نقد و بررسی بازی Zombie Army 4 Dead War ؛ داستان، تریلر و نمرات منتقدین

بررسی بازی zombie army 4 / تریلر بازی zombie army 4
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

اخیرا بازی Zombie Army 4 Dead War با انتشار خود بازخوردهای مختلفی از سوی منتقدین دریافت کرده است. در این مقاله جوانب مختلف این بازی را بررسی می‌کنیم. با ما باشید.

یکی از عناوینی که جدیدا با درون‌مایه مقابله در برابر زامبی‌ها و در ژانر شوتر سوم شخص (TPS) منتشر شده است، Zombie Army 4 Dead War نام دارد. این بازی که توسط کمپانی Rebellion Developments ساخته شده است دنباله بازی Zombie Army Trilogy است که به عنوان یک اسپین‌-آف (Spin-off) از سری Sniper Elite و در قالب یک مجموعه منتشر شده بود. بازی Zombie Army 4 Dead War در تاریخ 4 فوریه 2020 (15 بهمن 1398) برای پلتفرم‌های PlayStation 4، ایکس باکس وان و PC منتشر شد. در مقاله‌ای که پیش رو دارید قصد داریم به بررسی داستان، تریلر، گیم پلی و نمرات منتقدین در رابطه با این بازی بپردازیم. با پلازا همراه باشید.

بازی zombie army 4 dead war / دانلود بازی zombie army 4 dead war برای کامپیوتر

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 


داستان بازی Zombie Army 4 Dead War


به عنوان پیش زمینه شاید بد نباشد به داستان سه‌گانه Zombie Army اشاره‌ای داشته باشیم. در ماه آوریل 1945 دیکتاتور آلمانی آدولف هیتلر در مقر مخفی خود Fuhrerbunker قرار گرفته است که یکی از افسرانش به او خبر می‌دهد که کشورشان در جنگ شکست خورده و شهر برلین به زودی تصاحب خواهد شد و نهایتا اینکه تسلیم شدن تنها چاره آن‌ها است. هیتلر که از شنیدن این خبر خشمگین می‌شود دستور اعدام مامور گفته شده را می‌دهد و پس از آن در طی دستور دیگری از نقشه پنهانی خود با عنوان Plan Z پرده‌برداری می‌کند. این نقشه مبنی بر احیای تمامی سربازهای شهر Wehrmacht این بار در قالب زامبی‌ها برای رویارویی با دشمن است.

ادامه ماجرا با کشمکش میان بازماندگانی همانند کارل فیربورن (Karl Fairbune) اسنایپر سازمان OSS آمریکا،‌ بوریس مدودو (Boris Medvedev) از فرماندهان ارتش سرخ، هرمان وولف (Herman Wolff) کاپیتان شهر Wehrmacht و افرم شوایر (Efram Schwaiger) با لشکر پایان‌ناپذیر زامبی‌ها ابتدا در شهر Whrmacht و سپس برلین پیگیری می‌شود. پس از آن شاهد کشته شدن هیتلر در مقرش توسط ارتش زامبی‌ها هستیم. این 4 بازمانده در عین حال به دنبال بازیابی قطعه‌های عتیقه‌ای به نام Sagarmatha می‌افتند که در رویارویی با زامبی‌ها کمکشان خواهد کرد.

دانلود بازی zombie army 4 dead war / گیم پلی بازی zombie army 4 dead war

حدود سه ماه پس از تمام این وقایع شاهد احیای هیتلر به عنوان زامبی هستیم که پس از آن در قالب رهبر زامبی‌ها آن‌ها را به عنوان ارتش جدید آلمان متحد می‌کند. هیتلر و زامبی‌ها در حال شکل دادن رایش جدید مختص زامبی‌ها هستند. وقایع بعدی حول محور تلاش بازماندگان نامبرده شده برای مقابله با این رایش و از بین بردن هیتلر برای بار دوم هستند. آن‌ها نهایتا موفق می‌شوند مقر هیتلر را به کلی نابود کنند.

وقایع بازی Zombie Army 4 Dead War یک سال پس از رویدادهای سه‌گانه Zoombie Army رخ می‌دهد. پس از شکست خوردن آدولف هیتلر، زامبی‌ها به یورش خود در سراسر قاره اروپا ادامه داده و نیروهای مقاومت نیز به مقابله با زامبی‌ها می‌پردازند. جنگ جدیدی که در این میان روی داده Dead War نام گرفته است. جا دارد اشاره کنیم که سال وقوع روایت داستانی بازی 1946 است؛ دقیقا یک سال بعد از زوال هیتلر.

دانلود بازی sniper elite zombie army 4 / دانلود بازی zombie army 4

 


گیم پلی بازی Zombie Army 4 Dead War


در رابطه با گیم پلی بازی Zombie Army 4 Dead War بد نیست در ابتدا نگاهی به مکانیزم‌های استفاده شده در گیم پلی سه‌گانه Zombie Army داشته باشیم. این تریلوژی در گیم‌ پلی خود و مکانیزم‌های آن شباهت‌های زیادی با بازی Sniper Elite V2 دارد؛ از این جهت که بازیکن نسبت به از بین بردن دشمنان از فاصله دور و از طریق اسلحه اسنایپر (به جای رویارویی نزدیک) ترغیب می‌شود. با این وجود در این بازی شاهد طراحی مرحله نسبتا خطی‌تری هستیم؛ به همراه تمرکززدایی از مخفی‌کاری (Stealth) و به نفع اکشن بیشتر.

اسلحه‌های بازی (تریلوژی) بیشتر مرتبط و نزدیک به اسلحه‌های جنگ جهانی هستند و همانند بازی V2 بازیکن می‌تواند از انواع مختلفی از سلاح همانند منفجرکننده‌ها، مین‌ها و دینامیت استفاده کند. در رابطه با استفاده از اسنایپر نیز عناصری همانند باد و زاویه آن در اصابت شلیک به هدف نقش عمده بازی می‌کنند. بازیکنان همچنین می‌توانند برای شلیک دقیقتر از حبس نفس خود استفاده کنند. قابلیت X-Ray Kill Cam در این بازی نیز وجود دارد؛ به طوری که وقتی یک شلیک با موفقیت به هدف می‌خورد، طی یک اسلوموشن شاهد سیر حرکت گلوله از سمت اسلحه تا اصابت آن به فرد مورد نظر خواهیم بود.

دانلود بازی zombie army 4 برای کامپیوتر / گیم پلی بازی zombie army 4

در رابطه با گیم پلی بازی Zombie Army 4 Dead War می‌توان گفت در این بازی از المان‌های شوتر سوم شخص سری که برخی از آن‌ها را در بالا توضیح داده‌ایم استفاده شده است. تنها تفاوت این بازی با نسخه‌های پیشین در آن است که این نسخه‌ها بیشتر بر اساس شالوده بازی Sniper Elite V2 بنا شده‌اند؛ در حالی که گیم پلی Zombie Army 4 Dead War و المان‌های آن بر پایه بازی Sniper Elite 4 بنا شده است.

جا دارد به لوکیشن‌های بازی Zombie Army 4 Dead War نیز اشاره‌ای داشته باشیم. اغلب وقایع این بازی در کشور ایتالیا اتفاق می‌افتند؛ به همراه برخی از لوکیشن‌ها که از بازی Sniper Elite 4 بازگرفته شده‌اند. کشور کرواسی تنها مکان موجود در بازی است که می‌توان آن را جدا از ایتالیا و مناطق آن دانست. نهایتا باید گفت بر خلاف بازی Elite 4، در بازی Zombie Army 4 Dead War شاهد محیط‌های متنوع‌تری هستیم؛ همانند روستا، جنگل و همچنین محیط‌های پرپیچ و خم جهنمی.

 


تریلر بازی Zombie Army 4 Dead War


در ویدیوی بالا می‌توانید تریلر بازی Zombie Army 4 Dead War را تماشا کنید.

 


نظرات منتقدین در رابطه با بازی بازی Zombie Army 4 Dead War


در ادامه نظرات و نمرات منتقدین را نسبت به بازی Zombie Army 4 Dead War بررسی خواهیم کرد. همراه پلازا بمانید.

 

Noisy Pixel: نمره 90

بازی Zombie Army 4 Dead War علاوه بر داشتن گیم پلی درجه یک و ایده‌های ناب، رویکرد جذاب و لذتبخشی نسبت به ژانر خود اخذ کرده است؛ ژانری که بیشتر از تمام مواقع نیازمند خلاقیت است. درجه‌های سختی متفاوت و توانایی انتخاب در این زمینه، در را به سوی دامنه گسترده‌ای از مخاطبان گشوده است و همچنین سبب می‌شود به مرور و با تجربه بازی رشد پیدا کرده و به دنبال چالش‌های جدیدتر باشیم.

 

Gaming Nexus: نمره 85

بازی Zombie Army 4 Dead War شبیه دوستی قدیمی است که پس از چند سال دوباره او را ملاقات می‌کنید. با وجود آنکه بازی از بسیاری از جهات مشابه نسخه‌های پیشین خود است، از یک منظر تبدیل به عنوانی شده است که دامنه مخاطبان بیشتری را هدف قرار می‌دهد. قابلیت ارتقا اسلحه‌ها، طراحی دشمنان به شیوه‌ای جدید و مکانیزم پیشرفت (Progression) بازی جزو مواردی هستند که سبب شده‌اند میزان تکرارپذیری بازی بالا رود. هسته مرکزی گیم پلی بازی با همراهی فردی دیگر (Co-op) لذتبخش‌تر نیز می‌شود و زمینه را برای ماجراجویی‌های بیشتر فراهم می‌کند. نهایتا از نقاط ضعف بازی می‌توان به حالت کمپین نسبتا خسته‌کننده و لوکیشن‌های تکراری از نسخه‌های پیشین اشاره کرد.

بررسی بازی zombie army 4 / تریلر بازی zombie army 4

 

Dark Zero: نمره 80

بازی Zombie Army 4 Dead War احتمالا تا حدودی عامه‌پسند است و همچنین برای ژانر خود نیز حرف تازه‌ای به شکل کلی ندارد؛ اما استودیو بازی‌سازی Rebellion مطمئن شده است که سری بازی‌اش پیشرفت‌های لازم را کرده است. از تم‌های مراحل تا مبارزات با اسلحه درگیرکننده و محتوای زیاد بازی تا گیم پلی لذت‌بخش بازی می‌توان نتیجه گرفت که سری بازی Zombie Army با این نسخه از یک سری بازی خوب به یک محصول سرگرمی عالی ارتقا پیدا کرده است.

 

CD-Action: نمره 75

بازی Zombie Army 4 Dead War در مقایسه با نسخه‌های پیشین خود یک عنوان عالی محسوب می‌شود؛ اما بعضا این کیفیت بی حدوحصر برایمان خسته‌کننده می‌شود.

 

Maladitos Ners: نمره 70

بازی Zombie Army 4 Dead War به دلایل مختلف از جمله قیمت کم آن، برای تجربه روی پلتفرم‌های PC و Xbox One پیشنهاد می‌شود؛ اما این قضیه در مورد PS4 منتفی است. ارتقاهای بازی نسبت به سه‌گانه اصلی مشهود هستند؛ چه از لحاظ کیفیت و چه از لحاظ تنوع. نهایتا پیشنهاد می‌کنیم این جهنم زامبی‌ها را به همراه یک دوست تجربه کنید؛ چراکه در این صورت تجربه‌ای رضایت بخش خواهید داشت که حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

بازی dead war / بازی zombie army 4

 

GameWatcher: نمره 70

لذت زیادی در تجربه بازی Zombie Army 4 Dead War نهفته است؛ اما همین لذت را همانند اغلب موارد لذت‌بخش دیگر باید کنترل کرد. گیم پلی بازی و ریتم آن به گونه‌ای طراحی شده است که نتوانید به شکلی اعتیادآور آن را تجربه کنید. کشتن زامبی‌ها لذت ساده‌ای را نصیبتان خواهد کرد و این لذت را در این بازی به همراه تعدادی مکانیزم از پیش طراحی شده خوب تجربه خواهید کرد. شاید بتوان گفت Zombie Army 4 Dead War یک بازی آخرهفته‌ای است؛ عنوانی که می‌توانید هرازگاهی با یک دوست یا مهمان تجربه کنید. نهایتا اگر طرفدار این شکل از تجربه نباشید، با عدم بازی کردن چهارمین نسخه از سری Zombie Army چیز زیادی از دست نخواهید داد.

 

Stevivor: نمره 70

تجربه بازی Zombie Army 4 Dead War بدون شک با دوستانتان لذتبخش‌تر است. با وجود آنکه مراحل اولیه بازی برای درگیر شدن عمیق با آن به اندازه کافی زامبی ندارند، وقتی به نقطه اوج اپیزود سوم بازی می‌رسیم، اغلب این مشکلات از میان می‌روند. زامبی‌های بازی از سوی دیگر کمتر از قبل خطرناک شده‌اند؛ به غیر از سردسته‌های خود که اکثر مواقع تهدید واقعی آن‌ها هستند. به طور کلی می‌توان گفت نقاط قوت بازی Zombie Army 4 Dead War بیشتر از نقاط ضعف آن است و بدون شک تجربه آن تجربه‌ای لذتبخش است.

 

Jeuxvideo: نمره 70

بازی Zombie Army 4 Dead War یک عنوان خوب، سرگرم‌کننده و درگیرکننده در سبک تیراندازی سوم شخص است؛ اما از سوی دیگر به شکل مداوم ما را به یاد عناوین دیگر می‌اندازد.

بازی zombie army 4 dead war / دانلود بازی zombie army 4 dead war برای کامپیوتر

 

PC Gamer: نمره 70

بازی Zombie Army 4 Dead War یک شوتر هیجان‌انگیز است که تجربه آن به ویژه با دوستان توصیه می‌شود؛ صرفا انتظار زیادی از مسائلی که مربوط به عقل و منطق است از این بازی نداشته باشید!

 

GameStar: نمره 69

یک شوتر جذاب برای طرفداران بازی به شیوه Co-op؛ اما بدون المان‌های خلاقانه.

 

PC Invasion: نمره 60

بازی Zombie Army 4 Dead War در شکل کلی آن با هر عنوان ژانر ترسناک دیگر اخیری محتوای مشابهی دارد. بازی به طور کلی شدیدا تکراری و کلیشه‌ای است و سعی و تلاش سازندگان برای از میان بردن این کلیشه و یا خلق فضایی جادویی جواب نداده است. با وجود این گفته‌ها اگر شما و دوستانتان به دنبال راه خوبی جهت سپری کردن 10 ساعت و یا بیشتر از عمر خود با همراهی همدیگر باشید، بدون شک انتخاب‌های بدتری نیز نسبت به بازی Zombie Army 4 Dead War وجود دارند. مکانیزم تیراندازی بازی قابل تحسین و هدف قراردادن دشمنان از طریق X-ray نیز جذاب و درگیرکننده است. نهایتا شخصا امیدوار بودم محتوای بازی غنی‌تر از آنچه سازندگان برایمان تدارک دیده‌اند باشد.

دانلود بازی sniper elite zombie army 4 / دانلود بازی zombie army 4

در ابتدا با معرفی کوتاهی از بازی Zombie Army 4 Dead War داستان آن را برای شما تشریح کردیم و سپس به بررسی گیم پلی، تریلر بازی و نهایتا نمرات منتقدین پرداختیم. امیدواریم با خواندن مقاله‌مان اطلاعات کافی را نسبت به این بازی دریافت کرده باشید. در رابطه با بازخورد کلی منتقدین نسبت به بازی Zombie Army 4 Dead War می‌توان گفت اکثر منتقدین نسبت به سرگرم‌کننده بودن گیم پلی این بازی هم‌نظر هستند.

از سوی دیگر بزرگترین نقصی که از منظر بسیاری از آن‌ها نسبت به بازی Zombie Army 4 Dead War وارد است، عدم وجود محتوای تازه در قالب ژانر شوتر سوم شخص و به عاریت گرفتن تمامی المان‌های بازی از عناوین Sniper است. نهایتا باید در نظر گرفت از همان ابتدا تریلوژی Zombie Army در قالب یک اسپین-آف برای بازی اسنایپر منتشر شد و بنابراین بازی را از این جهت می‌توان قابل اغماض دانست. در هر صورت و به طور کلی می‌توان گفت بازی Zombie Army 4 Dead War حداقل برای ساعاتی محدود به ویژه برای افرادی که به درون مایه زامبی علاقه‌مند هستند، تجربه‌ای سرگرم‌کننده خواهد بود.

نظر شما در این رابطه چیست؟ نظرات خود را در رابطه با بازی Zombie Army 4 Dead War از قسمت پایین و از طریق بخش کامنت‌های سایت با ما در میان بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها