دانلود سریال Chernobyl ؛ بررسی، داستان و نمرات منتقدین به سریال چرنوبیل

Chernobyl|سریال چرنوبیل
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

سریال چرنوبیل به تازگی از شبکه HBO پخش شد و نگاه‌های زیادی را به خود جلب کرد. اگر می‌خواهید با سریال Chernobyl و حقایق پشت پرده آن بیشتر آشنا شوید، با این مقاله همراه باشید.

شبکه اچ بی او (HBO) بار دیگر ثابت کرد که در ساخت مجموعه‌های تلویزیونی باکیفیت تبحر دارد؛ مینی سریال Chernobyl (چرنوبیل) یکی دیگر از دست‌پخت‌های این شبکه است که در این روزها مدام رسانه‌ها، منتقدان، طرفداران و کارشناسان خبره در مورد این سریال بحث می‌کنند. بنابراین تصمیم گرفتیم که مطلبی در مورد این سریال آماده کنیم و به بررسی دقیق و موشکافانه این مینی سریال پرطرفدار این روزها بپردازیم. با ما همراه باشید.

سریال Chernobyl

در میان هیاهوی ملال‌آور سریال بازی تاج و تخت (Game of Thrones)، اچ بی او یکی از دیگر سریال‌های خود را به نام Chernobyl (چرنوبیل) رو کرد که متأسفانه علی رغم جذب نظر بسیاری از منتقدان، زیاد در جذب مخاطب در قسمت پایلوت موفق عمل نکرد. وقتی سریال بازی تاج وتخت با آن پایان ناامید کننده تمام شد، بینندگان به سمت سریال تازه این شبکه رفتند و از کیفیت و روایت نفس‌گیر آن با خبر شدند. به‌گونه‌ای که طرفداران این سریال روزبه‌روز افزایش پیدا کرد و توانست با کسب طوماری از رأی‌های مثبت و بالا، نمره خارق‌العاده از وب‌سایت خبری تحلیلی IMDB دریافت کند؛ به‌گونه‌ای پس از پخش هر قسمت، این نمره همچنان افزایش یافت و از سریال‌های بزرگی چون Band of Brothers (جبهه برادران)، Breaking Bad (بریکینگ بد) و حتی از بازی تاج‌وتخت عبور کرد و موفق شد رتبه یک را از آن خود کند.

محبوبیت این سریال تاریخی باعث شد که حتی منتقدان و تحلیل گران هم سریال دوباره سریال را بررسی کنند و آن را با حادثه حقیقی تطابق دهند و حتی نظریات و تئوری‌های گوناگونی در سایت‌های مختلف منتشر کنند. ما تصمیم گرفتیم که اطلاعاتی در این زمینه جمع آوری و برای خوانندگان تدوین کنیم و پا فراتر گذاشتیم که ببینم این مینی سریال جذاب چه مقدار با حقایق تطابق دارد.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

 


نگاهی به مینی سریال چرنوبیل


همچنین بخوانید :

چرنوبیل (Chernobyl)، مینی سریال درام تاریخی است که توسط کریگ مازین (Craig Mazin) خلق و نوشته شده است. یوهان رنک (Johan Renck) تمام پنج اپیزود این سریال را کارگردانی کرده است. یوهان رنک سابقه کارگردانی چند اپیزود موفق از سریال‌های بریکینگ بد (Breaking Bad)، مردگان متحرک (The Walking Dead) و هتل بیتس (The Bates Motel) را در کارنامه خود دارد. این سریال مشترک توسط شبکه اچ بی او و اسکای (Sky) انگلستان تولید شده است. داستان این سریال به حادثه فاجعه هسته‌ای چرنوبیل در سال 1986 می‌پردازد که در شوروی سابق و در اوکراین رخ داد و تلاش‌های دولت، سیاستمداران و کارشناسان برای پاک‌سازی این افتضاح بشریت را به تصویر می‌کشد. ستارگان این مجموعه نیز جرد هریس (Jared Harris)، استلان اسکارسگارد (Stellan Skarsgard)، امیلی واتسون (Emily Watson) و بری کیوگن (Barry Keoghan) نیز هستند.

سریال چرنوبیل

کریگ مازن که پیش از چرنوبیل، فیلم‌نامه‌های سری فیلم‌های خماری صبحگاهی (The Hangover) را نوشته بود که متاسفانه قسمت های دوم و سوم مجموعه آثاری ناموفق بودند. پس انتخاب مازن برای نوشتن سناریویی در مورد حادثه چرنوبیل، لقمه‌ای گنده و کمی ریسک پذیر برای این فیلمنامه نویس تلقی می‌شد. او در سال 2014 با خواندن کتاب‌های مختلف و گزارش‌های دولت از داخل و خارج از اتحادیه جماهیر شوروی شروع به تحقیق درباره این حادثه کرد. مازن برای آشنای با نحوه کارکرد راکتور هسته‌ای هم با دانشمندان هسته‌ای مصاحبه‌های مختلفی انجام داده است. او همچنین زندگی‌نامه برخی از افراد درگیر در ماجرا را نیز خواند:

وقتی شما داستان‌های شخصی افرادی را می‌خوانید که نزدیک کارخانه زندگی می‌کنند، افرادی که در کارخانه کار می‌کردند، افرادی که به چرنوبیل فرستاده شده بودند تا آن را پاک کنند؛ در آن‌ها واقعاً چیزی وجود دارد که داستان را برای شما زنده می‌کند.

دانلود سریال چرنوبیل

مازن در مورد این اتفاق غیرقابل باور چرنوبیل آگاهی داشت و به همین دلیل این قصه را انتخاب کرد که به طور دقیق آن را روایت کند. او در این باره گفت:

اگر من بخواهم بین دو گزینه که یکی داستان دراماتیک و دیگری داستانی با عناصر دراماتیک کمتر باشد را انتخاب کنم، باید بگویم که آن گزینه دوم را انتخاب می‌کنم چون داستان چرنوبیل آن قدر دراماتیک است که نیازی نیست چیزی اضافه گردد.

مارن و یوهان رنک که کارگردانی پنج اپیزود سریال را برعده داشته است، سعی کرده‌اند جدا از سناریو، در فضاسازی، طراحی صحنه و حتی لباس‌ها هم از نظر تاریخی با واقعه چرنوبیل تطابق داشته باشد. بخش‌هایی از سکانس‌های چرنوبیل در نیروگاه خواهر چرنوبیل، یعنی ایگنالینا در کشور لیتوانی فیلم‌برداری شده بود که رنک درمورد آن سکانس‌ها می‌گوید: «بینندگان باید تا قسمت سوم سریال منتظر بمانند تا فضاسازی موجود را بیشتر درک کنند. این بسیار فوق العاده است». مازن در ستایش یوهان و سایر عوامل گفت: «تمام عوامل تیم سازنده هم مثل من و یوهان در ارائه دقیق سریال وسواس به خرج  می‌دادند».

در آماده‌سازی این سریال، مازن از منطقه ممنوعه چرنوبیل دیدن کرد. او در ابتدا قصد داشت از لهجه‌های روسی یا اوکراینی در ساخت سریال استفاده کند اما بعدا به جای آن از بازیگرانی با لهجه‌های طبیعی استفاده کرد. شبکه اچ بی او در سال 2017 به ساخت این سریال چراغ سبز نشان داد و مازن شروع به نگارش پنج قسمت مجموعه کرد و بالاخره تاریخ پخش سریال، 16 اردیبهشت 1398 اعلام شد. پس از پخش، مازن اعلام کرد که تمام فیلم‌نامه‌های پنج قسمت مجموعه نیز به طور عموم در اینترنت برای خوانندگان در دسترس قرار گرفته است.

دانلود سریال Chernobyl

 


حادثه چرنوبیل چگونه رخ داد؟


در اپیزود پایانی سریال، لگاسو و بوریس شربینا (استلان اسکارگارد) در دادگاه شهر چرنوبیل، تمام اعمال اشتباهی که کارکنان نیروگاه هسته‌ای چرنوبیل انجام دادند و باعث رخداد این فاجعه شدند را با دقت به بینندگان تعریف می‌کنند. با تماشای با دقت این اپیزود و دیالوگ‌ها، می‌توانیم دریابیم که حادثه چرنوبیل این گونه رخ داده است:

در 25 آوریل، خدمه راکتور چرنوبیل 4 آماده انجام تستی شدند که ببینند توربین تامین برق، در صورت قطعی برق چه مدتی می‌تواند به چرخش خود ادامه داده و برای پمپ‌های اصلی آب برق تولید کند. تلاش بر این بود که این توربین بتواند تا 60 ثانیه این نیرو را تامین کند تا تامین کننده برق دیزلی به راه بیفتد. این تست سال قبل از آن هم در چرنوبیل انجام شده بود، اما توان توربین سریعا به اتمام رسیده و این بار قرار بود با طراحی جدیدی این تست صورت بگیرد.

متاسفانه ناهماهنگی‌هایی در انجام این تست به وجود آمد و بدون در نظر گرفتن شرایط ایمنی مناسب، تست انجام شد. ابتدا توان راکتور به 50 درصد خود کاهش داده شد و سپس یک ساعت بعد، سیستم خنک کننده اضطراری راکتور خاموش شد. راکتور برای این تست باید در توان 700 تا 1000 مگاوات تثبیت می‌شد اما احتمالا به دلیل خطای عملیاتی، به میزان 30 مگاوات رسید. عملیات صحیح در این مرحله آن بود که باید این کمبود توان در مدت 24 ساعت جبران می‌شد، اما در حقیقت اتفاقی که افتاد این بود که برای جبران آن، بسیاری از میله‌های کنترل کننده ذرات نوترون بیرون آورده شدند که یکی از اشتباهات خدمه هم همین بود. این امر باعث تولید زنون در راکتور شد. در نهایت توان راکتور به 200 مگاوات رسید و تصمیم گرفته شد تا با همین میزان توان، تست ادامه یابد.

 

چرنوبیل سریال

در آغاز تست، توربین متوقف شد و 4 عدد از پمپ‌های آب با توان رو به اتمام آن شروع به کار کردند. نرخ جریان پایین‌تر به همراه آب گرم‌تر باعث ایجاد بخار در پایین هسته راکتور شد. احتمالا این امر به همراه زنون تولید شده باعث افزایش ناگهانی توان هسته شد. تنها کاری که کارکنان می‌توانستند انجام دهند این بود که دکمه توقف را فشار دهند. با انجام این کار، میله‌های کنترل دوباره وارد هسته می‌شدند. این میله‌های کنترل باید باعث کاهش واکنش‌ها می‌شدند اما به دلیل اینکه دارای گرافیت هستند و در واکنش‌های بعدی صورت گرفته، باعث افزایش بیش از حد توان می‌شوند.

طی 5 ثانیه بعد، این مقدار نیرو به حدی می‌رسد که راکتور تحمل آن را ندارد و انفجار اول رخ می‌دهد. این یک انفجار هسته‌ای نیست، بلکه انفجار ناشی از فشار بیش از انداره بخار آب است که باعث شکسته شدن کانال‌های سوخت رسانی و نابودی محافظ هزار تنی هسته شد. چند ثانیه بعد از آن، انفجار دومی که احتمالا به دلیل نیتروژن ایجاد شده در واکنش زیرکونیوم و بخار آب است، رخ داد که باعث ایجاد آتش‌سوزی در بخش‌های مختلفی شد و مواد رادیواکتیوی وارد اتمسفر شدند.

 

دانلود سریال chernobyl دوبله فارسی بدون سانسور

آماری در مورد کشورهایی که این انفجار مواد رادیواکتیو را احساس کردند منتشر شد که بلاروس و خود اوکراین، بالاترین میزان آلودگی به مواد رادیواکتیو را داشتند و تشعشات هسته‌ای به سایر کشورهای اروپایی حتی ایتالیا، انگلستان و آلمان هم رسید.

پس از فاجعه، چهار کیلومتر مربع (1.5 مایل مربع) از جنگل های کاج به طور مستقیم به دلیل تحت تاثیر قرار گرفتن مواد رادیواکتیو، به رنگ قرمز مایل به قهوه‌ای تغییر رنگ دادند و به همین دلیل، اسم این منطقه جنگلی «جنگل سرخ» نامیده شد. در آوریل سال 2015، آتش سوزی جنگل بزرگ در هکتار 400 کیلومتری، در عرض بیست کیلومتری از مطنقه ممنوعه نیروگاه های هسته ای چرنوبیل رخ داد که باعث شد این آتش سوزی، بوته و جنگل های اطراف ناحیه که تحت تاثیر مواد رادیواکتیو بودند را بسوزاند.

 


سریال چرنوبیل تا چه حد با واقعیت مطابقت دارد؟


چند ماه از پخش آخرین قسمت مینی سریال Chernobyl می‌گذرد و بینندگان همچنان در تعجب هستند که چه قدر این مجموعه، توصیفی دقیق و واقعی از این حادثه را به تصویر کشیده است. وب سایت Nexter در یک مقاله توضیح می‌دهد که کدام‌یک از سکانس‌های برجسته و شخصیت‌های سریال واقعی و کدام یک تخیلی بودند.

آیا شخصیت‌های والری لگاسو، بوریس شربینا و یولانا خومیوک افرادی حقیقی بوده‌اند؟

دانلود سریال چرنوبیل زبان اصلی

والری لگاسو، دانشمند علوم هسته‌ای بوریس شربینا در کنار معاون نخست وزیر جماهیر شوروی، شخصیت‌های حقیقی این سریال هستند. گرچه دانشمند فیزیک هسته‌ای، یولانا خومیوک با بازی امیلی واتسون، شخصیت خیالی داستان بوده است. بنا بر گزارش وب‌سایت خبری تحلیلی Ars Technica، خومیوک شخصیت تخیلی داستان است که نمادی از دانشمندان زیادی‌ست که در حل این بحران کمک فراوانی کرده بودند.

آیا لگاسو اقدام به خودکشی کرد؟

دانلود زیرنویس سریال چرنوبیل

اپیزود نخست سریال با به دار آویخته شدن لگاسو آغاز می‌شود. بنا بر گزارش وب‌سایت Screen Rant، لگاسو دقیقا پس از گذشت دو سال از واقعه، خودکشی کرد. صدای ضبط‌ شده او بعدها برای پرده‌برداری از وقایع چرنوبیل استفاده شد.

آیا معدنچی‌ها در چرنوبیل، بدون لباس و عریان کار می‌کردند؟

دانلود سریال چرنوبیل دوبله بدون سانسور

معدنچی‌ها، مهندسان و کارگران به تونل‌های آلوده به مواد رادیواکتیو رفتند و در آنجا به‌طور طاقت‌فرسا مشغول کار شدند تا از بدتر شدن وضعیت جلوگیری کنند. البته در مورد عریان شدن آن‌ها سریال کمی اغراق کرده است؛ زیرا تصاویری از معدنچی‌های آن زمان پیداشده است که با یونیفرم مخصوص مشغول به کار بودند و نه عریان!

آیا واقعاً هلیکوپتر حاوی پخش کننده شن بر روی آتش، به دلیل برخورد به دودهای آتش سقوط کرد؟

دانلود سریال chernobyl 2019

خیر! سکانس سقوط هلیکوپتر در اوایل اکتبر آن سال و وقتی آتش‌سوزی به پایان رسیده بود رخ داد. علت این سقوط احتمالا برخورد بال هلیکوپتر به یک زنجیر یا کابل در همان نزدیکی‌های نیروگاه بود. فیلم واقعی این صحنه را می‌توانید در پایین تماشا کنید.

 

بله تخلیه کامل شهر بسیار دیر انجام شد!

دانلود زیرنویس سریال chernobyl

همان‌طور که در مینی سریال چرنوبیل متوجه می‌شوید، شهر پریپیات 36 ساعت پس از حادثه تخلیه شد و این واقعیت دارد. وقتی اتوبوس‌ها وارد شهر شدند تا ساکنین را با خود ببرند، آن‌ها فکر می‌کردند که فقط به مدت چند روز از این شهر دور خواهند بود. حتی پیامی به ساکنین شهر داده شد که: «لطفاً آرامش خود را حفظ کنید و بدانید که این تخلیه کوتاه‌مدت خواهد بود.»

 

ما هر دو پنج سال دیگر خواهیم مرد!

زیرنویس سریال chernobyl

متأسفانه اطلاعات اندکی درباره زندگی شربینا در دسترس است اما این حقیقت دارد که وی مسئولیت نظاره بر پاک‌سازی این فاجعه را بر عهده داشته است. در یک قسمت شوکه آور، لگاسو صراحتاً می‌گوید «ما در عرض پنج سال می‌میریم» که حقیقت دارد؛ زیرا شربینا چهار سال پس از این واقعه درگذشت.

 

 داستان لیودمیلا ایگناتنکو، بارداری‌اش و کفش‌های واسیلی

لیودمیلا ایگناتنکو

خط داستان لیودمیلا ایگناتنکو در اپیزود سوم سریال پررنگ‌تر می‌شود؛ مخصوصا واکنش او به مرگ همسرش واسیلی. بخشی‌های درست و دقیقی از دیدار لیودمیلا از شوهرش در این اپیزود منتقل شده است اما در چند جا این قضیه فرق پیدا می‌کند؛ وقتی‌که پرستار از او می‌پرسد که آیا باردار است، وی می‌گوید که باردار نیست اما در واقعیت، ایگناتنکو به پرستار گفته است که دو تا فرزند دارد و او اجازه می‌دهد که پیش شوهرش برود.

در سکانس‌ها دیگر می‌بینیم که لیودمیلا چندین بار به همسرش دست زده و او را در آغوش می‌گیرد. اما در واقعیت، دکترها به‌هیچ‌وجه به آن‌ها اجازه ندادند که نزدیک هم شوند. پس‌ازاین که واسیلی می‌میرد، او را با یونفیرم آتش نشانی دفنش می‌کنند اما بدون پوتین. زیرا پاهایش به علت سوختگی متورم شده بود. در پایان اپیزود سوم هم می‌بینیم که در مراسم ختم واسیلی، لیودمیلا پوتین‌های شوهرش را پیش خود نگه داشته است.

چند نفر در فاجعه چرنوبیل کشته شدند؟

دانلود زیرنویس سریال chernobyl 2019

بنا بر گزارش‌های رسمی اتحادیه جماهیر شوروی در آن زمان، دو نفر کارگر بر اثر انفجار نیروگاه کشته شدند و 28 مهندس و آتش‌نشان هم در هفته‌های بعد بر اثر سندرم پرتوگیری شدید جان خود را از دست دادند.

حدود 600 نفر در داخل نیروگاه مشغول کار بودند که 134 نفر آن به دلیل آلوده شدن به مواد و پرتوهای رادیواکتیو، بیمار شدند. برخی از کارکنان نیروگاه و کارگرانی که جان سالم به در نبردند به دلیل استفراغ فراوان و اسهال شدید، سوختگی تمام بدن و ازکارافتادن ارگان‌های بدن، پس از مدتی کوتاه جان خود را به طرز فجیعی از دست دادند.

 


تریلر مینی سریال Chernobyl


در این بخش می‌توانید تریلر مینی سریال Chernobyl را با زیرنویس فارسی اختصاصی پلازا تماشا کرده و با محیط آن بیشتر آشنا شوید.

 


بازیگران سریال چرنوبیل


در این قسمت به معرفی بازیگران مینی سریال چرنوبیل می‌پردازیم.

سریال chernobyl دانلود

در سریال Chernobyl سه شخصیت اصلی وجود دارد که داستان را پیش می‌برند. بازیگر اصلی «جرد هریس» (Jared Harris) در نقش پروفسور والری لگاسف است. سریال با دیالوگی از زبان لگاسف آغاز می‌شود که می‌گوید ” هزینه دروغ چیست؟” (What is the cost of Lie). او دقیقا 2 سال پس از فاجعه چرنوبیل در خانه خود نشسته و درحال ضبط صدای خود و روایت کردن ناگفته‌های این حادثه است. در همان ابتدا می‌بینیم که پس از ضبط کردن صدا، خود را حلق‌آویز می‌کند و سپس زمان سریال به تاریخ 26 آوریل سال 1986 برمی‌گردد.

دومین بازیگر یولانا خومیوک است که «امیلی واتسون» نقش او را ایفا می‌کند. او و همکارش در مینسک، پایتخت کشور بلاروس، هفت ساعت پس از حادثه در اتاق کارش سطح تشعشعات رادیواکتیو را کشف کردند و به سرعت متوجه شدند که فاجعه بزرگی در نیروگاه اتمی چرنوبیل رخ داده است.

سومین شخصیت مهم سریال، بوریس شربینا است که «استلان اسکاشگورد» نقش او را بازی می‌کند. پس از اینکه والری لگاسف سعی می‌کند چرچیل و شربینا را قانع کند که وضعیت بسیار خطرناک‌تر از چیزی‌ست که گزارش شده، شربینا شخصا به محل حادثه فرستاده می‌شود تا موقعیت را ارزیابی کند. شربینا معاون رئیس شورای وزیران و رئیس دفتر سوخت و انرژی است، به همین دلیل حضور او در حادثه نقش کلیدی‌ای دارد.

دانلود سریال چرنوبیل بدون سانسور

در ادامه می‌توانید لیستی از بازیگران اصلی سریال چرنوبیل را مشاهده کنید.

نام بازیگرنقش
جرد هریسپروفسور والری لگاسف
استلان اسکاشگوردبوریس شربینا
امیلی واتسونیولانا خومیوک
آدام ناگایتیسواسیلی ایگناتنکو
جسی باکلیلیودمیلا ایگناتنکو
دیوید دنسیکمیخائیل گورباچف
پاول ریترآناتولی دیاتلوف
سَـم تراوتنالکساندر اکیموف
رابرت امسلئونید تاپتانوف
آدریان رالینزنیکولای فومین

 


دانلود سریال چرنوبیل


در این قسمت می‌توانید مینی سریال Chernobyl را با لینک مستقیم و زیرنویس فارسی دانلود کنید.

دانلود مینی سریال چرنوبیل

 

لینک دانلود سریال چرنوبیل | قسمت اول | کیفیت 720p

لینک دانلود سریال چرنوبیل | قسمت دوم | کیفیت 720p

لینک دانلود سریال چرنوبیل | قسمت سوم | کیفیت 720p

لینک دانلود سریال چرنوبیل | قسمت چهارم | کیفیت 720p

لینک دانلود سریال چرنوبیل | قسمت پنجم | کیفیت 720p

لینک دانلود زیرنویس فارسی سریال چرنوبیل

 


نقد و بررسی سریال Chernobyl 2019 و نمرات منتقدین


در این قسمت به ارائه نقد و بررسی‌های منتشر شده برای سریال Chernobyl به همراه نمرات منتقدین می‌پردازیم.

سریال chernobyl نقد

بطور کلی 27 نقد از این سریال منتشر شده که 24 تای آن مثبت، 3 نقد متوسط و بدون نقد منفی است. امتیاز متای کلی سریال 82 و امتیاز قسمت‌های 1 تا 5 به ترتیب 9.3، 10، 10، 9.5 و 8.8 است. در ادامه تعدادی از این نقدها را باهم مرور می‌کنیم.

اد بارک از سایت Uncle Barky | امتیاز: 100

قطعا تماشای این فاجعه دلپذیر نیست. اما اگر بخواهیم سریال را از نظر کیفیت در 5 قسمتی که منتشر شده بررسی کنیم، توانسته در هر بخش موفق ظاهر شود. شبکه HBO با روایت دوباره این فاجعه کار بزرگی انجام داده و این سریال نیز در سال آینده قطعا جوایز بسیاری را دریافت خواهد کرد.

تری ترونز از روزنامه The Gazette | امتیاز: 100

با اینکه ممکن است تماشا کردن این سریال سخت باشد، اما برای من سریال Chernobyl میخکوب کننده بود! کسانی که جان خود را در این راه فدا کردند برای ما الهام‌بخش هستند و حالا از روی آن سریالی ساخته شده که نباید تماشای آن را از دست داد.

سکانس چرنوبیل

بن تراورس از مجله خبری IndieWire | امتیاز: 91

هرکسی نمی‌تواند سریال چرنوبیل را درک کند. با اینکه تماشای این سریال سخت است اما تیم سازنده با نمایش دادن هر چیزی که برای ما قابل لمس نبود توانست بازسازی بی‌نظیری از این فاجعه داشته باشد.

کیث فیپس از مجله TV Guide | امتیاز: 85

این سریال به ما این هشدار را می‌دهد که متوجه شویم چه کسانی بهای دروغ گفتن را خواهند پرداخت؛ دانشمدان یا سیاستمداران! فرقی ندارد که حوادث برای قرن‌های دور باشد یا همین امروز؛ برخی تصمیمات اشتباه، کشورهای زیادی را نیمه‌جان می‌کند.

هانک استوور از روزنامه خبری The Washington Post | امتیاز: 80

سریالی که شبکه HBO از روی فاجعه چرنوبیل ساخته در نوع خود کم‌نظیر است.


سخن پایانی


سریال chernobil

بطور کلی در این مقاله سعی کردیم تا ارائه کاملی از فاجعه چرنوبیل و حوادث پس از آن داشته باشیم. پس از آن در ادامه شخصیت‌های سریال چرنوبیل را معرفی کرده و تاثیر هرکدام را در جلوگیری از گسترش این فاجعه نشان دادیم. نقدها و نمرات منتقدین نیز به همراه لینک دانلود سریال برای شما مخاطبان عزیز فراهم شده است. نظر شما درباره این سریال چیست؟ آیا مینی سریال چرنوبیل را تماشا کرده‌اید؟ خوشحال می‌شویم که نظرات خود را در سایت پلازا به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402