فیلم هایی درباره مواد مخدر؛ از Blow تا Trainspotting

بهترین فیلم های مواد مخدر
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

ساختن یک فیلم سینمایی درباره مواد مخدر که به شکل موفق عمل کند به مقوله‌های مشخصی نیاز دارد. در این مقاله بهترین فیلم های مواد مخدر و دلیل موفقیت آن‌ها را بررسی خواهیم کرد. با ما باشید.

مقوله مواد مخدر از جمله مواردی است که توجه کارگردانان بسیاری را در حیطه سینما به خود جلب کرده است. به بیان دیگر می‌توان گفت آثار گوناگون با ساختارهای متنوعی تاکنون در رابطه با مواد مخدر ساخته شده‌اند که هر یک دارای نقاط ضعف و قوت ویژه خود هستند. در این مقاله قصد داریم بهترین فیلم های مواد مخدر را برای شما فهرست کنیم که موفق به جلب نظر مثبت همگانی شده‌اند. دلیل این موفقیت به موارد مختلفی بستگی دارد که در فهرست پایین در رابطه با هر فیلم به برخی از آن‌ها اشاره کرده‌ایم. با پلازا همراه باشید تا بهترین فیلم های مواد مخدر را با همدیگر بررسی کنیم.

بهترین فیلم های مواد مخدر

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 • بهترین فیلم های مواد مخدر
  • فیلم Blow / 2001
  • فیلم Candy / 2006
  • فیلم Pusher / 1996
  • فیلم Human Traffic / 1999
  • فیلم The Panic in Needle Park / 1971
  • فیلم Maria Full of Grace / 2004
  • فیلم Enter the Void / 2009
  • فیلم Christiane F. / 1981
  • فیلم Fear and Loathing in Las Vegas / 1998
  • فیلم Easy Rider / 1969
  • فیلم A Scanner Darkly / 2006
  • فیلم Requiem for A Dream / 2000
  • فیلم Go / 1999
  • فیلم Pineapple Express / 2008
  • فیلم 24 Hour Party People / 2002
  • فیلم Limitless / 2011
  • فیلم Drugstore Cowboy / 1989
  • فیلم Traffic / 2000
  • فیلم Dazed and Confused / 1993
  • فیلم Trainspotting / 1996

 


بهترین فیلم های مواد مخدر


در ادامه با 20 فیلم سینمایی درباره مواد مخدر آشنا می‌شویم.

 

20. فیلم Blow / 2001

بهترین فیلم های مواد مخدر / فیلم سینمایی درباره مواد مخدر

در رتبه بیستم فهرست بهترین فیلم های مواد مخدر فیلم Blow قرار دارد که در سال 2001 منتشر شده است. فیلم Blow روایتی بر اساس واقعیت از زندگی تبه‌کاری به نام جورج یونگ (George Jung) است که شغل اصلیش قاچاق کوکائین محسوب می‌شد. ایفای نقش این شخصیت در این فیلم برعهده جانی دپ (Johnny Depp) بود. برای آشنایی با زندگی‌نامه جانی دپ می‌توانید به این مطلب مراجعه کنید. ماجرای فیلم از این قرار است که معاملات ماریجوانا توسط یونگ سبب به زندان افتادنش می‌شوند و بلافاصله بعد از این‌که از زندان آزاد می‌شود، او شروع به قاچاق کوکائین از کشور کلمبیا به آمریکا می‌کند. نقش آفرینی موثر جانی دپ در این نقش سبب شده است که شخصیت اصلی فیلم Blow طرفداران زیادی پیدا کند.

 

19. فیلم Candy / 2006

بهترین فیلم های مواد مخدر

رتبه نوزدهم فهرست بهترین فیلم های مواد مخدر به فیلم Candy تعلق دارد. در این فیلم که کل آن روایتی حول محور عشق و اعتیاد محسوب می‌شود، هیث لجر (Heath Ledger) و ابی کورنیش (Abbie Cornish) به ایفای نقش پرداخته‌اند. برای آشنایی با بیوگرافی هیث لجر می‌توانید به این مطلب پلازا مراجعه کنید. ماجرای فیلم Candy که به سه قسمت تقسیم شده است، داستان رابطه میان زوجی را روایت می‌کند که در فراز و نشیب مصرف قرص‌های روان‌گردان و معضلات پس از آن قرار می‌گیرند.

نیل آرم‌فیلد (Neil Armfield) نویسنده و کارگردان فیلم به نوعی این پیام را با اثرش منتقل می‌کند که درگیرشدن در رابطه عاطفی در عین مصرف مواد مخدر، نتایج فاجعه‌باری می‌تواند داشته باشد.

 

18. فیلم Pusher / 1996

بهترین فیلم های مواد مخدر

همچنین بخوانید :

در جایگاه هیجدهم فهرست بهترین فیلم های مواد مخدر فیلم Pusher قرار دارد. این فیلم که توسط نیکولاس ویندینگ رفن (Nicolas Winding Refn) کارگردانی شده است، یک تریلر دانمارکی در رابطه با داستان مواد فروشی به نام فرنک (Frank) است که پس از از دست‌دادن میزان زیادی پول در یک معامله، به مخمصه می‌افتد؛ چراکه فقط چند روز فرصت دارد تا پول از دست‌رفته را به رئیس خود بازگرداند.

ایفای نقش فرنک در فیلم Pusher بر عهده مدز میکلسن (Mads Mikkelsen) قرار گرفته است و عملکرد تحسین‌برانگیز او به همراه سبک فیلم‌سازی خشن ویندینگ رفن دست به دست هم داده‌اند تا با اثری درخور مواجه شویم که از ابتدا تا آخر ما را درگیر خود می‌کند.

 

17. فیلم Human Traffic / 1999

بهترین فیلم های مواد مخدر

جایگاه هفدهم فهرست بهترین فیلم های مواد مخدر به فیلم Human Traffic اختصاص دارد که در سال 1999 منتشر شده است. در این فیلم بازیگرانی همانند دنی دایر (Danny Dyer) به ایفای نقش پرداخته‌اند. راوی فیلم Human Traffic جان سیمز (John Simms) در ابتدای آن مخاطبان را به دنیای کوچک پنج فرد مبتلا به اعتیاد معرفی می‌کند که برای آخر هفته برنامه ویژه‌ای چیده‌اند. ژانر این فیلم نوعی از کمدی شدیدا خودمانی است که در زمینه استفاده از الفاظ رکیک نیز راحت عمل می‌کند. حتی می‌توان گفت فیلم Human Traffic در جرگه آثاری قرار می‌گیرد که در اواخر دهه 90 ژانر مستقلی در صنعت سرگرمی برای خود دست‌وپا کردند.

 

16. فیلم The Panic in Needle Park / 1971

بهترین فیلم های مواد مخدر

شانزدهمین جایگاه فهرست بهترین فیلم های مواد مخدر به فیلم The Panic in Needle Park اختصاص دارد که در سال 1971 انتشار یافته است. این فیلم ماجرای زن جوانی را روایت می‌کند که عاشق مواد فروشی می‌شود که در محوطه بدنام Needle Park نیویورک زندگی می‌کند. در این فیلم که دومین حضور آلپاچینو در سینما محسوب می‌شود، این ستاره محبوب اولین نشانه‌های نبوغ خود را با ایفای نقش سختش به نمایش می‌گذارد؛ نقشی که به نوعی او را برای تجربه بعدیش در فیلم پدرخوانده (The Godfather) آماده کرد.

جری شاتزبرگ (Jerry Schatzberg) و سبک کارگردانی مستندگونه او در فیلم The Panic in Needle Park واقع‌گرایی خاصی به فیلم بخشیده است که به همراه بازی‌های درخشان آن ما را مجاب می‌کند که به تماشای آن بنشینیم.

 

15. فیلم سینمایی قاچاق مواد مخدر Maria Full of Grace / 2004

فیلم مواد مخدر ایرانی / فیلم سینمایی قاچاق مواد مخدر

در جایگاه پانزدهم فهرست بهترین فیلم های مواد مخدر اثری به نام Maria Full of Grace قرار دارد که در سال 2004 به انتشار رسیده است. داستان فیلم Maria Full of Grace در رابطه با یک دختر حامله 17 ساله کلمبیایی است که به دلیل فقر مالی تصمیم می‌گیرد وارد حیطه قاچاق مواد مخدر از کشور خود به آمریکا شود. این دختر که ماریا ایوارز (Maria Ivarez) نام دارد، در قبال مقدار مشخصی پول میزان زیادی قرص روان‌گردان را قورت می‌دهد؛ در حالی که هم سلامت خود و سلامت بچه خود را به خطر می‌اندازد.

موقعیت فیلم Maria Full of Grace از جمله موقعیت‌های پرتنشی است که احتمالا برخی از مخاطبان توان تحمل آن را نداشته باشند؛ بنابراین اگر به دنبال فیلمی پرتنش در رابطه با مواد مخدر هستید، این اثر قدرتمند را از دست ندهید.

 

14. فیلم Enter the Void / 2009

فیلم سینمایی درباره مواد مخدر

در رتبه چهارده فهرست بهترین فیلم های مواد مخدر فیلم Enter the Void قرار دارد. Enter the Void با روایتی منحصربه‌فرد، ماجرای یک موادفروش آمریکایی را در مقابل چشم‌هایمان قرار می‌دهد که پس از مرگ خود شروع به دیدن برخی از رویدادهای پیرامون خود می‌کند. او که اسکار (Oscar) نام دارد، در حین یک معامله توسط پلیس شهر توکیو تعقیب و کشته می‌شود و پس از آن شاهد تجربه پس از مرگ و پرواز روح او هستیم که در واقع ادامه فیلم توسط این روح و از دید آن برایمان روایت می‌شود.

روح اسکار به شکلی غیرقابل کنترل به مکان‌های مختلف سفر کرده و تجربه‌ای منحصربه‌فرد را برای مخاطبان فیلم رقم می‌زند. کارگردان فیلم Enter the Void گاسپار نوئه (Gaspar Noe) است که در زمینه ساخت فیلم‌هایی با مضامین متفاوت، تبحر دارد.

 

13. فیلم Christiane F. / 1981

فیلم سینمایی درباره مواد مخدر

سیزدهمین فیلم فهرست بهترین فیلم های مواد مخدر Christiane F. نام دارد. فیلم Christiane F. ماجرای مرعوب‌کننده و واقعی یک بازیگر و موسیقی‌دان زن آلمانی را روایت می‌کند که در سن جوانی به هروئین اعتیاد پیدا می‌کند. کودکی این زن که کریستیان ورا فلچرینوو (Christiane Vera Felscherinow) نام دارد، با خشونت، اعتیاد و همچنین روسپی‌گری سپری شده است. این فیلم بر اساس یک کتاب اتوبیوگرافی ساخته شده و ناتیا برونکهورست (Natja Brunckhorst) نقش اصلی آن را ایفا می‌کند.

فیلم Christiane F. که با بوجه کمی نیز ساخته شده است و در آن یکی از آهنگ‌های دیوید بووی (David Bowie) هم همراهیمان می‌کند، با جلوه‌های شوکه‌کننده‌اش ما را به پای صفحه‌نمایشمان میخکوب می‌کند.

 

12. فیلم Fear and Loathing in Las Vegas / 1998

فیلم مواد مخدر آمریکایی

در جایگاه دوازدهم فهرست بهترین فیلم های مواد مخدر عنوان Fear and Loathing in Las Vegas قرار دارد. کارگردان این فیلم که اقتباسی از یک رمان به همین نام اثر هانتر تامپسون (Hunter S. Thompson) محسوب می‌شود، تری گیلیام (Terry Gilliam) نام دارد. فیلم Fear and Loathing in Las Vegas اثری سردرگم‌کننده، ژولیده و البته درگیرکننده است.

در ماجرای فیلم جانی دپ (Johnny Depp) و بنیسیو دل تورو (Benicio Del Toro) سوار یک خودرو کروکی می‌شوند تا از طریق صحرای نوادا (Nevada) از لاس وگاس (Las Vegas) سر در بیاورند و البته در میانه راه یک بیگانه و چندین عادت بد را نیز همراه خود کنند! سبک کارگردانی گیلیامز در فیلم Fear and Loathing in Las Vegas به خوبی به بازی‌های دپ و دل تورو تکمیل شده است.

 

11. فیلم Easy Rider / 1969

فیلم سینمایی درباره مواد مخدر

در جایگاه یازدهم فهرست بهترین فیلم های مواد مخدر فیلم Easy Rider قرار دارد. در Easy Rider که در عین حال یک اثر جاده‌ای (Road Trip) نیز محسوب می‌شود، پیتر فوندا (Peter Fonda) و دنیس هاپر (Dennis Hopper) با موتورهای خود، به همراه مقدار زیادی پول که از طریق معامله مواد مخدر در مرزهای مکزیک به دست آمده است، دور کشور آمریکا سفر می‌کنند.

جا دارد بگوییم که بعدها جک نیکلسون (Jack Nicholson) نیز به این جمع اضافه می‌شود. هاپر که در عین حال کارگردان فیلم نیز محسوب می‌شود، در این اثر تصمیم به استفاده از تصویر مواد مخدر واقعی برای افزایش میزان اعتبار فیلم گرفته است.

 

10. فیلم A Scanner Darkly / 2006

فیلم سینمایی درباره مواد مخدر

همچنین بخوانید :

در جایگاه دهم فهرست بهترین فیلم های مواد مخدر A Scanner Darkly قرار دارد. این فیلم که در سال 2006 منتشر شد، بر اساس رمانی نوشته شده توسط فیلیپ ک دیک (Philip K. Dick) ساخته شده است که خود او از مواد مخدر استفاده می‌کرد. وقایع فیلم A Scanner Darkly در آرمانشهری در آینده اتفاق می‌افتند که در آن 20 درصد از جمعیت جهان به ماده‌ مخدری با نام Substance D اعتیاد پیدا کرده‌اند.

از جمله بازیگران این فیلم می‌توان به کیانو ریوز (Keanu Reeves)، رابرت داونی جونیور (Robert Downey Jr) و وودی هرلسون (Woody Harrelson) اشاره کرد. همچنین جا دارد اشاره کنیم که فیلم در مرحله تدوین به صورت انیمیشنی (Rotoscoped animation) درآمده است. اگر به اثری با حال‌ و هوای سورئال در رابطه با مواد مخدر علاقه‌مند هستید، این فیلم را از دست ندهید.

 

9. فیلم Requiem for A Dream / 2000

فیلم سینمایی درباره مواد مخدر

در جایگاه نهم فهرست بهترین فیلم های مواد مخدر عنوان Requiem for A Dream قرار دارد. فیلم Requiem for A Dream از جمله آثاری است که با فضای تاریک و منحصربه‌فرد خود، عواقب استفاده از مواد مخدر را به خوبی به تصویر کشیده است. این فیلم درن آرنوفسکی (Darren Aronofsky) که موفق به دریافت جایزه اسکار نیز شده است، داستان یک زوج جوان را به تصویر می‌کشد که ایفای نقش اعضای آن بر عهده جنیفر کانلی (Jennifer Connelly) و جرد لتو (Jared Leto) گذاشته شده است.

تلاش ناامیدانه این زوج جوان برای دسترسی به مقدار مشخصی از هروئین سبب درگیری با دردسرهایی همانند فحشا و همچنین قطع عضو می‌شود. فیلم Requim For a Dream علاوه بر این موارد درون‌مایه پوچی و درجا زدن را نیز از طریق روایت اعتیاد یک زن بیوه به قرص‌های لاغری نشان می‌دهد. اگر به مضامینی همانند ناامیدی و پوچی در قالب فیلمی در رابطه با مواد مخدر علاقه‌مندهستید، این اثر را حتما ببینید.

 

8. فیلم Go / 1999

فیلم سینمایی درباره مواد مخدر

در جایگاه هشتم فهرست بهترین فیلم های مواد مخدر فیلم Go قرار دارد. Go داستان کیتی هولمز (Katie Holmes) را در حالی که در یک سوپرمارکت وظیفه رسیدگی به قفسه‌ها را دارد روایت می‌کند. کل روایت فیلم Go به سه شاخه تقسیم بندی می‌شود که هر سه حول محور یک معامله مواد مخدر که در یک فروشگاه محلی در جریان است، اتفاق می‌افتند.

با پیشروی هرکدام از خطوط داستانی شاهد آشکار شدن اطلاعات جدیدی در رابطه با داستان فیلم Go می‌شویم؛ تا جایی که می‌فهمیم ماجرا فراتر از یک معامله مواد مخدر معمولی است. از جمله مواردی که می‌توان آن را نقطه قوت فیلم Go نامید، روایت غیرخطی آن محسوب می‌شود که مخاطب را تا آخر فیلم درگیر می‌کند.

 

7. فیلم Pineapple Express / 2008

فیلم سینمایی قاچاق مواد مخدر

همچنین بخوانید :

هفتمین رتبه فهرست بهترین فیلم های مواد مخدر به فیلم Pineapple Express اختصاص دارد که در سال 2008 انتشار یافته است. این فیلم که تهیه‌کننده آن جود آپاتو (Judd Apatow) از مهره‌های کلیدی ژانر کمدی محسوب می‌شود، یک اثر دیوانه‌وار و با فرازو‌نشیب‌های بسیار در رابطه با مواد مخدر است که نقاط اوج آن از جمله موارد قابل توجه اثر به حساب می‌آیند.

داستان فیلم ماجرای دیل با بازی سث روگن (Seth Rogen) و معامله‌گر او  سائول با بازی جیمز فرانکو (James Francos) را روایت می‌کند که در بند مخمصه یک مواد فروش می‌افتند و دلیل این امر نیز مشاهده ارتکاب قتلی توسط همین مواد فروش توسط آن‌ها است. تنها راه‌چاره این دو نفر فرار کردن از دست اوست و ساختار فیلم نیز بر همین اساس بنا شده است؛ تا جایی که بعضا احساس می‌کنید خود شما نیز به عنوان مخاطب تحت تاثیر مواد مصرف شده قرار گرفته‌اید!

 

6. فیلم 24 Hour Party People / 2002

فیلم مواد مخدر ایرانی / فیلم سینمایی قاچاق مواد مخدر

ششمین جایگاه فهرست بهترین فیلم های مواد مخدر به فیلم 24 Hour Party People اختصاص دارد. فیلم 24 Hour Party People اثری در ژانر کمدی است که بازه‌های زمانی دهه 70، 80 و 90 را در خود گنجانده است. جا دارد اشاره کنیم که در این فیلم، از ویدیوهای واقعی ساخته شده بر اساس گروه‌های راک تاثیرگذار و شایعه‌های مرتبط با آن‌ها استفاده شده است.

استیو کوگان (Steve Coogan) به عنوان ستاره اصلی فیلم و در مقام روزنامه‌نگار با نام تونی ویلسون (Tony Wilson) ظاهر می‌شود. نکته قابل توجه در رابطه با فیلم 24 Hour Party People آن است که دیوار چهارم در این فیلم شکسته می‌شود؛ به طوری که حس می‌کنیم به عنوان مخاطب فردی ما را به بازدید از جنبش‌های موسیقی رخ داده در مناطق شمالی انگلستان که البته مواد مخدر نیز در آن‌ها نقش خود را ایفا می‌کند، دعوت کرده است.

 

5. فیلم Limitless / 2011

فیلم سینمایی قاچاق مواد مخدر

جایگاه پنجم فهرست بهترین فیلم های مواد مخدر به اثری با نام Limitless اختصاص دارد. در این فیلم تریلر که توسط نیل برگر (Neil Burger) کارگردانی شده است، بردلی کوپر (Bradley Cooper) به خولی توانایی‌های خود را در زمینه بازیگری برایمان به اجرا می‌گذارد.

داستان فیلم در رابطه با شخصی به نام ادی مورا (Eddie Morra) است که در جریان دنیای سریع مهمانی‌ها، معامله‌های مواد مخدر و حاشیه‌های مربوط به آن درگیر مصرف مواد روان‌گردان می‌شود؛ اما لذت این سبک زندگی جدید برخی از عواقب را نیز به همراه خود دارد. در فیلم Limitless فرازونشیب‌های اعتیاد مورا از طریق فیلمبرداری خوب و همچنین فیلمنامه هوشمندانه، به خوبی به مخاطبان انتقال داده می‌شود.

 

4. فیلم Drugstore Cowboy / 1989

فیلم مواد مخدر آمریکایی

در چهارمین رتبه فهرست بهترین فیلم های مواد مخدر فیلم Drugstore Cowboy قرار دارد. فیلم Drugstore Cowboy داستان واقعی جیمز فاگل (James Fogle) را برایمان روایت می‌کند؛ تبهکاری که اتفاقات بد دوره نوجوانی‌اش بعدها سبب اقدام او به دزدی از یک داروخانه می‌شوند. در این فیلم که توسط گاس ون سنت (Gus Van Sant) کارگردانی شده است، مت دیلون (Matt Dillon) به عنوان بازیگر اصلی در نقش فاگل (Fogle) هنرنمایی کرده است.

بازیگران دیگر فیلم شامل کلی لینچ (Kelly Lynch) و هدر گراهام (Heather Graham) هستند که در قالب افراد مبتلا به اعتیاد ایفای نقش کرده‌اند. همچنین جا دارد اشاره کنیم که فیلم Drugstore Cowboy اولین تجربه گاس ون سنت در کارگردانی محسوب می‌شود و پس از انتشار خود با گروه بازیگران خوب و همچنین موسیقی پس‌زمینه به یادمادنی‌اش تبدیل به یکی از عناوین کلاسیک در میان مخاطبان شد.

 

3. فیلم Traffic / 2000

فیلم سینمایی قاچاق مواد مخدر

در رتبه سوم فهرست بهترین فیلم های مواد مخدر فیلم Traffic قرار دارد. در این فیلم که توسط استیون سودربرگ (Steven Soderbergh) کارگردانی شده است، بازیگرانی همانند مایکل داگلاس (Michael Douglas)، کترین زتا-جونز (Catherine Zeta-Jones)، بنیسیو دل تورو (Benicio Del Toro)، دنیس کواید (Dennis Quaid) و دان چیدل (Don Cheadle) به ایفای نقش پرداخته‌اند.

ماجرای فیلم Traffic سه فقره معامله انفرادی مواد مخدر و همچنین سوء مصرف از این مواد را برایمان روایت می‌کند. این فیلم که موفق به دریافت چهار جایزه اسکار شده است، از زاویه دید شخصیت‌های مختلفی روایت شده و درون‌مایه‌های گوناگونی همانند فساد، خیانت و بازی‌های سیاسی را در محتوای خود گنجانده است. از نقاط قوت فیلم می‌توان به ترکیب پیروزمند داستان‌ سرایی پروضوح سودربرگ و قدرت محتوایی هر کدام از خطوط داستانی به خودی خود اشاره کرد.

 

2. فیلم Dazed and Confused / 1993

فیلم سینمایی قاچاق مواد مخدر

رتبه دوم فهرست بهترین فیلم های مواد مخدر به فیلم Dazed and Confused اختصاص دارد. ماجرای فیلم کمدی Dazed and Confused حول محور گروهی از دانش‌آموزان سال آخر دبیرستان در شهر تگزاس می‌گذرد که تابستان خود را با مصرف قرص‌های روان‌گردان، الکل و اذیت‌کردن دانش‌آموزان سال اولی می‌گذرانند. بازیگران اصلی فیلم عبارتند از متیو مک‌کانهی (Matthew McConaughey)، بن افلک (Ben Affleck) و میلا یوویچ (Milla Jovovich).

می‌توان گفت بازی بازیگران فیلم Dazed and Confused نمادی از دوره نوجوانی اکثر افراد در دهه 90 کشور آمریکا محسوب می‌شود. شاید به خاطر همین حس نوستالژی باشد که پس از انتشار این فیلم، موج جدیدی از طرفداران فضای مرتبط با آن از جمله کوئنتین تارانتینو (Quentin Tarantino) شروع به الهام گرفتن از آن کردند.

 

1. فیلم Trainspotting / 1996

فیلم سینمایی قاچاق مواد مخدر

نهایتا به رتبه اول فهرست بهترین فیلم های مواد مخدر رسیدیم و این رتبه به اثر دیگری جز Trainspotting که در سال 1996 منتشر شده است، تعلق ندارد. فیلم Trainspotting را که در زمان خودش اثری ناشناخته محسوب می‌شد، دنی بویل (Danny Boyle) کارگردانی کرده است و جا دارد بگوییم که این فیلم دومین اثر سینمایی او پس از فیلم Shallow Grave محسوب می‌شود.

فیلم انگلیسی Trainspotting فضای آلوده به مواد مخدر شهر ادینبرو (Edinburgh) را برای ما به تصویر می‌کشد. ایفای نقش شخصیت اصلی فیلم اوان مک‌گرگور (Ewan McGregor) واگذار شده است. او یک فرد مبتلا به هروئین را بازی می‌کند که رنتون (Renton) نام دارد؛ شخصی که در عین‌حال پس از یک‌سری از تجربیات بد همانند توهمات ترسناک، قصد دارد از شر اعتیاد خود خلاص شود. اگر به اثری جنون‌آمیز، عجیب‌وغریب و همچنین درگیرکننده در رابطه با مواد مخدر علاقه‌مند هستید، فیلم Trainspotting را از دست ندهید.

بهترین فیلم های مواد مخدر

در این مطلب، بهترین فیلم های مواد مخدر را برایتان بررسی کردیم و امیدواریم از خواندن مقاله امروزمان نهایت لذت را برده باشید. اگر نگاه کوتاهی به عناوین مختلف موچود در این فهرست بیندازیم، مهمترین عاملی که سبب موفقیت این فیلم‌ها شده است، از یک منظر خلاقیت کارگردان‌های آن‌ها محسوب می‌شود؛ خلاقیتی که چه در ساختار کلی اثر و چه در مضمون آن و همچنین نحوه روایت این مضمون سبب منحصربه‌فرد کردن فیلم و جذب مخاطبان و منتقدین شده است. امیدواریم در آینده شاهد انتشار فیلم‌های خوب دیگری نیز در این زمینه باشیم. نظر شما در رابطه با فهرست بهترین فیلم های مواد مخدر چیست؟ نظرات خود را می‌توانید از قسمت پایین و از بخش کامنت‌های سایت با ما در میان بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران2 دیدگاه
avatar
O.z
.
20 آبان 1399، 22:34
پاسخ
1
0
سلام کسی فیلم christiane f بدون سانسور رو داره در عوض میتونم هر فیلمی خواستین ارائه بدم
avatar
رسول سیارچمنی
.
14 مرداد 1399، 16:31
پاسخ
0
0
سلام در این مقاله اشاره کردین که فیلم requiem for a dream برنده جایزه اسکار شده که اشتباه هست و فقط برای بازیگر زن نامزد شده بود که اون هم نبرد
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022