بهترین برنامه های ترک اعتیاد برای اندروید و iOS + لینک دانلود

برنامه ترک اعتیاد
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

برنامه های ترک اعتیاد به کاربر کمک می‌کنند که استفاده از دستگاه‌های هوشمند یا مصرف مواد مخدر و الکل را به حداقل برساند. در این مطلب به بررسی بهترین‌ برنامه های ترک اعتیاد برای اندروید و iOS می‌پردازیم.

با فراگیر شدن دستگاه‌های هوشمند موبایل، استفاده از برنامه های ترک اعتیاد برای رهایی از عادات بد مصرف‌کنندگان چیزی معقول به نظر می‌رسد. این روزها میلیون‌ها نفر در سراسر جهان به چیزهای مختلفی مثل الکل و مواد مخدر اعتیاد دارند؛ اما با ظهور تکنولوژی‌های جدید، اعتیاد به دستگاه‌های هوشمند نیز به موارد پیشین اضافه شده است. توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌ها، داده‌های به دست آمده از تحقیقات را با تکنولوژی تلفیق کرده و برنامه‌های درمانی را در اختیار کاربران قرار داده‌اند که می‌توانند به ترک اعتیاد آن‌ها کمک کنند. کاربران با استفاده از این برنامه های ترک اعتیاد می‌توانند به صورت بیست و چهار ساعته در تمام روزهای هفته روند ترک اعتیاد را زیر نظر بگیرند.

اپلیکیشن ترک اعتیاد

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 • بهترین برنامه های ترک اعتیاد
  • برنامه ترک اعتیاد Pear reset
  • اپلیکیشن ترک اعتیاد Sober Grid
  • نرم افزار ترک اعتیاد Nomo
  • برنامه ترک اعتیاد SoberTool
  • اپلیکیشن ترک اعتیاد WEconnect
  • نرم افزار ترک اعتیاد rTribe
  • برنامه ترک اعتیاد Pacifica
 • برنامه های ترک اعتیاد 12 قدمی
  • اپلیکیشن ترک اعتیاد به الکل AA Big Book Free
  • نرم افزار ترک اعتیاد 24Hours a Day
  • برنامه ترک اعتیاد 12Steps AA Companion

 


بهترین برنامه های ترک اعتیاد


در ادامه با بهترین برنامه های ترک اعتیاد آشنا خواهیم شد که می‌توانید از طریق آن‌ها با جامعه ترک اعتیاد و پشتیبان‌ها در ارتباط باشید، اهداف خود را زیر نظر بگیرید و مدت زمان دوری از موارد اعتیادآور را ثبت کنید. تمامی برنامه های ترک اعتیاد ذکر شده در این مطلب در فروشگاه‌های گوگل پلی و اپل در دسترس قرار دارند.

 

برنامه ترک اعتیاد Pear reset

برنامه ترک اعتیاد

برنامه Pear reSET تولید شده توسط توسعه‌دهنده‌ای به نام Pear Therapeutics از اولین برنامه های ترک اعتیاد است که به تأیید سازمان غذا و دارو ایالات متحده (FDA) رسیده است و به کاربران کمک می‌کند که اختلالات مصرفی مواد را درمان کنند. این اپ درمانی دیجیتال شامل یک برنامه ویژه 12 هفته‌‌ای است و به صورت هفتگی عادات شما را کنترل می‌کند.

اپ Pear reSET از جمله برنامه های ترک اعتیاد است که با کمک یک سری درس‌های جذاب کاربر را تا بازیابی کامل همراهی می‌کند. کاربران دروس ارائه شده را با سرعت دلخواه دنبال کرده و پس از گذراندن هر درس و امتحان مربوط به آن، جوایز مجازی دریافت می‌کنند.

نتایج یک آزمون بالینی 12 هفته‌ای که به صورت تصادفی روی 399 بیمار انجام شد نشان داد که این اپلیکیشن ترک اعتیاد، نتایج درمان را تا حدود زیادی بهبود بخشیده است؛ برای مثال کاربران پس از استفاده از این برنامه بیش از پیش از مصرف مواد پرهیز کرده‌اند و آمار نشان دهنده 40 درصد پرهیز نسبت به 17 درصد پرهیز بدون استفاده از این نرم افزار است. برای استفاده از این برنامه ترک اعتیاد و استفاده از آن در رژیم ترک اعتیاد باید با دکتر ناظر خود صحبت کرده و کد دسترسی را از وی دریافت کنید.

دانلود برنامه Pear reSET برای اندروید و iOS

 

اپلیکیشن ترک اعتیاد Sober Grid

نرم افزار ترک اعتیاد

Sober Grid از برنامه های ترک اعتیاد است که پروفایل مجازی آنلاینی را برای کاربر ایجاد کرده تا با دیگر کاربران در بستری شبیه فیسبوک به منظور پشتیبانی و تعامل در ارتباط باشد. همچنین کاربر با استفاده از این برنامه می‌تواند به صورت ناشناس به آن وارد شده و اطلاعاتی را در مورد مدت زمان پرهیز، حالات روحی و به طور کلی اوضاع عمومی خود ثبت کند. این ارتباطات روزانه با دیگر کاربران می‌تواند به ترک اعتیاد و پرهیز از مصرف کمک کند.

اگر موقعیت‌یاب خود را در این برنامه فعال کنید، می‌توانید کاربران دیگری را که از این اپ استفاده می‌کنند بیابید. این قابلیت به ویژه در هنگام مسافرت، رفتن به کنسرت موسیقی یا در فرودگاه‌ها بسیار کاربردی است و می‌توان از طریق آن دیگر کاربران نرم افزار را پیدا کرد.

یکی از قابلیت‌های منحصربه‌فرد اپ Sober Grid حالت Daily Quest‌ است که در واقع فعالیت‌های کوچکی است که از طریق آن‌ها می‌توانید حالت روحی خود را بهبود بخشیده و تفکرات منفی را از خود دور سازید. این فعالیت‌ها شامل مواردی مانند مطالعه متن‌های الهام‌بخش به صورت روزانه است. همچنین هر کجا که هستید می‌توانید در مسیر بازیابی خود به پشتیبانی آنلاین دسترسی داشته باشید.

دانلود برنامه ترک اعتیاد Sober Grid برای اندروید و iOS

 

نرم افزار ترک اعتیاد Nomo

برنامه ترک اعتیاد

Nomo‌ از برنامه های ترک اعتیاد مناسب افرادی است که از یکی از نزدیکان خود در پروسه ترک اعتیاد پشتیبانی می‌کنند. این برنامه نوعی ساعت است که از طریق آن می‌توانید نقاط عطف تغییرات عاطفی را ثبت کرده و هر گونه احساس ترس، شادی یا شرم را در قسمتی خاص به نام «تشویق» به اشتراک بگذارید. با استفاده از این بخش از اپلیکیشن می‌توانید از طریق پشتیبانی آنلاین، دوران پرهیز را راحت‌تر سپری کنید. از قابلیت‌های خاص این اپ می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • این برنامه نوعی ساعت شخصی ترک اعتیاد است و به شما کمک می‌کند که روزهای پرهیز خود را به سادگی ثبت کرده و زیر نظر داشته باشید.
 • با استفاده از این نرم افزار می‌توانید روزشمار دوران پرهیز خود را با کسانی که به شما در ترک اعتیاد کمک می‌کنند به اشتراک بگذارید.
 • می‌توانید با استفاده از این اپلیکیشن در مواقعی که به سمت مصرف دوباره کشانده می‌شوید به یک شریک آنلاین پیام دهید.

همچنین قابلیت دیگری به نام «حواس پرتی» در این اپ وجود دارد که در واقع ابزاری ساده است که در مواقع ضروری حواس شما را دوباره بر پروسه ترک متمرکز می‌کند.

دانلود برنامه Nomo برای اندروید و iOS

 

برنامه ترک اعتیاد SoberTool

اپلیکیشن ترک اعتیاد

SoberTool یکی دیگر از برنامه های ترک اعتیاد است که روزهای پرهیز و پاکی شما را ثبت کرده و زیر نظر می‌گیرد. این برنامه شامل پیام‌های الهام‌بخش و یادآورهای روزانه است که حواس شما را روی هدفتان متمرکز می‌کند. در این اپلیکیشن می‌توانید با رسیدن به اهداف کوتاه و بلند مدت جایزه دریافت کنید. این اپ حتی میزان پس‌انداز شما را برای ترک اعتیاد محاسبه می‌کند. یکی از منحصربه‌فردترین ابزارهای این نرم افزار روشی برای شناختن عوامل محرک و جلوگیری از بازگشت به اعتیاد است. اگر احساس کنید که احتمال مصرف دوباره برای شما وجود دارد، سوالاتی را پاسخ داده و پیام‌های الهام‌بخشی را برای پاک ماندن دریافت خواهید کرد.

دانلود برنامه SoberTool برای اندروید و iOS

 

اپلیکیشن ترک اعتیاد WEconnect

برنامه ترک اعتیاد

برنامه ترک اعتیاد WEconnect روزهای پاکی و ترک شما را ثبت کرده و اعلان‌هایی را به صورت روزانه برای ماندن در برنامه ترک اعتیاد برای شما ارسال می‌کند. می‌توانید یادآورهایی برای تماس با پشتیبان و حضور در جلسات ملاقات یا مدیتیشن به این برنامه اضافه کنید.

در این اپلیکیشن همچنین می‌توانید در فعالیت‌هایی مانند جلسات دوازده قدم، درمان سرپایی، گروه درمانی و یا جلسات یک به یک با مربی و حامی شرکت کنید. این برنامه شامل فهرستی از اعمال است که می‌توانید به صورت روزانه آن‌ها را به انجام رسانده و تیک بزنید. برخی از این فعالیت‌ها شامل انجام کاری خلاقانه،‌ مراجعه به پزشک، ورزش، نوشتن، گوش دادن به موسیقی، طبیعت‌گردی و دیگر موارد است. اگر احساس افسردگی می‌کنید، می‌توانید از قابلیت SOS این نرم افزار استفاده کنید تا در صورت نیاز پشتیبانی بیشتری برای شما در نظر گرفته شود.

زمانی که برای اولین بار این اپ را دانلود می‌کنید می‌توانید مدیریت ترک اعتیاد را خود به عهده بگیرید یا از افراد دیگر کمک بگیرید. این گزینه به خصوص برای کمک گرفتن از اسپانسرها، مربی‌ها، دوستان و خانواده مناسب است.

دانلود برنامه WEconnect برای اندروید و iOS

 

نرم افزار ترک اعتیاد rTribe

اپ های ترک اعتیاد

rTribe از برنامه های ترک اعتیاد است که توسط معتادانی طراحی شده که تجربه زیادی در زمینه ترک عادات بد دارند. با استفاده از این برنامه می‌توانید پروفایلی ناشناس برای خود بسازید، با افراد دیگر به صورت انفرادی یا گروهی ارتباط برقرار کنید، پروسه ریکاوری خود را زیر نظر بگیرید، میزان پیشرفت خود را به اشتراک بگذارید و زمانی که به سمت مصرف دوباره کشیده می‌شوید از دیگران کمک بخواهید. این اپیلیکیشن همچنین روزهای پاکی را ثبت می‌کند.

یکی از قابلیت‌های rTribe به عنوان یکی از بهترین برنامه های ترک اعتیاد این است که با استفاده از آن می‌توانید مواقعی از روز را که به طور خاص در آن به سمت استفاده دوباره کشیده می‌شوید مشخص کنید. این قابلیت به شما کمک می‌کند که به برنامه‌ای برای جلوگیری از بازگشت به مصرف دست یابید و راهی برای دور زدن این تمایلات پیدا کنید. می‌توانید با آزمونی کوتاه شدت اعتیاد خود را اندازه بگیرید و برنامه ریکاوری دریافت کنید. این نرم افزار دارای بلاگ‌ها و ویدیوهای کوتاهی در مورد خودباوری نیز هست که اطلاعات بیشتری در مورد اعتیاد در اختیار شما قرار می‌دهند.

دانلود برنامه rTribe برای اندروید و iOS

 

برنامه ترک اعتیاد Pacifica

نرم افزار ترک اعتیاد

برای بسیاری از افراد اعتیاد هم یک نشانه و هم یک بیماری است. این موضوع حواس‌ها را متوجه مسائل اساسی می‌کند که ممکن است نیاز به گریز از نکته اصلی ریکاوری را دوچندان کند. برنامه Pacifica به منظور دستیابی به آرامش و پشتیبانی از کسانی که با افسردگی و اضطراب دست و پنجه نرم می‌کنند طراحی شده است. این اپلیکیشن علاوه بر ارائه یک برنامه برای زیر نظر گرفتن حالات روحی و جلسات مراقبه، بر اساس درمان شناختی رفتاری طراحی شده که با استفاده از چالش‌های کوچک به صورت روزانه به برطرف کردن الگوهای فکری نامناسب و جلوگیری از اضطراب کمک می‌کند.

دانلود برنامه Pacifica برای اندروید و iOS

 


برنامه های ترک اعتیاد 12 قدمی


برنامه های ترک اعتیاد 12 قدمی برای بسیاری از افراد به عنوان سنگ بنای ریکاوری ترک اعتیاد به حساب می‌آیند. با دانلود برنامه های ترک اعتیاد مبتنی بر این روش، می‌توانید جلسات ملاقات را در لحظه پیدا کرده و روی هدفتان تمرکز کنید. در حال حاضر تعدادی برنامه ترک اعتیاد 12 قدمی در دسترس کاربران است که بسته به برنامه مد نظرتان می‌توانید یکی را دانلود و استفاده کنید. اگرچه این اپلیکیشن‌ها می‌توانند پشتیبانی خوبی را به شما ارائه دهند، ولی نمی‌توانند جایگزین اسپانسرها و جلسات ترک اعتیاد شوند، بلکه در راستای آن‌ها عمل می‌کنند.

 

اپلیکیشن ترک اعتیاد به الکل AA Big Book Free

اپلیکیشن ترک اعتیاد

این برنامه دسترسی کاملی به متن کتاب بزرگ (Big Book) را به شما ارائه می‌دهد. همچنین با استفاده از آن می‌توانید جلسات ترک اعتیاد، پادکست‌ها، داستان‌های شخصی و مواردی دیگر را پیدا کنید. می‌توانید در بخش نظرات این اپلیکیشن، یادداشت‌های شخصی روی بخش‌هایی از کتاب بنویسید و کلمات کلیدی خاصی را جست و جو کنید. این برنامه شامل قابلیت ماشین حساب دوران پاکی نیز هست که می‌توانید با استفاده از آن، تاریخ ترک خود را وارد کرده و میزان پیشرفت را مشاهده کنید.

دانلود برنامه AA Big Book Free برای اندروید و iOS

 

نرم افزار ترک اعتیاد 24Hours a Day

برنامه ترک اعتیاد

این برنامه بر اساس کتاب پرفروش ریچارد واکر توسعه یافته است. این اپ با 366 مراقبه روزانه همراه است که می‌توانید هر زمانی که به پشتیبانی نیاز داشتید، آن‌ها را بخوانید. اگر از جمله افرادی هستید که نمی‌توانید در همه جلسات 12 قدم حاضر شوید، این اپلیکیشن به کمک شما می‌آید. مراقبه‌های روزانه بسیار الهام بخش و نشاط‌آور هستند. این اپ ابزاری عالی است که به شما اجازه می‌دهد متون انگیزشی را در هر ساعتی از روز مطالعه کنید. برخی از ویژگی‌های اصلی این برنامه شامل موارد زیر است:

 • می‌توانید از طریق ایمیل و پیام‌رسان، پیام‌هایی را به صورت روزانه به دوستان خود ارسال کنید.
 • می‌توانید با کلمات کلیدی در تمامی 366 مراقبه به جست و جو بپردازید.
 • این برنامه دارای یک گزینه یادآوری برای خواندن مراقبه‌های روزانه است.

دانلود برنامه 24Hours a Day برای اندروید و iOS

 

برنامه ترک اعتیاد 12Steps AA Companion

نرم افزار ترک اعتیاد

 

12Steps AA Companion از برنامه های ترک اعتیاد است که برای ترک اعتیاد الکل به صورت ناشناس طراحی شده است. این اپلیکیشن دارای یک نسخه کتاب بزرگ به صورت رایگان است و می‌توانید این کتاب را در هر ساعتی از روز بخوانید و متن آن را نشان کنید. همچنین این اپ دارای قابلیت‌هایی مانند پشتیبانی و اشتراک متن آنلاین است. هر قدم از 12 قدم، نشان دهنده پیشرفت در پروسه بهبودی و ریکاوری است.

دانلود برنامه 12Steps AA Companion برای اندروید و iOS

 

در این مقاله بهترین برنامه های ترک اعتیاد برای اندروید و iOS را برایتان معرفی کردیم. امید است که با استفاده از این برنامه‌ها، افراد بتوانند به سمت سلامتی خود و اطرافیانشان قدم بردارند.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
avatar
الهام زرنگ
.
25 مهر 1400، 02:17
پاسخ
0
0
با تشکر از مطلب خوبتون در مورد اپکیکیشن‌های ترک سیگار.
جدول فروش فیلم ها