برقراری ارتباط با حیوانات مناسب است.

بهترین شغل بعد از بازنشستگی

 

خرده فروشی

خرده‌فروشی‌ها همیشه موقعیت‌های شغلی مختلفی برای استخدام دارند؛ بخصوص در نزدیکی تعطیلات. اگر به دنبال یک شغل تمام وقت نیستید، یک شغل پاره وقت در یک خرده فروشی در نزدیکی تعطیلات، شغلی مناسب برای شما است. شما ساعات کاری خود را براساس برنامه روزانه خود تنظیم می‌کنید. بسیاری از خرده‌فروشی‌ها برای کارکنان خود تخفیف و امتیازات دیگری را در نظر می‌گیرند. این شغل بازنشستگی نیز به مهارت برقراری ارتباط با مشتری نیاز دارد.

 

جانشین و یا دستیار معلم

اگر به کار کردن با کودکان علاقه دارید، شغل جانشینی و یا دستیار معلم یک گزینه مناسب برای شما است. در بسیاری از مدارس نیازی به تحصیلات آکادمیک برای استخدام شدن ندارید. اگر در این شغل استخدام شوید، می‌توانید یک موقعیت را براساس توانایی‌هایتان انتخاب کنید. به جز دستیاری معلم، موقعیت‌های شغلی دیگری هم در مدارس وجود دارد؛ مثل کارکنان سرویس‌دهی غذا، رانندگان اتوبوس و غیره. دستیار معلم یک شغل بازنشستگی مناسب برای این دوران است.

مشاغل برای افراد بازنشسته

 

کارکردن در تفرجگاه ها

کار کردن در تفرجگاه‌ها شغلی بسیار مناسب برای فرار از ساعات کاری روتین ادارات است. اگر شما نزدیک ساحل یا کوهستان هستید، این گزینه شغلی را در نظر بگیرید. بسیاری از تفریح‌گاه‌ها به صورت تمام وقت در طول سال کار می‌کنند و محدود به زمان یا فصل خاصی نیستند.

در این شغل هم امکان کار تمام وقت هست و هم پاره وقت. شما در این موقعیت‌ شغلی می‌توانید از مهارت‌هایتان استفاده کنید و یا می‌توانید کاری کاملا متفاوت با آنچه تاکنون به آن مشغول بوده‌اید را انجام دهید. کار کردن در تفرج‌گاه‌ها یک شغل بازنشستگی مناسب است که در بالا بردن روحیه افراد بسیار موثر است.

 

پرستار پاره وقت

پرستاران بازنشسته می‌توانند برای این موقعیت شغلی گزینه مناسبی باشند؛ بخصوص برای بیمارانی که نیاز به مراقبت تمام وقت داشته و تحت مراقبت‌های پزشکی و دارویی تخصصی هستند. این موقعیت شغلی به صورت شیفتی نیست و می‌تواند یک کار 24 ساعته و یا پاره وقت باشد. شیفت‌های کاری در پرستاری پاره وقت از 4 الی 12 ساعت متغیر بوده و به 2 الی 3 روز در هفته محدود می‌شود.

 

کارآفرینی

شما به صورت آنلاین در فروشگاه‌های مجازی و یا در فروشگاه‌های محلی می‌توانید محصولات تولیدی خود را بفروشید و در واقع یک کارآفرین در زمینه تخصصی خود شوید. برای مثال شما می‌توانید از دستپخت فوق‌العاده خود استفاده کرده و مرباها، ترشی‌ها، شیرینی‌های خانگی و غذاهای خوشمزه را بفروشید و یک کیترینگ خانگی راه بیندازید و از مهارت‌ها و تجربیات خود کسب درآمد کنید. کارآفرینی یک گزینه مناسب به عنوان شغل بازنشستگی است.

کار بعد از بازنشستگی

 

مشاوره خصوصی

این شغل برای افرادی که به بیکاری و استراحت بیش از حد عادت ندارند و از نشستن در خانه بیزارند مناسب است.

افرادی با مهارت‌های IT، مالی و مدیریتی می‌توانند به صورت خصوصی در شرکت‌های خصوصی و نوپا مشاوره بدهند و علاوه بر کمک به این کمپانی‌ها در پیشرفت کردن، از این راه کسب درآمد کنند. مراکزی مثل مبارزه با فقر، سازمان‌های حامی هنر و یا اورگان‌های حافظ محیط زیست به مهارت این افراد نیاز دارند و مشاورین خصوصی با این مهارت‎‌ها می‌توانند در این زمینه‌ها علاوه بر کمک به آن‌ها و کسب درآمد، در یک عمل خیرخواهانه و بشردوستانه موثر و کمک‌کننده باشند. این موضوع برای بسیاری از افراد حس بسیار خوبی را به ارمغان می‌آورد.

کارهای دوران بازنشستگی

پیدا کردن شغل بازنشستگی مناسب برای بسیار از افراد یک مورد حیاتی و برای بعضی یک موقعیت برای فرار از بیکاری است. در این مقاله به شغل‌های مناسب در دوران بازنشستگی اشاره شده است. شما برای دوران بازنشستگی خود چه شغلی را ترجیح می‌دهید؟

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران6 دیدگاه
avatar
sr
.
15 شهریور 1401، 10:14
پاسخ
0
0
با این مطالب تون فقط احساس توهین ب کارمندان بهم دست داد ، متاسفم واستون ، نگهداری از حیوان خانگی؟خدا لعنتتون کنه ، حداقل در مورد ی کسب و کار خوب حرف میزدین
avatar
تم تولد و لوازم تولد
.
10 خرداد 1401، 12:18
پاسخ
0
0
ممنونم از مطالب خوبی که همیشه توی سایتتون قرار میدید. شغل من هم تولید تم تولد دخترانه و تم تولد پسرانه با بهترین کیفیت و ارزان ترین قیمت ، عمده فروشی تم تولد و فروش عمده لوازم تولد با بهترین شرایط .
avatar
الی
.
11 دی 1400، 11:09
پاسخ
0
0
به نظر من اشتغال مجدد برای افراد بازنشسته خیلی هم خوبه. واقعا حوصله شون سر میره بعد از این همه سال کار کردن.
avatar
محمد
.
19 شهریور 1400، 03:31
پاسخ
0
0
متاسفانه در ایران فرد بازنشسته به شغلی که علاقه دارد مجوز کار کردن نمی دهند بنده در سن ۴۷ سالگی بازنشست شدم که بعضی ها در این سن تازه میخواهن شروع به کار کنن خواستن دفترچه هوشمند برای کار با تاکسی را بگیرم که گفتن شامل حال بازنشسته نمیشود
avatar
کوین
.
30 مرداد 1399، 02:55
پاسخ
0
1
توجه توجه: دوستانی که قبلا در سایت*** سرمایه گذاری کردن آدرس سایت از com. به net. تغییر یافت.برای ورود افرادی که قبلا ثبت نام کردند از لینک زیر استفاده کنند با همان رمز عبور قبلی خودتان،و نیازی به ثبت نام مجدد نیست و میتوانید سود دلاری خودتون مثل قبل برداشت کنید،و اماافرادی که جدیدا میخواهند ثبت نام کنند و شروع به فعالیت کنند نیز میتوانند از لینک زیر استفاده کنند پشتیبانی سایت ۲۴ ساعت پاسخگو شما درباره نحوه فعالیت و سرمایه گذاری هستند،بعد از ثبت نام کردن هر موقع که میخواهید با صندوق سرمایه گذاری فعالیت کنید اگه داخل گوگل هم اسم سایت بنویسید میتوانید با رمز عبوری که ثبت نام کردید وارد سایت بشوید. نکته:لطفا بدون فیلتر شکن وارید شوید. (پیام سردبیر: برای تبلیغ، به واحد تبلیغات پلازامگ مراجعه کنید؛ با تشکر)
نمایش 1 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها