راهنمای جامع مدیریت بوک مارک مرورگر ؛ کروم، فایرفاکس و …

چگونه بوک مارک را فعال کنیم
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

کاربران مرورگرهای مختلف برای استفاده آسان‌تر و سریع‌تر از بوک مارک های مهم ذخیره شده، باید آن‌ها را سازماندهی و همگام سازی کنند. با ما همراه باشید.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی، کاربران مرورگرهای اینترنت روزانه به تعداد زیادی صفحه دسترسی پیدا می‌کنند که برای استفاده آسان‌تر از آن‌ها، این صفحه‌ها را به پیج‌های بوک مارک مرورگرهای اینترنتی خود اضافه می‌کنند. اضافه شدن تعداد زیادی از این بوکمارک‌ها باعث آشفتگی کاربران و بی‌نظمی فولدر مخصوص به بوک مارک‌ها می‌شود. با سازماندهی این پیج‌ها، استفاده از آن‌ها سریع‌تر و راحت‌تر خواهد شد. علاوه بر این با سینک کردن بوک مارک‌ها در مرورگرهای دستگاه‌ها و کامپیوترهای مختلف، می‌توان در هر زمان و در هر مکانی به پیج‌های مورد علاقه خود دسترسی داشت. در این مقاله با راهنمای جامع مدیریت بوک مارک همراه شما خواهیم بود.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 


آموزش بوک مارک در مرورگرهای مختلف


آیا نمی‌توانید به راحتی بوک مارک مورد نظر خود را از بین تعداد زیاد و متنوع بوکمارک‌ها انتخاب کنید؟ در این مقاله سازماندهی بوک مارک‌ها در کروم، فایر فاکس، اینترنت اکسپلورر و Edge و سینک کردن آن‌ها در میان وسیله‌های الکترونیکی و مرورگرهای مختلف آموزش داده می‌شود.

هر چه بوک مارک‌های بیشتری بر روی مرورگر خود ذخیره کنید، فهرست بوک مارک‌ها طولانی‌تر و نامنظم‌تر می‌شود؛ بخصوص اگر شما لینک‌های خود را در فولدرهای مخصوص منظم و ذخیره نکنید.

شما می‌توانید پس از نظم دادن به آن‌ها، با بوک مارک‌های کنونی خود به راحتی کار کنید. مهم نیست که از چه مرورگری استفاده می‌کنید؛ با سازماندهی مرورگرتان شما می‌توانید به راحتی به آن‌ها دسترسی داشته باشید. همچنین می‌توانید بوک مارک‌هایتان را در بین چند کامپیوتر مختلف سینک کنید.

فرض کنید که شما بوک مارک‌ها و صفحات مورد علاقه بسیاری دارید که در طول چندین سال جمع‌آوری شده‌اند، اما به طور مناسب سازماندهی نشده‌اند. در نتیجه به دنبال یک بوکمارک خاص گشتن می‌تواند زمان‌بر باشد. اجازه دهید نحوه سازماندهی و سینک کردن آن‌ها را به شما آموزش دهیم.

 

مدیریت بوک مارک در مرورگر کروم

بوکمارک مرورگر

برای اضافه کردن یک بوک مارک در کروم روی ستاره گوشه سمت راست در بالای پنجره مرورگر کلیک کنید. یک منو نمایش داده می‌شود که به شما امکان تغییر نام بوکمارک را داده و محل ذخیره شدن آن را نشان می‌دهد. شما همچنین می‌توانید روی آیکون تنظیمات در سمت راست و بالای تصویر کلیک کرده (با سه نقطه نشان داده می‌شود) و در ادامه به قسمت Bookmarks > Bookmark this page بروید که همان منو قبلی برای شما ظاهر می‌شود.

 

یک فولدر جدید در کروم اضافه کنید

بوک مارک در مرورگر چیست

برای مدیریت بوک مارک‌ها تنظیمات را انتخاب کرده، سپس به قسمت بوک مارک‌ها و در آخر به قسمت مدیریت بوکمارک بروید. شما می‌توانید یک فولدر برای جمع‌آوری بوک مارک‌های خاص اضافه کنید. در خارج از فهرست بوک مارک‌های خودتان راست کلیک کنید. یک منو پاپ آپ ظاهر می‌شود که پیشنهاد اضافه کردن بوک مارک جدید یا یک فولدر جدید را می‌دهد. فولدر جدید را انتخاب کرده و یک نام برای آن بگذارید.

 

بوک مارک‌ها را در کروم نظم دهید

آموزش بوک مارک مرورگر

فولدر جدید در انتهای فهرست ظاهر می‌شود، اما شما می‌توانید آن را به هر مکانی که می‌خواهید جابه‌جا کنید و پس از آن بوک مارک‌های خاصی را در داخل آن ذخیره کنید.

برای حذف یک بوک مارک از یک فولدر، فولدر را در قسمت مدیریت بوکمارک باز کرده و بر روی سایت برای حذف کردن آن کلیک کنید. سپس آن را به داخل یک فولدر جدید جابه‌جا کنید. شما همچنین می‌توانید با راست کلیک کردن آن را حذف کنید تا به طور کامل از فهرست شما حذف گردد.

 

همگام سازی بوک مارک در کروم

بازیابی بوک مارک مرورگر

اگر از مرورگر کروم روی چند دستگاه استفاده می‌کنید، احتمالا مایلید که بوک مارک‌های شما بین تمام دستگاه‌هایتان سینک شوند. شما با کلیک کردن روی تنظیمات می‌توانید ویژگی همگام سازی اتوماتیک را انتخاب کنید. در بخش افراد، روی علامت کروم در انتها کلیک کنید؛ اما اگر علاقه‌ای به ثبت نام در این بخش ندارید، با اکانت گوگل خود وارد شوید.

زمانی که از شما پرسیده می‌شود که همگام‌سازی آغاز شود؟ گزینه بله را انتخاب کنید. به تنظیمات برگشته و ورود به همگام‌سازی و خدمات گوگل را انتخاب کنید. سپس ورود به مدیریت همگام‌سازی را انتخاب کرده و در این منو همگام‌سازی گزینه سینک کردن بوک مارک‌ها را روشن کنید.

 

آموزش بوکمارک در مرورگر فایرفاکس

حذف بوک مارک در فایرفاکس

پروسه بوک مارک کردن یک سایت در فایرفاکس شبیه به کروم است. همچنین می‌توانید از روش‌هایی مثل دستور Ctrl/Command + D یا انتخاب آیکون شبیه به شکل کتاب روی بوک کیس و رفتن به قسمت Bookmarks > Bookmark this page استفاده کنید. بوک مارک خود را ذخیره و نام‌گذاری کنید.

 

بوکمارک ها را در فایر فاکس نظم دهید

تنظیمات بوک مارک گوگل کروم

برای نظم دادن بوک مارک‌هایتان در فایر فاکس روی آیکون بوک مارک کلیک کرده و به قسمت Bookmarks > Show All Bookmarks بروید. یک آرشیوی از بوک مارک‌ها نشان داده خواهد شد که در هر قسمت از این منو راست کلیک کنید، می‌توانید یک فولدر جدید بسازید. سپس بوک مارک‌ها را به داخل این فولدر وارد کرده و نظم دهید. برای حذف یک بوکمارک روی آن راست کلیک کرده و حذف کنید.

 

سینک کردن بوک مارک ها در فایر فاکس

بوک مارک در مرورگر فایرفاکس

درست مثل کروم، فایر فاکس هم می‌تواند بوک مارک ‌های ذخیره شده شما را در بین چند وسیله سینک کند. در فایر فاکس بر روی آیکون تنظیمات در بالا سمت راست کلیک کرده و گزینه Options را انتخاب کنید. در صفحه آپشن برای وارد شدن به اکانت فایرفاکس کلیک کنید.

اگر اکانت فایر فاکس دارید بر روی دکمه Sign in کلیک کرده و اطلاعات خود را وارد کنید. اما اگر اکانت ندارید، یک اکانت بسازید. پس از ساخت اکانت فایر فاکس، به قسمت تنظیمات همگام سازی رفته و باکس بوک مارک ها را چک کنید.

 

بوک مارک مرورگر اینترنت اکسپلورر

نحوه بکاپ گرفتن از بوک مارک

کسانی که هنوز از اینترنت اکسپلورر استفاده می‌کنند، برای ایجاد بوک مارک باید روی آیکون ستاره در گوشه بالا سمت راست کلیک کنند. شما می‌توانید با این کار یک پیج را به عنوان پیجی از بوک مارک‌های خود انتخاب کنید و یا از منو پایینی استفاده کنید و پیج را مستقیما به نوار بوک مارک خود اضافه کنید. اگر شما نوار منو در IE دارید، بر روی بوک مارک کلیک کرده و از بین دو گزینه اضافه کردن به بوک مارک و یا اضافه کردن به نوار بوک مارک‌ها، یکی را انتخاب کنید.

 

مدیریت بوک مارک در اینترنت اکسپلورر

عدم نمایش بوک مارک مرورگر

اگر می‌خواهید بوک مارک‌هایتان را مدیریت کنید هم می‌توانید ار طریق دستور Favorites > Organize Favorites و هم از طریق کلیک کردن بر آیکون ستاره در بالا سمت راست و سپس رفتن به به Add to favorites > Organize favorites، این کار را انجام دهید.

 

یک فولدر جدید در اینترنت اکسپلورر اضافه کنید

چگونه بوک مارک را فعال کنیم

اگر شما ده‌ها و یا حتی صدها مورد بوک مارک دارید، می‌توانید سایت‌های مشابه را در یک فولدر جمع کنید. در پنجره سازماندهی بوک مارک‌ها بر دکمه New Folder کلیک کرده و آن را نام‌گذاری کنید، سپس سایت‌هایی که می‌خواهید در یک فولدر باشند را پیدا کرده و جمع‌آوری کنید. همچنین می‌توانید بر روی بوک مارک راست کلیک کرده و آن را کات کنید و سپس به فولدر جدید رفته راست کلیک کرده و پیست کنید.

 

بوک مارک ها را در فایل اکسپلورر نظم دهید

حذف بوک مارک گوگل کروم

استفاده از پنجره سازماندهی بوک مارک ها در اینترنت اکسپلورر می‌تواند آهسته و نامنظم باشد. به جای آن شما می‌توانید از File Explorer استفاده کنید که بسیار آسان تر است. فایل اکسپلورر را باز کنید و به این آدرس بروید: C:\users\[your username]\Favorites.

حالا شما می‌توانید یک فولدر جدید ایجاد کنید و بوک مارک ها را وارد آن کنید. شما حتی می‌توانید دو ویندوز اکسپلورر باز کرده و به راحتی بوک مارک های خود را در فولدرهای جداگانه ذخیره کنید.

 

آموزش بوک مارک مرورگر Microsoft Edge

حذف بوک مارک در فایرفاکس

در نسخه کنونی Microsoft Edge، بوک مارک ها شبیه به اینترنت اکسپلورر اجرا می‌شوند. برای ذخیره یک پیج، بر روی آیکون ستاره در سمت راست کلیک کرده و آن را در بوک مارک ذخیره کنید. برای داشتن دسترسی به همه بوک مارک ها روی دکمه Hub که شبیه یک ستاره دنباله‌دار است کلیک کنید. سپس شما می‌توانید برای اضافه کردن یک فولدر و افزودن بوک مارک ها به آن و سازماندهی آن‌ها، راست کلیک کنید.

 


همگام سازی، بکاپ و بازیابی بوک مارک در مرورگر ها


اگر شما از ترکیبی از مرورگرهایی شامل فایر فاکس، کروم، اینترنت اکسپلورر و Edge استفاده می‌کنید، یک برنامه سینک سازی برای همگام سازی بوک مارک ها نیاز خواهید داشت. اجازه دهید تعدادی از این برنامه‌های همگام سازی را بررسی کنیم.

 

برنامه Eversync

عدم نمایش بوک مارک مرورگر

Eversync یک برنامه گسترده است که می‌توان از آن برای سینک کردن بوک مارک‌های فایر فاکس و کروم در سیستم عامل‌های ویندوز، iOS و اندروید استفاده کرد. در ابتدا شما باید یک اکانت Eversync برای ذخیره آنلاین بوک مارک‌هایتان بسازید.

شما می‌توانید بوک مارک‌هایتان را به صورت دستی هر وقت که خواستید سینک کنید و یک گزینه برای سینک اتوماتیکی آن‌ها در هر 30 دقیقه انتخاب کنید. همچنین می‌توانید هر زمان که خواستید به صورت دستی از بوک مارک‌ها در اکانت خودتان بک آپ بگیرید که برای زمانی که در بوک مارک‌هایتان به مشکل برخوردید، این بک آپ به دردتان می‌خورد. برای بالا بردن امنیت و حفاظت بوک مارک‌هایتان آن‌ها را در حین سینک کردن، رمزگذاری کنید.

نسخه رایگان برنامه Eversync در طول دو هفته اجازه ذخیره 15000 بوک مارک با بک آپ اتوماتیک را می‌دهد. با پرداخت 4.99 دلار در ماه (یا 44.99 دلار در سال) شما می‌توانید بی‌نهایت بوک مارک و بک آپ‌های آن‌ها را ذخیره کنید.

 

برنامه Raindrop.io

چگونه بوک مارک را فعال کنیم

Raindrop.io کمی متفاوت از برنامه Eversync عمل می‌کند. به جای همگام سازی موضعی بوک مارک‌ها، شما این کار را از طریق وبسایت Raindrop انجام می‌دهید.

شما می‌توانید با استفاده از نوار ابزار Raindrop یا صفحه Raindrop، بوک مارک‌هایتان را مشاهده کرده و از آن‌ها استفاده کنید. بعد از آنکه برنامه Raindrop.io را نصب کردید و یک اکانت رایگان و گسترده ایجاد کردید، شما می‌توانید بوک مارک‌های پیشین خود را به آن اضافه کنید. بعد از آن این برنامه را برای مرورگرهای دیگر در دستگاه‌های دیگر هم نصب کرده، وارد اکانت خود شوید و بوک مارک‌های ذخیره شده خود را ببینید.

شما می‌توانید بوک مارک‌هایتان را بر اساس نوع، نام، تاریخ و دیگر مقیاس‌ها نظم دهید. با راست کلیک کردن بر یک بوک مارک شما اجازه ویرایش و یا حذف آن را پیدا می‌کنید. اصلاح و یا حذف یک بوک مارک از یک مرورگر سریعا بر روی مرورگرهای دیگر هم نشان داده می‌شود؛ چراکه همه این بوک مارک‌ها در یک مجموعه دسته‌بندی شده‌اند. برای اضافه کردن یک بوک مارک بر روی آیکون Raindrop کلیک کنید و فولدری که می‌خواهید بوک مارک در آن ذخیره شود را انتخاب کرده و دکمه افزودن بوک مارک را بزنید.

Raindrop به طور مستقیم کروم، فایر فاکس، سافاری و اپرا را ساپورت می‌کند. این برنامه با سیستم عامل‌های اندروید، iOS، ویندوز و macOS سازگار است. در اینترنت اکسپلورر و Microsoft Edge شما می‌توانید از Raindrop به عنوان یک برنامه اینترنتی برای مشاهده و باز کردن پیج‌های بوک مارک‌تان استفاده کنید.

 

برنامه RoboForm

حذف بوک مارک گوگل کروم

کسانی که از RoboForm برای مدیریت پسوورد استفاده می‌کنند، می‌توانند از آن به عنوان ابزار سینک‌سازی بوک مارک‌ها هم استفاده کنند. مثل Raindrop.io، این برنامه بوک مارک‌های قبلی شما را دریافت می‌کند. بوک مارک‌های شما به صورت اتوماتیک بر روی هر دستگاهی که این برنامه را اجرا می‌کند، سینک می‌شوند.

برای اجرای این برنامه بر روی آیکون RoboForm در سیستم راست کلیک کرده و Options را از منو انتخاب کنید. در پنجره آپشن گزینه Account & Data را انتخاب کنید. بر دکمه Import کلیک کنید. اگر بوک مارک‌های شما در فولدرها و ساب فولدرها ذخیره شده‌اند، باکس داده‌های وارد شده به ساب فولدرها را چک کنید. سپس بر دکمه Import در مرورگرهایی که حاوی بوک مارک‌های مورد نظر شماست کلیک کنید.

این برنامه با همه مرورگرهای اینترنت کار می‌کند. اگر می‌خواهید به یک بوک مارک در یک مرورگر که از این برنامه استفاده می‌کند دسترسی پیدا کنید، بر آیکون RoboForm روی نوار ابزار کلیک کرده و تمام بوک مارک‌ها را انتخاب کنید. با این کار شما می‌توانید همه فولدرهای دارای بوک مارک‌هایتان را ببینید. فولدر را باز کرده و بوک مارک مورد نظر را انتخاب کنید. همچنین در این قسمت می‌توانید برای مدیریت یک بوک مارک بر روی آن راست کلیک کنید.

با کلیک کردن بر آیکون RoboForm در نوار ابزار می‌توانید بوک مارک‌هایتان را مدیریت کنید. با راست کلیک کردن بر یک فولدر می‌توانید نام آن را عوض کرده، آن را جابه‌جا کرده و یا حتی حذف کنید. با راست کلیک کردن بر بوک مارک نیز می‌توان این اعمال را بر روی آن انجام داد.

عدم نمایش بوک مارک مرورگر

اضافه کردن صفحات اینترنتی به بوک مارک های مرورگرها یک روش رایج برای دسترسی سریع‌تر و آسان‌تر به این پیج‌ها در آینده است. در این مقاله به چگونگی سازماندهی و همگام سازی این بوک مارک‌ها پرداختیم. لطفا نظرات و سوالات خودتان را در پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 55.4 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.3 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 16.5 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 13.2 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 7.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6.2 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 4 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401